Štýlový interiér modernej kuchyne

Kuchyňa je tá časť bytu alebo domu, kde sú pohodlie a funkčnosť najdôležitejšími komponentmi. A ak sú tieto parametre pre vás najnutnejšie, potom môžeme povedať, že problém so štýlom kuchyne bol vyriešený. Prečo? Ale pretože moderný štýl sa vyznačuje pohodlím, funkčnosťou a pohodlím. Všetok nábytok by mal byť vybraný na jeden účel – maximálny úžitok. Okrem toho by toho nemalo byť veľa. Moderný štýl je skutočne založený na minimalizme – čo najmenej zbytočných drobností, formy sú jednoduché a jasné.

Minimalizmus v modernej kuchyni

Je potrebné starostlivo zvážiť umiestnenie nábytku, jedálenského kúta, umývadla, domácich spotrebičov, plynového sporáka a tak ďalej..

Funkčný interiér modernej kuchyne

Vlastnosti modernej kuchyne

Moderný štýl v kuchyni zdôrazňuje sebestačnosť, úhľadnosť a dobrý vkus. Moderné spotrebiče nemusia byť skryté, práve naopak, budú dôstojnosťou vašej kuchyne.

Moderná kuchyňa na fotografii

Moderný štýl je v posledných rokoch najrozšírenejší, je celkom jednoduchý a elegantný. Môžete kombinovať prvky vo vašej kuchyni v modernom štýle, ktoré sú pre ostatné štýly neprijateľné, hlavnou vecou je jednoduchosť a jasné línie. Alebo napríklad pridajte prvky akéhokoľvek iného štýlu. To je to, čo charakterizuje moderný štýl – je mnohostranný, rozmanitý a jedinečný. Tu môžete stelesniť všetky svoje nápady, fantázie a túžby, skombinovať tie najneuveriteľnejšie detaily a získať jedinečný interiér a dizajn..

Jedinečný dizajn a interiér modernej kuchyne Moderná kuchyňa

Malá kuchyňa v modernom štýle

Pretože moderný štýl znamená minimalizmus, môžete si ho bezpečne vybrať pre malú alebo dokonca malú kuchyňu. Okrem toho existuje niekoľko tipov, ako miestnosť opticky pôsobiť priestranne. Úplne prvá vec, ktorá vám pomôže, sú svetlé tóny stien, môžu to byť ľahké tapety, dlaždice. Je tiež lepšie vyrobiť stropné svetlo. Všeobecne platí, že moderný štýl nemá rád množstvo farieb, stačia dva alebo tri odtiene, môžete ich zriediť nie príliš jasnými akcentmi.

Malá kuchyňa v modernom štýle

Tmavý nábytok nie je veľmi vhodný do malých kuchýň, ale svetlý nábytok bude vyzerať skvele, pretože tiež opticky zväčší miestnosť. Usporiadajte nábytok tak, aby sa všetky dvere voľne otvárali. Aby ste sa vyhli preťaženiu vašej malej kuchyne, mali by ste uprednostniť nástenné skrinky so sklenenými dverami. Samotné sklo vytvára ľahkú, vzdušnú a priestornú atmosféru. K tomu je možné pridať veľké okno, cez ktoré bude kuchyňa naplnená prirodzeným svetlom. Preto je lepšie zvoliť ľahké, tečúce, krátke záclony. Pre ešte väčší pocit priestornosti urobte bez závesov. Ak ale niekedy predsa len potrebujete zavrieť okno, zaveste žalúzie alebo rolety..

Moderné kuchynské materiály

Pretože je naša kuchyňa moderná, materiály pre ňu budú rovnaké, pretože výber je veľký. Patria sem: kov, drevo, plast, sadra, sklo. A pre kuchyňu v modernom štýle je pravdepodobne vhodný akýkoľvek materiál, neexistujú žiadne obmedzenia, môžete kombinovať rôzne materiály, hlavnou vecou je, že je krásna a páči sa vám.

Napríklad drevená kuchyňa patrí k rôznym štýlom minulých dôb, ale v kombinácii s modernými materiálmi a povrchovými úpravami, ako aj s domácimi spotrebičmi, získate moderný štýl. Drevo navyše naplní kuchyňu útulnosťou, teplom a vytvorí akoby “nažive” atmosféra.

Drevo v modernej kuchyni Drevo v interiéri modernej kuchyne Moderná drevená kuchyňa

Pridajte do takého interiéru kov a dekor bude hrať úplne iným spôsobom. K útulnosti a pohodliu sa pridá vážnosť, milosť a určitá elegancia. Vyzerá to úžasne.

Kov v modernej kuchyni

Sklo dodá každej miestnosti vzdušnosť, ľahkosť a milosť. Kuchyňa nie je výnimkou. Sklo naplní vašu modernú kuchyňu priestorom a svetlom. Vytvorte veľké okno a ponorte miestnosť do prúdov slnečného svetla. Okrem toho je užitočné a praktické na varenie. A ak je pracovná plocha a umývadlo umiestnené pri okne, potom bude varenie a umývanie riadu potešením. Sklo môže byť dvere skrinky, luster alebo prídavné žiarovky.

Sklo v modernej kuchyni Veľké okno v modernej kuchyni

Vhodný na podlahu: koberec, laminát, parkety, dokonca aj dlaždice alebo drevo môžu byť vo vašej modernej kuchyni, len vo vylepšenej forme.

Moderná kuchynská podlaha

Farebná schéma pre modernú kuchyňu

Každý človek má svoje vlastné farebné preferencie, ale ak sa napriek tomu chcete držať moderného štýlu, vyberte si do kuchyne viac či menej svetlé odtiene, navyše prispievajú k dobrej chuti do jedla. Jasné a šťavnaté farby, ako aj ich veľký počet, tu budú nevhodné. Vyberte si napríklad jednu farbu a pohrajte sa s jej odtieňmi.

Farebné odtiene v modernej kuchyni Farebná schéma v modernej kuchyni

Alebo zrieďte interiér niekoľkými akcentmi.

Svetlé akcenty v modernej kuchyni Svetlé kuchynské tóny s jasnými akcentmi

Moderná kuchyňa spojená s obývacou izbou (jedáleň)

Kombinácia kuchyne s obývacou izbou alebo jedálňou je veľmi moderná a pohodlná. To je obzvlášť vhodné, ak sú tieto miestnosti malé alebo je kuchyňa malá a obývacia izba (jedáleň) je veľká a naopak. Dizajn a interiér je možné zdieľať.

Moderná kuchyňa spojená s obývacou izbou

Alebo rôzne, rozdelené do zón. Napríklad zónovanie svetlom.

Ľahké zónovanie kuchyne kombinované s obývacou izbou

Rôzne podlahové materiály tiež dobre rozdeľujú miestnosť na zóny..

Ďalšia možnosť zónovania

Barový pult v interiéri modernej kuchyne

Ďalšou charakteristickou črtou moderného kuchynského štýlu je barový pult. Môže byť použitý na priamy účel alebo ako ďalší pracovný priestor. Takéto zariadenie je dobre doplnené stoličkami po obvode. Je veľmi vhodný na občerstvenie, na ľahký a rýchly čaj. Keď varíte, vaši rodinní príslušníci alebo hostia, aby vám neprekážali, môžu sedieť v bare a rozprávať sa s vami..

Barový pult v interiéri modernej kuchyne Barový pult na fotografii Barový pult ako pracovný priestor Barový pult v kuchyni v modernom štýle Moderná kuchyňa s raňajkovým barom

Jedna stena barového pultu môže byť vybavená ďalšími policami, napríklad na riad – pohodlné a praktické.

Funkcia barového pultu

Moderný kuchynský dekor a doplnky

Svoju modernú kuchyňu môžete vyzdobiť všetkými spôsobmi, ale s mierou. Samozrejme, kvety v akejkoľvek miestnosti a v kuchyni tiež vyzerajú skvele, dodávajú atmosfére sviežosť a živosť, prinášajú útulnosť a relaxáciu.

Kvety v interiéri modernej kuchyne Kvety v interiéri na fotografii Farby ako skvelý dekor

Môžete zavesiť pár obrazov, interiér sa tým zriedi. Nezabudnite však, že moderný štýl nemá rád ozdoby..

Krásny, útulný interiér a moderný dizajn kuchyne