Tapeta v interiéri kuchyne

extravagantný

Pestrý štýl

Svetlé farbyÚtulný pohľad

Tapeta je jedným z najdôležitejších detailov pri zdobení kuchyne. Preto sa musíte uistiť, že odrážajú daný štýl miestnosti a vytvárajú atmosféru domáceho pohodlia. Dnes dizajnéri neúnavne vyrábajú stále viac typov rôznych tapiet, z ktorých každá má svoj vlastný dizajn a má miestnosti dodať individuálny vzhľad..

Každodenný štýlKuchyňa vo svetlých farbáchPraktickosť

Praktická tapeta

Väčšina majiteľov spravidla uprednostňuje vo svojej kuchyni implementáciu praktického a mierne pragmatického vzhľadu, ktorý by nijako zvlášť nevynikal, ale zároveň dobre zapadá do celkového interiéru miestnosti. Najmä praktické tapety majú hladký povrch, často s jednoduchými vzormi alebo kvetmi. Táto jednoduchosť však klame, pretože správna aplikácia môže nielen «oživiť» kuchyni, ale tiež jej dodajte jedinečný štýl.

Čo tak vyzdobiť si jedáleň alebo kuchyňu béžovou tapetou? Nebudú veľmi vyniknúť, ale rovnomerne zapadnú do miestnosti. Béžová tapeta je univerzálna a môže byť vhodná do miestností na rôzne účely. Malým bonusom pre ženy v domácnosti bude aj to, že ak sa predsa len tuk počas varenia dostane na stenu, potom na povrchu podobnej farby nebude veľmi nápadný.

Svetlé tapety sa často používajú aj pri zdobení kuchyne. Napríklad biela farba naplní miestnosť aurou pokoja a umožní vám pokojne odpočívať v takom prostredí po náročnom dni v práci a užívať si večeru s rodinou. Na dosiahnutie podobného efektu môžete použiť aj tapetu s jednoduchými vzormi alebo kvety na svetlom pozadí..

Kuchyňa v modrej farbe

Tapeta s riadom

Pestré kvety

Stena so vzormi

Svetlé a farebné tapety

Tí, ktorí majú radi v jedálni slávnostnejšiu a veselšiu atmosféru, sa môžete bližšie pozrieť na jednu a mnoho variácií farebných alebo svetlých tapiet. Podobný dizajn dosiahnete použitím ružového pozadia s bielymi vzormi, alebo s obrázkami rôznych farieb. Okrem ružového odtieňa si môžete vybrať aj ďalšie honosné farby: oranžovú, svetlo zelenú alebo červenú. Často sa používajú kompozície s kresbami rôznych kuchynských potrieb. Hlavná vec je, že farebná schéma rovnomerne zapadá do celkového kuchynského interiéru a v tejto situácii sa nezdá nadbytočná.

Ak plánujete nastaviť jas na strednú úroveň, môžete použiť tapetu s tmavým pozadím s farebnými vzormi. Bude to druh zmesi praktickosti a chuti. Majte však na pamäti, že takáto voľba môže miestnosť trochu zatemniť, a preto kuchyňa môže potrebovať ďalšie žiarovky alebo iné zdroje svetla..

Kuchyňa v ružovomRužová medzi svetlom a tmou

Extravagantná tapeta

Pre milovníkov niečoho originálnejšieho a neobvyklého návrhári vyvíjajú zaujímavé abstraktné štýly. Takáto kompozícia je samozrejme dosť zložitá a nezmestí sa do žiadneho interiéru kuchyne, a preto musí byť vybraná čo najšetrnejšie a najšetrnejšie. V prvom rade by ste sa mali riadiť už zavedeným dizajnom miestnosti, ak nie je potrebné ho úplne zmeniť..

Aby mala jedáleň zaujímavý a jedinečný vzhľad, môžete ju vyzdobiť tapetou obsahujúcou okrúhle čiernobiele obrázky tvárí a ich zväčšených častí: oči, krk atď. Sú v kontraste k celkovému dekoru. Takéto tapety môžu byť zdôraznené tmavými a pestrými pruhovanými závesmi..

Na výzdobu jedálne je možné použiť rôzne abstraktné témy so zložitými tvarmi alebo obrazy neobvyklých farieb, ktoré napríklad nesú neštandardný štýl, napríklad: neobvyklé farebné kombinácie nábytku alebo doplnky, ktoré sa farbou výrazne líšia od interiérových predmetov.

Ružová tapeta bude vyzerať zaujímavo v kuchyni s tmavým svetlom, v ktorej má každá strana svoju vlastnú paletu farieb, napríklad jedna stena je úplne biela a opačná je v sivých a iných tmavých odtieňoch. Ružová tapeta s abstraktnými sivými vzormi perfektne doplní takúto kompozíciu. Na podlahu je navyše možné položiť ružové koberce s rôznymi vzormi, ktoré sú okolo okrajov obklopené čiernymi pruhmi..

Tapety s tvárami

Vtáky na stene

Príroda

Tapeta

Snáď najmalebnejší typ tapety, s ktorou môžete naplniť kuchyňu fantastickými obrázkami..

Milovníci lesnej a horskej krajiny by mali venovať pozornosť téme prírody. V tomto prípade bude miestnosť niesť obraz ľahkého listnatého lesa s vysokými stromami visiacimi korunami zo stropu alebo na úpätí majestátnych hôr, ktoré vyrástli priamo pri sporáku a barovom stole..

Existuje mnoho rôznych motívov fotografických tapiet. Ľudia si často vyberajú obrázky divokých alebo domácich zvierat, polohy starovekých miest, nočné svetlá moderných miest, tajomné hĺbky vesmíru a mnoho ďalších. Na rozdiel od iných typov tapiet foto verzia radikálne zmení jedáleň a môže z nej urobiť malú uličku uprostred tajomných stredovekých pevností alebo zelenú pastvinu, na ktorej sa pasú divoké kone, alebo ostrov v Tichom oceáne . Tu je všetko, ako sa hovorí, v rukách autora návrhu.

Sivé foto a biele vzory

Kvety na modrej

Tapeta s ozdobamiJednoduchosť so sofistikovanosťou

Bez ohľadu na to, ktorý typ tapety bol zvolený ako vymaľovanie jedálne, musíte sa uistiť, či dokáže vytvoriť atmosféru, ktorá sa od neho očakáva, a či takáto kompozícia zapadne do celkového dizajnu domu. Je obzvlášť starostlivé vybrať abstraktné tapety a fotografické tapety, pretože niektoré majú veľmi zvláštny dizajn, zatiaľ čo iné úplne a úplne menia vzhľad miestnosti..

S jednoduchšími kompozíciami sú veci o niečo jednoduchšie, a preto by nemali byť žiadne problémy s výberom vhodnej možnosti. Praktické a svetlé tapety sa úspešne zmestia do akéhokoľvek interiéru.

Izba bude vyzerať ešte výhodnejšie, ak si vyberiete doplnky, ktoré zodpovedajú farbe novej tapety, alebo naopak, doplnky, ktoré s nimi budú čo najviac kontrastovať, keď je úlohou vytvoriť nejaký druh originality navrhnutý tak, aby zvýraznil niektoré časti. miestnosti.

Svetlo zelená stenaPoľné kvety

Kvetinová tapeta

Pragmatický