Felipe Oliveira Baptista zostaje nowym dyrektorem artystycznym Kenzo

Kenzo, słynna marka stworzona w 1970 roku przez japońskiego Kenzo Takada i należąca do francuskiej luksusowej grupy LVMH, właśnie mianowała na nowego dyrektora artystycznego portugalskiego projektanta Felipe Oliveirę Baptistę z Lacoste. Lusitański projektant ma zatem zastąpić duet Carol Lim i Humberto Leon, pełniący urząd od 2010 r., który właśnie 23 czerwca zaprezentował w Bercy swój ostatni pokaz dla marki..

„Talent twórczy Felipe, jego wiedza i przywiązanie do różnych kultur to cenne atuty, które pomogą odmłodzić twórczą energię domu Kenzo” (…) „Jego innowacyjna kreatywność i nowoczesne podejście artystyczne umożliwią „wykorzystanie pełnego potencjału Kenzo, zachowując jednocześnie swój unikalny, historyczny styl” – skomentowali odpowiednio szef działu mody LVMH, Sidney Toledano i dyrektor generalna marki, Sylvie Colin..

Felipe Oliveira Baptista przejmuje stery tworzenia w Kenzo od 1 lipca

Kenzo powołuje portugalskiego projektanta Felipe Oliveirę Baptistę na stanowisko dyrektora artystycznego, aby zastąpić Lima i Leon

Pochodzący z Azorów urodzony w Portugalii projektant przybywa do Kenzo po owocnym ośmioletnim doświadczeniu w Lacoste. Absolwent Uniwersytetu Londyńskiego w Kingston, Felipe Oliveira Baptista najpierw pracował dla włoskiego domu Max Mara, zanim osiadł w Paryżu i współpracował z Cerrutim i Christophem Lemaire, aby następnie stworzyć własną, tytułową wytwórnię, którą „zamknie w 2013 roku, aby poświęcić się w pełni do marki krokodyl. Będzie zwycięzcą Międzynarodowego Festiwalu Mody w Hyères i nagród ANDAM w sezonach 2002, 2003. Felipe Oliveira Baptista opuścił Lacoste w 2018 roku, po ośmiu latach spędzonych na tworzeniu nowego wizerunku francuskiej marki założonej w 1933 roku, odcisk designu i nowoczesność, która stała się królową high-endowego casualu. Jego praca umożliwi przejście do społeczeństwa, pod kierownictwem Thierry’ego Guiberta, przekroczenie dwumiliardowego obrotu w 2016 roku.

Felipe Oliveira Baptista, od Lacoste do Kenzo

Felipe Oliveira Baptista zostaje nowym DA Kenzo, po ośmiu latach jako dyrektor kreatywny w Lacoste

Na stanowisku w Kenzo od 1 lipca projektantka zastępuje parę Lim i Leon, którzy przybyli w 2011 roku kolejno do Antonio Marrasa. Opierając się na wcześniejszych doświadczeniach, duetowi udało się wprowadzić paryską markę w nowoczesność, dzięki wartościom różnorodności i inkluzywności, które są bliskie jej założycielowi, a także oryginalnym kampaniom reklamowym, takim jak perfumy Kenzo World.

Portugalski projektant zastępuje amerykańską parę Carol Lim i Humberto Leon

Felipe Oliveira Baptista zastępuje Carole Lim i Humberto Leona na czele tworzenia Kenzo

„Kenzo jest synonimem wolności i ruchu. Wszystko, co stworzył Kenzo Takada, jest pełne radości i elegancji, humoru i odwagi. Różnorodność przyrodnicza i kulturowa zawsze była i pozostaje stała w DNA marki ”- powiedział Felipe Oliveira Baptista, który w ten sposób wkracza na podbite terytorium, nawet jeśli Kenzo nie pojawia się jako główna marka w LVMH, biorąc pod uwagę jej roczny obrót prawie pięciokrotnie niższy niż że Lacoste.

„Różnorodność przyrodnicza i kulturowa zawsze była i pozostaje stałą w DNA marki” Felipe Oliveira Baptista

Felipe Oliveira Baptista postara się kontynuować nowoczesny i innowacyjny wizerunek stworzony przez Kenzo