Spálňu zdobíme v modrých tónoch

V poslednej dobe sa stále častejšie dáva prednosť modrej farbe do spálne. Modrá farba v interiéri pôsobí upokojujúco. Najzaujímavejšie je, že sa hodí k mnohým štýlom: pre klasický aj moderný vyzerá dobre v high-tech štýle a obzvlášť v Stredomorí. Prečo je táto farba tak obľúbená u mnohých ľudí? Pretože modrá je spojená s oblohou, morom, a to zase napĺňa interiér krásou a zvláštnym významom. V modrej spálni je pre človeka príjemné odísť do dôchodku a užívať si pokoj. A ak je pre vás spálňa miestom, kde potrebujete pokoj a relaxáciu, modrá farba vám to všetko môže poskytnúť. Mimochodom, psychológovia dôrazne odporúčajú modrú farbu interiéru ľuďom, ktorí sa venujú duševnej činnosti..

Modrý interiér spálne

Odtiene modrej v interiéri spálne

Modrá je farba sviežosti a ľahkosti. Môže byť studený aj teplý, všetko závisí od prezentácie a požadovaného výsledku. Na dekoráciu jemnej spálne sa uprednostňujú svetlé odtiene modrej: modrá, tyrkysová, šedo-modrá, svetlo modrá. Tento dizajn pomáha relaxovať a oddýchnuť si od všetkých každodenných starostí..

Svetlo modré odtiene v interiéri spálne

Aby ste si vybrali správny odtieň modrej do spálne, musíte vziať do úvahy umiestnenie tejto miestnosti. Ak je okno vašej spálne otočené na juh, budú sa vám hodiť modrosivé a studené odtiene modrej..

Chladné odtiene do spálne

Pre spálňu s oknami na sever sú vhodné jasnejšie tóny modrej, takmer zelené (tyrkysové).

Tyrkysová spálňa

Keďže modrá farba je stále studená, musí sa zriediť, aby sa miestnosť nestala ľadovým kráľovstvom a nespôsobovala apatiu a melanchóliu. Dizajnéri odporúčajú pridať do interiéru modrej spálne jasné akcenty a doplnky. Dekor môžete doplniť dekorom rôznych farieb, ale nie vo veľkom množstve, stále musíte vydržať určitú farbu. Zmenou farebnej palety môžete v modrej spálni vytvoriť ľubovoľnú atmosféru, ako si prajete. Napríklad biela farba prináša do modrého interiéru istú slávnosť..

Biela v modrej spálni Biela farba v interiéri modrej spálne

Ak vám je blízke pohodlie domova a hrejivá atmosféra, potom zvoľte kombináciu žltej a modrej farby..

Kombinácia žltej a modrej v interiéri spálne

Pre ľudí s veselou povahou a sklonom k ​​experimentovaniu je vhodné spojenie modrej s ružovou, červenou, okrovou a mnohými ďalšími..

Kombinácia modrej s oranžovou v interiéri spálne Modrá a červená v interiéri spálne Červený prízvuk v modrej spálni Modrá spálňa s akcentmi iných farieb

Modré tóny v interiéri spálne vytvárajú atmosféru pokoja, duchovna, spoľahlivosti a dôvery..

Modré tóny v interiéri spálne

A tyrkysové naplnia miestnosť sviežosťou, vzdušnosťou, teplom a sú tiež schopné vizuálne roztlačiť steny od seba, rozšíriť existujúci priestor.

Tyrkysové tóny v interiéri spálne

Modré odtiene v interiéri spálne

Ak chcete v spálni navodiť atmosféru čistoty a pokoja, zvoľte jemné modré odtiene, môžu mať priaznivý vplyv na podvedomie. Na dosiahnutie najlepšieho účinku použite niekoľko podobných odtieňov: modrá, svetlo modrá a šedo-modrá, môžete k nim pridať bielu a sivú. Oranžová, červená, zelená, šedá a tmavo modrá sú vhodné ako akcenty. Len neberte všetko naraz, stačí jeden alebo dva..

Svetlé akcenty v modrej spálni Žltá farba v interiéri modrej spálne Oranžové tóny v kombinácii s modrou Červená farba v interiéri modrej spálne Zelené akcenty v kombinácii s modrými interiérmi Modrý interiér spálne

Tmavomodré odtiene v interiéri spálne

Modrý interiér spálne bude pre vás spoľahlivou pevnosťou, kde sa môžete skryť pred každým a všetkým. Tu sa budete cítiť sebavedomo a pokojne. Ale ak nezriedite modrú spálňu, môžete upadnúť do šera a ľadového chladu. Preto je modrý interiér spálne najčastejšie riedený bielou, toto je mimochodom najklasickejšia kombinácia nielen pre interiérový dizajn, ale aj pre oblečenie. Tandem modrej a bielej farby vyzerá skvele ako na monotónnom povrchu, tak aj ako vzor, ​​napríklad kvetinové a geometrické vzory.

Modré vzory na bielom pozadí v interiéri spálne Kvetinový dizajn v modrej a bielej farbe

Modrá farba pre interiér spálne je skvelá nielen pre rôzne štýly, ale aj pre «susedstvo» s akýmikoľvek materiálmi. Najzaujímavejším riešením by bolo vytvorenie modrej spálne z dreva. Jeho štruktúra úspešne zdôrazňuje túto studenú farbu, prináša určitú rozmanitosť a sofistikovanosť..

Interiér modrej spálne z dreva Drevo a modrá v spálni

Osvetlenie v modrej spálni

Správne osvetlenie môže pomôcť odstrániť pochmúrnosť a tmavé rohy z modrého interiéru vašej spálne. Samozrejme je dobré, ak má vaša spálňa veľké okno. Ale pri absencii takého, ako aj pre večerné svetlo, sú bodové svetlá umiestnené po celom obvode stropu vhodné na vytvorenie rozptýleného osvetlenia. To môže byť doplnené centrálnym lustrom, podlahovými lampami a svietnikmi pozdĺž stien..

Prirodzené svetlo v modrej spálni Luster a stojacie lampy v modrej spálni Zdroje osvetlenia v interiéri modrej spálne

Je známe, že modrá farba má priaznivý vplyv na psychiku, je schopná normalizovať srdcový tep a krvný tlak. Vďaka modrému interiéru v spálni bude váš spánok pokojný a vyrovnaný. Táto farebná schéma sa odporúča predovšetkým ľuďom s nespavosťou alebo poruchami spánku..

Útulný modrý interiér spálne Pokojný modrý interiér spálne

V tmavo modrej spálni sa ocitnete v mystickej a tajomnej atmosfére, ktorá vás obklopí mágiou. A modrá farba znižuje chuť do jedla, čo je vhodné do interiéru kuchyne ľudí, ktorí chudnú, ale to je iný príbeh..