Veľký výber dlaždíc pre malú toaletu

Ak plánujete opravu alebo rekonštrukciu kúpeľne a ste vo fáze výberu keramických dlaždíc na dekoráciu, potom je táto publikácia pre vás! Malá miestnosť, ktorá ako žiadna iná, potrebuje čisté, dokonca sterilné prostredie – ideálne na zdobenie povrchov dlaždicami. Keramické, kamenné, mozaikové dlaždice sú dostatočne pevným a odolným materiálom, ktorý sa ľahko ošetruje a ľahko inštaluje. Keramické dlaždice sú prezentované v širokej škále farebných paliet, k dispozícii sú vzory, textúrované vydutie, zrkadlo, sklenené povrchy. Čím väčší je však výber modelov a farieb, ktoré nám výrobcovia ponúkajú, tým ťažšie je urobiť správne rozhodnutie a vybrať si možnosť podľa svojho vkusu, ktorá vás svojim vzhľadom poteší už mnoho rokov..

Svetlý interiér toalety

Kontrastné farby

Dúfame, že výber interiérov malých toaliet, ktorých výzdoba je tak či onak obkladaná, vás v rámci plánovanej obnovy inšpiruje k vašim vlastným aktivitám. Konkrétne príklady farebných kombinácií, umiestnenia a konfigurácie dlaždíc vám umožnia predviesť tento alebo ten model vo vašej vlastnej kúpeľni.

Teplé farby

Pozadie pre vintage zrkadlo

Pozrime sa na príklady skutočných dizajnových projektov, aké typy dlaždíc je možné použiť na povrchovú úpravu na malom toalete, ako najlepšie kombinovať riešenia farieb a textúr v malých priestoroch.

Lesklé dlaždice

Mozaikové obklady do obkladu do kúpeľne

Mozaikové dlaždice majú oproti konvenčným keramickým obkladom množstvo výhod – sú vhodné na obklad nielen rovných povrchov, ale aj konkávnych, klenutých, konvexných, asymetrických rovín. Z mozaikových dlaždíc môžete rozložiť ozdoby, geometrické vzory a hotové panely s obrázkami. Malé mozaikové dlaždice sú vyrobené z keramiky, skla, so zrkadlovými, oceľovými povrchmi, jednotlivo alebo v hotových blokoch.

V jasných farbách

Pastelové odtiene mozaiky

Pre malé miestnosti je určite výhodnejšia svetlá farebná paleta, ktorá vám umožní vizuálne rozšíriť priestor a je psychologicky jednoduchšie sa prenášať v obmedzených malých oblastiach. Paleta mozaikových dlaždíc svetlo béžovej farby sa stala dobrou voľbou pre dokončenie malej kúpeľne.

Veľa zrkadlových povrchov

V spoločnosti s mramorovou podlahou a množstvom zrkadlových povrchov, mozaikových dlaždíc v neutrálnych chladných tónoch, vytvorili ultramoderný interiér kúpeľne. Netriviálny dizajn umývadla, zrkadlový strop, vstavaný systém osvetlenia-všetko funguje tak, aby sa vytvorilo futuristické prostredie pre malú miestnosť.

Tmavá a bohatá akcentovaná stena

Tmavé, bohaté zafarbenie steny prízvukovej mozaiky na pozadí snehovo bielych povrchových úprav, vodovodných armatúr a dekoratívnych predmetov vyzerá jasne, pôsobivo, aktívne.

V striebristých tónoch

Ďalší prízvuk mozaikovej steny, ale v pokojnejšej, aj keď viacfarebnej verzii. Mozaika vyzerá veľmi výhodne spolu so zrkadlovými povrchmi a leskom obyčajnej dlaždice na susednej stene..

Porcelánová kamenina na podlahy a ďalšie

Porcelánová kamenina je keramická dlažba s vysokou pevnosťou, spravidla sa používa na obkladanie podláh, ale v poslednej dobe získava na popularite používanie tohto odolného dokončovacieho materiálu na steny..

V tmavosivej

Porcelánová kameninová stena

Porcelánová kamenina je veľmi vhodná na obklady. Dlaždice vyrobené z tohto odolného materiálu sú spravidla väčšie ako obyčajná keramika a dekorácia stien sa robí oveľa rýchlejšie. Rôzne tóny a farby vám umožňujú nájsť vhodnú voľbu pre akýkoľvek štýl interiéru.

Prírodné odtiene

V teplých odtieňoch je porcelánová kamenina, ktorá plynule prechádza z podlahy na steny, ozdobená mozaikovým lemom po obvode. Horná časť stien, natretá v prírodnom odtieni, harmonicky dotvárala obraz interiéru kúpeľne, príjemný vo všetkých ohľadoch..

Drevo a keramika

Toto je zriedkavý prípad, keď sa dizajnér rozhodne použiť na obloženie podlahy drevenú podlahu a na obklad jednej zo stien toalety položí dlaždicu z porcelánového kameniny. Výsledkom je prísny, nie neobvyklý dizajn úžitkovej miestnosti..

S tmavou zálievkou

Svetlá paleta toalety

Neutrálne farby

Pre všetkých majiteľov domov, ktorí hľadajú minimalistický a neutrálny povrch v úžitkových priestoroch, je dobrou voľbou obklad všetkých povrchov stredne porcelánovým kamením s vysokým leskom..

V červených tónoch

Sivobiely sortiment kúpeľne

V tmavých farbách

Podobná možnosť obkladania všetkých povrchov jedným typom dlaždíc, ale v tmavších, prírodných farbách. V takejto miestnosti budete musieť venovať osobitnú pozornosť osvetleniu, inak bude malý priestor s pomerne tmavou paletou psychologicky «rozdrviť» pre členov domácnosti.

Secesia

Porcelánová kamenina s imitáciou povrchov dreva je pomerne obľúbenou farbou pre moderný interiér kúpeľní a toaliet.

Sivé a drevité

Bielené drevo

Podobný príklad dlaždice, ale vo farbe bieleného dreva. Ak je s priestorom sprchovacieho kúta zrejmé, že je potrebné pokryť všetky povrchy, potom v oblasti toalety je možné dlaždice zachrániť natretím jednej zo stien farbou na vodnej báze alebo lepením tapiet..

WC a sprcha

Textúrované dlaždice – originálny prístup k dokončovaniu povrchov toaliet

Konvexné, sochárske dlaždice všetkých druhov farieb a tvarov sú v súčasnej dobe prezentované v širokej škále od výrobcov. S jeho pomocou môžete do dizajnu toalety pridať nielen farbu, ale aj textúrovanú odrodu. Náklady na textúrované dlaždice sú zvyčajne o niečo vyššie ako bežné hladké keramické modely, ale efekt vytváraný obkladom stojí za to..

Pestré murivo

Textúrované dlaždice

Pomocou viacfarebných textúrovaných dlaždíc môžete jednoduchú tapetu obložiť jednou prízvukovou stenou, natrieť alebo prilepiť na zvyšok povrchov. Imidž miestnosti z toho bude len ťažiť a váš finančný rozpočet sa ušetrí..

Mnohosten

Ďalšou možnosťou na vykonanie akcentovanej steny pomocou lesklých textúrovaných dlaždíc. Mnohostranná keramika bohatých farieb nielenže priniesla jas do interiéru toalety, ale tiež zvýšila celkový stupeň miestnosti..

Perleťové dlaždice

Pôvodné perleťové dlaždice môžu zdobiť kúpeľňu v klasickom alebo barokovom štýle. Kontrastné tmavé drevo nábytku a dverí iba zdôraznilo vznešenosť farby štruktúrovaných dlaždíc..

Viacfarebné dlaždice – dodajú úžitkovému priestoru jas

Dlaždice so vzorom alebo ornamentom sa na obklady stien používajú tak dlho, že je už ťažké nájsť pôvod tohto svetlého a netriviálneho dokončovacieho materiálu. Pomocou farebných dlaždíc môžete vytvoriť akúkoľvek atmosféru toalety, zvýrazniť akcentové zóny, zdôrazniť obvod alebo jednotlivé interiérové ​​položky, inštalatérske práce.

Patchwork štýl

Použitie patchworkových dlaždíc na obloženie celého priestoru malej miestnosti je nielen drahé, ale aj príliš farebné. Ale na konečnú úpravu jednotlivých povrchov, najmä oblastí vystavených najväčšiemu vystaveniu vlhkosti a znečisteniu, sú ideálne vzorované keramické dlaždice. Pestrý vzor dlaždíc prináša do kúpeľne rôzne farby, dodáva miestnosti pozitívnu náladu a ľahkosť.

Okrasné dlaždice

Jednou z možností použitia ozdobených dlaždíc je ozdobenie akcentovanej steny. V tomto prípade je pre vašu toaletu poskytnutý svetlý a originálny interiér.

Viacfarebné dlaždice

Niekoľko jasných sýtych farieb na jednom povrchu poskytne vysoký stupeň vášho interiéru. Akcentovaná stena bude vyzerať výhodne v kombinácii so svetlými povrchovými úpravami a neutrálnymi farbami..

Dlaždica «pod zemou» pre kúpeľňu – klasika žánru

V našej krajine môžete často počuť iný názov pre tento typ obdĺžnikových dlaždíc – «prasa». Pomocou keramiky, kameňa, mramoru, žuly, skla, zrkadlových dlaždíc je možné obložiť povrchy napodobňujúce murivo. Toto je tradičná možnosť dokončovania povrchov kúpeľní a toaliet, kuchynských záster a nikdy nevyjde z módy. Môžete si byť istí, že renovácia vašej kúpeľne bude relevantná ešte mnoho rokov..

Tmavé lesklé dlaždice

Tmavosivé lesklé dlaždice «pod zemou» s hnedou zálievkou, ktorá ladí s drevenými prvkami – praktický a originálny typ povrchovej úpravy toalety. Na pozadí tmavých dlaždíc vyzerá snehobiela inštalácia ešte snehobielejšie.

Mramorové dlaždice

Mramorové dlaždice «pod zemou» na obloženie backsplash kúpeľne a podobnej farby je mozaika pre podlahu dobrou voľbou pre miestnosť skromnej veľkosti. Luxusné klasiky sú vždy v trende.

Zrkadlové dlaždice

Možnosť zrkadlovej dlaždice «prasa» bude nielen zdobiť interiér kúpeľne, ale aj vizuálne rozšíri priestor. Je pravda, že zrkadlové povrchy vyžadujú väčšiu starostlivosť ako ich matné a lesklé náprotivky..

Dlaždica v pastelových farbách

Obklad steny nad pracovným povrchom kúpeľne v jemných pastelových farbách urobil celkovú farebnú schému miestnosti ešte sofistikovanejšou a sofistikovanejšou..

Vertikálne usporiadanie dlaždíc

Vertikálne usporiadanie kachľového muriva «pod zemou» spestrili snehobielu atmosféru malej kúpeľne. Tmavá zálievka zodpovedajúca dreveným podlahám nechala vyniknúť zvislé tehly.

Snehovo biele dlaždice

Nepočítajte počet dizajnových projektov úžitkových priestorov, na ktorých sa zúčastnili snehobiele dlaždice «pod zemou» s podobnou zálievkou. Lemovanie mozaikovými dlaždicami, ktoré sa používajú na podlahy, a zvieracie obrázky zriedili svetlú paletu kúpeľne.

Dlaždica

Zástera je kachľová

Ďalším tradičným spôsobom zdobenia stien kúpeľne je obklad snehobielymi dlaždicami. «pod zemou» s tmavou škárovacou hmotou približne do stredu povrchov, ale v skutočnosti je obraz v neutrálnom odtieni, ktorý je možné zopakovať v doplnkoch alebo dekoratívnych predmetoch.

Akcentovaná stena s dlažbou

A opäť všetkým známy «tehly» dlaždice vyzerajú hodné v kampani so snehovo bielou škárovacou hmotou, ktorá na našom dvore predstavuje ideálny obraz malej miestnosti, praktický a elegantný.

Mramorové dlaždice

Mramorové dlaždice «pod zemou» na zdobenie toalety v teplých béžových tónoch bude vynikajúcim doplnkom, ktorý do priestoru úžitkovej miestnosti prinesie dotyk luxusu a ušľachtilosti prírodného materiálu.

V modrých tónoch

Lesklé dlaždice «prasa» rôzne odtiene rovnakého farebného sektora – skvelá voľba pre malú miestnosť. Takáto povrchová úprava bude trvať dlho a údržba bude vyžadovať skromnosť.

Podkrovný štýl

Starý vzhľad ošúchaných dlaždíc je perfektnou voľbou pre akcentovanú stenu na toalete v štýle podkrovia..

Sklenené obklady

Svetlomodré sklenené dlaždice sa stali ozdobou tohto snehobieleho interiéru, ktorý by mohol prejsť do sterilnej miestnosti. Aj malé množstvo priestoru vykachličkovaného dlažbou môže zmeniť celý obraz toalety..

Kombinovaná úprava s dlaždicami

Použitie dlaždíc rôznych farieb a textúr na rovnakom povrchu je dobrou voľbou pre celý rad interiérov kúpeľní.

Kombinácia dlaždíc

Úspešné susedstvo lesklých dlaždíc «pod zemou» a textúrované viacfarebné dlaždice priniesli harmóniu do prostredia malého WC. Napriek použitiu neutrálnych odtieňov vyzerá miestnosť svetle a príjemne..

Kamienky a keramika

Červenohnedé odtiene porcelánovej kameniny a kamienkového kameňa použité na kombinovanú úpravu vytvárajú zaujímavý obraz miestnosti. Pôvodný dizajn drezu dotváral netriviálny vzhľad.

Keramika a mozaiky

Keramické a mozaikové dlaždice sa perfektne dopĺňajú, diskrétne, ale nezabudnuteľné spojenie harmonicky zapadá do interiéru malého WC so snehobielou inštaláciou originálnej podoby.