Štýlové osvetlenie kuchyne: od klasického po avantgardné

Luster, visiaca sviečka – výrazy z “tmavé” minulosť a Dahlov slovník. Spolu s ich typmi a typmi sa už dlho transformovali na moderné názvy osvetľovacích zariadení. Moderné modely oslňujú krásou a oslnením vychádzajúcim z viaclampových zdrojov a s každou novou kolekciou nikdy neomrzia prekvapením pri myšlienkach dizajnu. Nad akým lustrom by ste chceli uvažovať vo svojej kuchyni? Chcete obdivovať kryštálovú nehu príveskov, byť šokovaní futuristickými návrhmi alebo nahlas obdivovať originálne kúsky? Medzi rôznymi formami, materiálmi a kreativitou je celkom možné nájsť prísne formy aj luxusné umelecké predstavenie..

V kuchyni nie je a priori nikdy veľa svetla a nie je potrebné pochybovať, že niekoľko zdrojov je priveľa. Podľa dekoratérov je lepšie vyrábať duety, trojice zo svietidiel a nad jedálenský stôl zavesiť priehľadné zhluky sklenených korálikov. Kompozičné skupiny s filigránovými prvkami jemného dekoru sú navrhnuté tak, aby osvetľovali a zdobili život zo všetkých strán.

Kryštálové zväzky Brilantný pár Luster nad stolom

Zapnite svetlo v kuchyni!

V priestrannej jedálni je zvykom kombinovať niekoľko typov osvetlenia. Tlmený tok zo svietidla sa považuje za pohotovostnú možnosť a je vždy zapnutý «dobiehať» pri slávnostne iskrivých žiarovkách, ktoré v slávnostných chvíľach blikajú. Pomocou stmievača je možné vo večerných všedných večeroch nastaviť vyžarovaciu silu lustra a prepojiť svetlo z osvetlenia nábytku s tlmenou hrou oslnenia.

Tento princíp pomôže správne rozdeliť prietok v závislosti od funkčnej oblasti. Nalievacie svetlo bude zároveň krásne zdôrazňovať dôstojnosť dizajnu a svietidlá dokonale vyzdobia miestnosť. Pretože lustre sa podmienene líšia v oválnych, sférických, kužeľovitých, štvorcových a predĺžených tvaroch, takáto klasifikácia súvisí so schémou osvetlenia.

Prvé dva typy umiestnite rovnou bodkovanou čiarou pozdĺž daného vektora. S povolenou stropnou plochou dominujú v spotrebiči rovnomerné rady nad stolom a domácim barom až 3 m dlhé spotrebiče. Ich vyskladané rozloženie nie je vylúčené. Niekoľko samostatných žiaroviek môže tvoriť kruh, byť diametrálne roztrúsených po strope a sústredených do segmentov. Súčasne riešia zónové problémy zoskupením pozdĺžnych modelov.

Dlhé podsvietenie V žiare svetla Také rôzne sklo Krásny súbor

Pri zostavovaní kompozičnej série sa berie do úvahy harmónia kovových častí elektrických spotrebičov s použitými náprotivkami v kuchyni. Problém zhody farieb so zložitou konfiguráciou ustupuje do pozadia. Stačí zvoliť tónové zladenie dielov zakúpených v rôznych kolekciách, aby celkový dizajn pôsobil organicky. Napriek tomu je lepšie dodržať niektoré požiadavky. Odtiene zlata, okrem «samovar», sivý a svetlý hliník, leštenú oceľ je možné navzájom ľahko kombinovať, čo sa nedá povedať o susednej skupine: mosadz, jasné odtiene medi, bronz, sčernené striebro.

O estetiku sa netreba báť, ak spojíte klasiku a neoklasiku s hi-tech, minimalizmom v prúde aktívneho svetla na jednej strane. Ekologický štýl a japonský smer je lepšie rýmovať s minimalizmom a vidiekom. Lopta, padajúca kvapka, kocka alebo obdĺžnik z priehľadného skla, nezaťažené detailmi, sa organicky spoja v tandeme s retro, steampunkovým alebo vidieckym štýlom, ktoré je ťažké kombinovať. Závesné konštrukcie, vo vyššie uvedenom retro, budú úspešne zaregistrované v obývačke v kuchyni, vyrobené v prírodnom dizajne, provence a priemysle. Povolené sú zložitejšie dekoratívne pohyby, ale na začiatok existuje dostatok univerzálnych schém.

Kreatívny luster

Nečakané a kreatívne

Niektoré typy lustrov sú jedinečné vďaka svojim nepravidelným tvarom a chaotickému usporiadaniu. Ostatné – kvôli technike vykonávania a novým formátom. Špirálové konfigurácie, pologuľovité riešenia, svetelné trubice, zložité kovové väzby a dlhý rad zhmotnených myšlienok tvrdia, že sú ozdobou domova..

Ako originálne a elegantne vyzdobiť kuchyňu, keď je váš interiér navrhnutý v rovnakom štýle a myšlienku je potrebné originálne zdôrazniť? Moderné nábytkové moduly nie sú proti tomu, aby susedili so závesnými lampami vyrobenými v duchu secesie. Chrómované telo s príveskami smerujúcimi nadol, myšlienke zodpovedajú viacrozmerné typy difuzérov z Murana a farebného skla.

Zaoblené siluety lustrov sú samy osebe zaujímavé a sebestačné, pri opakovaní dizajnu si ich nevšimnú, okrem identity konštrukčnej časti. Trsy a girlandy, stonky kvetov, rohy a iné formotvorné vetvy sú pripevnené k stredovému rámu. V tomto poradí tvoria smery tokov a sú relevantné z polohy povrchového osvetlenia..

Krehké sklo Neobvyklý tvar lustra

V avantgardnom koncepte by mali byť uprednostňované komplexné a neštandardné verzie. Štruktúra pripomínajúca bombu, úhľadná polica s vázami, vo vzduchu sa vznášajúca loď inšpirovaná aeropankami, súprava bicích bicích, variácie v štýle Klokpunk s dekoráciou výstroja a tienenými tienidlami žiarovky sa budú hodiť do horného priestoru. Extravagantný keramický model s rohmi, podobný perám v dámskych rukaviciach, kópia kávovej služby z horizontálnej výšky vyzerá nezvyčajne. Takýto pôvab od talianskeho výrobcu je vnímaný ako originálna pozvánka na príjemne strávený čas s šálkou povzbudzujúceho nápoja pripraveného so ženskou starostlivosťou..

Klasická forma

Medzi pôvodné druhy patria štýlové žiarovky, ktoré pripomínajú tykadlá, padajúce rosy s exkluzívnym dekorom z kryštálov Swarovski. Špičkové dizajny lustrov sa neobmedzujú na tvary, materiály a kreativitu a niekedy sú postavené na protikladoch a integrujú celý interiér..

Pojem techno je teda priaznivo zdôraznený difúzorom z matného alebo čierneho skla. V harmónii digitálnych fotorámikov umiestnených v súprave na stene a osvetlení identického svietidla je ľahké zachytiť charakteristické nuansy interiéru. Art Deco pridá «hrozienka» kované prvky v žiare krištáľového skla. Je ťažké konkurovať luxusnému výkonu takého lustra. Takáto materializácia je spôsobená iba horným osvetlením a pri takejto voľbe sa nezaobídete bez nočnej prevádzky svietnikov alebo reflektorov..

Kov a sklo Stĺpový luster

Starí známi

Z klasiky svietidiel to dýcha textami a nehou. Lustre sú ozdobené okvetnými lístkami a perličkovými korálkami, ozdobenými listami. Strohý interiér sa blíži k zabehnutým formám a dekoru, sprevádzaný zvonením krištáľových príveskov. Sklársky priemysel v Českej republike, známy od 17. storočia, a jeho výrobky z českého kryštálu v porovnávacích sériách moderných výrobcov pravdepodobne nemajú obdobu. Aj keď v zásade nie je možné argumentovať krásou šumivého skla prezentovaného vo vitrínach rôznych spoločností.

Technologické rozdiely však stále existujú. Je to všetko o reliéfnom rezaní a ručnom poklepaní kovových častí. Lámanie lúčov, na leštených hranách «visiaci», vytvára brilantný lesk. Je prestížne a drahé mať v dome taký luxus. V obchodoch sa predávajú pod značkou Preciosa. Pompézny výtvor bude zaregistrovaný výlučne v zodpovedajúcom interiéri.

Luster nad stolom Český kryštál Rozptýlenie korálikov Bielo transparentný interiér

V mnohých dnešných zbierkach sú zaznamenané zaujímavé variácie stropu s ozdobou okrúhleho puzdra s kužeľmi. A ak vám na priestrannosť jedálne nestačí 12 žiaroviek, osvetlenie 18 tienidiel zdobených kamienkami Swarovski sa vám bude určite páčiť. Takéto modely na pozadí štukovej dekorácie sa stanú prízvukom a hypnotizujúcim «kúzelný» kryštály natrvalo zastavia pohľad v ohnisku.

Luster so žltými tienidlami Maximálne osvetlenie Krehká krása

Medzi talianskymi a nemeckými kužeľmi z drahých tkanín so zlatom a ich farbami, nádhernými svietnikmi so sviečkami určite nájdete netriviálny dizajn. Divadelný efekt budú vytvárať stropné konštrukcie s uzavretou kupolou v spoločnosti krištáľových príveskov a kvapiek rosy. Sférické pohľady od remeselníkov ostrova Murano s vyrezávanými prelamovanými kryštálovými listami s fazetou pôsobia hypnoticky..

Krištáľové prívesky Sviečka vo vetre

Mnoho vecí sa v priebehu času zmenilo, ale zmeny sa nedotkli výrobkov od Tiffany. Pod touto značkou sa tienidlá a tienidlá vyrábajú úplne odlišnou technikou farbenia skla. Jednorazová vnútorná vrstva eliminuje potrebu povrchovej úpravy a patentovaná myšlienka znamená zručnú prácu rúk remeselníka. Ďalším know-how Lewisa Tiffanyho bol princíp upevnenia farebných sklenených skladačiek transparentným pásikom medi a cínu. To položilo základ pre vytvorenie farebných sklenených svietidiel v komunite kovaných prvkov. Doteraz je autorská technológia stále aktuálna a fanúšikovia starožitností poznajú cenu vitráží..

Farebné sklo Dúhový luster Kreatívne loptičky Fúkané sklo

Nový čas – iné formy

Konštruktívna časť lustra so sviečkami sa nezmenila, ale výber zdrojov sa stal zaujímavejším. Modely napodobňujúce svietniky sú vybavené dlhými minionovými žiarovkami, «sviečka vo vetre», embosované banky potiahnuté zlatom, jantárom, striebrom. Farebné lúče, namaľované tak, aby zodpovedali náteru, krásne zaplnili kuchyňu trblietavými svetlami.

Očarujúci luster

Štýlový luster so stĺpovými sviečkami nemožno nechať ujsť. Tvar kaskády, kovu a skla bude rovnako úspešne zaregistrovaný v minimalistických prevedeniach. Model s bronzovými rohmi najlepšie podopierajú podobné ozdobné prvky. Kovaný luster v gotickom štýle z postriebreného kovu a elegantného kryštálu s mohutnými kruhmi vám pripomenie minulosť. Pop art je otvorený odvážnym projektom vnímaným halogénovými žiarovkami. Tieto modely s diaľkovým ovládaním sú vybavené funkciou stmievania a vytvárajú požadovaný scenár osvetlenia..

V dominancii metalu Kruh z kovu

Moderné variácie s očarujúcim dizajnom a inovatívnymi nápadmi možno nazvať majstrovskými dielami. 3D formát je dobre známy, ale čo je to 3D svetlo? Predstavivosti pomôžu modely obdĺžnikových a štvorcových tvarov so sklenenými úlomkami a LED žiarovkami. Závesné žiarovky so štvorstrannými prvkami, pozostávajúce z rozhádzaných dosiek, spravidla pripomínajúcich lopatky ventilátora, prekvapia. Viacfarebný práškový nástrek na vonkajšiu stranu skla a svetla vytvára dúhové odlesky a naplní kuchyňu teplom. Hranaté tvary sa stávajú obľúbenými. Závesné žiarovky origami sú absolútnym favoritom..

Rozžiarte svoju kuchyňu silnými prúdmi! Spolu s novým lustrom pridajte do svojho života svetlo. A čiernobiele pruhy budú nahradené inými farbami a náladami!

Čierne odtiene Okrúhly luster s príveskami V súlade s interiérom Štvorcové riešenie

Sviečkový luster Česká modelka Moderný dizajn Netriviálny model