Malé obklady do kúpelne

Keramické dlaždice sú krásnym a funkčným materiálom na zdobenie kúpeľne. Pre miestnosti, kde je zvyčajne vlhko a možný prienik vody na steny, sú dlaždice tou najlepšou voľbou..

Po úspešnom výbere dlaždíc do kúpeľne môžete malú izbu urobiť krásnou a útulnou..

Farba

Pre malé miestnosti sú lepšie vhodné svetlé odtiene. Nemali by ste však urobiť celú izbu monochromatickou. Takmer všetci výrobcovia navyše vyrábajú dlaždice v zbierkach, ktoré obsahujú dlaždice na steny a podlahy a rôzne dekoratívne prvky – bordúry, panely atď. Dlaždice v kontrastných farbách niekedy vizuálne zmenšujú už aj tak malú miestnosť, najmä ak je malého formátu. Módnym trendom je používať zrkadlové prvky dlaždíc. Zrkadlá skutočne rozširujú priestor, ale musíme vziať do úvahy, že nie každého poteší, keď sa vidí napríklad pri umývaní v sprche, a navyše je rozdelený na mnoho častí. Vďaka sýtejším farbám bude miestnosť pôsobiť hlbšie, ale iba vtedy, ak je správne osvetlená. Teplé tóny pôsobia v kúpeľni príjemnejšie, ale niekedy studené tóny dodávajú pocit priestrannosti..

 • Mozaika

  Originálna možnosť pre miestny dekor v kúpeľni

  Mozaika do kúpelne

 • Svetlé odtiene

  Skvelé riešenie pre malé miestnosti

  Kúpeľňa vo svetlých farbách

 • Zelená farba

  Neutralizuje pôsobenie priľahlých farieb a tiež pomáha rozptýliť negatívne emócie.

  Zelená v kúpeľni

 • Zrkadlové dlaždice

  Módny trend – používanie prvkov zrkadlových dlaždíc.

  Zrkadlové obklady v kúpeľni

 • Studené tóny

  Studené odtiene dodávajú sviežosť a priestornosť

  Kúpeľňa v studených farbách

 • Teplé tóny

  Vytvorte pocit pohodlia a pohodlia

  Žltá v kúpeľni

 • Sklenené obklady

  S jeho pomocou môžete ľahko vytvoriť štýlový a jedinečný interiér.

  Sklenené obklady v kúpeľni

 • červená farba

  Dáva silu a energizuje, červenú farbu je potrebné používať s mierou.

  Červená dlažba so vzorom v kúpeľni

PredchádzajúceĎalej12345678

Kresba a reliéf

Do kúpeľní sa spravidla používa glazovaná dlažba. Dodáva sa v lesklom a matnom prevedení. Lesklý povrch miestnosť opticky zväčší, bude jasnejší alebo vzdušnejší. Ale je na ňom zreteľne viditeľný vodný kameň zo zasychajúcich kvapiek vody, takže starostlivosť o takú dlaždicu bude o niečo ťažšia. Keramické dlaždice sú hladké a reliéfne. Pri výbere reliéfnych dlaždíc by ste mali starostlivo zvážiť, či je glazúra rovnomerne nanesená na dekoratívne prvky. Pre malú miestnosť je dôležité, aby nebolo príliš veľa reliéfnych prvkov. Je nežiaduce zdobiť celú miestnosť štruktúrovanými dlaždicami. Takéto prvky vyzerajú oveľa veľkolepejšie vo forme akcentov..

V malej miestnosti dobre vyzerajú jednovrstvové kresby. Na obyčajné pozadie steny môžete umiestniť niekoľko dekoratívnych prvkov. Veľké pevné panely prinesú stenu, na ktorej sú umiestnené, bližšie k pozorovateľovi; táto možnosť dokončenia je vhodná pre úzke a dlhé miestnosti, ktoré pripomínajú chodbu. V malej miestnosti sa však budú hodiť matné obrázky zostavené z dlaždíc rovnakej veľkosti ako hlavný. Miestnosť bude vyzdobená zvislými pruhmi farieb, ktoré sú sýtejšie ako hlavný tón. Dobrým riešením je umiestniť svetlé a svetlé zvislé pruhy a striedať ich s radmi dlaždíc so vzorom.

Zelená kúpeľňa Mozaika v kúpeľni Kúpeľňa v Chruščove Malý dizajn kúpeľne Fotografia malej kúpeľne Malá kúpeľňa Malá kúpeľňa Ružová farba v kúpeľni Hnedé dlaždice v kúpeľni Dlažba z prírodného kameňa v kúpeľni

Spôsob kladenia

Najbežnejší spôsob obkladania je rovný (pod 90 ° bez odsadených radov). Táto metóda je vhodná pre všetky, vrátane malých miestností. Na podlahe pomocou rozloženého ukladania (pod 90 s odsadením radov, zvyčajne o polovicu dlaždíc) alebo šikmého pokladania (pod 45-60) môžete dosiahnuť vizuálne zväčšenie miestnosti, ale na stenách naopak. niekedy sa dosiahne účinok. Obdĺžnikové dlaždice sú najlepšie umiestnené zvisle, takže strop bude pôsobiť vyššie.

Pred nákupom je vhodné ísť na nákup a pozrieť sa na zbierky «žiť». Je tiež dobré zoznámiť sa s hotovými projektmi. Na vizualizáciu svojich myšlienok môžete použiť špeciálne programy a zistiť, ako bude tá alebo ona dlaždica vyzerať v konkrétnej miestnosti.

Metódy kladenia dlaždíc

Veľkosť

Pre malý priestor je vhodnejšie zvoliť stredne veľkú dlažbu. Maloformátové dlaždice zužujú priestor kvôli vizuálnemu oddeleniu stien spojmi dlaždíc. Tento efekt je obzvlášť výrazný, ak sa použijú zálievky, ktoré sa líšia tónom od hlavnej farby. Veľmi veľké dlaždice v malej miestnosti pôsobia objemne. Jeho použitie navyše vyžaduje presnejšie zarovnanie stien, ktoré navyše zaberá miesto. Veľkosť dlaždíc musíte zvoliť tak, aby orezávanie bolo minimálne.