Zdobíme izbu pre predškoláka

Dieťa, ktoré má vlastnú izbu, má už podľa definície šťastie. Je veľmi dôležité, aby deti mali svoj vlastný priestor na hru, štúdium, prácu a spánok. Je dôležité vybaviť detskú izbu v súlade s prianím a potrebami konkrétneho dieťaťa s prihliadnutím na dôležité vlastnosti:

Kde začať

Usporiadanie každej miestnosti musí začínať rozložením. Môžete použiť počítačové programy, v ktorých trojrozmerný obrázok ukáže budúci interiér čo najpresnejšie. Môžete kresliť na papier, môžete kresliť. Najdôležitejšie je mať jasnú predstavu o tom, čo by malo nakoniec vyjsť..

Nápady na fotky dieťaťa

Pri plánovaní je dôležité spoľahnúť sa na skutočnú veľkosť miestnosti – v ideálnom prípade by mala byť detská izba priestranná. Pri absencii veľkého počtu štvorcov musíte použiť triky – čím menšia je miestnosť, tým menej nábytku; malú miestnosť je možné vizuálne rozšíriť alebo predĺžiť pomocou správnej farebnej schémy.

Nápady do škôlky

Pre detskú izbu v predškolskom veku sú dôležité 2 funkcie – spálňa a herňa. Na zvýraznenie môžete použiť zónovanie – zóna na spanie sa vykonáva v pokojnejšej farbe, zóna pre hry v jasnejšej. Farba interiéru detskej izby je veľmi dôležitá – v žiadnom prípade by ste nemali používať tmavé a agresívne farby.

Zónovanie detí Zónovanie detí pre dievčatá

Zelená farba je upokojujúca a môže byť použitá vo veľmi aktívnej, vzrušujúcej detskej izbe. Pre tiché dieťa je lepšie použiť žltú – farbu slnka, ktorá povzbudí dieťa k činu. Červené, fialové, vínové a tmavšie farby pôsobia dráždivo a neodporúčajú sa. Ak dieťa trvá na tmavej farbe, môžete ho použiť v doplnkoch..

Predškolský nábytok

Hlavným kusom nábytku v detskej izbe predškolského veku je posteľ s kvalitným ortopedickým matracom. Existuje veľa možností pre detské postele – od klasických až po postele vo forme automobilov, lodí atď. Poschodová posteľ sa dobre hodí do malej miestnosti, hlavnou vecou je, že spĺňa bezpečnostné požiadavky.

Veľká posteľ v detskej izbe

Je lepšie kupovať posteľ od dôveryhodných výrobcov; posteľ musí mať certifikát kvality uvádzajúci materiály. Prednosť by sa mala venovať prírodným výrobným materiálom. Je dôležité vziať do úvahy, že deti milujú skákanie na posteľ, takže posteľ musí byť pevná..

Ľahká posteľ

Pre neposednosť je lepšie zvoliť posteľ s bokmi, aby dieťa vo sne nevypadlo. Základňa detskej postele musí byť ortopedická.

Modrá škôlka

U detí mladšieho predškolského veku (3-5 rokov) nie je prítomnosť písacieho stola potrebná, stačí jednoduchá sada “stolná stolička”, ktoré budú vyhovovať dieťaťu vo výške a za ktorými je vhodné kresliť a prezerať si knihy.

Skladovanie vecí je možné organizovať v skrini alebo komode – ak to priestor dovoľuje, je lepšie dať šatník s rôznymi oddeleniami. Dieťa je potrebné zvyknúť si objednať už v tomto veku, ako sa to dá urobiť:

  • každá zásuvka a polica v skrini (komoda) musia zodpovedať určitému druhu oblečenia, napríklad: spodná polica na deku, horná na oblečenie mimo sezóny a pod..
  • na každú škatuľku môžete nalepiť obrázok, napríklad ponožky – to znamená, že do tejto škatule sa dajú zložiť iba ponožky, na pyžamovú škatuľu sa dajú nalepiť hviezdy a mesiac;
  • hračky podobným spôsobom je možné rozložiť do špeciálnych košov – konštruktér oddelene, vojaci hračky osobitne atď. Môžete použiť ľubovoľný poriadok, dokonca aj farebný, dokonca aj tvarový – všetko závisí od veku dieťaťa a predstavivosti rodičov.

Krásna detská izba Strava v detskej izbe Foto dekorácie detskej izby

Bezpečnosť a pohodlie

Všetko v detskej izbe by malo byť čo najbezpečnejšie – materiály, z ktorých je nábytok vyrobený, dokončovacie materiály – to všetko by malo byť mimoriadne šetrné k životnému prostrediu. Všetko, čo predstavuje pre dieťa nebezpečenstvo, musí byť odstránené – je lepšie odstrániť zrkadlá a sklo v skriniach, nechať nábytok buď zatvoriť jednoduchými drevenými dverami, alebo otvoriť. Vyhnite sa ostrým rohom v miestnosti.

Steny v detskej izbe

Podlaha v detskej izbe by nikdy nemala byť klzká. Je lepšie zvoliť protišmykovú krytinu alebo položiť na podlahu koberec.

Dekorácia podlahy v detskej izbe Dekorácia podlahy na fotografii škôlky Netradičná detská izba

Poličky v miestnosti nie je potrebné vešať vysoko – dieťa potrebuje potrebné položky samo, bez akejkoľvek pomoci. Ako možnosť – bezpečný rebrík pre deti, ale je stále lepšie to urobiť.

Osvetlenie

Je bežnou pravdou, že detská izba by mala byť presvetlená. Ak nie je dostatok prirodzeného osvetlenia (napríklad okná smerujú na severnú stranu), musíte žiarovky správne umiestniť. V ideálnom prípade by detská izba mala mať niekoľko režimov jasu, pri absencii takejto príležitosti sa musíte postarať o hlavnú vec: v pracovnej oblasti by svetlo malo padať zľava pre pravákov a sprava pre ľavákov, ako aj spredu. Svetlo by nemalo byť príliš jasné.

Osvetlenie v detskej izbe

V priestore na spanie musí byť nočné svetlo, musí byť správne zavesené, aby si ho dieťa v noci v prípade potreby mohlo samo zapnúť. Vzhľad nočného svetla môže byť úplne akýkoľvek – vo forme slnka, mesiaca, mesiaca alebo vášho obľúbeného zvieraťa je hlavnou vecou zapadnúť do interiéru a nie byť príliš jasný..

Svetlo v detskej izbe

Izbové rastliny majú kde byť v detskej izbe – dokonale prečistia vzduch a oživia interiér. V detskej izbe je lepšie nedávať hrnce na okná, ale zavesiť ich na steny, aby dieťa hrniec nezrazilo a neublížilo mu šrapnel.

Nemyslite si, že predškolské deti sú bezmocné a nemajú právo vyberať si. Pred začatím renovácie sa u dieťaťa určite poraďte. Môžete vziať svoje dieťa do obchodu s nábytkom, aby ste si spoločne vybrali, a zároveň vyskúšajte výšku a pohodlie.

Ako zariadiť škôlku Predškolská izba Izba pre dievča v predškolskom veku Izba pre chlapca v predškolskom veku

Na prvom mieste by mala byť bezpečnosť a funkčnosť a na druhom mieste estetika. V detskej izbe nemusíte stelesňovať svoje detské fantázie a sny – každé dieťa je jedinečné a každé má svoje vlastné potreby. Ak dieťa chce zelenú s mláďatami, nie je potrebné ukladať modrú kvetinovú tapetu – čím viac sa dieťa podieľa na vytváraní svojej izby, tým viac ju bude milovať.