Veľká kuchyňa je super!

Ponúkame všetkým majiteľom domov, šťastným majiteľom pôsobivého kuchynského priestoru, aby sa zoznámili s rozsiahlym výberom dizajnových projektov pre moderné kuchyne. Miestnosti vyrobené v rôznych štylistických smeroch, farbách a úrovniach funkčného zaťaženia predstavujú širokú škálu možných dizajnových možností modernej miestnosti na varenie a jedenie. Okrem slušných rozmerov všetky kuchyne spája funkčnosť, praktickosť a ergonómia pracovných priestorov. Dúfame, že inšpiratívne príklady dizajnu kuchyne budú užitočné pre každého, kto je odhodlaný zrekonštruovať alebo zrekonštruovať jeden z najdôležitejších segmentov domova..

Moderná kuchyňa

Interiér kuchyne v modernom štýle

Pozrime sa podrobnejšie na to, aké štylistické trendy sa odrážajú v modernom dizajne veľkých kuchynských priestorov..

Klasické motívy v modernej kuchyni

S pomocou moderných technológií na výrobu dokončovacích materiálov a výroby nábytku je možné predstaviť nové zariadenie kuchynského priestoru v novom svetle. Interiér, tradičný a milovaný mnohými majiteľmi domov, prechádza integráciou špičkových domácich spotrebičov, kuchynských doplnkov a dekoratívnych predmetov..

Kuchynský ostrov - Focus Center

Klasické kuchynské skrinky v kontrastných farbách pohodlne spolupracujú s modernými spotrebičmi a chrómovými povrchmi barových stoličiek.

Klasická kuchyňa

Bez ohľadu na to, koľko rokov uplynulo, vždy existuje veľké percento majiteľov domov, ktorí si objednajú takéto interiéry pre návrhárov pre svoje kuchyne. Tradičný nábytok v snehobielom prevedení, drahé dokončovacie materiály a nádherné sklenené lustre ako symbol luxusu a bohatstva.

Keramické dlaždice na obklady

Čo môže byť tradičnejšie ako obkladanie keramickými dlaždicami v blízkosti pracovných dosiek? Tento pomerne odolný trvanlivý materiál má okrem atraktívneho vzhľadu špeciálne plus pre kuchynský priestor – jednoduchú údržbu. A dlaždice s neobvyklým ornamentom môžu zriediť monochromatickú paletu klasickej kuchyne, priniesť prvok novosti do celkového interiéru miestnosti..

Tradičné nastavenie

Snehobiely interiér

A používanie dlaždíc «pod zemou» na zdobenie stien nad pracovnými plochami, možno najtradičnejšie zo všetkých typov povrchových úprav kuchynských záster. Je elegantný a jednoduchý, ľahko sa s ním manipuluje a udržiava, a pritom je atraktívny a estetický..

Tmavý mramor

Použitie dverí so sklenenými vložkami pre hornú vrstvu kuchynských skriniek vám umožňuje rozšíriť hranice priestoru, najmä ak má miestnosť veľké panoramatické okná – súbor bude harmonický. Tmavý kamenný povrch stien nad pracovnými doskami a pracovnými doskami kontrastoval so svetlou paletou nábytku a dodával kuchyni nádych elegancie a elegancie..

Carrarský mramor

Jedným z najtradičnejších a zďaleka najdrahších materiálov na povrchové obklady a dosky je mramor. Carrarský mramor svetlého odtieňa so sotva znateľnými sivastými žilami ozdobí každú kuchyňu, ale v klasickom interiéri bude vyzerať najvhodnejšie. Kuchynská ostrovná doska alebo dokonca mramorová jedálenská konzola sa stane ústredným bodom všetkých očí vo vašej kuchyni..

Tradičný dizajn kuchyne

Vidiecke prvky v modernom dizajne veľkých kuchýň

Veľké priestory si môžu dovoliť použiť drevené trámy na ozdobu stropu, steny obložené kameňom, obrovské polená ako stĺpy a podpery.

Vidiecka kuchyňa

Vidiecke prvky sú ľahko integrované do moderného dizajnu a dokonale «vychádzať» s mestským, minimalistickým a industriálnym štýlom.

Vidiecky štýl

Vidiecky dekor

Vo veľkých kuchyniach, kde nie je potrebné bojovať o každý centimeter štvorcový priestoru, majú pracovné a jedálenské priestory väčší rozsah, priestor pre nápady na dizajn vám umožňuje predstaviť objekty, ktoré sú nielen praktické, ale aj zaujímavé ako umelecké objekty..

Drevené trámy

Také veľké, prakticky neopracované drevené trámy na strope, si môže dovoliť len kuchyňa pôsobivej veľkosti so slušnou výškou. Tento prírodný prvok dodal modernému interiéru kuchynského priestoru rozmanitosť a teplo..

Eklektická kuchyňa

Táto priestranná izba si môže dovoliť vidiecke položky aj retro kuchynské spotrebiče, starožitné obrovské zrkadlo a neobvyklé závesné žiarovky rôznych tvarov..

Kuchynský ostrovček z dreva

Pri plánovaní veľkých priestorov sa osobitná pozornosť venuje takým kusom nábytku, akým je kuchynský ostrov. Vzhľadom na veľkosť kuchyne môže ostrov pojať viac funkčných segmentov, okrem toho, že do základne integrujú drez, varnú dosku, umývačku riadu alebo úložný systém, dizajnéri hľadajú nové spôsoby, ako tento stredobod kuchyne urobiť praktickejším..

Svetlý jedálenský kút

Keď to veľkosť kuchynského priestoru dovoľuje, môžete jedálenský kút umiestniť priamo do miestnosti. Stôl z dosiek z ľahkého dreva sa stal stredobodom tejto modernej kuchyne.

Kamenná stena

Kamenná stena a starožitná drevená komoda vyzerajú ako poslovia z minulosti v tejto ultramodernej kuchyni, ale zdá sa, že v tomto jednoduchom, monochromatickom, neuveriteľne uzavretom prostredí boli potrebné presne také štylistické škvrny..

Povrchová úprava dreva

Použitie rôznych druhov dreva na dokončenie stropu, podlahy a základne kuchynského ostrova, vďaka ktorému sa jedálenská skupina stala zaujímavou integráciou do snehobieleho interiéru kuchyne.

Vidiecky štýl

Rustikálna kamenná stena, použitie nenatretého dreva ako surovín na výrobu kuchynských skriniek, rustikálnych kuchynských doplnkov, barových stoličiek a lavíc – všetko funguje na vytvorení netriviálneho obrazu tejto priestrannej miestnosti vo vidieckom dome..

Drevené prvky

Použitie drevených trámov a podláh zo svetlého dreva v snehobielej priestrannej kuchyni vidieckeho domu sa môže stať nielen konštruktívnou nevyhnutnosťou, ale aj dekoratívnym prvkom. V kombinácii s drevenou jedálenskou skupinou umiestnenou v jedálenskom kúte miestnosti prinášajú vidiecke prvky do dizajnu kuchyne prirodzené teplo a sviežosť..

Vidiecke položky v modernom dizajne

Kamenné backsplash a drevená pracovná doska, ktoré dopĺňajú ostrov pre jedálenský kút, prinášajú teplo vidieckeho života do tradičného kuchynského prostredia.

Rustikálny nábytok

Rustikálne prevedenie baru a vysokých stoličiek sa stalo prvkom prekvapenia v tejto modernej a mierne eklektickej kuchyni. V súlade s modernou technológiou a lesklými povrchmi kuchynských skriniek je tehlové obklady stien a nádherný luster s mnohými sklenenými prvkami..

Dekor dreva

Tmavé drevené trámy na strope a nad pracovným priestorom kachlí prinášajú do tradičného kuchynského prostredia rôzne textúry a farby..

Nastavenie krajiny

Moderný štýl pre pôsobivú kuchyňu

Kontrastné, ale praktické, elegantné, ale racionálne, umožňujúce excesy, ale výlučne na zdobenie priestoru – secesný štýl zažíva novú vlnu popularity medzi modernými kuchynskými interiérmi.

Moderné

V tomto na prvý pohľad tradičnom interiéri bol stredobodom pozornosti výber farebnej palety na zdobenie kuchynského ostrova a zástera pracovného priestoru. Pôvodné farby umelého kameňa napodobňujúce prírodnú farbu odrážajú pestré prevedenie parkiet.

Viacúrovňové podsvietenie

Moderný štýl

Trend, ktorý sa začal pred niekoľkými desaťročiami a je v dnešnej dobe populárny, je umiestniť jedálenský kút na kuchynský ostrov, ktorý má vo veľkých miestnostiach pôsobivé rozmery. Integrácia umývadiel, umývačiek riadu a chladičov vína do pracovného priestoru ostrova si získala obľubu nielen v dizajnovom prostredí, ale aj medzi majiteľmi domov..

Jedálenská konzola

Zaujímavou alternatívou ku klasickému jedálenskému stolu môže byť jednoduchá konzola, ale veľká. Toto praktické a praktické zariadenie, ktoré je zasunuté na stenu, môže slúžiť ako stôl na občerstvenie, ak potrebujete usporiadať recepciu..

Obrovská kuchyňa-jedáleň

Táto obrovská kuchyňa a jedáleň s kontrastnou farebnou paletou je schopná ubytovať veľký počet obyvateľov a ich hostí. Ústredným prvkom miestnosti nebol ani veľmi priestranný jedálenský stôl-ostrov, ale pôvodné závesné lustre nad ním. Sklenené svetelné prvky pôsobia luxusne na pozadí tmavých kuchynských skriniek.

Klavír v kuchyni

Zaujímavou možnosťou pre návrh regálu pre kuchynský ostrov môže byť použitie masívneho dreva alebo masívneho kusu kameňa. Takýto centrálny prvok pre kuchyňu bude samozrejme vyžadovať veľké finančné náklady, ale vytvorený efekt a trvanlivosť konštrukcie stoja za to..

Kontrastný interiér

Otvorené police

Veľký kuchynský ostrov

Alternatívou k uzavretej verzii kuchynských skriniek pre hornú vrstvu môžu byť otvorené police alebo regály. Tieto návrhy vám umožnia vychváliť zaujímavé súpravy riadu, zberateľské predmety alebo suveníry..

Pôvodný systém osvetlenia

Jedálenský stôl na ostrove

Pripojením konzoly alebo pultu na kuchynský ostrov a rozšírením o väčšiu dosku môžete ľahko vytvoriť priestor pre jedálenský kút, kde bola predtým umiestnená iba kuchynská pracovná stanica.

Kontrast a lesk

Kontrastná a brilantná, zaujímavá a rozsiahla – modernosť v interiéri kuchyne sa najviac prejavuje v podpore modernej technológie a dizajnérskych doplnkov a svetelných prvkov.

Tmavá paleta

Priestranné priestory, ako je táto kuchyňa-jedáleň-obývacia izba, dokážu odolať pomerne tmavej farebnej palete. Takmer čierne kuchynské skrinky a rovnaký odtieň mäkkých kresiel v jedálenskej skupine kontrastujú iba s drevenými povrchmi. Pre backsplash kuchyne bola zvolená aj hlboká, tmavá farba mozaikových dlaždíc..

Veľká kuchyňa

Kontrastný lem

Minimalizmus ako súčasť moderného dizajnu veľkej kuchyne

Moderný štýl v interiéroch takmer všetkých priestorov sa snaží o najväčší prejav minimalizmu, zjednodušenie línií a tvarov, farebné riešenia a možnosti dizajnu.

Svetlé a minimalistické

Interiér, takmer úplne bez dekorácií, doplnkov a textilu, sa v budúcnosti stane podobným možnostiam vybavenia vesmírnych lodí alebo miestností..

Minimalistické zariadenie

Minimalizmus v kuchyni

V takejto kuchyni je všetko podriadené jednoduchosti a stručnosti, uzavreté v rámci moderných technológií. Jasnosť línií a tvarov, racionalizmus a praktickosť, ergonómia a pohodlie takmer úplne nahradili excesy a dekoratívnosť, čo nám zanecháva farbu, kontrast a zameranie na akcenty.

Biele a svetlé

Pôvodná kapucňa

Pôvodný kuchynský ostrov

Futuristické prvky sa čoraz častejšie objavujú v projektoch moderného dizajnu. Napríklad digestory, ktoré sa v dnešnej dobe určite stali výkonnejšími a zmysluplnejšími zariadeniami pre veľké miestnosti, sa čoraz viac stávajú ústrednými bodmi. Stáva sa to nielen kvôli prechodu spotrebičov zo stien, kde sa ich pokúsili zamaskovať falošnými panelmi a kuchynskými skrinkami, do stredu miestnosti nad kuchynský ostrov, ale aj k vonkajšiemu, zaujímavejšiemu výkonu domácich spotrebičov.

Kuchyňa-jedáleň-obývačka

Jasné žiarovky

Schopnosť integrovať osvetľovací systém do kuchynských skriniek a digestorov výrazne zjednodušuje prácu v kuchyni a robí ju efektívnejšou. Nikto však neodmieta centrálne osvetlenie nad jedálenským stolom alebo kuchynským ostrovom, v tomto prípade okrem hlavného funkčného cieľa sledujú návrhári aj estetický cieľ, pričom pre závesné žiarovky alebo žiarovky vyberajú zaujímavé, netriviálne možnosti.

Barové stoličky

Svetlé stoličky

Pre kuchyne, v ktorých interiéroch nie je ústredným prvkom jedálenský stôl, ale kuchynský ostrov, sa výber barových stoličiek alebo stoličiek stáva dôležitým bodom. Možnosti dizajnu, neobvyklý dizajn, jasná farebná paleta – všetko môže fungovať tak, aby vytvorilo efekt prekvapenia pre vašu kuchyňu, dodalo miestnosti tón a úplne inú náladu..

Biela kuchyňa

Priestranná kuchynská časť

Minimalistický interiér kuchyne

Minimalizmus a ostrá biela sú dva piliere, ktoré často podporujú moderný dizajn kuchyne. Stručnosť, jednoduchosť a čistota, sviežosť a priestrannosť – vymenovanie epitet takýchto interiérov môže trvať dlho.

Keramické dlaždice na zástere

Keramické dlaždice sa už mnoho rokov používajú na obklady stien nad pracovnými plochami, na backsplash a moderný štýl nestojí bokom od tejto tradície. Je to skvelá príležitosť nielen získať vysokokvalitnú a krásnu povrchovú úpravu, ale aj zriediť monochromatickú paletu kuchyne, priniesť do jej interiéru vzor a kontrast. V tejto sviežej bielej kuchyni sa drevené barové stoličky pre jedálenský kút stali ozdobou..

Priestranná kuchyňa-jedáleň

Slávne stoličky

V minimalistických interiéroch moderných kuchýň sa jedálenská skupina často stáva ozdobou. K drevenému stolu zo svetlého dreva sa výborne hodia stoličky uznávaného návrhára, ktoré nestratili na obľube už niekoľko desaťročí..

Originálne barové stoličky

Čiernobiely interiér