ASAP Rocky jest bezpłatny i wraca do USA

Zwolniony prawie miesiąc do dnia po aresztowaniu w Sztokholmie za przemoc prowadzącą do prewencyjnego więzienia, raper ASAP Rocky mógł wreszcie dołączyć do Stanów Zjednoczonych w tę sobotę, 3 sierpnia, kilka godzin po zwolnieniu. Po trzech tygodniach procesu, podczas którego raper bronił się w samoobronie, szwedzki wymiar sprawiedliwości, pod przewodnictwem sędziego Pera Lennerbranta, postanowił zatem zwolnić ASAP Rocky’ego, pozwalając mu opuścić terytorium w oczekiwaniu na ostateczny werdykt zaplanowany na 14 sierpnia. „Chciałabym wziąć porządny prysznic i spędzić czas z mamą i rodziną. Jak powiedziałem wcześniej, łatwo sobie z tym poradzić. Jestem do Państwa dyspozycji – powiedział sędziemu, który przesłuchał go tuż przed jego decyzją, co by zrobił, gdyby został zwolniony..

Zwolniony z więzienia w Szwecji, jak najszybciej Rocky wrócił do Stanów Zjednoczonych

Po miesiącu odsiadki ASAP Rocky został zwolniony z więzienia w Szwecji i wrócił do Stanów Zjednoczonych

Jeśli tłumaczowi Chwalebnego Pana grozi dwa lata więzienia i wysoka grzywna na mocy szwedzkiego prawa, jego obrona precyzuje, że w kraju skandynawskim nie jest wymagana jego obecność w celu ogłoszenia orzeczenia sądu. Osoba zainteresowana poinformowałaby sędziów, że jest gotowa do wykonywania prac społecznych, gdyby miała zostać skazana: „Byłem już zaangażowany w prace charytatywne, więc zrób coś takiego w weekendy. Nie przeszkadzałoby mi (…) wiesz gdzie mnie znaleźć “.

ASAP Rocky wciąż czeka na werdykt w swoim procesie o przemoc

Po miesiącu aresztu prewencyjnego w Szwecji ASAP Rocky został zwolniony i mógł dołączyć do Stanów Zjednoczonych

Jak zaznaczył w jednym ze swoich tweetów prezydent Trump, który był osobiście zaangażowany w sprawę: „A $AP Rocky wyszedł z więzienia i wracał ze Szwecji do Stanów Zjednoczonych. To był Rocky Week, wróć do domu JAK NAJSZYBCIEJ A $ AP! „(AR został zwolniony z więzienia i wracał do domu do Stanów Zjednoczonych. To był ciężki tydzień, pospiesz się z powrotem do A $AP!)” Rakim Mayers, którego prawdziwe nazwisko modli się o opuszczenie Szwecji na pokładzie prywatnego odrzutowca kilka godzin po swoim wydanie, przerywane przez „Free Rocky” skandowane przez fanów artysty przy wyjściu z sądu.

Donald wyraził radość z wydania ASAP Rocky

Po wywarciu presji na Szwecję Donald Trump z zadowoleniem przyjmuje wydanie ASAP Rocky

W ciągu weekendu NBC News rzuciło nieco światła na sedno tej głośnej sprawy. Po publicznym apelu wygłoszonym przez Donalda Trumpa i jego oskarżeniach, że „Szwecja gardzi Afroamerykanami”, media na dwa dni przed uwolnieniem rapera wydały pismo rządu do władz szwedzkich, w którym ostrzegano przed „możliwymi negatywnymi konsekwencjami w stosunkach dwustronnych między USA i Szwecji”, jeśli sprawa nie została rozwiązana „jak najszybciej”. Zbieg okoliczności czy skuteczność, groźba ta podpisana przez doradcę Roberta O’Briena została jednak następnego dnia oficjalnie zwolniona przez prokuratora generalnego Szwecji Petrę Lundh, przypominającą o niezależności szwedzkiego wymiaru sprawiedliwości i niemożności ingerowania w toczącą się sprawę..

Rząd USA nie ukrywa presji na Szwecję

Rząd USA zagroził Szwecji negatywnymi konsekwencjami w stosunkach dwustronnych między obydwoma krajami, w celu zabezpieczenia uwolnienia A$AP Rocky'ego

Po przybyciu do Los Angeles w nocy z soboty na niedzielę pochodzący z Harlemu podziękował swoim fanom na Instagramie po miesiącu zatrzymania. „Dziękuję z całego serca wszystkim moim fanom, moim przyjaciołom i wszystkim, którym ja. wspierałem w ostatnich tygodniach (…), to było bardzo trudne i upokarzające doświadczenie”. Petycję wzywającą do jego uwolnienia podpisało ponad 640 000 osób, w tym raperzy Tyler, the Creator i Schoolboy Q, którzy wyrazili chęć bojkotu Szwecji..

Kilka godzin po powrocie do kraju ASAP Rocky chciał odnaleźć swoich krewnych i to właśnie podczas słynnej niedzielnej mszy Kany Westa, Sunday Service, raper wystąpił po raz pierwszy w otoczeniu mistrza ceremonii, ASAP Ferga. , Kim Kardashian i byłą dziewczyną Kendall Jenner. Flacko aka ASAP Rocky powróci na scenę w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia w Anaheim w Kalifornii.

Zobacz ten post na Instagramie

DZIĘKUJĘ Z GŁĘBNEGO SERCA WSZYSTKIM FANOM, PRZYJACIOM I WSZYSTKIM NA CAŁYM ŚWIECIE, KTÓRZY WSPIERAJĄ MNIE PODCZAS OSTATNICH KILKU TYGODNI. CHCĘ DZIĘKUJĘ SĄDOWI ZA POZWOLENIE MI BLADI I THOTO POWRÓT DO NASZEJ RODZINY I PRZYJACIÓŁ JESZCZE DZIĘKUJĘ ZA CAŁĄ MIŁOŚĆ I WSPARCIE

Post udostępniony przez ŚLICZNE FLACKO (@asaprocky) 2 sierpnia 2019 o 11:39 PDT