Koronawirus: Adidas wprowadza na rynek wizjery ochronne

W wyścigu o inicjatywy wspierające walkę z koronawirusem producenci mają tendencję do reorientacji swoich jednostek produkcyjnych zgodnie ze swoimi umiejętnościami. W ten sposób amerykańscy producenci samochodów General Morots, Ford i Tesla koncentrują swoje wysiłki na produkcji sztucznych respiratorów, a know-how Louisa Vuittona jest zamawiane do produkcji masek z tkaniny. Za swoją siłą strajku finansowego i logistycznego, główne marki dążą przede wszystkim do bezprecedensowej szybkości realizacji, możliwej dzięki istniejącym zapasom i środkom produkcji. Tak jest w przypadku Nike, które w tym tygodniu zaprezentowało osłonę twarzy wykonaną z materiałów z własnych produktów. W tym rozpędzie jest teraz inny gigant odzieży sportowej, Adidas, który właśnie zaprezentował swoje wizjery ochronne dla pracowników służby zdrowia na całym świecie..

Adidas dołącza do Nike w produkcji wizjerów ochronnych

Adidas rozpoczyna produkcję osłon ochronnych z drukarką 3d Carbon

Adidas i Carbon dążą do uzyskania 50 000 wizjerów ochronnych tygodniowo

Po serii darowizn dla różnych organizacji pozarządowych niemiecki Adidas również właśnie wkroczył do tańca, prezentując osłonę twarzy, sprzęt, który stał się kluczowy w walce z Covid-19. Aby zaprojektować te osłony ochronne, producent sprzętu ponownie zwrócił się do niego Carbon, kalifornijska firma specjalizujący się w druku 3D, z którym firma Adidas nawiązała współpracę w 2017 roku, aby stworzyć buty FutureCraft 4D.

Adidas wykorzystuje technologię 3D opracowaną w drukarce Carbon

Carbon i Adidas łączą siły, aby stworzyć wydrukowany w 3D wizjer ochronny

Kratowy nadruk dla oszczędności czasu i komfortu

W przypadku wizjerów ochronnych, duet Adidas x Carbon przyjął zatem koncepcję drukowanych w 3D struktur kratowych, początkowo przeznaczonych na podeszwy butów, zmniejszając drukowanie i zmniejszając zużycie surowców. Wystarczająco, aby umożliwić szacowany cel produkcji na poziomie 50 000 sztuk tygodniowo, podczas gdy wydajność i komfort użytkownika są również poprawiane w górę.

Aby stymulować produkcję tych wizjerów na całym świecie, firma Carbon właśnie otworzyła swoje pliki do drukowania, aby umożliwić wszystkim właścicielom swoich drukarek 3D udział w operacji, gdziekolwiek się znajdują.

Carbon udostępnia pliki w celu globalizacji operacji

Adidas dołącza do walki z koronawirusem, wprowadzając ochronne osłony twarzy z drukarką 3D Carbon

50 000 wizjerów ochronnych będzie wysyłanych co tydzień

Adidas x Carbon, duet spotyka się w celu zaprojektowania drukowanych w 3D wizjerów ochronnych