Rohový dizajn kúpeľne – pohodlný a štýlový

Rohová vaňa je vírivka, v ktorej sú bočné a koncové strany v pravom uhle (90 °), a tretia môže mať rôzne tvary, v závislosti od modelu.

Tieto kúpele mali spočiatku tvar rovnostranného trojuholníka a boli navrhnuté tak, aby šetrili priestor v stiesnených kúpeľniach štandardných výškových bytov. Postupom času sa ich typy a veľkosti stávali stále viac a viac, a teraz takéto písmo urobí vašu kúpeľňu nielen priestrannou, ale aj štýlovou. Kúpeľňu môžete vyzdobiť v akomkoľvek štýle a byť si istí, že nájdete správnu vaňu.

Trapézová pravá rohová vaňa oddelená bielym mramorom zaberá málo miesta

Druhým pozitívnym bodom všetkých rohových vaní je jednoduchosť inštalácie a pripojenia..

Materiály

Kovové kúpele sú stále obľúbené. Jedná sa o oceľ a liatinu. Obvykle majú jednoduché tvary, krúžia z vodných lúčov a dokonca vibrujú. Výrobky z ocele sa rýchlo zahrievajú horúcou vodou a neudržiavajú teplo. Sú dostatočne ľahké, aby sa zmestili pre jednu osobu. Ich životnosť je obmedzená na 10 rokov. Potom musíte zmeniť alebo opraviť.

Vaňa je zabudovaná na pódiu, vládne atmosféra východu a luxusu

Liatinové kúpele sa zahrievajú pomerne dlho, ale teplo si dlho uchovávajú. Majú dlhú životnosť. Slabým bodom môže byť nekvalitný smaltovaný povlak. Nevýhody zahŕňajú vysoké náklady, sú najdrahšie a veľkú hmotnosť. Aj dospelý muž bude potrebovať na inštaláciu silného asistenta..

Liatinový kúpeľ bol umiestnený pod uhlom pre originálne riešenie priestoru a symetrie

Najlacnejšie plastové vane. Majú rôzne tvary a veľkosti, sú ľahké a dobre uchovávajú teplo. Odborníci však odporúčajú nainštalovať ich do letných chát alebo do iných priestorov, kde sa budú pravidelne používať. Plast sa deformuje vysokou teplotou a namáhaním. Ich životnosť je asi 10 rokov, potom ich treba zmeniť..

V rohu inštalovaný liatinový kúpeľ

Najpopulárnejšie sú akrylátové vane. Sú ergonomické, majú zložitý tvar, berúc do úvahy vlastnosti ľudského tela, opierky hlavy, lakťovej opierky. Zároveň sú ľahké a v prípade potreby sa dajú ľahko opraviť. Najrozmanitejší dizajn a sada príslušenstva. Ceny sú vyššie ako plastové, ale nižšie ako u podobných kovových.

Kúpeľ podporuje tematickú výzdobu miestnosti a šetrí miesto

Vystužené modely sú oveľa silnejšie. Pri nákupe dávajte pozor na zadok. Tam môžete vidieť nielen výstužnú sieť, ale aj hrúbku kúpeľa, ktorá musí byť najmenej 6 milimetrov..

Modely a tvary

Rohové vane sú rozdelené na symetrické, v ktorých sú strany priľahlé k stene rovnaké, a asymetrické, ktoré majú kratšiu koncovú stranu..

Romantický interiér a vaňa, ktorej veľkosť umožňuje plávať dvom naraz

Spôsobom inštalácie vpravo a vľavo, v závislosti od toho, ktorý roh je nainštalovaný.

Malá vaňa s rovnými čiarami prednej strany.

Vyznačujú sa tiež tvarom prednej bočnej steny, konvexnou a lichobežníkovou, vo forme ventilátora a okvetného lístka, podobného rezanej kvapke a vyrazeným..

Stredná rohová vaňa dobre zapadne do interiéru v prírodnom štýle

Podľa veľkosti sú rohové vane rozdelené na malé, od dĺžky pripevnených strán 90x90cm do 140x140cm. Vzhľadom na to, že samotné písmo je umiestnené v uhle 120 ° alebo 150 °, potom od veľkosti 120×120 môže v takejto kúpeľni plávať dospelý.

Interiér s rohovou vaňou je priestrannejší

Stredné kúpele majú veľkosť až 160 x 160 cm. Sú dostatočne široké a objemné, aby sa do nich zmestili dvaja dospelí naraz..

Veľké rohové kúpele začínajú na 170 centimetroch. Medzi nimi je najväčší počet asymetrických – 170 x 185 cm. Takéto modely nie sú inštalované s cieľom ušetriť miesto, ale vytvoriť štýlový vzhľad interiéru vo veľkých kúpeľniach..

Gadgets

Spolu s kúpeľňou si k nej môžete dokúpiť príslušenstvo. Napríklad na úpravu výšky je vhodné vziať nohy. Ak chcete vytvoriť bezpečnejšie prostredie pre vstup do vane alebo z nej, zvážte zábradlie a bočné schody. Pre pohodlnú polohu môžete nákup dokončiť s odnímateľnou opierkou hlavy a lakťovými opierkami.

Rohová vaňa môže urobiť izbu originálnou a vhodnou pre akýkoľvek štýl

Pre vaňu kombinovanú so sprchou obsahuje sada závesy zabraňujúce striekaniu vody. Môžu byť mäkké a visia z tyče, ktorá sleduje tvar vonkajšieho okraja vane. Pevné závesy sú pripevnené pozdĺž okraja vonkajšej bočnej steny.

Pôvodne navrhnutý kúpeľ s prvkami v ekologickom štýle

Ďalšie zariadenia

Rohové kúpele nemusia byť obmedzené iba funkciami krásneho žľabu s odtokom, v ktorom sa môžete jednoducho umývať. Mnoho modelov má ďalšie zariadenia. To platí najmä pre stredné a veľké písma..

Kúpeľ zabudovaný do stupňovitého pódia

Okrem sprchy môže byť vaňa vybavená hydromasážnym zariadením a jacuzzi tryskami, kaskádovým plničom vody, systémom ozonizácie a dezinfekcie vody. Je možné tiež pridať funkciu automatického vypúšťania a dokonca aj halogénové podsvietenie.

Výhoda rohovej vane v kompaktnom usporiadaní a možnosť vytvorenia krásneho interiéru

Pred výberom modelu rohovej vane musíte presne vedieť, čo chcete získať. Ak už napríklad máte sprchovací kút, nemá zmysel duplikovať ho so zariadením v kúpeľni. Kaskádová vodná náplň vám umožní rýchlo naplniť kúpeľ. Ale ak máte záver s polpalcovými rúrkami, nebudú schopní v krátkom čase prejsť veľa vody..

Malá vaňa je kombinovaná so sprchovacím kútom

Jacuzzi vyžaduje inštaláciu zariadenia na stláčanie vzduchu a jeho dodávku do trysiek. To znamená, že budete musieť pozvať špecialistu, kúpeľ nebudete môcť nainštalovať sami. Presne to isté ako v prípade ozonizácie.

Zdobenie rohového kúpeľa

Vane, najmä akrylové, majú zložitý tvar nielen vonkajších stien, ale aj samotnej nádrže na vodu – písma. Jedná sa o opierky hlavy, výčnelky pre ruky, kučeravé vnútorné priečky, rohové police. Okrem toho sú na ozdobenie kúpeľa nainštalované plastové alebo oceľové panely striekaním. Používajú sa aj rôzne stropné pásy.

Akrylátová vaňa má vo vnútri zložitý tvar

Najpopulárnejšie sú modely so sklenenými vložkami na prednom paneli. Takéto prvky môžu mať rôzne tvary a veľkosti. Používa sa na vytvorenie nálady a podsvietenia LED. V kombinácii s priehľadnými časťami prednej časti nadobúda vaňa očarujúci vzhľad.

Výber vane do kúpeľne

Veľkosť a typ kúpeľne sa vyberá na základe plochy a tvaru miestnosti. V kúpeľni 10-12 m2 podlhovastého tvaru bude dobrým riešením na umiestnenie všetkého zariadenia asymetrický kúpeľ. Postavte ho oproti krátkej stene a umývadlo umiestnite do úzkej časti, dokonca ho môžete trochu zavesiť nad kúpeľňu v mieste, kde budú vaše nohy. Úprava hlavného zariadenia vám zaberie necelý meter dĺžky miestnosti. Potom sa do zvyšku priestoru zmestí nielen toaleta, ale nočný stolík a práčka..

Kúpeľňa v štýle minimalizmu

Naša nálada čiastočne závisí od typu kúpeľne. Koniec koncov, deň akejkoľvek osoby začína a končí vodnými procedúrami. Preto je krásny kúpeľ schopný rozveseliť a dokonca povzbudiť iba studenou vodou, ale aj svojim vzhľadom..

Originálny dizajn v zmiešanom štýle a svetlých farbách

Čím menšia je plocha miestnosti, tým väčšiu pozornosť by ste mali venovať jej dizajnu. Svetlé lesklé a zrkadlové povrchy zväčšujú vizuálny priestor..

Svetlé lesklé povrchy vytvárajú priestor

Teraz si môžete kúpiť akrylátové vane v rôznych farbách. Ale pre harmonický interiér je potrebné, aby vaňa a umývadlo boli rovnakej farby. Aj keď vaša kúpeľňa nie je tematická, mali by byť v rovnakom štýle. Dva hlavné prvky interiéru zjednotia celý priestor.

Celá kúpeľňa je v rovnakom štýle a pôsobí harmonicky

Dôležitým bodom pre malé priestory je farba zariadenia. Preto bude lesklý biely povrch vane a umývadla tým správnym riešením. Pokiaľ ide o tvar vonkajšej bočnice, je daný štýlom interiéru..

Vaňa a umývadlo v rovnakom štýle vytvárajú harmóniu pre celú izbu

Rohová vaňa a štýl interiéru

Pre interiér v štýle techno môžete nainštalovať vaňu s veľkou sklenenou vložkou. Hi-tech a konštruktivizmus budú uprednostňovať lichobežníkové písmo s rovným alebo uhlovým predným dielom. Asymetrické tvary sú vhodné pre minimalizmus a avantgardný interiérový dizajn. Grécka téma predpokladá plynulé línie, polkruhové tvary, zdvihnutú mierne zakrivenú opierku hlavy a vaňu treba postaviť na pódium so schodmi.

Rohová vaňa vám umožňuje vyzdobiť miestnosť v romantickom štýle Grécka a vytvoriť symetriu

Japonci na kúpanie často používajú horúce pramene. Preto je pre takýto interiér potrebné urobiť pódium a dať polkruhovú alebo vejárovitú vírivku. Široké pódium a zložité zakrivené tvary sú vhodné pre klasicizmus a impérium.

Dekorácia v orientálnom štýle

Východné smery majú slabosť pre šesťuholníky a bohatú výzdobu štólami a obrazmi. Môžete použiť výtlačky s orientálnymi vzormi, pokryť kúpeľ svetlým mramorom, zlatými alebo tyrkysovými dlaždicami, dať malý koberec. Namiesto vložky použite dekor do kúpeľne s kovovými alebo keramickými vložkami, nie však so sklom.

Interiér kúpeľne v prírodnom štýle

Pre ekologický štýl je vhodná vaňa v tvare kvapky, ktorá bude inštalovaná na drevené pódium alebo jednoducho opláštená drevom po stranách. Ak je v rohu polica, bude vhodný keramický hrniec s rastlinou. Orchidey milujú vlhký vzduch, ale potrebujú aj osvetlenie..

Vaňa v tvare diamantu zaberá málo miesta a je vo vnútri priestranná

Pri navrhovaní dekoru s rohovou vaňou nezabudnite na zákony pomeru veľkostí. Čím väčšia je miestnosť, tým väčšia by mala byť vaňa. Vo veľmi veľkých miestnostiach nemôže byť vaňa umiestnená v rohu, ale v strede, vybavená vhodným pódiom.

Na vytvorenie atmosféry Egypta bol obdĺžnikový kúpeľ umiestnený pod uhlom

Najjednoduchším spôsobom, ako navrhnúť usporiadanie zariadenia a nábytku, je mierkový diagram. Nakreslite svoju kúpeľňu na list papiera a nakreslite na stupnici všetko, čo chcete dať. Pozrite sa na interiér zhora. Potom budete presne vedieť, ktorý rohový kúpeľ si kúpiť a ako ho nainštalovať..