Haft diamentowy – kreatywne hobby, o którym wszyscy mówią

Czy lubisz tworzyć rzeczy własnymi rękami? Skomponowanie małego arcydzieła z kilku podstawowych materiałów to prawdziwa magiczna sztuczka. Haft diamentowy jest jednym z najnowszych trendów DIY i sprawi, że staniesz się rodzajem magika. Błyszczące obrazy złożone z małych „diamentów”, umieszczanych pojedynczo na płótnie, mają coś, co nas oczaruje i zaspokoi pragnienie majsterkowania. W szczególności z tego powodu dzisiaj porozmawiamy o tym trochę więcej, jednocześnie pozwalając odkryć niestandardową opcję, którą niestandardowy haft diamentowy reprezentowany.

Co to za trend haftu diamentowego? ?

Pochodzący z Chin haft diamentowy, nadal znany pod nazwą „malowania diamentami”, odniósł pierwsze wielkie zwycięstwo duchów, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Młodzi i starsi ulegli urokowi tego hobby, godnego fenomenu w kręgach DIY. Łatwiejsza niż haft krzyżykowy, ta nowa forma artystycznej ekspresji umożliwiła stworzenie prawdziwych arcydzieł. I to nawet dla tych, którzy niekoniecznie są dobrzy w malarstwie! Ale czym właściwie jest haft diamentowy? Jest to dość błyszcząca mozaika z dość realistycznymi wzorami, złożona z tysięcy małych dżetów z efektem 3D. Rezultat jest nie tylko imponujący, ale jest to również zajęcie antystresowe, które ćwiczy mózg, zdolność koncentracji i zręczność rąk. Poza tym to wspaniały sposób na docenienie czasu spędzonego z rodziną.

Haft diamentowy – aktualny trend DIY, za którym wszyscy szaleją

Diamentowa sztuka haftu, jak zrobić oryginalną mozaikę rhinestone

Jak zrobić haft diamentowy ?

Otóż ​​to ? Jesteś już uzależniony, prawda? Ale potem, czego potrzebujesz, aby zacząć. Pierwszą ważną rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że materiały i narzędzia potrzebne do wykonania haftu diamentowego łączą się w zestaw. Nie musisz się więc martwić tym pytaniem, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w tym zestawie. To znaczy, płótno pokryte samoprzylepną folią z nadrukowanymi symbolami, saszetki z diamentami, rysik (rodzaj szczypiec), którym nakłada się kryształ górski, płytkę do przygotowania i na koniec instrukcje, jak to zrobić. A jak sobie z tym radzisz? Za pomocą rysika zbierasz cyrkonie pojedynczo, aby przymocować je do płótna, gdzie znajdziesz odpowiedni symbol. Zasada jest taka sama jak przy malowaniu po numerach.

Rodzaj układanki lub mozaiki, której zasada jest bardzo łatwa do uchwycenia

niestandardowe hafty diamentowe, jak to zrobić, jakie materiały początkujący

Czy istnieją różne rodzaje dżetów? ?

Tak, rzeczywiście, istnieją dwa rodzaje odmian diamentów w zależności od ich kształtu, z których oba mają swoje zalety i wady. Pierwszą z tych odmian jest odmiana Okrągły kształt. Preferowana przez początkujących w haftowaniu diamentów, ta pierwsza opcja okazuje się mniej skomplikowana w obsłudze. Jedynym minusem jest jednak sama okrągłość dżetów, która pozostawi luki między diamentami. Dzięki temu tło będzie widoczne.

Z kolei diamenty w kształcie kwadratu wymagają większej zręczności, a także dużo bardziej skrupulatnej pracy. Lepiej jednak kryją płótno, by zniwelować problem pozostawionych pustych przestrzeni. Stąd bardziej realistyczne odwzorowanie płótna, które z daleka wygląda jeszcze bardziej efektownie. Nic więc dziwnego, że kwadratowe cyrkonie są najczęstszym rozwiązaniem dla dużych obrazów..

Wybierz kształt zgodnie ze swoim doświadczeniem i uzyskanym efektem

kolorowe cyrkonie do wykonywania haftu diamentowego w kształcie okrągłym lub kwadratowym;

Skoncentruj się na spersonalizowanym haftu diamentowym !

Martwa natura, zapierające dech w piersiach krajobrazy, urocze zwierzątka – tematycznie do wyboru masz kilka wzorów haftów. Co więcej, haft diamentowy daje możliwość kreacji szytej na miarę. Wystarczy, że przedstawisz zdjęcie dość dobrej jakości specjalistom z branży, takim jak Diament Painting France, którzy zajmą się umieszczeniem Twojego zdjęcia niestandardowy haft diamentowy. Świetny pomysł na prezent dla bliskiej Ci osoby, prawda? Możesz też podarować wykonany przez siebie portret bliskiej osobie. A potem, jeśli nie możesz znaleźć wzoru haftu diamentowego odpowiadającego Twoim gustom i preferencjom, spersonalizowane rozwiązanie jest zdecydowanie jedynym możliwym. Jeśli więc chcesz odtworzyć swoje ulubione dzieło sztuki lub zdjęcie ukochanej gwiazdy, nie wahaj się wybrać opcji niestandardowej..

Spersonalizowany haft diamentowy, aby uwiecznić nasze najcenniejsze wspomnienia

zdjęcie ślubne przekształcone w wzór haftu diamentowego zdjęcie małżeństwa