Veranda design – vizitka vášho domova

Veranda je skutočná letná miestnosť určená na relaxáciu v teplom období. Navyše je to aj úplne prvý dojem z celého domu, t.j. niektoré z vašich vizitiek. V dôsledku toho je tiež potrebné starostlivo zvážiť jeho dizajn, rovnako ako dizajn akejkoľvek inej miestnosti. A to do značnej miery závisí od toho, či je veranda zasklená alebo nie. Tento moment okamžite určuje množstvo ďalších, napríklad či bude čalúnený nábytok a ďalšie interiérové ​​položky. Koniec koncov, presklená veranda môže byť usporiadaná ako skutočná izba, zatiaľ čo otvorená verzia (terasa) je určená iba na dobré počasie, pretože nebude schopný odolať rozmarom prírody. V takom prípade je vhodné kúpiť záhradný skladací nábytok..

Luxusný dizajn otvorenej verandy s nádherným výhľadomDizajn uzavretej, dostatočne priestrannej verandyVeľkolepá, dobre osvetlená verandaDizajn malej uzavretej jedálne na verandeDobre osvetlený interiérový dizajn verandy

Čo musíte vziať do úvahy pri premýšľaní nad dizajnom verandy

V prvom rade by ste mali vziať do úvahy skutočnosť, že na verande by malo byť veľa vzduchu a svetla. Príliš veľa slnka počas dňa však tiež nie je dobré. V tomto prípade nezaškodí postarať sa o rolety alebo závesy. Alebo môžete na okná použiť reflexnú fóliu. Otvorená veranda je veľmi často zatienená vertikálnymi terénnymi úpravami..

Krásna priestranná otvorená veranda s nádherným výhľadomPôvodný dizajn otvorenej verandy s prúteným nábytkom

Dizajn uzavretej verandy je ovplyvnený architektonickým štýlom samotného vidieckeho domu, ako aj jeho priamym umiestnením vzhľadom na svetové strany v obývacej izbe..

Uzavretý dizajn verandy, kde je útulno aj v zime

Ak je na severnej (alebo východnej) strane domu, potom je najlepší britský koloniálny štýl, ktorý ponúka pohodlný prútený nábytok vyrobený z odolných prírodných materiálov, ako je ratan, bambus alebo mahagón. V interiéri by tiež mali byť hojdacie kreslá a veľa vankúšov s odnímateľnými poťahmi. V tomto prípade môžu byť podlahy a nábytok tmavé, pretože sa nebudú ohrievať kvôli umiestneniu verandy

Hojdacie kreslo v interiéri nie príliš veľkej uzavretej verandyKrásny interiér verandy s prúteným nábytkom a hojdacou stoličkou

A ak sa naopak veranda nachádza na južnej strane, bude vhodná stredomorská Provence, ktorá zaisťuje prevahu modrej a bielej farby, a to ako vo výzdobe, tak v nábytku. Okrem toho by v interiéri malo byť veľa čerstvých kvetov a prítomnosť rímskych záclon..

Ak veranda pozostáva výlučne z pevnej sklenenej steny, inými slovami, okná s dvojitým zasklením sú inštalované od stropu k podlahe, potom je najlepšie zvážiť dizajn v ľahšom štýle..

Ľahký dizajn sklenenej verandy s prúteným nábytkom

Dizajn verandy navyše určuje účel miestnosti, konkrétne účely, na ktoré sa bude používať. Najbežnejšou možnosťou je mini obývacia izba usporiadaná na verande s príslušným nábytkom: konferenčný stolík, stoličky, kreslá a pohovka, ak je k dispozícii požadovaný priestor. Je potrebné poznamenať, že veľmi originálnym riešením by bolo zavesenie zavesenej pohovky, na to však musia existovať dostatočne silné stropné konštrukcie..

Uzavretý dizajn verandy a závesná sedačka Veľmi priestranná veranda s vnútorným krbom a hojdačkou Hojdacia sedačka v interiéri svetlej verandy

Sklenená veranda s dobrým osvetlením sa vždy perfektne zmestí na dvor s mnohými krásnymi stromami.

/ krásna dobre osvetlená sklenená veranda s výhľadom na dvorDizajn malej otvorenej verandy medzi luxusnou zeleňou

Veranda by mala mať svoj vlastný štýl

Rovnako ako každá iná miestnosť, veranda by mala mať svoj vlastný štýl, ktorý určuje výber vhodného nábytku a doplnkov. Najväčšia prednosť sa dáva štýlom s etnickou príchuťou (stredomorský, orientálny, provensálsky, škandinávsky, ekologický štýl atď.). Všetky tieto štýly majú niektoré spoločné črty. Napríklad vo všetkých prípadoch sa používajú prírodné materiály (drevo, bambus, prírodné tkaniny, ratan atď.) A svetlé pastelové farby. Pokiaľ ide o nábytok, svetlé prútie by bolo dobrou voľbou, najmä ak je veranda malá.

Dizajn malej, ale veľmi útulnej verandy s prúteným nábytkomNávrh malej presklenej verandy s krbom

Čalúnený nábytok bude samozrejme v letnej miestnosti tiež neobvykle dobrý, ale na to musí existovať vhodná oblasť.

Čalúnený nábytok v interiéri priestrannej obývačky s verandou

Pokiaľ ide o jedálenský stôl, je to jednoducho nevyhnutné, aj keď je veľmi malé. A to je možno všetko, čo je v tejto miestnosti potrebné. Pretože je veľmi nežiaduce preťažovať priestor nábytkom. Napriek tomu by na verande malo byť veľa priestoru a svetla – to je hlavná podmienka.

Príslušenstvo

Aké príslušenstvo použiť – to priamo závisí od zvoleného štýlu miestnosti. Aj keď existujú aj univerzálne veci, ktoré v každom prípade urobia miestnosť útulnejšou a pohodlnejšou. Patria sem vankúše na pohovky, ktoré môžu dodať vášmu interiéru verandu jas, ako aj poťahy na stoličky a obrusy. Ich hlavná výhoda spočíva aj v tom, že dizajn môžete vždy ľahko zmeniť – na to ich stačí zmeniť..

Ako príslušenstvo - celá kopa svetlých vankúšovSvetlé vankúše v interiéri útulnej obývačky s verandou

V interiéri verandy bude navyše vždy vhodný zelený roh. Napríklad drevené regály s kovaným rámom, lemované kvetináčmi, pôsobia veľmi pôsobivo. A práve všade umiestnené kvety v kvetináčoch alebo na stromoch vždy neobvykle vyzdobia miestnosť a poskytnú osobitnú pohodu..

Čerstvé kvety sú neodškriepiteľnou ozdobou každého interiéruÚtulný dizajn luxusnej verandy so živými stromami

Na verandu je dobré rozhádzať nočné lampy alebo svietniky. Na steny sú vhodné aj rôzne obrazy, panely alebo fotografie..

Malá, ale veľmi útulná presklená veranda s krbomKrb vytvára neopísateľnú útulnosť v interiéri luxusnej uzavretej priestrannej verandy

Krb navodí neopísateľnú pohodu, najmä za chladných daždivých večerov.