Prebaľovací pult alebo komoda – riešime dilemu interiéru detskej izby

Nákup akéhokoľvek tovaru pre novorodencov vždy vyvoláva veľa otázok od budúcich rodičov. Nie je ľahké vytvoriť v detskej izbe pohodlné, pohodlné, bezpečné a krásne prostredie, v ktorom budú obaja rodičia radi a dieťa bude mať záujem. Vzhľadom na to, že bezpečnosť, krása a ohľaduplnosť k životnému prostrediu tovaru sú nevyhnutne spojené s dodatočnými výdavkami, ďalším problémom pre rodičov je správne rozdelenie rozpočtu. V tejto publikácii sa pokúsime vysporiadať s ťažkou otázkou výberu prebaľovacieho pultu alebo jeho možných alternatív..

Komoda v pastelových farbách

Harmonické kombinácie

V miestnosti pre novorodenca

Prečo potrebujete prebaľovací pult?

Budúci rodičia musia pred narodením dieťaťa vyriešiť veľa problémov, vykonať veľa nákupov a príprav. Vo všeobecnom víre nekonečných akvizícií sa mimovoľne vkráda myšlienka na možné úspory. Ale na otázku, či rodina, kde sa dieťa čoskoro objaví, potrebuje prebaľovací pult, môže existovať iba jedna odpoveď – je určite potrebná. Len na prvý pohľad sa môže zdať, že na prebaľovacom pulte alebo komode budete prebaľovať iba svoje dieťa, a to je pár minút. A tento proces bude trvať menej ako rok. U niektorých používanie prebaľovacieho pultu alebo dosky končí skôr, ako dieťa dosiahne šesť mesiacov. Ale aj toto obdobie je niekoľko mesiacov neustáleho používania. Na prebaľovacom stole budete nielen prebaľovať svoje dieťa, ale budete tiež vykonávať gymnastiku a masáže, čistiť nos, uši a upravovať nechtík, spracovávať jemnú pokožku dieťaťa a vykonávať mnoho ďalších procedúr a dokonca aj hier..

V hĺbke vstavanej skrine

Komplexný úložný systém

Prebaľovací matrac na komode

Originálny pár nábytku

Ak si predstavíme, že všetky tieto akcie bude potrebné vykonať niekoľkokrát denne, nie v rovine prebaľovacieho pultu alebo nosnej dosky, čo je vhodné pre rast matky, ale na posteli alebo pohovke (v závislosti od rozloženia) detskej izby alebo absencia oddelenej miestnosti pre dieťa), potom je zrejmé, že žiadny chrbát nevydrží takú záťaž. Meniaci sa povrch je teda potrebný, každý skúsený rodič môže presvedčiť nastávajúce matky a otcov. Zvážte variácie vytvorenia pohodlného, ​​bezpečného a ergonomického miesta na prebaľovanie (a nielen) vášho dieťaťa.

Kontrastné kombinácie

Nezvyčajná dekorácia

Biela izba

Pastelové odtiene

Zmena možností povrchu

Prebaľovací pult

Moderné obchody ponúkajúce detský nábytok a doplnky nám ponúkajú široký výber tovaru určeného pre zákazníkov s rôznymi preferenciami a veľkosťami peňaženiek. Pri výbere prebaľovacieho pultu by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim aspektom:

  • prítomnosť nárazníkov je dôležitým konštrukčným kritériom, ktoré ovplyvňuje úroveň bezpečnosti výrobku (kým sa dieťa nezačne aktívne prevracať, nárazníky ho budú môcť držať späť na meniacom sa povrchu, aj keď je matka rozrušená alebo znižuje úroveň ostražitosti);
  • ak je model vybavený kolesami, to znamená, že prebaľovací pult je prenosný, potom musia mať spoľahlivé zámky;
  • poloha dieťaťa na stole bude závisieť od jeho tvaru a veľkosti, najpohodlnejšou možnosťou je umiestniť dieťa nohami dopredu k matke (v tejto polohe je vhodné prebaľovať dieťa, vykonávať gymnastiku a iné manipulácie ). Ak dieťa leží bokom (pozdĺž stola), potom zmena jeho plienky a oblečenia nie je taká pohodlná, ale je ľahké vyčistiť uši, nos;
  • z hľadiska ekologickosti výrobku zohráva dôležitú úlohu materiál prevedenia. V ideálnom prípade by mal byť prebaľovací pult vyrobený z dreva, ktoré je neškodné pre ľudí a životné prostredie «dýchať» a vyzerá skvele v každom interiéri;
  • poťah stola by mal byť špeciálny matrac alebo prebaľovacia podložka s povrchom z materiálu, ktorý nekĺže, odpudzuje vlhkosť a ľahko sa čistí;
  • proces používania stola výrazne uľahčuje prítomnosť vreciek, políc a iných typov úložných systémov, ktoré vám umožňujú uchovávať «po ruke» všetky potrebné hygienické potreby a potreby pre deti.

Prebaľovací pult pre deti

V ružovom

Existujú modely prebaľovacích pultov určené na použitie v kúpeľni. Pri výbere takýchto výrobkov je potrebné dbať na vodoodpudivé vlastnosti rámového materiálu. Tieto modely majú najčastejšie vstavanú vaňu. Výhodou tejto symbiózy je, že rodičia sa nebudú musieť ohýbať a kúpať dieťa a môžu dieťa okamžite preniesť z písma na prebaľovací povrch – utrieť a obliecť. Nedostatok modelov so vstavanou vaňou v krátkej životnosti. Po 3 až 4 mesiacoch sa deti už nezmestia do malého písma a stále nevedia plávať v sede..

Matrac na posteli

Nemenej pozornosti by ste mali venovať veľkosti stola. Výška meniacej sa plochy sa často upravuje v mnohých moderných modeloch. Ak taká funkcia neexistuje, potom musíte vychádzať z vlastného rastu, ísť k stolu a predstaviť si, že vykonávate manipulácie, ktoré sa starajú o dieťa. Zoberte výber tohto parametra so všetkou vážnosťou, pretože na meniacom sa povrchu budete musieť stráviť veľa času a je lepšie nevytvárať zaťaženie bedrovej chrbtice..

Prebaľovací pult

Prebaľovací pult sa málokedy používa viac ako rok. Používanie tohto pohodlného zariadenia najčastejšie končí oveľa skôr, najmä ak je dieťa veľké alebo veľmi aktívne. Deti rastú veľmi rýchlo, takže je lepšie kúpiť si stôl, ktorý sa nazýva rast. Na podmienenú fixáciu dieťaťa bude najskôr možné použiť matrac s tvrdou základňou..

Stôl s otvorenými policami

Pri výbere prebaľovacieho pultu budete tiež musieť zistiť, akú maximálnu hmotnosť dieťaťa môže uniesť. Samozrejme nie je možné vopred vedieť, ako aktívne sa vaše dieťa bude vyvíjať a ako rýchlo priberať na váhe, ale na používanie výrobku je lepšie mať aspoň malú rezervu z maximálnej prípustnej hmotnosti dieťaťa..

V bielom

Hlavnou nevýhodou prebaľovacích pultov je ich krátka životnosť. Na rozdiel od komody, ktorú môžete používať tak dlho, ako budete chcieť (kým produkt sám nevyčerpá svoje zdroje), prebaľovací pult málokedy slúži niekomu viac ako rok. Zároveň zaberá určitý priestor v miestnosti, čo je v podmienkach malých bytov veľmi dôležité..

Prebaľovacia doska

V skutočnosti je tento kus nábytku prebaľovacím zariadením a je ním doska, ktorú buď potiahne ľahko čistiteľnou handričkou a má mäkké boky, alebo môže slúžiť ako základ pre inštaláciu matraca a je vybavená drevenou ( latex) strany. Dosky sú k dispozícii v rôznych modifikáciách a veľkostiach. Väčšina má dĺžku rovnú šírke postieľky (koncept normy je v tomto prípade veľmi vágny, domáci a zahraniční výrobcovia sa často líšia parametrami a vyberajú si dosku «pod postieľku» je to nevyhnutné v každom konkrétnom prípade). V prípade malých bytov, v ktorých sú všetky funkčné segmenty umiestnené v jednej miestnosti, je táto možnosť úspory použiteľného priestoru veľmi dôležitá..

Prebaľovacia doska

Čokoládová súprava

V dievčenskej izbe

Originálne farebné riešenia

Nepochybnou výhodou prebaľovacích dosiek sú ich nízke náklady (v porovnaní so stolmi a komodami). Vzhľadom na to, že tento kus nábytku sa kupuje na niekoľko mesiacov, bude mať čas amortizovať svoju relatívne nízku cenu..

Dizajn v pastelových farbách

Hojnosť dekorácie

Minimalistické zariadenie

Pôvodný nábytok

Alternatívy k prebaľovaciemu stolu však majú aj svoje nevýhody. Ak je doska umiestnená medzi stranami postieľky, budete ju musieť často presúvať, aby ste uložili dieťa do postele, a potom ho vrátiť späť, aby ste sa prezliekli alebo vykonávali iné manipulácie. Ale zopakujeme ešte raz, v podmienkach malých obytných oblastí bude taká možnosť rošády malou prekážkou..

Prebaľovacia doska na posteli

Interiér vo svetlých farbách

Neobvyklé riešenia nábytku

Komoda s matracom alebo prebaľovacou doskou

Jednou z najdrahších, ale zároveň trvanlivých možností usporiadania prebaľovacieho povrchu pre dieťa je nákup komody s bočnicami alebo polohovacou časťou na prebaľovanie, ako aj konvenčný úložný systém, na ktorom je prebaľovací matrac alebo je nainštalovaná doska. Výhodou tohto prístupu je, že môžete použiť svoju existujúcu komodu a kúpiť si len matrac s tvrdou základňou, ktorý stojí podstatne menej ako plnohodnotný prebaľovací pult..

Snehobiela komoda s hladkou fasádou

Komoda z masívu

V miestnosti s purpurovým lemovaním

V námornom štýle

Komoda v neutrálnej farbe

Očividne sa úložný systém ako komoda bude používať dlhé roky. Najprv umiestnite do útrob zásuviek všetky potrebné položky na starostlivosť o dieťa, postupom času ich nahradí oblečenie, hračky, knihy a ďalšie položky potrebné pre rast a vývoj dieťaťa..

Komoda so zrkadlovými prednými časťami

Lesklé povrchy

Na pozadí ružových stien

Komoda v sivých tónoch

Lakonický model

Medzi nevýhody tohto spôsobu zabezpečenia detskej izby s meniacim sa povrchom možno rozlíšiť iba relatívne vysoké náklady na kus nábytku a potrebu nákupu matraca alebo prebaľovacej dosky s bočnicami. Ale v predaji je veľa modelov, ktoré sú už vybavené nárazníkmi a majú skladací povrch na výmenu. Následne, keď potreba používať prebaľovacie zariadenia už neexistuje, je možné skladaciu dosku vybrať z pántov alebo ju jednoducho nechať zloženú a boky možno použiť výlučne ako obmedzenie povrchu napríklad na skladovanie hračiek.

Interiér miestnosti pre novorodenca

Všetky odtiene šedej

Komoda v snehobielom prevedení

Nábytok vo svetlých farbách

Vzhľadom na dlhodobé používanie komody je potrebné ju kúpiť na základe všeobecnej povahy miestnosti, zvoleného štýlu dizajnu a farebnej palety. V tomto prípade môžete ísť dvoma spôsobmi – prvý zahŕňa harmonické zavedenie komody do celkového obrazu miestnosti, použitie neutrálnych farieb a štýl prevedenia spoločný pre všetky zariadenia. Druhý spôsob je vyjadrený pri vytváraní prízvuku – farby, textúry alebo štylistiky. Najjednoduchším spôsobom je vybrať jasnú farbu na prevedenie komody, ktorá bude umiestnená na pozadí neutrálnych povrchových úprav stien a podobných riešení pre zvyšok nábytku v detskej izbe..

Komoda so svetlým akcentom

Farebné prevedenie komody

Zelená komoda

Sada čokoládových farieb

Existuje model prebaľovacej komody, ktorá je súčasťou detskej postieľky. Na jednej strane je taký súbor veľmi pohodlný – je ľahké vytiahnuť dieťa z postieľky a len pár centimetrov od postele ho položiť na prebaľovací povrch. Ale na druhej strane je celá štruktúra dosť objemná, nie každá detská izba je schopná pojať celú zostavu bez toho, aby bola ohrozená racionálna distribúcia využiteľného priestoru. V priebehu niekoľkých mesiacov potreba používať prebaľovací povrch zmizne a po niekoľkých rokoch sa dieťa nezmestí do postieľky a celú konštrukciu bude potrebné vymeniť za veľkú posteľ a úložné systémy. Každý rodič však má svoje vlastné predstavy o pohodlí dieťaťa a jeho pohodlí, preto sú tieto modely veľmi populárne..

Posteľ kombinovaná s komodou

Niečo medzi komodou a sekretárom je plytký stojan so sklopnou plochou na prebaľovanie. Keď je zostavený, vyzerá ako konvenčný skladovací systém, zaberá málo miesta kvôli svojej malej hĺbke a umožňuje vám umiestniť veľké množstvo predmetov a rôzneho príslušenstva na police pod a nad meniaci sa povrch. Pri výbere takého modelu bude dôležitým faktorom maximálna povolená hmotnosť skladacej dosky, pretože nie je podopretý na podlahe alebo inom povrchu.

Skladacia prebaľovacia doska

Skladací meniaci sa povrch

Pôvodné riešenie zmeny

Kam nainštalovať meniaci sa povrch?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď – výber miesta na inštaláciu stola alebo komody na prebaľovanie ovplyvňuje príliš veľa faktorov (s prebaľovacou doskou je všetko jasné – väčšina strán bude umiestnená medzi bokmi postele) čas alebo bude neustále ležať na povrchu komody). Ak sa inštalácia prebaľovacieho pultu alebo komody vykonáva v miestnosti pre novorodenca, potom výber vhodnej zóny nie je ťažký. Odborníci odporúčajú umiestniť prebaľovací povrch k oknu, pretože budete musieť byť schopní dieťa podrobne preskúmať, vyčistiť mu uši, nos a orezať rohy a za dobrých prirodzených svetelných podmienok sa to robí najľahšie.

Výmena komody medzi oknami

Žiarivo ružová prebaľovacia komoda

Komoda pri okne

Na pozadí jasne žltej steny

Svetlé fasády

Fasády decoupage

Koralové odtiene

Ale v ruských bytoch (a vo väčšine súkromných domov) sú vykurovacie radiátory najčastejšie umiestnené pod oknami, čo znamená, že viac ako šesť mesiacov bude mať táto zóna zvýšenú teplotu a suchý vzduch. Pri inštalácii stolov teda stojí za to dodržiavať ergonomické pravidlá – prebaľovací povrch inštalujeme na stenu kolmo na okno na pravej strane, ak ste pravák (aby na prebaľovací pult vľavo dopadalo slnečné svetlo).

Zmena umiestnenia hrudníka

Medzi dvoma postieľkami

V ružovom interiéri

V rohu priestrannej miestnosti

V malej detskej izbe

Komoda a ďalšie úložné systémy

Izba v odtieňoch šedej

Okrem blízkosti okna ako zdroja slnečného svetla je zrejmé, že prebaľovací pult alebo akákoľvek alternatíva by mala byť blízko postieľky. Ale v tomto prípade veľa závisí od rozmerov miestnosti, rozloženia, umiestnenia a počtu okenných a dverných otvorov..

Dizajn v modrej a bielej farbe

Svetlo ružová farebná schémaZrkadlová komoda

Zariadenie izby pre dievčatko