Útulná kúpeľňa bez toalety: svetlo, farba a tvar …

Súkromná kúpeľňa je presne to, o čom sníva každá žena. Muži tomu nepripisujú až taký veľký význam, ale ani vlastný budoár by neodmietli. Hlavná vec, ktorá zútulní túto izbu, je inšpirácia, s ktorou dizajnér začne podnikať..

Obdĺžniková kúpeľňa

V perfektnej kúpeľni je všetko na svojom mieste. Absencia toaletnej misy v tejto miestnosti je vítaná, pretože vám umožňuje zmeniť miestnosť na vodné kráľovstvo, kde môžete relaxovať telo i dušu, a nielen vykonávať každodenné hygienické postupy..

Kúpeľňa s lustrom Kombinácia bielej a šedej v kúpeľni Kúpeľňa so sprchou

Paleta farieb do kúpeľne

Moderné kúpeľne umožňujú nepozastaviť sa nad konvenčnými odtieňmi. Dni obyčajných bielych alebo modrých miestností sa skončili. Akýkoľvek kus nábytku, vrátane vane a umývadla, môže byť vyrobený v akejkoľvek farbe. Tvrdené sklo je možné použiť aj na výrobu sanitárnej keramiky. To umožní oslneniu svetla hrať sa na farebných povrchoch a vyzdobiť miestnosť odtieňmi..

Neobvyklá sprcha v kúpeľni Snehobiela kúpeľňa

Ideálnou kombináciou môže byť susedstvo teplých a studených odtieňov. Je nevyhnutné, aby sa farba podlahy a stien nezhodovala. Odtiene modrej, zelenej a orgovánovej sú ideálne na úpravu vody. Hlavná vec je, že tieto farby sú popretkávané farbami neobvyklými pre kúpeľňu. Môže to byť žltá, oranžová, červená a ďalšie..

V takom prípade treba dávať pozor, aby sa miestnosť zbytočne nevyfarbila. Toto je obzvlášť dôležité, ak kúpeľňa nie je veľká. V malej miestnosti môžu byť jasné farby deprimujúce. Počet základných odtieňov by mal byť do troch.

Kúpeľňa s kobercom Kontrast v kúpeľni Veľa skla v kúpeľni Nezvyčajné osvetlenie v kúpeľni

Farebná schéma môže mať hmatateľný vplyv na náladu a pohodu človeka. Hlavná paleta by mala byť zvolená na základe temperamentu majiteľa miestnosti. Farby sú vhodné pre cholerikov, «chladenie» zápal takej osoby.

Kúpeľňa pod stromom Biela kúpeľňa Štvorcová misa do kúpeľa

Melancholickí ľudia potrebujú útulnú atmosféru, aby boli vytvorené teplé farby. Difúzne mäkké osvetlenie bude ďalším prvkom dekoru. Tu sú vhodné svetlé odtiene:

Svetlé odtiene v interiéri kúpeľne Morská vlna na stenách kúpeľne

Sangvinici sú náchylní k jasným rozhodnutiam. Kúpeľňa takého človeka vyžaruje energiu a potešenie. Prevládajúce miesto v takejto miestnosti by malo byť obsadené:

Flegmatici sú náchylní ku klasickým riešeniam. Výrobkov z dreva, keramiky, prírodného skla bude v kúpeľni takého človeka neúrekom. Paleta farieb by mala obsahovať aj prírodné prírodné odtiene:

Veľa kúpeľňových prípravkov Veľká kúpeľňa so živou rastlinou Steny v kúpeľni zdobené kameňom Béžové odtiene v kúpeľni

Okrem toho by ste pri výbere farby mali brať do úvahy veľkosť kúpeľne. Svetlé odtiene pomôžu rozšíriť priestor a tmavé hlboké tóny dodajú miestnosti tajomstvo a pohodlie..

Dekorácia miestnosti žiarovkami

Svetlo v interiéri kúpeľne má veľký význam. Hlavným rozdielom od ostatných miestností je, že táto miestnosť potrebuje jasné hlavné svetlo. Hlavným zdrojom svetla môže byť buď sada malých halogénových žiaroviek, alebo luxusný luster v strede stropu. Hlavným kritériom výberu by mala byť zhoda so všeobecným štýlom a vodoodpudivými vlastnosťami vybraných zariadení.

Prírodné odtiene v kúpeľni Šedé farby v kúpeľni Kombinácia bielej a šedej v kúpeľni

Halogénové žiarovky si v posledných rokoch získali mimoriadnu popularitu. Jasné svetlo v kombinácii s úsporou energie priťahuje stále viac zákazníkov. Na zónovanie môžete použiť také žiarovky ako hlavné, ako aj pomocné. Aby ste mohli používať vstavané modely, je potrebné, aby bol povrch opláštený sadrokartónom.

Veľké okno v kúpeľni Veľká kúpeľňa Sivé steny a podlaha v kúpeľni

Užitočné môžu byť reflektory. Môžu byť použité na ozdobenie výklenku v stene alebo na zvýraznenie zrkadlovej oblasti. Prípojnice sú na trhu nové. Môžu z nich byť vytvorené neobvyklé kombinácie, ktoré je možné pripevniť na strop aj na steny..

Zrkadlová oblasť by mala byť rovnomerne osvetlená. V opačnom prípade bude odraz skreslený, čo vám nedovolí rovnomerne naniesť make -up alebo zvážiť všetky chyby vzhľadu. Aby ste sa vyhli nepríjemnostiam, môžete použiť dve symetricky umiestnené lampáše alebo sadu menších žiaroviek rovnomerne rozmiestnených okolo zrkadla.

Krémové odtiene v kúpeľni Maľba na stenu v kúpeľni

Pôvodnou možnosťou je upevnenie svietidiel priamo na podlahu. Na to musia byť vybrané modely čo najlepšie izolované od vnikania vlhkosti a musia mať určitú pevnosť..

Čo ešte potrebujete vedieť

Keďže kúpeľňa slúži predovšetkým na čistenie a liečenie, všetky materiály by mali byť čo najšetrnejšie k životnému prostrediu a hygienické. Výsledný interiérový dizajn by mal uľahčiť čistenie a sterilizáciu miestnosti. Množstvo textílií podporuje rozvoj baktérií vo vlhkom prostredí.

Snehovo biely interiér kúpeľne Luxusná kúpeľňa s drevom Veľké kúpeľňové zrkadlo

Podľa všetkých kritérií je najvhodnejším materiálom na zdobenie takejto miestnosti keramická dlažba. Možnosť vybrať si akúkoľvek farbu v kombinácii s vynikajúcimi hygienickými vlastnosťami robí z tohto materiálu najobľúbenejší materiál po mnoho desaťročí. Ďalšou výhodou je všestrannosť použitia: dlaždice je možné prilepiť na akýkoľvek tvrdý povrch. Používa sa na ozdobu podlahy, stropu, stien, podstavcov v blízkosti kúpeľa a na iných miestach..

Nezvyčajné výklenky na stene kúpeľne Zónovanie so sklom v kúpeľni Neobvyklá kúpeľňa Šedé povrchy v kúpeľni

Alternatívou k obkladom môže byť prírodný kameň alebo mramor, rôzne druhy mozaík a dokonca aj drevo ošetrené špeciálnou zmesou. Výber je veľký, čo vám umožní vytvoriť jedinečný a nezabudnuteľný interiér kúpeľne, v ktorom si užijete čas. Ak to chcete urobiť, stačí stráviť trochu času a použiť svoju predstavivosť..