Poschodová posteľ v interiéri

Ak máte dve alebo viac detí a detská izba je jedna, a dokonca ani tá sa nelíši vo veľkej oblasti, potom je poschodová posteľ najlepším spôsobom, ako vytvoriť miesta na spanie. Ale týmto neuveriteľne praktickým, priestorovo úsporným kusom nábytku to nekončí. Pozývame vás, aby ste sa zoznámili so stovkami projektov moderného dizajnu pre izby s poschodovou posteľou, zistili kritériá pre výber materiálu a spôsob prevedenia, našli inšpiráciu pre vytvorenie individuálneho dizajnu..

Svetlá poschodová posteľ

Biela posteľ na modrom pozadí

Poschodová posteľ: výberové kritériá

Postele usporiadané v dvoch poschodiach sa používajú hlavne v detských izbách, kde žijú dve alebo viac detí. Zjavná potreba ušetriť využiteľný priestor je relevantná nielen pre malé detské izby; v stredných a veľkých miestnostiach sa rodičia tiež pokúšajú ponechať čo najviac voľného miesta pre aktívne hry, kreativitu a šport. Ale v rovnakom čase. Poschodová posteľ by mala nielen efektívne šetriť využiteľnú plochu miestnosti, ale mala by slúžiť aj ako pohodlné a ergonomické miesto na spanie pre deti..

V bielom

V pastelových farbách

Dvojposchodový dom

V olivovom tóne

Snehovo biele povrchy

Poschodová posteľ by teda mala byť:

  • vyrobené z kvalitného materiálu, odolného a prírodného;
  • mať certifikát výrobcu, ktorý uvádza nielen technologické vlastnosti výrobku, ale aj maximálnu výšku, hmotnosť detí;
  • model by mal byť praktický (koniec koncov, v zásade hovoríme o detskej izbe), pohodlný, spĺňať pravidlá ergonómie (za ortopédiu nebude zodpovedať ani samotný rám postele, ale základňa a matrac);
  • posteľ musí byť stabilná – v obchode skontrolujte zostavený model, či nie je hojdací, pretože deti na nový kus nábytku naaranžujú skutočný kus nábytku «nárazový test»;
  • posteľ by mala byť pre deti príťažlivá a zodpovedať zvolenému štýlu dekorácie detskej izby (často sa tieto kritériá ťažko plnia a ako alternatíva k hotovým riešeniam sa rodičia musia uchýliť k individuálnej výrobe postele v dvoch vrstvách );
  • posledný v zozname, ale jedna z prvých najdôležitejších podmienok – posteľ musí byť bezpečná (horné lôžko musí byť vybavené ochrannými nárazníkmi, rebrík musí mať sklon a pohodlné schody, je žiaduce mať zábradlie alebo držadlá pre pohodlnú podporu pri pohybe medzi úrovňami lôžka).

Tmavá konštrukcia

Snehovo biele lôžka

Pohodlná stránka

Nábytkový komplex

Rozloženie úrovní a návrhy postelí

V oblasti výroby poschodových postelí existuje veľa možností, ktoré sa líšia nielen dizajnom, ale aj samotným princípom dizajnu. Jednou z najobľúbenejších možností vytvorenia postele v dvoch úrovniach je klasický model, známy väčšine z nás, v ktorom sú miesta na spanie umiestnené rovnobežne navzájom vo vzdialenosti potrebnej na pohodlné umiestnenie. Jedná sa o univerzálnu úpravu, v ktorej sa môžu líšiť dĺžka a šírka lôžok, spôsob výroby rebríka, farby a dekoratívne prvky. Samotný princíp postele však zostáva nezmenený..

Tradičný model

Klasika vo svetlých farbách

Svetlý dizajn

Dve úrovne na dvoch stranách

Tradičný model poschodovej postele je všestranný kus nábytku, ktorý sa organicky zmestí do akéhokoľvek interiéru detskej izby. Ak hovoríme o najuniverzálnejšom spôsobe vytvorenia klasickej dvojúrovňovej postele, potom môžete ako materiál použiť prírodné drevo a ako farbu ponechať krásny vzor prírodného dreva. Drevo je možné ľahko kombinovať s väčšinou odtieňov farebného spektra a vždy prináša teplo a pohodlie do interiéru miestnosti..

Posteľ z tmavého dreva

Všade strom

Drevené povrchy

Lakonická možnosť

Posteľ z masívu

Symetrické rozloženie

Druhá verzia tradičného modelu poschodovej postele je snehobielej farby. Jedná sa o neutrálny a zároveň univerzálny dizajn, ktorý bude vhodný v každom štylistickom prevedení interiéru detskej izby alebo akejkoľvek inej miestnosti. Takáto posteľ sa nestane akcentom priestorového dizajnu, ale bude schopná organicky doplniť existujúce prostredie..

Model v bielom

Snehobiely obraz

V dievčenskej izbe

Biela poschodová posteľ

Biele postele so svetlou posteľnou bielizňou

Biela posteľ je ideálna pre miestnosť, v ktorej je úloha akcentového prvku priradená dekorácii jedného alebo viacerých povrchov. V miestnosti so svetlými, neutrálnymi stenami sa nábytok môže stať takým prízvukom. Svetlá posteľ nielenže zriedi farebnú paletu miestnosti, ale tiež poteší oči dojčiat, pretože všetky deti milujú jas, na zvýraznenie zraku potrebujú akcentové škvrny.

Svetlé riešenie

V námornom štýle

Svetlá detská izba

Svetlé farebné kombinácie

Farebné prevedenie

V detskej izbe, kde žijú dve deti, nie je často dostatok miesta nielen na organizáciu miest na spanie, ale aj na inštaláciu úložných systémov. A v miestnostiach stredných a veľkých veľkostí nie je nikdy príliš veľa zásuviek a skriniek. Mnoho rodičov si preto vyberá model poschodovej postele, ktorej spodné lôžko je vybavené zásuvkami na uloženie posteľnej bielizne a ďalšieho príslušenstva..

Posteľ s úložnými systémami

Námorná štylistika

V snehobielej miestnosti

Tradičný model postele

Svetlý interiér

Miesta na spanie a úložné systémy

Úložné systémy môžu byť umiestnené nielen v spodnej časti postele, ale aj pod schody, ak je schodisko vyrobené s rozpätiami.

Útulné miesta na spanie

Krabice pod schodmi

Úložné systémy všade

Dizajn v mierke

Napíšte čísla na stĺpce medzi krokmi a dieťa sa nielen rýchlo naučí počítať, ale tiež si zapamätá, ako sa čísla píšu …

Kontrola účtu

Niekedy je možné vybaviť skladovacie systémy a horné lôžko …

V zelenom

V niektorých prípadoch je potrebné kúpiť model poschodovej postele, v ktorom spodnú úroveň predstavuje manželská posteľ a horná úroveň je určená pre jedno dieťa. Tento model nie je najkompaktnejší, napriek tomu manželská posteľ vyžaduje viac využiteľného priestoru v miestnosti, ale v niektorých prípadoch je toto usporiadanie miest na spanie optimálne pre konkrétnu rodinu. Horná vrstva v takom lôžku môže byť rovnobežná so spodnou …

Svetlá pastelová dekorácia

Manželská posteľ na nižšom poschodí

Široká základná posteľ

Snehobiely nábytok

Alebo kolmo na manželskú posteľ …

Kolmé usporiadanie

V tmavo modrej

V jemných, pastelových farbách

Pôvodné rozloženie

Miesta na spanie v dvoch radoch

Ak je v škôlke dostatok miesta, posteľ je možné doplniť šmýkačkou. V tomto prípade musí byť rebrík na zdvíhanie do druhého poschodia povinný. Z bežnej poschodovej postele sa stane detské ihrisko.

Vysúvacia posteľ

Miesto na spanie a herné centrum

Posteľ bez nôh je vhodná, ak malé dieťa nasáva nižšiu vrstvu – jednoducho nemá kam spadnúť. Ale z hľadiska ergonómie je takýto model pri použití nežiaduci – čím je človek starší, tým vyššie by malo byť miesto na spanie umiestnené od podlahy (v ideálnom prípade sa horná časť matraca dotýka kolien vedľa stojaceho človeka) k tomu).

Posteľ bez nôh

Návrh detskej izby

Podkrovné umiestnenie

Opačnou možnosťou usporiadania miest na spanie sú závesné postele, ktoré nemajú nohy, ale sú umiestnené v určitej vzdialenosti od podlahy. Z hľadiska čistenia priestorov je táto možnosť neuveriteľne pohodlná. Ale dizajn vyžaduje spoľahlivé a silné upevnenie, čo znamená hrubé steny bez dutín.

Systém zavesenia

Visiace postele na retiazkach

Zavesený model

Zavesený poschodový systém

Vstavané postele

Jedna z možností zaveseného lôžka je spojená s popravou v zavesenom stave iba jednej úrovne – hornej alebo dolnej.

Posteľ na kolieskach

Hornú vrstvu postele je možné pripevniť nielen k stene, ale aj k stropu …

Zapínanie na laná

Snehobiely interiér

Reťazové postele

Detské poschodové postele sú najčastejšie vyrobené z masívu alebo MDF, ale môžu obsahovať aj kovové prvky. Kovovými prvkami môžu byť rámy postelí, schody a dokonca aj boky. Tieto detaily sú najčastejšie vyrobené v kontrastnej farbe k celej štruktúre, aby sa zdôraznila kombinácia a dokonca pôsobili ako dekoratívne prvky..

V bielom

Drevo a kov

S kovovým rebríkom

V tme výkon

Veľkoplošná konštrukcia

V niektorých prípadoch rodičom nevyhovujú hotové riešenia, ktoré možno nájsť v obchodoch s nábytkom. Dôvodom môže byť neštandardné usporiadanie miestnosti, pôvodná architektúra samotnej miestnosti alebo požiadavky majiteľov (ich detí) na organizáciu miest na spanie. Vstavaná poschodová posteľ vám umožní efektívne využiť dostupné metre štvorcové. Konštrukcie, ktoré sú zabudované do výklenku alebo medzi dve steny úzkej miestnosti, sú najčastejšie vybavené nielen miestami na spanie, ale aj skladovacími systémami. V niektorých prípadoch sú vstavanými modelmi celý komplex miest na spanie, pracovný priestor (stôl alebo počítačový stôl) a skladovacie systémy rôznych modifikácií (nielen zásuvky pod dolným lôžkom, ale aj police, závesné skrinky).

Osvetlené postele

Vstavaný komplex

V sivej

Na bielom pozadí

Miesta na spanie pre dvoch

Model pre priestrannú izbu

Pre každé dieťa je dôležité, aby malo svoj kútik súkromia. V skromných štandardných apartmánoch je ťažké nájsť možnosť pridelenia nielen miestnosti, ale dokonca zóny v spoločnej miestnosti pre každé dieťa. Miesto na spanie sa môže stať takým rohom pre súkromie. V tomto prípade je posteľ vyrobená vo forme dvojpodlažného domu – nielen miesta na spanie, ale aj steny, ktoré obklopujú osobný priestor každého dieťaťa..

Útulné miesta

Klasický štýl

Vidiecky štýl

Domové postele

Originálny dizajn

Niekedy na vytvorenie súkromného priestoru na spanie a relaxáciu stačí vybaviť obe úrovne poschodovej postele závesmi. Táto metóda je vhodná pre vstavané konštrukcie a modely so stenami na oboch stranách..

Záclonové postele

Dizajn do dievčenskej izby

Miesta na spanie za závesmi

Pohodlné miesto na spanie

Útulná dekorácia

Všetko, čo obklopuje dieťa, sa pre neho stáva metódou poznávania tohto sveta. Aj posteľ môže byť nielen miestom na spánok a odpočinok, ale aj akýmsi cvičebným strojom. Tematické prevedenie tohto kusu nábytku pomôže vytvoriť osobitnú atmosféru detskej izby a dôvod na rozvoj predstavivosti dieťaťa..

Rustikálna dekorácia

Posteľ z guľatiny a vetvičiek

Tematický dizajn

Priestranná budova

Poschodová posteľ sa vo väčšine prípadov nachádza pozdĺž jednej zo stien miestnosti, niekedy vo výklenku alebo v prípade úzkej miestnosti medzi dvoma stenami. Ale v priestrannej miestnosti môže byť vysoká posteľ v dvoch úrovniach použitá ako zónový prvok na rozdelenie miestnosti na funkčné segmenty. Vzhľadom na to, že v miestnosti žijú najmenej dve deti, bude vytvorenie oddeleného priestoru pre každé z detí vynikajúcim spôsobom rozdelenia priestoru..

Posteľ ako zónový prvok

Rozkladacia posteľ

Poschodová posteľ nie je len do detskej izby

Model postele s dvoma lôžkami umiestnenými v dvoch poschodiach je možné použiť nielen na organizáciu priestoru na spanie a odpočinok v detských izbách. Tento všestranný spôsob, ako ušetriť využiteľný priestor, je možné použiť v súkromných domoch na usporiadanie postelí v hosťovskej izbe.. «Skryť» dve poschodia na spanie môžu byť v skrini obývačky a otvorené podľa potreby.

Obývacia izba s miestami na spanie

Postele na dvoch poschodiach

Nielen v škôlke

Na podobné účely možno použiť aj skladaciu poschodovú posteľ. Cez deň môže miestnosť slúžiť ako obývačka alebo herňa (posteľ «skrýva» v skrini) a v noci sa stane spálňou.

Skladacia poschodová posteľ