Police: Aktuálne nápady na používanie tohto typu nábytku do spálne

Harmonické usporiadanie takejto miestnosti v dome alebo byte ako spálni vždy spôsobuje protichodné názory. Niektorí majitelia obytného priestoru sa domnievajú, že izby tohto druhu sú určené len na pohodlný a útulný pobyt. Iní preferujú racionálnejšie rozloženie plochy miestnosti a vítajú rozdelenie spálne na zóny, kde je vždy pracovňa, šatňa alebo kúpeľňa. V tomto sme všetci iní a každý má svoju vlastnú predstavu o ideálnom interiéri spálne. Jedna vec zostáva nezmenená – v každom z príkladov potrebujete praktické police, ktoré vykonávajú rôzne funkcie. A dnes navrhujeme o tom hovoriť..

Police v spálni: typy a účel

Ako sme už spomenuli, každá spálňa sa vyznačuje najpohodlnejšou atmosférou a súkromím, a preto popri výbere určitého štýlu, pohodlného a vhodného nábytku vzniká aj otázka harmonického usporiadania dekoratívnych prvkov a doplnkov, bez ktorých ako ukazuje prax, žiadny návrh dizajnu. Poličky do spálne majú dnes mnoho typov a je možné ich montovať na stenu, nachádzať sa priamo nad posteľou, je praktické zaujať miesto v rohu, vyzerať ako skrinka, doplnené zrkadlom alebo byť zabudované do steny – existuje veľa možností. Všetky police sa zároveň líšia vzhľadom a tvarom, čo vám umožňuje vybrať si ideálnu možnosť pre akýkoľvek štýl dizajnu..

Polica do šatníkovej skrine

Vo väčšine prípadov je tento druh políc skrinkovou štruktúrou s charakteristickými bunkami na praktické skladovanie rôznych vecí, v ktorých nie sú žiadne dvere. Existujú však aj variácie, ktoré kombinujú typické úložné systémy s dvierkami umiestnenými v spodnej časti a otvorenými časťami hore, ktoré vyzerajú ako niečo alebo klasické police. Takéto modely môžu byť súčasťou nábytkových stien alebo použité v interiéri ako nezávislá položka. V zásade sú takéto riešenia vítané pri zdobení veľkých spální. Pre kompaktnejšiu sadu kusov nábytku mnoho dizajnérov používa v interiéri podobné police-skrinky s rozmermi od podlahy po strop, ktoré môžu byť zase hranaté, vyzerajú ako písmeno «NS» a byť umiestnená okolo dverí.

Rohové police do spálne

Poličky tejto povahy budú dobrým riešením pre malú spálňu. Sú schopní harmonicky vyplniť prázdne rohy a poskytnúť miestnosti ďalšie pohodlie. Môžu to byť štruktúry, ktoré zaberajú priamo rohové vybranie miestnosti, alebo obdĺžnikové alebo štvorcové police umiestnené pozdĺž jednej alebo oboch stien z rohu. Takéto zariadenia sa líšia dĺžkou a šírkou. Pripojenie takejto police alebo políc k stene je hračka. Hlavnou vecou je urobiť značku presne. Okrem toho je obvyklé umiestniť tieto štruktúry do jedného alebo dvoch rohov spálne. V závislosti od celkového štýlu interiéru to môže byť buď dekoratívna oblasť s mnohými rámami na fotografie, pekné vázy alebo zbierka figúrok, alebo viac funkčná oblasť, kde si môžete uložiť knihy alebo umiestniť reproduktory z hudobného centra. Rohové konštrukcie môžete použiť aj ako stojan na budík alebo telefón, najmä ak je polica blízko postele. Takéto variácie často dopĺňajú pracovnú plochu počítačovým stolom, ktorý zase môže mať mnoho oddelení, čo je veľmi praktické a pohodlné..

Variácie políc do spálne so zrkadlom

Ani jedno interiérové ​​riešenie spální nie je úplné bez zrkadiel, pretože práve v tejto miestnosti je zvykom prezliekať sa a dávať do poriadku svoj vzhľad. Je obvyklé umiestniť takéto zariadenie do šatní a väčšina moderných náhlavných súprav už vyžaduje prítomnosť zrkadiel, ktoré sa zvyčajne nachádzajú na dverách skrinky. Nie každá časť miestnosti určenej pre spálňu však môže obsahovať taký súbor nábytku alebo samostatnú časť na ukladanie vecí. Preto môže byť riešenie, ako je polica so zrkadlovými prvkami, v takýchto situáciách veľmi užitočné. Kúpou alebo nezávislou výrobou takejto štruktúry nábytku môžete súčasne «zabiť dve muchy jednou ranou», koniec koncov, v dôsledku toho je interiér spálne súčasne doplnený zrkadlom a praktickou odkladacou poličkou. Vo väčšine variácií sú tieto typy políc so zrkadlami kombinované v spálňach s toaletnými stolíkmi alebo bočnými stolíkmi, čo je veľmi výhodné a obzvlášť sa to páči nežnému pohlaviu. Môžete tiež pripojiť taký dizajnový vynález v blízkosti šatníka s oblečením a v akejkoľvek časti stien spálne, ak toto riešenie bude v celkovom dizajnovom štýle vyzerať harmonicky..

Závesné police do spálne

Názov tohto typu regálov hovorí sám za seba a znamená, že štruktúry tohto druhu sú pripevnené priamo k stropu. Tento návrh vám umožňuje neprepchať spálňu objemnými šatníkmi a zároveň získať praktický a funkčný úložný priestor. Takéto police sú pripevnené k stropu pomocou káblov, zdobených reťazí, pásov, kovových konštrukcií alebo stĺpikov. Takéto štruktúry nemajú steny a sú považované za ľahkú možnosť, preto vykonávajú predovšetkým dekoratívne funkcie a slúžia ako miesto na ukladanie drobného a ľahkého príslušenstva. V závislosti od všeobecného riešenia štýlu to môžu byť obdĺžnikové alebo štvorcové police, zložité ovály alebo originálne kruhy, ktoré ideálne dopĺňajú jeden alebo iný typ dizajnu spálne. Rovnako ako návrhy vo forme iných geometrických tvarov alebo písmen.

Vstavané police do spálne

Taký detail projektu miestnosti, ako je výklenok, môže byť umiestnený úplne kdekoľvek v našom byte alebo dome. A spálňa v tomto prípade tiež nie je výnimkou. Aby toto miesto čo najpraktickejšie využili, moderní dizajnéri veľmi často vybavujú skrinky vo výklenku. Dnes navrhujeme zvážiť variáciu umiestnenia vstavaných políc v tejto časti miestnosti, ktorá môže mať otvorený výhľad alebo sa skryť za dverami. Navyše takáto štruktúra nemusí byť umiestnená pozdĺž jednej zo stien. Rohové pohľady na vstavané police vyzerajú nemenej atraktívne a sú považované za veľmi funkčné.

Modely políc nad posteľou

Predstava umiestnenia políc priamo nad posteľ v spálni sa nepáči každému. Takéto riešenie sa však považuje za neuveriteľne výhodné pre malé miestnosti a police nemusia byť pripevnené k stenám. Môžu to byť podlahové konštrukcie, ktoré majú svoje pokračovanie na oboch stranách postele, alebo vstavané variácie, ktoré vyzerajú obzvlášť atraktívne. Takéto police sa vo väčšine prípadov používajú na ukladanie rôznych drobností na pravidelné používanie, kníh a všetkých druhov dekorácií. Pre harmonickejší vzhľad a pohodlie sú vstavané police nad posteľou vybavené osvetlením..

Všetky druhy policových štruktúr v interiéri spálne nielen transformujú celkový obraz a slúžia ako vynikajúci asistenti pri organizovaní poriadku. Jedná sa o univerzálne riešenie pre harmonické usporiadanie miestností pre spálne všetkých veľkostí. Vďaka poličkám môžete vytvoriť originálny prízvuk a odľahčiť celkovú situáciu od hromadenia a hromadenia rôznych kusov nábytku..