Loftový štýl talianskeho dizajnu bytov

Ako viete, jedným slovom «podkrovie» v angličtine označujú nebytové priestory, spravidla ide o podkrovia, nevybavené horné poschodia, podkrovia. V dnešnej dobe je toto slovo stále viac chápané ako globálnejší koncept – opustené bývalé priemyselné budovy, ktoré sa vďaka zázračnej premene stávajú obytnými priestormi vyzdobenými v mestskom štýle. Podkrovný štýl v interiéri súkromných domov a mestských bytov často pôsobí ako veľmi paradoxný trend, obydlia zariadené podľa jeho kánonov sú vždy originálne, multipolárne a veľmi funkčné.

Na príklade jedného talianskeho bytu, respektíve dokonca časti týchto bytov, by sme chceli ukázať, ako je podkrovný štýl integrovaný do moderných obydlí. Konceptuálny prístup k priestoru môže odrážať útulnosť a pohodlie, ale je schopný oživiť aj ukážku jemnej hranice medzi luxusom a podzemím, bohémstvom a industriálnou tuposťou..

drez

Pôvodná kuchyňa navrhnutá v štýle podkrovia sa stala stelesnením priestoru, pohodlia a útulnosti, ktoré sú v tesnom spojení s najnovšími technickými výdobytkami v oblasti zariaďovania našich domovov. Skutočne, pre niekoho sú pohodlie a teplo rodinného krbu čipkované závesy na oknách a veľký jedálenský stôl zdedený po babičke, pre iných – pohodlie vlastného domova sa prejavuje v ergonomickom usporiadaní nábytku, domácich spotrebičov, čo vám umožní minimalizovať úsilie pri varení potravín a upratovanie, jedná sa o racionálne vybavené skladovacie systémy, povrchy a celé zóny, o ktoré je ľahké sa starať, toto je prostredie, ktoré vám umožní relaxovať a nájsť pokoj vo vlastnom byte.

Z jedálne do kuchyne

Je veľmi ťažké si predstaviť izbu v podkroví bez prítomnosti muriva. Vo svojej prirodzenej forme, potiahnuté lakmi a špeciálnymi ochrannými sprejmi alebo natreté v jednom z odtieňov šedej, sú tehlové steny v podkrovných miestnostiach nevyhnutným atribútom. Napokon, práve tieto štruktúry, štruktúrované prvky, ktoré dodávajú interiéru tú brutálnu silu a silu, očakávame v priestoroch bývalých skladov a výrobných dielní..

Murivo

Stropy a trámy, otvorené inžinierske systémy, špeciálne navrhnuté komunikačné linky, betónové podlahy, zámerne hrubé povrchové úpravy – to všetko charakterizuje štýl podkrovia pri navrhovaní obytných priestorov. Výber farebnej palety hrá dôležitú úlohu pri stelesnení konceptu mestského štýlu. Svetlé, neutrálne odtiene vám nielen umožnia vizuálne rozšíriť priestor a vytvoriť efekt priestrannej miestnosti, ale tiež zamerať pozornosť každého, kto vstupuje do miestnosti, na kusy nábytku, dôležité funkčné segmenty.

Hladké fasády

Použitie lesku z nehrdzavejúcej ocele môže obytným priestorom poskytnúť väčšiu podobnosť s priemyselnými priestormi. Ak sa to v spálni alebo obývačke dá dosiahnuť hlavne dekoráciou, dizajnom komunikačných liniek a dokonca aj dekoráciou zásuviek, potom v kuchynskom priestore je možné bezpečne zosúladiť počet možností. Pomocou kovových povlakov je možné vyrobiť nielen prvky domácich spotrebičov, ale aj dosky, kuchynské zástery a dokonca aj fasády skriniek..

Rozloženie náhlavnej súpravy

Závažnosť čiar a lakonických foriem, neutrálna farebná paleta a hlavný dôraz na funkčnosť všetkých objektov, štruktúr a štruktúr – základ konceptu interiérového dizajnu v štýle podkrovia.

Povrchy Mechanizmy

Úložné systémy, spotrebiče a pracovné plochy sú umiestnené pozdĺž dvoch kolmých stien. Nie sú zabudované do miestnosti a nedotýkajú sa ani zvislých plôch kuchynského priestoru, pričom zachovávajú obraz priestrannej miestnosti, v ktorej sa vzduch nestretáva s prekážkami voľného obehu..

Kuchynský ostrov

Kuchynský ostrov umiestnený v strede miestnosti plní niekoľko funkcií naraz. Okrem vstavaných úložných systémov je do pracovnej plochy ostrova integrovaný aj drez a plynový sporák. Pohodlný a praktický povrch môže slúžiť ako rezná plocha aj ako doska stola pre krátke jedlá. Dokončenie obrazu kuchynského centra príťažlivosti pre všetky oči – nevyhnutný atribút pre otvorené miestnosti – kapucňa pripevnená k stropu.

Stropné trámy

Oproti ostrovu sa nachádza skriňa, v hĺbke ktorej je ukrytá celá pracovná stanica s úložnými systémami. Hladké predné strany šatníkových skríň s dlhými držadlami vám umožňujú vytvoriť veľmi monolitický a strohý obraz nábytku.

Skladacia skriňa

Dvere sa otvárajú podľa princípu «skladacie postele», skrývajú tiež pohodlné pracovné povrchy, drez a skladovacie systémy kombinovaného typu – otvorené police v hornej časti a hojdacie skrinky v spodnej časti.

Pracovná stanica

Pre podkrovný štýl kuchynských priestorov nie je vyrobiteľnosť domácich spotrebičov a príslušenstva na implementáciu kuchynských procesov poslednou vecou. Brilantné atribúty inštalatérstva a ďalšej komunikácie dopĺňajú obraz vysoko funkčnej a neuveriteľne technologickej kuchyne.

Originálny mixér

Väčšina štylistických trendov v navrhovaní obytných priestorov sa usiluje o maximálny komfort a racionálnosť usporiadania nábytku, doplnkov a všetkých druhov zariaďovacích predmetov. A pre takú funkčne nabitú miestnosť, ako je kuchyňa, je problém štruktúrovanej organizácie skladovacích systémov obzvlášť akútny. Veľa príborov, riadu, spotrebičov a všetkých druhov kuchynských doplnkov vyžaduje najracionálnejšie usporiadanie priestoru v kuchyni, aby sa ušetrilo čas pri hľadaní. Napríklad špeciálne oddeľovače zásuviek, ktoré skladujú príbory, výrazne zjednodušujú vyhľadávanie a obsluhu..

Rozdeľovač na zásuvky