Aktor Jussie Smollett ofiarą napaści z nienawiści w Chicago

Aktor Jussie Smollett, znany z roli Jamala Lyona w serialu Imperium, padła ofiarą rasistowskiej i homofobicznej napaści w Chicago w nocy z poniedziałku na wtorek. Według informacji, Jussie Smollett został rzekomo obrażony przez dwóch mężczyzn wypowiadających na jego temat rasistowskie i homofoniczne obelgi tuż po wyjściu z restauracji typu fast food, tuż przed fizycznym napaścią. Ludzie w sportowych maskach narciarskich założyli jej na szyję linę, spryskali ją chemikaliami i wreszcie uciekli, wykrzykując słynne już hasło „Make America Great Again”. Według doniesień amerykańskich mediów, aktor, który podobno został dziś zwolniony ze szpitala, już na jakiś czas przed atakiem otrzymał list z groźbą. Śledztwo, nazwane z premedytacją „możliwą zbrodnią nienawiści”, zostało przekazane policji w Chicago.

Aktor Jussie Smollett napadnięty w Chicago

zdjęcie

Wiele osobistości poparło Jussie Smollett

złapanyJohn Legend: „Po tym strasznym ataku przesyłam miłość Jussie i jego rodzinie. Wspieramy Cię i modlimy się, abyś znalazł pokój i sprawiedliwość ”

Michael Jordan: „Stojąc z moim bratem Jussie Smollett, przesyłam ci miłość. Bądź silny. Jesteśmy z Tobą “

Ten atak na afroamerykańskiego aktora gejowskiego Jussie Smolletta nie jest odosobnionym przypadkiem, pośród rosnącego napięcia społeczności w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie, którzy nie pasują do białego, heteroseksualnego, męskiego czy chrześcijańskiego wzorca ustanowionego przez klasę rządzącą, są coraz częściej celem ataków na ulicach, ale także w miejscach kultu i nocnych klubach. Oczywiście nie wszystkie ataki są dokonywane przez nietolerancyjnych białych, ale kontekst podziału społecznego przyjętego przez pewną część klasy politycznej skłania niektóre jednostki do atakowania tych, którzy nie są tacy jak oni. Senator Kamala Harris, demokratka i zadeklarowana kandydatka w wyborach prezydenckich w 2020 roku, nazwała to wydarzenie „nowoczesną formą linczu. “

Senator z Kalifornii również reaguje na atak na Jussie Smollett

Zrzut ekranu z Twittera kalifornijskiej senator Kamali Harris, która również zareagowała na

Atakując w pełni asertywną osobę publiczną, taką jak Jussie Smollett, przesłanie nabiera innego wymiaru, pokazując, że nawet osobowość nie jest odporna. Ponieważ poza fizycznym atakiem, udawane wiszące jest niezwykle silnym i tragicznym symbolem, biorąc pod uwagę mroczną przeszłość Stanów Zjednoczonych. Ponieważ w Ameryce nie zawiązujesz sznura na kolorowej osobie, chyba że chcesz wysłać dwie wiadomości: jedną do swoich wrogów, drugą do przyjaciół..

Aktor słynie z roli w serialu Empire

zdjęcie z serii Empire, w której

“>