Jak zrobić łapacz snów oprócz 70 pomysłów na majsterkowanie, które są proste jak bułka z masłem

Symboliczny przedmiot otoczony zasłoną tajemnicy, łapacz snów opuścił indyjskie tipi, aby znaleźć swoje miejsce w codziennym życiu współczesnego człowieka. Dekoracja sypialni, salonu, a nawet wytatuowana na skórze, łapacz snów nadal nas fascynuje i uwielbiamy nie tylko jego naturalne piękno. Skok w nieznane, pomysł wniesienia odrobiny magii do prozaicznego życia również sprawia, że ​​się w nim zakochujemy. A ponieważ wiele osób zastanawia się, jak samemu zrobić łapacz snów, dziś pomożemy im, odpowiadając na to pytanie.

Chcesz wiedzieć, jak zrobić łapacz snów – sprawdź nasze samouczki, aby się dowiedzieć

jak zrobić łapacz snów, przykład dekoracji cztery obręcze, ozdoba z pereł i piór, dziewczyna w czarnej sukience

Łapacz snów – historia i symbolika

Zanim jednak przejdziemy do prezentacji naszych tutoriali, chcielibyśmy odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań. W szczególności, czym jest łapacz snów, jakie są jego początki, po co go mieć w naszych domach…. W rzeczywistości klasyczny łapacz snów składa się z trzech głównych elementów – pierścionka, płótna i małych dekoracji. Ale początkowo, w przeciwieństwie do dzisiejszego, był wykonany w całości z naturalnych materiałów. Rzeczywiście, to rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej jako pierwsi z niego skorzystali. Dla nich był to rodzaj amuletu, który miał chronić sen dzieci przed złymi snami i duchami. To jest rzeczywiście rola sieci przewodowej.

Legenda głosi, że w nocy, kiedy śpisz, ta sieć niczym pajęcza sieć pozwala przemijać dobre sny i łapie koszmary w swoją sieć. Indianie wierzyli, że rano, o wschodzie słońca, schwytane koszmary zostaną przypalone przez pierwsze promienie słońca. A ponieważ tego typu opowieści nie omieszkają uwieść współczesnego człowieka, tego ostatniego urzeka możliwość posiadania przedmiotu, który zapewni mu spokojny sen.

Jak zrobić łapacz snów? To dość proste, ale najpierw trzeba poznać charakter i historię obiektu

jak zrobić łapacz snów, brązowe kółko, białą siateczkę, niebiesko-czarne koraliki ozdobne, ozdobne piórka w kolorze niebiesko-fioletowym, leśne tło, namiot indiański

Tak, podążając za tą fascynującą historią, tak bardzo kochamy łapacz snów, ale czekaj… czy chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Więc nie więcej anegdot. Przejdźmy do sedna sprawy, przedstawiając nasze bardzo proste tutoriale do tworzenia łapacza snów w dwóch krokach, trzech ruchach. Podwiń rękawy i powodzenia!

Start naszych samouczków – dowiedz się, jak zrobić łapacz snów z naturalnych lub syntetycznych materiałów

drewniany łapacz snów z tkanymi sieciami nici, łatwa ręczna aktywność dla dorosłych

Bęben do haftowania i łapacz snów z serwetką – super łatwy samouczek do zrobienia

Czy technika tkania płótna wydaje Ci się zbyt skomplikowana, a może wolisz bardziej elegancki wzór? Poniższy tutorial to rozwiązanie, którego szukasz. Siatkę można z powodzeniem zastąpić serwetką, która nada Twojej kreacji bardziej wyrafinowaną stronę. Oto jak to zrobić …

Potrzebne materiały:

 • serwetka
 • drewniana obręcz do haftu
 • kłębek przędzy
 • pistolet na gorący klej
 • koraliki drewniane lub plastikowe
 • wstążka
 • pióra

Pierwszy pomysł, jak zrobić łapacz snów w koronce do swojego artystycznego, eleganckiego wystroju

pomysł jak zrobić łapacz snów, niezbędne materiały, serwetka, drewniane kółko ze zwiniętej wełny, kolorowe piórka, drewniane koraliki

Realizacja krok po kroku:

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to odpiąć bęben, aby wyizolować krąg w środku. Wokół tego ostatniego należy następnie owinąć wełnę, aby zakryć jej integralność. Aby ułatwić i uzyskać bardziej estetyczny wynik, możesz podzielić okrąg na cztery sekcje. To wokół nich będziesz musiał owinąć wełnę, upewniając się, że dobrze ją zawiązujesz na początku i na końcu każdego kroku.

Pierwszy krok: zakreśl koło łapacza snów wełnianymi nitkami

samouczek łapacza snów pierwszy krok, owijanie wełny wokół drewnianej obręczy, obręcze do haftowania, aktywność nastolatków

Następnie weź serwetkę, którą musisz wyśrodkować na bębnie i przymocować klejem. Teraz obróć tamborek do góry nogami i przeciągnij nić przędzy przez serwetkę, a następnie wokół tamborka, aby lepiej zabezpieczyć i nadać swojej kreacji bardziej dopracowany wygląd..

Drugi krok – przyklej na nim serwetkę

łapacz snów tutorial drewniane koło z szarą wełną owiniętą wokół, biała serwetka, oryginalna dekoracja ścienna

Wreszcie przyszła kolej na dekorowanie łapacza snów. Wytnij skrawki tkaniny o długości około 60 cm i przymocuj do nich koraliki i pióra. Przełóż paski przez serwetkę i tamborek i przyklej, jeśli to konieczne. Na koniec zawiąż nitkę na górze, abyś mógł zawiesić swój łapacz snów na ścianie i voila! Słodkie sny.

Trzeci krok – wykonaj dekorację dla swojego ręcznie robionego łapacza snów

jak ozdobić łapacz snów, kółko owinięte wełną z białą serwetką, skrawki wełny deco, tkaniny i drewniane koraliki

A oto wynik tego wspaniałego samouczka łapacza snów

przykładowy samouczek łapacza snów, biała serwetka, dekoracja z koronkowych skrawków i biało-zielonych piór

Stwórz łapacz snów jak żaden inny – estetyczny pomysł na dekorację ściany

Oto kolejny samouczek przeznaczony dla tych, którzy boją się tkania tkaniny. Przedstawiamy świetną alternatywę dla tradycyjnego łapacza snów

Potrzebne materiały:

 • metalowa obręcz
 • najstarszy chłopak
 • nożyczki lub pistolet do kleju
 • bibuła karbowana
 • igła z nitką
 • gałęzie

Realizacja krok po kroku:

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to udekorować swój krąg. Niekoniecznie jest to konieczne, ten krok z pewnością doda Twojemu stworzeniu trochę energii. W tym celu można np. owinąć w nią wełnę. A gdyby ten ostatni mógł mieć różne kolory, będzie jeszcze lepiej! Efekt ombre nada Twojemu obręczowi zabawny charakter. Na koniec nie martw się zbytnio o ostateczny węzeł, ponieważ zostanie on zamaskowany przez ozdobną frędzle, która zostanie wykonana w następnym kroku.

Tym samym dochodzimy do drugiego etapu, podczas którego wykonasz ozdobę swojego łapacza snów. Kolorowe grzywki, które widzisz poniżej, są wykonane z wełnianych nici w różnych kolorach i białych koronkowych pasków. Aby zrobić pierwsze, wystarczy wyciąć odpowiednio długie paski, a następnie związać je w głowę skowronka. Możesz połączyć dwa lub więcej wątków, aby uzyskać efekt masywniejszy. Następnie przymocuj koronkę do pierścienia za pomocą kleju. Na koniec nie zapomnij przyciąć końców grzywek, aby ich długość była równa.

Następnie wycięte są dwie gałęzie, które imitują poroże jelenia. Możesz również owinąć je wełną, ale pozostawiając je takimi, jakie są, nadasz swojej kreacji autentyczny, naturalny charakter. Ale teraz jak naprawić te gałęzie? Aby to ułatwić, zalecamy użycie kawałków kartonu, drutu i gorącego kleju. Od strony estetycznej nie musisz się martwić, bo w końcu wykończysz go dekoracją kwiatową.

Wreszcie, jeśli chodzi o dekorację florystyczną, można dobrze wykorzystać sztuczne kwiaty, ale nadal można samemu zrobić kwiaty z bibuły. Tym, którzy zdecydowaliby się na to drugie rozwiązanie, proponujemy kilka pięknych pomysłów na kwiaty do samodzielnego wykonania. A oto twój łapacz snów jest gotowy, powieś go na białej ścianie, aby przywrócić mu zainteresowanie.

Indyjska dekoracja ścienna z łapaczem snów, jak żadna inna

łapacz snów prosty samouczek bez tkania, koło owinięte wełną, frędzle z wełny i koronki, poroże jelenia w gałęzie, ozdobne kwiaty

Jak zrobić łapacz snów bez tkania płótna – oto piękny projekt

koło dla łapacza snów zawinięte w kolorowe wełniane nici, skrawki wełny i tkaniny, gałęzie drzew i kwiaty w bibułce, dekoracja ścienna do salonu

Tradycyjny łapacz snów – jak utkać sieć nici

Poniższy samouczek, który wam przedstawimy, poświęcony jest tworzeniu łapacza snów, jaki wszyscy znają. To znaczy, że w końcu damy ci wskazówki, jak sprawić, by tkanie płótna było tak emblematyczne i ważne dla produkcji tego symbolicznego przedmiotu.

Potrzebne materiały:

 • drewniana obręcz
 • zamszowy lub skórzany sznurek
 • woskowany sznurek
 • pióra
 • ozdobne koraliki
 • koronki i wstążki
 • klej lub pistolet do klejenia

Realizacja krok po kroku:

Najpierw przymocuj skórzany sznurek do obręczy za pomocą kleju i zacznij go owijać tak, aby był całkowicie pokryty. Możesz również użyć do tego wełny lub sznurka woskowanego, ale pamiętaj, że potrwa to dłużej. Na koniec zwiąż koniec sznurka klejem i znowu nie martw się, jeśli łączenie nie jest idealne, bo zostanie wtedy zamaskowane ozdobami.

Drewniane koło łapacza snów owinięte w skórzany sznurek – pierwszy krok w samouczku tworzenia tradycyjnego łapacza snów

obręcz do łapacza snów w drewnianym bębnie do haftowania owiniętym skórzanym sznurkiem, samouczek pierwszego kroku

Teraz przechodzimy do najważniejszej części, na którą czekasz – tkania sieci. Najpierw przywiąż koniec woskowanego sznurka do obręczy i uformuj ciasny węzeł. Po drugie, trzeba wziąć linkę, aby przeciągnąć ją z przodu, a następnie za kółkiem, aby w końcu wyciągnąć ją z przodu, aby utworzyć pętlę. Powtarzasz tę operację na całym kole. Następnie postępuje się w ten sam sposób, ale przesuwając nić przed i za nitką utkaną wcześniej i tak dalej. Zawsze uważaj, aby dokręcić gwint. Podczas tkania możesz wstawić kilka koralików. Zawiąż węzeł końcowy, a już masz swoją sieć wątków.

Następnym krokiem jest udekorowanie swojego łapacza snów. Weź kilka kawałków woskowanego sznurka i włóż w nie małe koraliki, zawiązując pod każdym supełek tak, aby pasowały do ​​sznurka. Przywiąż nitki sznurka do dolnej części łapacza snów. Aby uzyskać elegancki akcent, przymocuj również paski białej i kości słoniowej za pomocą kleju. Masz to, wystarczy przypiąć nitkę u góry, aby móc powiesić łapacz snów i podziwiać piękny efekt.

Ręcznie robiony łapacz snów – technika tkania sieci

przykładowy samouczek dotyczący łapacza snów, obręcz owinięta skórzanym sznurkiem z woskowaną siatką ze sznurka, tkanie płótna i dekoracja

Oto film, który również pomoże Ci osiągnąć perfekcyjne tkanie

Łapacz snów dla dzieci do zrobienia przez najmłodszych

Ostatnio chcieliśmy przedstawić Wam odpowiedni projekt dla najmłodszych. To prosty łapacz snów do zrobienia z papierowego talerza. Omawiany projekt jest super prosty i kreatywny i pozwoli dzieciom lepiej poznać kulturę rdzennych Amerykanów..

Potrzebne materiały:

 • papierowy talerz
 • niebieska farba
 • dziurkacz
 • małe kolorowe koraliki
 • ozdobne pióra
 • strunowy

Realizacja krok po kroku:

Tutaj zaczynamy od wycięcia środkowej części płyty, pozostawiając jedynie krawędź płyty. Następnie przemaluj go niebieską farbą i pozostaw do wyschnięcia. Teraz weź dziurkacz, aby zrobić dziury wokół wewnętrznej części obręczy, a także w dolnej zewnętrznej części tego ostatniego. Tkanie sieci odbywa się tutaj, przepuszczając sznurek przez przeciwległe otwory, aż uzyskasz sieć widoczną na poniższym zdjęciu. Podczas tkania możesz wstawić kilka koralików, pamiętając jednocześnie, aby po obu stronach koralika zawiązały się supełki, aby pozostał na swoim miejscu..

Do dekoracji wystarczy nawlec koraliki na nitkę i wykończyć kolorowymi piórkami. Następnie przymocuj małe ozdoby, mocując końce zdobionych nici do otworów uformowanych na dole i voila.

Pomysł jak zrobić dziecięcy łapacz snów na papierowym talerzu – tutorial dla najmłodszych

model łapacz snów dziecko w papierowym talerzu przemalowany na niebiesko białą siateczką, ozdobą z kolorowych koralików i piór

Kolejny świetny pomysł na zrobienie uroczego, eleganckiego, artystycznego łapacza snów

oryginalna dekoracja ścienna do sypialni, jak zrobić łapacz snów w stylu bohemy, chic, serwetka, środkowa koronka, koronki i tkaniny, uroczy pies

koło dla łapacza snów złoty kolor ozdobione białymi nitkami i drewnianymi koralikami na końcu, dekoracja ścienna do salonu

ręcznie robiona dekoracja domu łapacz snów, obręcz owinięta w paski tkaniny, frędzle z szarej tkaniny, gałąź drewna, siatka, dekoracja kwiatowa

Super elegancka koronkowa dekoracja ścienna z łapaczem snów ozdobiona roślinnością

ręcznie robiony łapacz snów na ślub, koszulka do haftu, która zawiera białą koronkę, skrawki wełny, zielone gałązki i białą różę

pomysł na zrobienie łapacza snów, kółeczka, owiniętego w beżową tkaninę, ozdoba z beżowych koralików i brązowych piór

Indyjski model łapacza snów w obręczy i środku ozdobiony pomarańczowymi i białymi kwiatami, brązowymi piórami

ręcznie robiony łapacz snów, koło i biała siatka, brązowe pióra i małe drewniane koraliki, dekoracja ścienna do sypialni

Gałązka – koło dla naturalnego łapacza snów

oryginalny wystrój sypialni z łapaczem snów wykonanym z drewnianego koła i cienkiej gałęzi ze skrawkami koronki, bibuły i piór, biała siatka

pomysł, jak ozdobić białą ścianę, tamborek do haftowania, dekorację ze złotego liścia, białe, niebieskie i beżowe skrawki koronki

przykład dekoracji ścian salonu w tradycyjnym łapaczu snów, plemiennym łapaczu snów w skrawkach tkanin i białym łapaczu piór

Łapacz snów – doskonała propozycja dekoracji ślubnych i sypialni

Czeski wystrój ślubny z gigantycznym białym łapaczem snów z białymi kroplami wstążki i białymi pomponami z frędzlami

zrób łapacz snów w prostym kółku, pióra, skrawki wełny i gałąź w środku, oryginalna dekoracja ścienna do salonu

jak zrobić dekoracyjny łapacz snów w wieńcu z drewnianych gałązek, białej siateczce, dekoracji z kolorowych kwiatów i piór

efekt końcowy łapacz snów w gniazdach z gałęzi, ozdobiony drobnymi kwiatkami, piórami i gałązką z zielonymi liśćmi

Jak zrobić łapacz snów jednorożca – super oryginalny pomysł

łapacz snów dla dzieci model dekoracji jednorożca, skrawki wełny i różowej wstążki, sztuczne kwiaty i dekoracja złotego rogu

przykład koła do łapacza snów wykonanego z drewnianych gałęzi, kolorowej siatki, ozdoby z małych koralików i piór

koło beżowych gałęzi, białe koronkowe centrum z opadającymi zielonymi gałęziami, plemienna dekoracja ścienna

kwiatowa dekoracja ścienna, zrób łapacz snów w wieńcu z kolorowych kwiatów z białą siateczką i skrawkami wełny i kolorowymi koralikami

Gigantyczny łapacz snów, który zaprosi ducha bohemy do Twojego domu

jak zrobić łapacz snów, białe płótno, różowe pióra i perły i muszle, kobiecy wystrój boho chic

gigantyczny łapacz snów w białej serwetce, dekoracja ze sztucznych kwiatów, muszle, oryginalna dekoracja ślubna

zrób łapacz snów dwa koła owinięte w różową, czarno-białą tkaninę, pióro i siateczkową dekorację

dekoracja wnętrza samochodu z indyjskim łapaczem snów, trzema kołami, siatką, czarnymi perłami, białymi piórami

model gigantycznego łapacza snów, obręcz stodoła i cztery małe, czarno-brązowa ozdoba z piór, niebieskie perły

zrób łapacz snów w białą obręcz, białą koronkową siateczkę, frędzle z koronkowych skrawków i białe pompony

Koło dla łapacza snów wykonane z gałązek drewna – mariaż ducha Indii i ducha natury

model łapacza snów wykonany z kręgów brązowych gałęzi drewna, ozdoba z brązowych i niebieskich piór i koralików

oryginalny przykład łapacza snów, drewniana obręcz, niebiesko-fioletowe pióra, białe płótno, fioletowe i niebieskie perłypomysł drewnianego obręczy, płótna i czerwonych piór, wykonanie oryginalnego monochromatycznego łapacza snów, ręczna aktywność dla dorosłych

oryginalne indyjskie obręcze do łapaczy snów różne rozmiary czarny kolor, niebieska siatka, małe ozdobne piórka, śnieżne tło

zrobić łapacz snów, duże koło z małymi czarnymi kółkami i siatką, dekorację z czarnych piór

Łapacz snów dla dzieci… bo jest tak prosty, że nawet najmłodsi mogą to zrobić

prosty model dziecięcego łapacza snów, drewniany bębenek hafciarski z żółtymi nitkami skrzyżowanymi jako siatka oraz ozdobą z piór i małych kolorowych koralików

dekoracja ślubna lub urodzinowa z gigantycznym łapaczem snów w haftowanym bębnie, biała siatka, kolorowe pompony z frędzlami

gigantyczny łapacz snów z trzema czarnymi kółkami różnej wielkości, czarnymi perłami, czarno-niebieskimi i brązowymi i białymi piórami

zrób łapacz snów w kółko z nitki lub serwetki, ozdobą z piór i pomponów z frędzlami

łapacz snów robiący serwetkę w środku, kolorowe skrawki koronki, sylwetki papierowej chmury, wystrój pokoju dziecka

jak zrobić łapacz snów, przykład łapaczy snów w kolorze różowym, fiołkowym, niebieskim i zielonym z beżową dekoracją z piór

mały pomarańczowy łapacz snów z czarną perłową dekoracją, brązowymi i pomarańczowymi piórami i żółtymi kwiatami zamienia się w ziemię

Ciekawie wykonany łapacz snów z pawimi piórami jako dekoracją

zrób łapacz snów w drewnianej obręczy, czarne koraliki, pawie pióra, skórzany sznurek, dekorację ścienną

prosty indyjski łapacz snów w niebieskich, niebieskich piórach, ozdoba z czarnej perły, łatwa ręczna czynność dla dorosłych

zrobić oryginalny łapacz snów w obręczy i różowe płótno, różowe perły, kolorowe pióra, oryginalną dekorację

koło dla łapacza snów w naturalnej gałęzi, pośrodku serwetka, biało-beżowe nitki, szare pióra

stwórz łapacz snów ze zintegrowanymi czarnymi obręczami, czarnym płótnem, brązowymi i czarnymi piórami, tłem jesiennych liści

Zrób łapacz snów, aby udekorować swoje wnętrze … dlaczego nie. Zwłaszcza jeśli chcesz dodać orientalny akcent bohemy do swojego wystroju

dekoracja ścienna sypialni, gigantyczny łapacz snów wykonany z czterech obręczy o różnych rozmiarach, brązowe pióra, pościel i szykowna tkanina ścienna

stwórz łapacz snów na ścianę, obręcz i białą siatkę z dekoracją z koronkowych tasiemek, wełny i białych pomponów z frędzlami

oryginalny pomysł na dekorację zagłówka, gałąź driftwood i łapacz snów, kilka białych łapek snów

przykład kokonowej dekoracji ściennej sypialni, szare łóżko, pościel, szare, różowo-białe, skandynawska szafka nocna, ręcznie robiony łapacz snów ze złotymi, brązowymi i beżowymi kroplami wstążki

Jak zrobić łapacz snów – karuzelę dla dziecka, aby nadać niepowtarzalny akcent dekoracji sypialni

Ręcznie robiona karuzela w stylu indyjskiego łapacza snów, drewniane kółko ze skrzyżowanymi różowymi nitkami i ozdobnymi piórkami

Ręcznie robiony łapacz snów na Twój ślub – bardzo elegancka dekoracja

dekoracja lasu na zewnątrz, łapacz snów tradycyjna produkcja z obręczami w naturalnych gałązkach, skrawki koronki, pióra, biała siatka

elegancka dekoracja ślubna w stylu bohemy, z gigantycznym wiszącym koronkowym łapaczem snów, białymi krzesłami, dekoracją zieloną roślinnością

oryginalna dekoracja ślubna w obręczy owinięta pasami różowo-białej tkaniny, biała siateczka i dekoracja kwiatowa

Jak samemu zrobić łapacz snów jako dekorację na zewnątrz swojego ślubu

zrób artystycznego łapacza snów ślubu w białej serwetce, obręczy ozdobionej skrawkami koronki

Indyjski łapacz snów w obręczy z koronkową serwetką, skrawkami koronki i dekoracją kwiatową

szokujący pomysł na dekorację ślubną boho w gigantycznym bębnie do haftowania łapacza snów oraz biało-różowe serwetki

jak zrobić tradycyjny łapacz snów i łapacz snów z haftem, białymi piórami i czarnymi piórami, perłą

I kończymy z kilkoma świetnymi pomysłami, jak zrobić prosty łapacz snów dla dzieci

samouczek łapacz snów dziecko w przemalowanych patyczkach do lodów z kolorowymi nitkami, perełkami i pomponami z frędzlami

przykład dziecięcego łapacza snów w drewnianej obręczy, kolorowe pompony, małe kolorowe papierowe figurki, dekoracja pokoju dziecięcego

Jak zrobić łapacza snów na powitanie wiosny?

ręczna aktywność wiosenna, łapacz snów z białym środkiem serwetkowym, biało-różowe krople wstążki i dekoracyjne różowe sztuczne kwiaty