Útulná škôlka na malom území

V priebehu času bude každé dieťa potrebovať svoje vlastné autonómne územie. Ideálnou možnosťou by bolo, keby bolo dieťaťu možné prideliť celú izbu. V tomto prípade bude dvanásťmetrový priestor celkom stačiť.

Poschodová posteľ v detskej izbe

Spálňa pre dospievajúce dievča

Materiály a farby do detskej izby

Moderný priemysel dokončovacích materiálov poskytuje spotrebiteľom celý rad možností interiérového dizajnu. Materiály pre škôlku by v prvom rade mali byť čo najbezpečnejšie. Zloženie povrchových náterov by nemalo obsahovať škodlivé prvky, ktoré odparujú a nasýtia vzduch v miestnosti rôznymi jedmi.

Priestranný úložný systém v detskej izbe

Pastelové farby v detskej izbe

Najlepšie je zvoliť prírodné materiály:

  • drevo;
  • papier;
  • prírodné tkaniny.

Biela farba v detskej izbe

Kombinácia farieb pre detskú izbu

Rozsah farieb pre škôlku nie je obmedzený. V tomto prípade stojí za to pamätať na kombinácie odtieňov. Dokonca aj čierna farba v kombinácii so zmäkčovaním svetlých odtieňov dieťa neutlačí, ale dodá miestnosti na originalite..

Snehobiela spálňa pre dieťa

Svetlý škôlkarský dospievajúci chlapec

Všeobecne sa uznáva, že dievčenská izba by mala byť plná ružových odtieňov a pre chlapca bude optimálna modrá a jej odtiene. Fantázie dizajnérov vás niekedy prinútia obdivovať rozmanitosť všetkých druhov farebných kombinácií, v ktorých budú pohodlné deti akéhokoľvek pohlavia..

Červená v detskej izbe

Nezvyčajná detská posteľ

Malá detská izba by mala byť navrhnutá v jemnejších farbách. Prispieva to k upokojeniu a pokoju dieťaťa. Dospievajúci si zároveň môže dovoliť jasnejšie kombinácie, ktoré vyhovujú jeho postave..

Jasná farba v detskej izbe teenagera

Detská izba v modernom štýle

Zariadenie detskej izby a spôsoby, ako ušetriť miesto

Majitelia moderných bytov často trpia nedostatkom voľných metrov štvorcových. Dieťaťu je spravidla pridelená najmenšia izba v dome. 12 metrov štvorcových v kontexte moderných trendov v stavebníctve a plánovaní možno považovať za priemernú plochu detskej izby.

Svetlé odtiene pre škôlku

Priestranný šatník do škôlky

V každom prípade vždy chcete, aby vaše dieťa malo viac priestoru na aktívne hry. Tu príde na pomoc nábytok, ktorý zachráni vzácne metre..

Kombinácia jasných farieb v detskej izbe

Izba pre teenagera

Ak je miestnosť určená pre dve deti, poschodová posteľ sa stane nepostrádateľnou. Pri výbere takéhoto produktu musíte zaistiť jeho kvalitu a bezpečnosť. Spoľahlivosť materiálov a spojovacích materiálov by mala byť pri výberovom procese na prvom mieste.

Snehobiely nábytok do škôlky

Kombinácia modrej a bielej v chlapcovej spálni

Schody do druhého poschodia by mali byť odolné a pohodlné. Proces zdvíhania a spúšťania pozdĺž nej by mal byť ľahký. Ak miestnosť nepotrebuje poschodovú posteľ, hornú časť konštrukcie je možné použiť na iné potreby..

Útulná izba pre chlapca

Útulná posteľ s úložným systémom

K posteli sú najčastejšie rôzne úložné systémy. Môžu vyzerať ako jednoduché medziposchodia alebo plnohodnotná knižnica so zásuvkami a uzamykateľnými policami..

Biela farba v detskej izbe

Osobitná pozornosť sa venuje skladovacím systémom v detskej izbe. Deti majú tendenciu zbierať vo svojej izbe veľké množstvo rôznych predmetov. Je potrebné uložiť nespočetné množstvo hračiek, kníh a rôznych nepotrebných, ale veľmi zaujímavých harabúrd. Za týmto účelom dizajnéri vytvárajú kompaktné kusy nábytku s multifunkčnými výklenkami a šatníkmi..

Biely nábytok do škôlky

Biely nábytok do škôlky

Dôležitý bude proces výberu a vytvorenia pracovného miesta pre dieťa. Mala by byť umiestnená v blízkosti zdroja svetla, vybavená úložnými systémami a mala by byť dimenzovaná podľa potrieb malého majiteľa miestnosti..

Dekorácia detskej izby

Biele povrchy v detskej izbe

Svetelné zdroje v detskej izbe by mali byť rôzne: od umelého dekoratívneho osvetlenia po veľké okno, cez ktoré bude prenikať prirodzené svetlo z ulice.

Detská izba v morskom štýle

Námorný štýl do škôlky

O systéme Windows by sa malo diskutovať oddelene. Z bezpečnostných dôvodov by všetky okná v detskej izbe mali byť vybavené dobrými zámkami, ktoré by dieťaťu neustupovali. V takom prípade by okno malo umožňovať pravidelné vysoko kvalitné vetranie. Okrem toho stojí za to postarať sa o elegantnú mriežku, ako o dodatočný bezpečnostný prvok pre nepokojných zvedavých drobcov..

Zelené steny v detskej izbe

Veľké okná v detskej izbe

Zdobenie detskej izby príslušenstvom

V detskej izbe môže dospelý uvoľniť fantáziu a vyzdobiť ju prvkami, ktoré nemožno použiť v náročnej obývačke alebo v elegantnej kancelárii. Svetlé detaily s vtipnými zápletkami vyzerajú v interiéri škôlky veľmi relevantne.

Umelé osvetlenie škôlky

Kresba na stenu v detskej izbe

Rôzne obrázky a obrázky rozprávkových postáv oživia hladké steny miestnosti. Bude užitočné vybrať alebo vytvoriť s dieťaťom niektoré z týchto obrázkov a vložiť ich do rámčeka..

Snehobiela detská izba

Kontrastná zelená na ozdobu škôlky

Pre dievčatá môžete zariadiť posteľ s princeznou s baldachýnom. Dieťa bude potešené neobvyklým rozprávkovým interiérom. Odtiene materiálu by mali byť jemné farby a samotná tkanina by mala byť priehľadná a okolo postieľky by mala vytvárať tajomný opar.

Jasné odtiene červenej v detskej izbe

Originálne žiarovky môžu tiež pôsobiť ako dekoratívny prvok a stať sa ozdobou interiéru. Svietidlá rôznych tvarov a farieb ozdobia strop a steny. Stolové žiarovky a bodové svetlá môžu byť použité na ozdobu pracovných plôch a políc.

Elegantná detská tínedžerka

Námorný štýl v chlapčenskej izbe

Niektoré žiarovky vyzerajú ako umelecké diela. Niečo sa dá urobiť spoločne s dieťaťom. To dieťa na chvíľu odvráti od počítača a televízora a zamestná ho užitočnými a zaujímavými vecami..

Jemná modrá na stenách škôlky

Pôvodná izba pre chlapca

Ďalším dôležitým prvkom dekoru sú textílie. Všetky druhy prikrývok, pelerín, dekoratívnych vankúšov dodajú miestnosti mimoriadny komfort. Je dôležité správne skombinovať tieto prvky vo farbe a textúre..

Chlapčenská izba

Žiarivo ružová hra v detskej izbe

Prikrývky a poťahy na sedačku majú nielen dekoratívnu, ale aj praktickú funkciu. Je dôležité, aby posteľná bielizeň nebola kontaminovaná, takže prítomnosť svetlého prehozu na detskej posteli má tiež veľký hygienický význam..

Štýlová dekorácia do škôlky

Malá škôlka v kontrastných farbách

Závesy na oknách dodajú interiéru svoje čaro. Nemusia mať úplne rovnakú farbu ako zvyšok interiéru. Klasický biely tyl vytvorí v detskej izbe pocit ľahkosti, vzdušnosti a čistoty.

Modrá a biela v detskej spálni

Biela farba a kontrastné prvky v detskej izbe

Svetlé závesy sú tiež vítané. Môžu sa stať akcentovou farbou v miestnosti. Rôzne vzory na tkanine zaistia požadovanú náladu. Hustšie tmavé záclony v prípade potreby spoľahlivo skryjú miestnosť pred zvedavými očami.

Modré steny do škôlky

Jemná ružová do dievčenskej izby

Podlahová krytina pre detskú izbu 12 m2 môže byť veľmi rôznorodý. Najbežnejším spôsobom pokrytia podláh v detskej izbe je použitie koberca..

Kombinácia jasných farieb v detskej izbe

Imitácia dreva v detskej izbe

Súčasne sa môžete v miestnosti udržať v teple a chrániť detské nohy pred podchladením. Výhody takéhoto povlaku možno pripísať aj rozmanitosti výberu odtieňov, vzorov a textúr, ktoré dodávajú špecializované obchody kupujúcich..

Lakonický dizajn miestnosti pre chlapca

Detská izba s originálnymi prvkami

Laminát je vhodný do detskej izby. Jedná sa o pomerne teplú podlahovú krytinu, ktorá je obzvlášť praktická. Navyše pre škôlku, kde niečo neustále padá, rozlieva a farbí podlahu, bude taký lacný povlak veľmi užitočný..

Sivá farba a kombinácie ružových odtieňov

Dekorácia škôlky v bielej farbe

Tu by som tiež rád poznamenal širokú škálu všetkých druhov odtieňov. Ľahký laminát vizuálne zvýši podlahovú plochu a urobí miestnosť jasnejšou. V kombinácii so svetlými stenami dosiahnete potrebné osvetlenie aj v zamračených dňoch.

Kontrastné detaily v bielej miestnosti

Panoramatické okno v detskej izbe

Vykladané parkety ako podlahovú krytinu v škôlke je možné zvoliť iba vtedy, ak je dieťa už dostatočne staré na to, aby ocenilo krásu tejto krytiny. Na druhej strane, drahé položky v interiéri škôlky umožnia dieťaťu naučiť sa prevziať zodpovednosť za svoje veci..

Detská izba pre chlapca v modrých tónoch

Jemná broskyňa do detskej izby

Dodržiavaním jednoduchých pravidiel môžete svojmu dieťaťu vytvoriť úžasnú izbu. Zároveň na to nie je vôbec potrebné míňať veľké prostriedky. Môžete len ukázať svoju predstavivosť a stráviť trochu viac času.

Nezvyčajný strop v detskej izbe

Snehobiela izba pre dieťa

Ak necháte dieťa, aby sa samo zúčastnilo na návrhu miestnosti a ponúklo vlastné riešenia, potom výsledný interiér bude dieťa oveľa viac oceňovať..

Kombinácia ružovej a zelenej v detskej izbe

A keď je dieťa šťastné vo svojej svetlej a svetlej miestnosti, jeho rodičia sa nebudú môcť držať bokom a budú sa radovať spolu s malým majiteľom dvanástich metrov štvorcových..