Tmavá obývačka

Tmavá farba oblečenia je klasika. Tmavé nohavice, košeľu alebo rifle nájdete takmer v každom šatníku. Tieto veci sa často nosia na dovolenku, na obchodné stretnutia alebo len tak v každodennom živote. Koniec koncov, čierna je farba skromnosti, stálosti, disciplíny a umiernenosti. Ale s tmavou farbou v interiéri sú veci úplne naopak. Dlho sa verilo, že tmavý interiér je niečo zlovestné a desivé. Mnoho ľudí verí, že tmavé farby nás potláčajú, obmedzujú a skrývajú priestor. Ale v skutočnosti čierna farba v interiéri vyzerá útulne a elegantne. Má schopnosť upokojiť, odbúrať stres a zlepšiť funkciu mozgu..

Tmavý dizajn obývačky

A ak urobíte kompetentnú kombináciu s inými farbami a pridáte dobré osvetlenie, interiér bude celkom príjemný..

Dobré osvetlenie v tmavom interiéri Tmavý interiér obývačky

Aby ste po návrate domov naplno pocítili pokoj a mier vo svojom dome, a tiež aby vás vaši priatelia radi navštevovali, musíte vytvoriť niečo jedinečné, priateľské k rozhovoru, upokojujúce a dobrotivé. To všetko sa dá ľahko dosiahnuť pomocou variácií tmavých farieb..

Farebné variácie v tmavých interiéroch

Keď hovoríme o tmavom interiéri, neznamená to vždy čiernu farbu. Vyššie uvedená fotografia ukazuje úžasný dizajn obývačky s použitím tmavozelených a tmavo modrých farieb, samozrejme, ako akcenty sa pridáva čierna, ale nie v sólovej úlohe, iba to zdôrazňuje eleganciu a sofistikovanosť štýlu. Dôležitým doplnkom tohto interiéru je biele pozadie a čierny krb. Svetlé farby, najmä pozadie, výhodne zriedia nastavenie a vytvoria požadovaný kontrast. A teplo krbu vytvára jemnú a útulnú atmosféru, ktorú priaznivo zdôrazňujú tie veľmi tmavé tóny..

Základné pravidlá pre vytvorenie tmavého interiéru

Vo všeobecnosti platí, že ako pre každý interiér, aj pre tmu existuje množstvo pravidiel, ktoré pomáhajú vytvoriť dobrú a správnu atmosféru. Existujú 3 základné pravidlá: veľkosť miestnosti, osvetlenie a kontrast. Zvlášť stojí za to venovať pozornosť otázke rozmerov miestnosti, ktorú urobíte tmavou. Jednoducho povedané, vo veľkej miestnosti je možné bezpečne používať tmavé farby, dokonca aj vo veľkých množstvách, hlavnými asistentmi tu budú osvetlenie, umelé aj prírodné..

Správne osvetlenie v tmavej obývačke Útulná obývačka s tmavým interiérom Obývacia izba v tmavých farbách Čierna farba do obývačky

Ale pokiaľ ide o malú obývaciu izbu, tu by ste sa nemali nechať uniesť tmavými tónmi, najmä čiernou. V takejto miestnosti musia byť aj iné farby, ktoré riedia a uvoľňujú tmavé prostredie a zohrávajú úlohu kontrastov. A svetla je samozrejme dosť.

Malá obývačka v tmavých farbách Tmavé farby v malej obývačke Malá tmavá obývačka

Na čo slúžia tmavé interiéry??

Psychológovia sa domnievajú, že každý človek je spojený s určitou farbou alebo dokonca s niekoľkými. Hovoria o tom aj horoskopy. Faktom je, že sme súčasťou prírody a ona je zasýtená všetkými farbami a odtieňmi, ktoré len existujú. Všetko v prírode má svoju vlastnú farbu a svoju jedinečnosť. Máme teda svoj vlastný charakter a svoju vlastnú zvláštnosť, preto má každý človek svoj vlastný postoj k farebnému dizajnu svojho domova. A ak ste romantický človek, milujete pokoj, ticho, ste sami so svojimi myšlienkami a nie ste fanúšikom hlučných spoločností, potom je tmavá obývačka presne to, čo potrebujete. Práve tento interiér prispieva k úplnému relaxu, pokojnej a príjemnej komunikácii s priateľmi a rodinou..

Kombinácie tmavých a iných farieb Domáca atmosféra tmavej obývačky Interiérový dizajn tmavej obývačky Kontrast v tmavej obývačke Biela v tmavom interiéri

A čo je najdôležitejšie, tmavé tóny interiéru sú silnou protiváhou hlučného mestského života, stresu a negativity. Upozorňujeme, že romantické miesta (kaviarne a reštaurácie) sú vždy tlmené a dokonca mierne zatemnené. A ďalšou úžasnou vlastnosťou je vplyv západu slnka na nás, jeho lákavé tmavé farby fascinujú a upokojujú. Akýkoľvek interiér sa večer premení, ako keby bol obklopený teplom a pohodlím. Aj na ulici vyzerá všetko inak, jemnejšie a nežnejšie..

Mäkká a nežná obývačka Pokojné prostredie v tmavej obývačke

Ďalšou úlohou, s ktorou sa tmavý interiér dokonale vyrovná, je obývacia izba-knižnica. Mier a ticho, tlmené svetlo a jemná atmosféra sú pre knihy také dôležité. Takéto prostredie vám pomôže úplne sa ponoriť do čítania a nebude odvádzať pozornosť od zaujímavej zápletky. Koniec koncov, tmavé farby prispievajú nielen k pokoju a vyrovnanosti, ale aj k dobrému myšlienkovému dielu.

Tmavá farba v knižnici obývačky

Ďalším bodom, ktorý odhaľuje potrebu tmavého interiéru, je štýl minimalizmu. Tu prakticky nemá obdobu. Tmavé farby, najmä čierna, nesú strohosť, eleganciu, sofistikovanosť a určitú úplnosť. Všetko, čo potrebujete pre minimalistický interiér.

Tmavé farby a minimalizmus Minimalizmus v tmavom interiéri

Pre tých ľudí, ktorí veľa cestujú alebo pracujú v hlučnej kancelárii alebo na miestach so svetlým interiérom a ktorí, keď prídu domov, hľadajú pokoj a osviežujúci chlad, je vhodný čiernobiely interiér, možno s doplnkom tmavohnedej.

Osviežujúci chlad v tmavom interiéri

Tu si pokojne oddýchnete a načerpáte nové sily. Bude tiež pohodlné pracovať tu pre ľudí, ktorí sa zaoberajú duševnou aktivitou. Nie je žiadnym tajomstvom, že nás všetkých niekedy unavuje moderný životný rytmus. Neustále preteky o úspech a prosperitu narúšajú našu krehkú duševnú rovnováhu. Preto je také dôležité prísť domov a užívať si pokoj..