Marka Burberry przeprasza za oburzenie związane z bluzą ze sznurkiem

Brytyjski dom mody Burberry przeprosił za kontrowersje związane ze swoją bluzą w pętlę i ostatecznie zrezygnował z usunięcia jej ze swojej nowej kolekcji. Omawiany ubiór, zaczerpnięty z kolekcji marki jesień-zima 2019 i zaprezentowany podczas London Fashion Week 17 lutego, to bluza z kapturem ozdobiona pętlą sznurka założoną wokół szyi, która swoim wyglądem przywodzi na myśl obraz wiszącego, samobójczego i lincz. Interpretacja, która była interpretacją modelki Liz Kennedy, która sama była uczestniczką pokazu mody marki i która powiedziała, że ​​była zszokowana tym artykułem.

Burberry przeprasza i wycofuje kontrowersyjną bluzę ze swojej kolekcji

Kolaż z logo Burberry i pokaz tygodnia mody w Londynie 2019 z kontrowersyjną bluzą z kapturem z pętlą

Rzeczywiście, modelka, która powiedziała, że ​​poruszył ją dramat samobójczy w swojej rodzinie, szybko wyraziła swoje emocje po pokazie, przeklinając angielski dom za stworzenie takiego produktu, umieszczając na Instagramie zdjęcie przedstawiające towarzyszyła mu długa wiadomość. W komunikacie zatytułowanym „Samobójstwo to nie moda” woła do Burberry i jego dyrektora artystycznego Riccardo Tisci, któremu krytykuje marketing takiego ubioru dla młodych ludzi: „Riccardo Tisci i Burberry, jak można pokazać kawałek garderoby z pętlą na szyi, niech się prześlizgnie, zwłaszcza jeśli chodzi o kolekcję przeznaczoną dla młodzieży, która może być podatna na wpływy, zwłaszcza w kontekście wzrostu liczby samobójstw na świecie, nie wspominając historia linczu. Wydaje się, że ten „artystyczny” wybór był celowy, a odniesienie do samobójstwa było celowe, co nie jest godne dużego domu promującego elegancję, jak Burberry.” Sama uczestniczka parady, dodała też, że była rozczarowana ekipą marki podczas przymiarek przed prezentacją, bawiąc się tą liną i która w obliczu jej konsternacji odpowiedziałaby: „C” to moda. Co dzieje się w Twoim życiu prywatnym, zachowaj to dla siebie, bo nikogo to nie obchodzi. “

Modelka Liz Kennedy zabrała się do Burberry, aby znaleźć kwestionowaną bluzę

Liz Kennedy powiedziała, że ​​była zszokowana bluzą z pętlą z nowej kolekcji Burberry jesień zima 2019

W obliczu reakcji Liz Kennedy i oburzenia, menedżer kreatywny Burberry, a także jego dyrektor generalny Marco Gobbetti przeprosili: „Głęboko żałując zamieszania, które spowodowało, które nie było dobrowolne”, podkreślając również, że: „węzeł był inspirowany światem morskim, ale wyraźnie mu brakowało subtelność ”. Marka ostatecznie zdecydowała się od 20 lutego br. wycofać ze swojej przyszłej kolekcji przedmiotowy produkt oraz wszelkie media, które się do niego odnoszą..

„Samobójstwo nie jest modą” – napisała na Instagramie Liz Kennedy.