Práčka v malej kúpeľni

Väčšina Rusov žije v bytoch s veľmi malou rozlohou. Malý priestor je vyčlenený najmä pre kúpeľne. Odvtedy je to viac ako pochopiteľné zmenšením veľkosti kúpeľní dizajnéri zväčšujú obytný priestor bytov. Malá kúpeľňa je na jednej strane nevýhodou. ani tí najzručnejší dizajnéri nedokážu z malej miestnosti urobiť veľkú. Na druhej strane, pri správnom usporiadaní sa aj malá kúpeľňa stane funkčnou a pohodlnou miestnosťou, skvelým miestom na nabitie energie ráno a na večerný relax..

 Ako urobiť svoju kúpeľňu pohodlnou a praktickou?

Skrytá práčka v kúpeľni Práčka pod kúpeľňou Krásny interiér kúpeľne s práčkou Práčka v kúpeľni Práčka v kúpeľni

Je potrebné, aby malá izba mala aspoň vaňu (alebo sprchovací kút), toaletu a umývadlo. Maximálne – okrem už spomenutého aj práčka, kôš na bielizeň, skriňa na drobnosti a pod..

Umiestnenie práčky v malej kúpeľni je osobitnou výzvou. Štandardný stroj je svojou veľkosťou celkom pôsobivý. Tento problém je však riešiteľný.

Ako vyvinúť správny dizajn?

Môžete použiť nasledujúce možnosti:
  • Postavte práčku pod umývadlo. V domoch starého štýlu dizajn nezabezpečuje inštaláciu práčky. Z tohto dôvodu sú obyvatelia nútení predvádzať skutočné zázraky vynaliezavosti. Je vhodné umiestniť práčky pod ploché umývadlá. V tomto prípade však môže byť umývadlo príliš vysoké..

Práčka a drezNainštalujte práčku

  • V prípade, že je umývadlo príliš vysoké, je dobrou možnosťou zdvihnúť podlahu (okrem miesta, kde je nainštalovaný stroj) o 5-7 centimetrov. V tomto prípade bude umývadlo vhodné na použitie a práčka nebude preplňovať priestor..

Skryť práčku Práčka pod umývadlom

  • Postavte práčku vedľa umývadla. Pre harmóniu je lepšie skombinovať ich s jednou doskou. Aby sa priestor vizuálne rozšíril, bude správne zavesiť veľké zrkadlo nad dosku stola..

Písací stroj vedľa umývadla

  • Ak je v kúpeľni výklenok, musí byť tento priestor využitý na 100%. Dajte tam napríklad práčku a zvyšok priestoru využite na odkladanie drobností..

Umiestnite práčku Úhľadné práčky Domáce spotrebiče v kúpeľni Nainštalujte dve práčky Práčka do kúpelne Vstavaná práčka

Navyše môžete v kúpeľni rozšíriť voľný priestor tak, aby sa doň zmestila práčka. Napríklad namiesto vane nainštalujte sprchovací kút. Vaňa často zaberá polovicu plochy kúpeľne a najmenšia veľkosť sprchovacieho kúta je 80 x 80 centimetrov. Na uvoľnený priestor môžete umiestniť práčku, skrinky, kôš na bielizeň atď..

Pozrime sa podrobnejšie na prvú možnosť, s inštaláciou stroja pod drez. Malo by sa povedať, že ide o extrémny prípad rozšírenia priestoru a mal by sa použiť iba vtedy, ak nie sú vhodné iné možnosti inštalácie stroja v kúpeľni..

Skryte práčku v kúpeľni

V ideálnom prípade musíte urobiť nasledujúce

Nainštalujte práčku

Je tiež veľmi dôležité nájsť správnu práčku. V súčasnej dobe sú v predaji domáce spotrebiče najmä pre malé byty. Nie je veľa takýchto modelov, ale ak si želáte, nájdete všetko. Vyhnite sa kúpe úzkej práčky s vrchným alebo predným plnením. Nikto netvrdí, že takýto stroj ponechá veľa voľného miesta, ale vložiť do neho bielizeň, zvoliť správny režim a zapnúť ho bude veľmi náročné. Pri umiestňovaní práčky pod umývadlo je veľmi dôležité, aby odtok drezu nespadol na stroj. V takom prípade, aj keď dôjde k núdzovej situácii a umývadlo bude úplne naplnené vodou, práčka sa nepoškodí..

Ak sa umývadlo nachádza vo výške, povedzme, 80 cm, mali by ste sa bližšie pozrieť na miniatúrne stroje od 67 do 72 cm. Takéto zariadenia neumývajú naraz toľko vecí, asi 3 kg, ale počet otáčok v režime odstreďovania mu dáva možnosť vyžmýkať čisté veci takmer nasucho. Inými slovami, detské auto nie je také produktívne (nie je vhodné pre veľkú rodinu), ale má mnoho výhod. Najmä svojou malou veľkosťou.

Pod práčky do drezu môžete nainštalovať také dôležité zariadenia, ako je ventil, ktorý kontroluje spotrebu prášku a váhy na bielizeň a prací prostriedok. Je dôležité si uvedomiť, že malé modely práčok perú rovnako dobre ako stroje štandardných veľkostí..

Okrem toho nie je potrebné umiestniť práčku do kúpeľne. Obzvlášť vynaliezaví majitelia malých bytov znížili pre túto techniku ​​špeciálny výklenok medzi kúpeľňou a toaletou, alebo ju dokonca preniesli na chodbu a skryli v skrini..

Je pravda, že pri výbere posledného spôsobu skladovania práčky by sa mu mala venovať osobitná pozornosť. Po každom praní pre každý prípad zatvorte prívod vody a zatvorte dvere, aby úplne vyschli, pretože prebytočná vlhkosť v skrini nepovedie k ničomu dobrému.

Práčky v kuchyni

2_min

5_min 1 minúta

4_min 3_min

Na záver povedzme, že proces prania v malých strojoch je rovnaký ako vo veľkých. Do bubna musíte vložiť veci, pridať prací prostriedok, vybrať program na pranie a stlačiť tlačidlo. Všetko ostatné je stroj – «dieťa» urobí to sama. Stupeň účinnosti malých práčok je rozdelený rovnako ako pre veľké práčky od A do G. Navyše A sú najefektívnejšie práčky. Účinnosť navyše závisí od osoby, ktorá stroj používa, od čistiaceho prostriedku a od zvoleného režimu. Iba prax vám pomôže prísť na to..

Ceny práčok sú založené na špecifikáciách, nie na veľkosti. To znamená, že malé veľkosti nie vždy znamenajú nízku cenu .. Často «deti» sú ešte drahšie ako štandardné stroje.