Urok wiszącego krzesła do wnętrz i jego utrwalenie

Krzesło wiszące, będące elementem relaksującym i będącym w konsekwencji atutem uroku, nie jest pozbawione zainteresowania we wnętrzu. Bardziej elegancki niż popularny hamak, łatwo wtapia się w oryginalną dekorację typu hygge lub inaczej zwany bohemy chic. Wykonany z rattanu, drewna, liny lub innego naturalnego materiału, jest jednocześnie nowoczesny, rustykalny lub designerski, jednocześnie wnosząc do domu odrobinę świeżego powietrza. Bo jeśli początkowo jest związany z otoczeniem, z tarasem lub ogrodem i jego drzewami, wiszące krzesło przeniosło się do naszych wnętrz, aby przynieść korzyści w zakresie relaksu, komfortu i estetyki. Niezależnie od tego, czy chodzi o otulenie dziecka, czy o odpoczynek, zanurzając się w jego ulubionej książce, podwieszane krzesło wyróżnia się od sofy lub fotela przy zawieszeniu, będąc źródłem dziecięcych wspomnień. Krzesło podwieszane z definicji nie jest przytwierdzone do podłogi, pozwala się zrelaksować poprzez uczucie bycia niesionym, a także poprawia powierzchnię podłogi, a tym samym ułatwia wykonywanie prac domowych w bardziej pragmatycznym duchu.

Wiszące krzesło, uroczy atut i element relaksu

okrągłe drewniane krzesło wiszące model typu hygge w minimalistycznej skandynawskiej dekoracji

Podczas gdy krzesło lub wiszące krzesło łatwo przyczepia się do zębów drzewa za pomocą kilku węzłów, zabezpieczenie go w pomieszczeniu może wymagać trochę więcej pracy. Jednym z najprostszych rozwiązań jest zawieszenie krzesła na jednej z odsłoniętych belek, tak jak na gałęzi drzewa w ogrodzie. W tym przypadku naprawdę nie jest konieczne majsterkowanie. Jeśli nie masz tego typu belki, która może służyć jako wspornik zawieszenia, rozwiązanie do wiercenia jest niezbędne.

Designerskie wiszące krzesło, element wystroju w stylu art deco

wielkogabarytowy model wiszącego krzesła w kolorze czarnym z zawieszonej pajęczyny z dmuchanej żywicy;

Niezbędny materiał:

  • Wiertarka
  • Śruba oczkowa i zestaw kranów i narzynek (lub dedykowany zestaw do zawieszenia), który może wytrzymać 150 kg.
  • Karabińczyk lub haczyk S
  • Dostarczona lina lub łańcuch

Zestaw do gwintowania umożliwiający włożenie śruby oczkowej

model pudła kranowego i matryce, aby pomóc zabezpieczyć wiszące krzesło w pomieszczeniach

Zaleca się wiercenie w jednym z legarów podtrzymujących sufit lub sufit podwieszany. W takim przypadku do zlokalizowania danej belki lub legara można użyć lokalizatora kołków. Przed podjęciem decyzji, gdzie wywiercić otwór, warto zastanowić się, ile miejsca będzie musiało mieć wiszące krzesło, aby nie uderzało o ścianę. Następnie wywiercić za pomocą wiertła i odpowiedniej wiertła do danego materiału, upewniając się, że średnica otworu jest nieco mniejsza niż średnica gwintownika odpowiadającego jego śrubie oczkowej. Po wybraniu gwintownika i umieszczeniu go na lewym śrubokręcie (lub uchwycie gwintownika) należy rozpocząć tworzenie gwintu, aby następnie umieścić śrubę oczkową. Po prawidłowym dokręceniu tej śruby, przymocuj do niej karabińczyk lub hak S. Następnie wystarczy zaczepić linę lub łańcuch zwykle dostarczany z krzesłem..

Śruby oczkowe i S-hak/karabińczyk to elementy mocujące wiszącego krzesła

rysunek procesu mocowania wiszącego krzesła w pomieszczeniu za pomocą śruby oczkowej s-hak i kranów