Tapicerstwo – zawód dawny i współczesny

Założę się, że jeśli jesteś w pracy lub w domu, chcesz zostać trochę dłużej, jeśli siedzisz miękko. Nie wiadomo, co otrzymujesz podczas demontażu mebli. Co powiesz na włosie końskie, sierść świni, siano, a nawet stare koszulki, aby zapiąć pasy na siedzeniu? Nie żartujemy… Znaleźliśmy je wszystkie! W tym miesiącu na zasadzie umeblowania dodamy trochę chus do cewek, które doczepiliśmy do części I bawełną, pianką i dakronem. Niezależnie od tego, czy Twoje krzesło ma sprężyny śrubowe, zygzakowate, czy nie, możesz użyć tych wymiarów, aby odbudować ciasne siedzisko bez koszulek. Będziesz się dobrze bawić, strzelając ze swojego tapicer w domu.

Materiały:

okulary ochronne

szczypce

rozszywacz

nożyce

Kompresor powietrza

zszywacz

1/2 “długie zszywki

konopie

kreda

Rolka krawędzi

Mazak niezmazywalny

kwadratowy ścieg nożowy do tapicerki lub żyletki

pianka do siedzenia

nóż elektryczny

spoiwo w sprayu

watolina

Dakrona

instrukcje

Jeśli zaczynasz bez sprężyn, zapoznaj się z krokami 2-9 w części I, ale z paskiem podstawy na ramie zamiast na dole. Jeśli masz sprężyny zygzakowate (nakręcane), które wyglądają tak samo, jak brzmią, zacznij tutaj. I nie zapomnij okularów!

Wytnij kawałek płótna o kilka cali większy niż siedzisko ze wszystkich stron i wyśrodkuj go na górze ramy. Zszywka na środku z tyłu. Unikaj zszywania nad pinezkami i staraj się trzymać zszywki na środku obrazu, gdzie są najsilniejsze.

tapicerka-tkanina

Pociągnij nadmiar do przodu i zszyj

tapicer

Teraz, gdy płótno jest już zabezpieczone, musimy wykonać nacięcia, aby uwolnić płótno wokół słupków tylnych nóg. Wychodzenie ze ścinków może być trudne, więc przed rozpoczęciem cięcia wygładź płótno od środka siedziska do niedrożnego słupka i złóż nadmiar płótna z powrotem. Jeśli pierwszą rzeczą, którą dotykasz, jest kąt nachylenia słupka, narysuj linię od środka siedziska słupka na tylnej stronie właśnie złożonego juta.

tkanina-tapicerska-na-szezlong

Jeśli pierwszą rzeczą, którą dotykasz, jest płaska strona słupka, a nie kąt słupka, narysuj w nim cięcie, jak pokazano na poniższym schemacie, z tyłu nadmiaru płótna. Idealne cięcie y jest pokazane po lewej stronie, gdzie końce y idealnie łączą się z bokami słupka. Jeśli cięcie musi być głębsze (juto zbiera się przed słupkiem), zawsze przedłużaj końce prostego grzbietu do krawędzi słupka, jak pokazano po prawej stronie. Nie chcesz, aby y było szersze niż szerokość słupka. W przeciwnym razie zobaczysz postrzępione lub przycięte krawędzie.

rama-na-krzesło

Teraz przetnij narysowane linie, ale uważaj, aby nie przeciąć zbyt daleko. Gdy zbliżysz się do urzędu pocztowego, wykonuj cięcia dziecka, aż znajdzie się na właściwej głębokości. Następnie umieść kilka zszywek po obu stronach słupka, aby utrzymać go na miejscu.

tapicer

Powtórz kroki 3-5 dla pozostałych słupków nóg i drewnianych słupków ramion, jeśli takie masz..

7 Po wykonaniu wszystkich gwarantowanych cięć odrzutowych, nadal mocno ciągnij i zszywaj płótno dookoła ramy.

krzesło ratunkowe

Złóż nadmiar płótna i ponownie podstawę.

odzysk-tapicer

Celem rolowania krawędzi jest zapewnienie dodatkowej wyściółki na krawędziach, które najbardziej się zużywają. Na tym krześle umieścimy rolkę krawędziową z przodu iz dwóch stron i odskoczymy do tyłu, ponieważ nie może wiele zrobić. Jeśli twoje krzesło ma drewniane podłokietniki, umieść rolkę krawędziową na części obrazu, która znajduje się przed podłokietnikami.

9 Przy takim małym siedzeniu używam rolki deski o średnicy połowy ‘. Umieść koniec wałka krawędziowego 2,1″ pręta nogi powrotnej ogonem w kierunku środka siedziska. Zszyj przez ogon do ramy, upewniając się, że zewnętrzna krawędź rolki krawędzi jest wyrównana z krawędzią ramy

tapicer

10. Zbliżając się do rogu, narysuj linię za pomocą trwałego markera, który jest nadal z boku na bok..

11. Narysuj dwie linie w kształcie litery V z linii, która nadal jest z boku na bok..

tapicer-prace-meble

12. Wytnij „v” nożem lub żyletką bez przecinania całego wałka krawędziowego. Złóż rolkę krawędzi, aby obrócić stronę i kontynuuj zszywanie. Powtórz kroki 10-12 dla drugiego rogu.

tapicer-renowacja

13.Kiedy dojdziesz do drugiego słupka nogi, odetnij nadmiar na pół “ze słupka i zszyj go w dół.

tapicer-wykonuje-pracę

14. Gdy rolka krawędzi zostanie zszyta dookoła, wzmocnij ją kolejnym zestawem zszywek, ściskając niewielką część szpuli krawędziowej i zszywając zewnętrzną krawędź ramki.

rama krzesła

15. Do tego siedzenia używam pianki o średniej gęstości o grubości 2 cali, ale możesz eksperymentować z różnymi grubościami, aby uzyskać preferowany wygląd. Za pomocą rolki prowadzącej narysuj kształt siedziska na spodniej stronie pianki. zmiażdżyć piankę wokół blatów i banknotów wokół nich.

tapicer-praca

16. Przetnij nożem do rzeźbienia pół „za kreską”, aby pianka mogła dosięgnąć krawędzi ramy. Zostawiłem oparcie siedzenia nieoznaczone, dopóki nie wycięłem nacięć na wiadomości. Następnie położę piankę na dole siedziska, zaznaczę plecy i odetnę nadmiar.

tapicer

17. Przymocuj paski płótna i krawędzi do pianki za pomocą kleju w sprayu. Juta kształtuje piankę i mocuje się do ramy, więc zostaw dodatkowe 10 cali poza krawędzią pianki, aby było mnóstwo rzeczy do zorganizowania tak, jak musisz. Lubię wyciąć nadmiar płótna w miejscu ułożenia nóg, zanim nałożę piankę na siedzisko.

tapicer-prace-tapicerskie

18. Aby dać czas na wyschnięcie kleju w sprayu, wróć na krzesło i wypełnij rolkę za krawędzią kilkoma warstwami bawełny, aby nie było głowy na krawędzi siedziska.

przerobić krzesło w stylu retro

19. Zamknij oczy i użyj rąk, aby znaleźć niskie i wysokie miejsca na powierzchni siedziska. Następnie umieść bawełnę w tych obszarach i wokół nich, aby nadal tworzyć powierzchnię. Wykończ bawełnianą mrugnięcie pełną warstwą, która wychodzi poza krawędź siedziska. Jeśli lubisz górną koronę, powtórz krok 5 z Dining Chair Do-Over, tak jak ja tutaj.

szezlong

20 Gdy klej wyschnie, wyśrodkuj piankę na górze ramy i dłonią dociśnij przedni środek pianki i zszyj płótno do przedniej strony ramy. Pianka powinna być zaokrąglona, ​​a nie kwadratowa, kiedy trzeba.

jak-regenerować-krzesło-retro

21. Przeciągnij piankę do tyłu i wyśrodkuj podstawę przez całą tylną stronę ramy. Upewnij się, że pianka lekko wystaje poza krawędź ramy lub podstawową rolkę przedniej krawędzi. 

tapicerka-mocna-tkanina

22. Teraz, gdy plecy są zabezpieczone na całej szerokości, przesuń się do przodu i zszyj resztę z tej strony.

jak-dostałem-retro-krzesło?

23. Powtórz kroki 20-22 dla prawej i lewej strony. Następnie odetnij nadmiar płótna na podstawowe produkty spożywcze.

wykończenie-tapicerskie krzesło

24. Następnie omówimy oblężenie Dakronu. Określ miejsce zszycia tkaniny na ramie. Dakron zatrzymuje się tuż przed linią bazową. Umieść kawałek dakronu, kilka centymetrów w nadmiarze, na wierzchu pianki. Zaczynając od środkowego frontu, rozdziel warstwy dakronu na pół i zszyj tylko dolną warstwę ramy.

tapicerka-krzeslo-tvail

25. Wygładź dakron z tyłu i włóż te same ścinki, co przed ominięciem słupków nóg.

twoje-retro-krzesło

26. Zwiąż tylną krawędź. Następnie idź w prawo i w lewo. Kontynuuj oddzielanie warstw, które musisz.

odzyskać-stare-krzesło

27. Dakronowy nadmiar wycięcia w przednich rogach, wokół nóg i podobnie przy dolnej krawędzi.

fajny-złomowany-wyroby-tapicerki

To zadanie tapicera

tapicer

Następnie możesz wybrać tapicerkę i jak dobry tapicer położyć ją na krześle.

Uprzejmości!

1 Zawsze zabezpieczaj cięcie, nad którym pracujesz, za pomocą zszywek przed przejściem do następnego.

2. Wilgotność wpłynie na czas schnięcia kleju w sprayu, aby pozwolić na kilka minut więcej, jeśli pada deszcz lub mieszkasz w lepkim klimacie..

3. Zawsze używaj kleju w sprayu w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i nie używaj kleju w sprayu, jeśli jesteś w ciąży. Poproś przyjaciela o pomoc!

Aby poczuć się bardziej spełnionym, spójrz na to najlepsze zdjęcie; możesz teraz zrobić wszystkie te miejsca!

Dobra robota, jesteś teraz prawdziwym tapicerem.