Štýlový dizajn kúpeľňového okna

Túžba urobiť kúpeľňu pohodlnou a túžba zväčšiť priestor je hnacou silou, ktorá vám umožňuje nájsť neštandardné techniky pri riešení estetického problému..

V mestskej výstavbe nie je k dispozícii okno do kúpeľne, ale ak sú dodržané normy SNiP, sú povolené úpravy typického rozloženia. Vyrezaný otvor poskytne prienik denného svetla, vetranie a stimuluje realizáciu myšlienok.

Kúpeľňa s veľkým oknom

Simulujte okno

V bytoch je niekedy ťažké urobiť otvor pre okno, ale ak takáto potreba nastane, je prípustné vyrobiť falošné okno na pevnej stene. Vzhľad zakúpenej štruktúry sa nelíši od štandardného typu. Do rámu je možné vložiť obyčajné matné alebo vzorované sklo. Urobte z interiéru jedinečné vitrážové okno vybavené bodovými svetlami.

Takýto dizajnový ťah vizuálne rozšíri steny, ale na to je potrebné vybaviť výklenok a vložené panely budú po stranách vybavené žiarovkami. Zdobenie pozadia okna plátnom jasného svetla vytvorí ilúziu prirodzeného svetla.

Moderný interiér kúpeľne s oknom Moderný interiér kúpeľne s oknom Moderný interiér kúpeľne s oknom Moderný interiér kúpeľne s oknom

Je príjemné ležať vo vani, užívať si proces súčasne a pozerať sa na prírodnú panorámu. A ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že moderné projekty súkromných domov zabezpečujú organizáciu niekoľkých funkčných zón: kúpeľne a šatne, potom nám takéto riešenie v organizácii priestoru umožňuje hovoriť o dvojitom pohodlí.

Krásna kúpeľňa s oknom

Niekoľko tipov týkajúcich sa konfigurácie

Pri návrhu súkromnej miestnosti je zhoda foriem vítaná: vaňa a okenný otvor. Voľba konfigurácií pri výrobe rámov nie je obmedzená, ako aj pri výrobe liatinových výrobkov. Verzie obdĺžnikových, oválnych, okrúhlych vrátane neštandardných typov sa už dávno stali bežnými a vyzerajú úžasne na podporu zodpovedajúcich línií rámov a vaní. Je lepšie to vziať do úvahy vo fáze projektu domu, keď je možné vychádzať z rôznych architektonických foriem. Vaša vlastná kreatíva vám pomôže nájsť najlepšie riešenie v mestskom byte..

Obrovské okno v kúpeľni

Ak vám to geometria okna a priestor dovoľuje, nezabudnite na široký okenný parapet. Priestranný dizajn bude slúžiť ako krásna polica pre príslušenstvo do vane alebo vás inšpiruje k vyzdobeniu interiéru tropickými rastlinami, ktoré milujú vlhkosť a svetlo. Mini skleník bude najlepšou ozdobou miestnosti. Dôležité sú nielen parametre okna, ale aj umiestnenie vane. Zaujímavým nápadom by bolo umiestniť ho priamo k oknu..

Interiér kúpeľne s drevenou podlahou

V miestnostiach s vysokou vlhkosťou sa plastové rámy používajú oveľa častejšie ako drevené konštrukcie. Vyberte si modely s nastaviteľným sklonom klapky. Obvykle sú vybavené klimatizačnými ventilmi na ovládanie odparovania miestnosti a poskytujú príjemnú mikroklímu. Chladič inštalovaný pod oknom je navrhnutý tak, aby odolával zahmlievaniu skiel.

Svetlá kúpeľňa s oknom

Výber farieb

Rozsah opravy bude závisieť od preferencií obkladových materiálov a farebná paleta ovplyvní vizuálne vnímanie priestoru. Napríklad:

Biela kúpeľňa s oknom

Námorná téma

Klasickým riešením je modré a modré prevedenie. Námornú tému podporia okrúhle okná a kučeravá mozaika na stenách, pripomínajúca kamienky položené v spodnej časti stien vo vlne, dodá originalitu..

Okenný poklop v kúpeľni

Pre väčšiu podobnosť vyzdobte vonkajšiu stranu drezu tak, aby zodpovedala stenám, a v tomto štýle zaveste niekoľko atribútov. Možno to bude dekoratívny kompas alebo maketa lode..

Modrá je spojená s vodou a je pre túto oblasť prirodzená. Môže byť bezpečne použitý na dekoráciu v kombinácii s podobnými odtieňmi, ale ak nemáte dostatok svetla, pomôžu vám žiarovky a oslnenie chrómových inštalatérskych dielov..

Dámsky budoár

Chcete zmeniť svoju vaňu na súkromný priestor? Obklad na stenu v ružovej farbe je ženskou verziou dekoru. Ak priestor zriedite tyrkysovou alebo skombinujete so sivou, bude to vyzerať veľmi pekne a zachráni vás to pred pocitom čisto dámskeho salónu..

Môžete tiež položiť sivé dlaždice na mokré oblasti a steny natrieť ružovou farbou. Zvyčajné dlaždice na podlahe je možné nahradiť vodotesným laminátom a hladké steny je možné natrieť ružovou farbou. Veľké zrkadlo a okenný rám rovnakého tvaru, zarámované zhodne.

Jemný kvetinový ornament na stenách bude konkurovať ružovej farbe a stane sa alternatívou « jemný» dizajn, ktorý nevyžaduje dodatočnú výzdobu.

Kreatívna kúpeľňa

Trochu o kachľovom dizajne

Dlaždice sa kupuje v súprave pozostávajúcej z typov stien a podláh, harmonických farieb. Dizajn stien v jantárovožltom tóne alebo v kombinácii dvoch farieb: svetlej a tmavej vás nabije pozitívom. Rôzne tonality sú navrhnuté tak, aby poskytovali pohodlie a urobili dizajn jedinečným. Charakteristickým rysom interiéru môže byť farebná medzidlažobná zálievka, ktorá je v kontraste k dlaždici. V každom prípade vytvára čerstvé nápady na dekoráciu v dekorácii..

Napriek tomu, že v súčasných trendoch bol keramický obklad obmedzený na minimum a praktické povrchové úpravy sa používajú v oblastiach, kde je voda v priamom kontakte s povrchom stien sprchy alebo s oblasťou blízko umývadla, je to nevyhnutné. Ponuka stavebných materiálov sa neobmedzuje iba na glazované dlaždice a ponuka verzií je taká široká, že vám umožňuje vybrať si možnosť podľa vášho vkusu a peňaženky..

Drevené steny v kúpeľni

  • Aglomerát je technologický materiál, ktorý má vonkajšiu podobnosť s dlaždicami, ale líši sa hrúbkou;
  • Plastové panely sú jedným z lacných a praktických spôsobov, ako ozdobiť steny. Ak si vyberiete dobrú možnosť, ktorá napodobňuje drevo alebo kameň, ukáže sa to štýlovo a spoľahlivo;
  • Rovnaký laminovaný dizajn bude alternatívou k akémukoľvek prevedeniu;
  • Vodotesná sadrokartónová doska (zelená) sa považuje za neobvyklú možnosť, ale bude vyžadovať vonkajšiu výzdobu.
  • Mramor je ušľachtilý prírodný materiál a s jeho pomocou je možné vytvoriť luxusnú kúpeľňu obložením stien alebo reprodukovať štýlové interiérové ​​prvky vrátane okenného parapetu..

Krásna a moderná kúpeľňa s oknom

  • Umývateľná tapeta «tri vlny»: vinyl, akryl alebo sklolaminát, dokonale ozdobí steny miestnosti a vonkajší náter zabezpečí ich trvanlivosť.
  • Mozaika je neštandardný spôsob dekorácie, ktorý sa vyznačuje zvláštnou krásou, ktorú vytvárajú malé kúsky dlaždíc zo skla, keramiky, farebného plastu alebo so zrkadlovými vlastnosťami..

Kúpeľňová dekorácia s oknom

Zakryjeme okno

Kúpeľňa je uzavretého typu a aby bolo zaistené úplné súkromie, musí byť okno závesové. Pokiaľ ide o otvor, stojí za zmienku, že rám je vytvorený v súzvuku so stenami. Môže mať rovnaký obklad alebo lamináciu, aby zodpovedal dokončovacím materiálom, alebo môže pôsobiť ako nezávislý dizajnový prvok..

Panoramatická verzia

Existuje však opačný trend, keď sa dáva prednosť plnému pohľadu z okna. Panoramatické zasklenie na celej stene je žiadané v súkromných domoch alebo na vysokých poschodiach, čo vám umožňuje naplno využiť možnosť denného svetla. Extravagantné riešenie odstraňuje hranicu medzi vonkajším svetom a domovom.

V takom projekte sa neplánuje večer spustiť závesy, ak to neovplyvní súkromie miestnosti. Sklo môže byť vlnité, pieskované alebo tónované, čo samo o sebe vytvára krásny efekt. Umiestnenie vane priamo pri okne a padajúce kvapky vody na sklo si však vyžadujú zónovanie záclon..

Nástenné okno v kúpeľni

Geometria vo veľkom štýle

Na dodanie dynamiky a na originálne zdobenie miestnosti pomôže geometria v dizajne stien. Myšlienka sa scvrkáva na rozdelenie miestnosti: sprcha, WC a umývadlo. Napríklad v prvej a druhej zóne tvorí dlaždica zvislé pruhy a oblasť okolo toalety je lemovaná materiálom položeným vo štvorcoch. Na pozadí obyčajnej podlahy sa takáto neštandardná verzia vizuálne nestratí a heterogénne atribúty kúpeľne, spojené spoločnou myšlienkou, zaručujú jedinečnosť dizajnu..

Interiér a dizajn kúpeľne s oknom

Klasika pohodlia

Môžete si dovoliť opláštiť steny drevenými doskami alebo dyhou, ktoré ste predtým ošetrili špeciálnymi zmesami. Strom je skutočný v klasickom štýle. Kvalitná porcelánová sanita a elegantný kúpeľ, doplnené stropnými svetlami a minimalizmom v dekore, svedčia o dobrom vkuse a pohode. Žalúzie rovnakej kvality budú nielen dizajnovým detailom, ale budú spĺňať aj funkčnú hodnotu. Individuálne poradie dizajnu vám umožní stelesniť vaše estetické predstavy.

Solárne osvetlenie v kúpeľni

Klasika vyžaduje priestor, prinajmenšom na to, aby ste v strede postavili vaňu na zakrivených nohách. Je dovolené nahradiť drevo mramorom, pretože má zodpovedajúcu ušľachtilú štruktúru. Exkluzívne dlaždice sú prijateľné aj v dnešnom upravenom interiéri a perfektne sa hodia do elegantného priestoru..

Tmavý stôl v kúpeľni

Len veľká plocha odráža všetky výhody luxusu. Drahé povrchové úpravy, ktoré ladia s nábytkom, umožňujú odpočívať po procedúrach s vodou a pripomínajú elegantný budoár viac ako organickú kombináciu kúpeľne a šatne. Klasiku žánru určite zdôrazňuje anglická verzia závesovej drapérie..

Krásne závesy v kúpeľni na okne

Skutočné riešenia

Secesia víta akékoľvek experimentovanie a štýl sa v súčasnom dizajne často používa. Štýl predpokladá asymetriu pri umiestňovaní predmetov, triumf bohatej palety, netriviálne formy inštalatérstva a je spôsobený určitou excentricitou. Vďaka tomu všetkému netoleruje nadbytočné dekorácie a je vhodný do malých miestností. Okno je lepšie ozdobiť kompozíciou z farebného skla. Ak je to žiaduce, môže byť doplnené rámom s laminovaným farebným povlakom alebo preložené zrkadlovou mozaikou.

Presklená kúpeľňa

Ak vychádzame z pozície, že relaxácia poskytuje zmenu dojmov, potom je odraz v kúpeľni s okolitým minimalistickým interiérom príjemný na pohľad na malebnú krajinu za sklom a na reflexiu krásy dizajnu. Monosyllabický vo farbe a obmedzený textúrovaným drevom, dizajn nemusí prispievať k vizuálnemu zážitku, ale umožní vám uniknúť z každodenného života.

Kúpeľňa s neobvyklým oknom

Obmedzenie v usporiadaní a farebnej stručnosti je spojené s laboratóriom, ale nemalo by sa zabúdať na funkčný účel súkromnej miestnosti. Námestie môže prekvapiť svojim architektonickým rozsahom, ktorý je zvýraznený belosťou dlaždíc a vzácnosťou nábytku. Pohľad na krajinu z okna pôsobí ako jediný dekoratívny prvok, ktorý očarí krásou.

Kúpeľňa s veľkým štvorcovým oknom

Prítomnosť metrov štvorcových vždy otvára cestu kreativite a estetický výsledok bude závisieť iba od vášho úsilia. Zorganizujte si súkromný priestor krásne a funkčne a vychutnajte si pohodlie a panorámu za oknom.