Podkrovná kuchyňa – možnosť rozpočtu pre kreatívnych jednotlivcov

Pri pohľade na interiéry moderných apartmánov v podkroví je ťažké tomu uveriť «podkrovie-mansard» smer dizajnu si okamžite nenašiel svojich obdivovateľov. Tie charakteristické črty, ktoré tomuto štýlu dodávajú osobitnú hodnotu, boli na začiatku jeho vzniku považované za významné nedostatky. Usporiadanie opustených priemyselných priestorov v tridsiatych a štyridsiatych rokoch minulého storočia pre mnohých Američanov bolo jedinou príležitosťou získať samostatný domov. Myšlienka obnovy špecifík továrenských budov v bežných mestských bytoch sa však veľmi skoro zapáčila nielen študentom s obmedzenými výdavkami, ale aj pomerne bohatým majiteľom domov v Amerike a Európe..

Priemyselná kuchyňa

Vďaka úsiliu dizajnérov našej doby sa štýl podkrovia odráža v dizajne najrozmanitejších priestorov. Neporovnateľnú chuť priemyselných budov cítiť vo vzhľade spální a hosťovských izieb, ako aj v moderných kuchynských interiéroch..

Kuchyňa v továrenskom štýle

Čo je dobré na tomto štýle na usporiadanie kuchýň?

Industriálny štýl kuchyne naplno ocenia tí, ktorí majú radi priestranné miestnosti s dostatkom svetla a vzduchu. Vysoké stropy, natreté na bielo, dodajú miestnosti ďalší objem. Drevené trámy, rúry, krokvy a podperné stĺpiky v byte nemusia byť skryté ani maskované. Vďaka týmto práve atribútom získa kuchynská časť typický «továreň» vyhliadka.

Kuchyňa so schodiskom Kuchyňa z tehlovej steny Svietidlá v interiéri kuchyne

Podkrovný štýl nepotrebuje vynikajúci dekor – v interiéri kuchyne budú vhodné pokojné tóny (biele, sivasté, hnedasté, čierne a modré). Vzhľad takejto kuchyne dokonale doplní lakonické dvere a obdĺžnikové okná. Nie je potrebné vyzdvihnúť niečo špeciálne, hlavnou vecou je, aby boli čo najpriestrannejšie..

Rafinovaný štýl podkrovia Podkrovné okná Podkrovný nábytok

Kuchyne v továrenskom štýle sú často rozdelené do odlišných zón. Pomocou obrazoviek a pohyblivých priečok je možné v jednej miestnosti vytvoriť niekoľko funkčných oblastí. Na zónovanie priestoru sa v niektorých prípadoch používa kuchynský nábytok..

Kuchynský nábytok v podkroví Svetlé farby v štýle podkrovia Útulný interiér kuchyne

Typická podkrovná kuchyňa používa najjednoduchšie a najdostupnejšie materiály: tehlu, betón, nespracované drevo, sklo a kov. Je skvelé, ak má miestnosť neomietnuté tehlové steny a nerovné betónové podlahy. V niektorých prípadoch sú tieto povrchy vytvorené umelo – pomocou materiálov, ktoré napodobňujú murivo alebo hrubú omietku.

Snehovo biely interiér kuchyne Tehla v interiéri kuchyne Pôvodný kuchynský nábytok

Použitie priemyselného štýlu pri zdobení kuchyne umožní majiteľom bytov minimalizovať náklady na obnovu a výzdobu priestorov. Materiály a technológie používané pri zdobení kuchynského priestoru sú k dispozícii dokonca aj pre tých obyvateľov krajiny, ktorí nie sú schopní vykonávať drahé opravy. Kombinácia určitých prvkov štýlu podkrovia zároveň dodá každému interiéru nielen originalitu, ale aj dosť bohémsky vzhľad. Táto myšlienka osloví predovšetkým slobodných mladých ľudí a mladomanželov, ako aj majiteľov bytov, ktorí sa považujú za «kreatívna elita».

Kuchyňa v továrenskom štýle

Sedem tipov na vytvorenie podkrovnej kuchyne

1. Pri zdobení takejto kuchynskej miestnosti návrhári odporúčajú zvýrazniť jednu zo stien maľbou v inej farbe. Existuje aj iná možnosť: povrch môžete ponechať v pôvodnej podobe alebo ho pomocou dostupných dekoratívnych materiálov nechať vyzerať ako malebné murivo alebo hrubá omietka. Ak sa rozhodnete vytvoriť v kuchyni imitáciu stien «pod tehlou», odporúča sa ich pokryť matnou emulziou bielej alebo krémovej farby.

Kuchyňa v podkrovnom štýle Podkrovné kuchynské stoly Moderná kuchyňa

2. Nikto nespochybňuje, že smer priemyselného dizajnu je najvhodnejší pre obrovské byty s vysokými stropmi. Aj typické budovy však môžu perfektne kombinovať niektoré prvky, ktoré sú súčasťou štýlu podkrovia. Dizajn interiéru kuchyne v továrenskom štýle navyše vizuálne rozšíri rozmery miestnosti, urobí ju objemnejšou a «vzduch».

Ako nápad

Pre majiteľov malých bytov bude vynikajúcim východiskom zo situácie spojiť kuchynský kút s lodžiou alebo balkónom. V tomto prípade sa plocha kuchyne výrazne zvýši, v miestnosti sa objavia veľké okná. Svetlo v kuchynskej časti bude prirodzenejšie.

Šedá v kuchyni

3. Loftový štýl má špeciálne požiadavky na osvetlenie. V takejto kuchyni musí byť niekoľko zdrojov umelého svetla. Je obvyklé používať všetky druhy žiaroviek a lustrov, ako aj bodové svetlá. Tvar a štýl svietidiel je vybraný v súlade s celkovou myšlienkou dizajnu. Tu je všetko dovolené – od klasických žiaroviek až po high -tech lustre. Okenné otvory sú vyrobené čo najotvorenejšie, bez záclon alebo záclon. Pri zdobení kuchynských priestorov v priemyselnom štýle môžete použiť horizontálne žalúzie.

Stoličky s vysokými nohami Pôvodné osvetlenie kuchyne Priestranná podkrovná kuchyňa

4. Na dokončenie podláh stojí za výber materiálu, ktorý zodpovedá všeobecnému vzhľadu miestnosti. Môže to byť buď hrubý betónový podklad ponechaný v miestnosti po väčších opravách, alebo viac «teplý» druhy náterov, ako je prírodné drevo. Ak sú podlahy v kuchyni pokryté starými parketovými doskami, môžete ich jednoducho spojiť a pokryť vrstvou bezfarebného laku. Pri výbere soklových líšt sa odporúča vziať do úvahy tonalitu stien – farby týchto povrchov by mali byť podľa možnosti čo najviac podobné..

Pokročilý kuchynský loft Kuchynské doplnky Kuchynský priestor v podkroví

5. Pri výbere nábytku pre takú kuchyňu by ste mali pamätať na to, že by mal byť funkčný a zároveň lakonický. Existuje názor, že nábytkové doplnky do kuchynskej časti, vyrobené v štýle podkrovia, veľmi pripomínajú kancelárske výrobky. Nábytok by nemal byť príliš objemný – len také ozdobné prvky umožnia nepreplniť interiér. V priemyselnej kuchyni vyzerajú sklopné dosky, drevené a kovové regály skvele. Takýto nábytok sa zvyčajne používa vo vidieckych chatkách a letných chatkách..

Drevený kuchynský stôl Atribúty štýlu podkrovia Obrazy v štýle podkrovia

Je potrebné mať na pamäti, že štýl podkrovia vôbec neprijíma uzavreté police a skrinky: v kuchyni by malo byť veľa otvorených políc s kuchynským príslušenstvom a riadom. Mobilný stôl na kolieskach a pohodlný barový pult tu budú veľmi užitočné..

Barový pult v kuchyni Unikátny štýl podkrovia v kuchyni Pohodlný barový pult

6. V takýchto kuchyniach vyzerá starožitný nábytok v slušnom vzhľade veľmi nečakane a originálne. Elegantné priesvitné príborníky, útulné jedálenské stoličky a malé pohovky, zrkadlá v štýlových rámoch zohrávajú dôležitú úlohu pri usporiadaní kuchyne. Fungujú nielen ako nábytok, ale slúžia aj ako povinné doplnky do interiéru v štýle podkrovia. Kuchynský nábytok sa navyše používa na ohraničenie priestoru, vytvorenie funkčných oblastí.

Na poznámku

V takýchto kuchyniach sa nebojte kombinovať nové a staré. Smer priemyselného dizajnu vám umožňuje kombinovať vintage nábytok s multifunkčnými modernými domácimi spotrebičmi. Starožitné kuchynské skrinky dokonale spolupracujú s trendovými chrómovými povrchmi a sklenenými priečkami. Na rozdiel od nábytku musia byť kuchynské spotrebiče v súlade s požiadavkami štýlu podkrovia veľké a masívne. Zariadenia impozantnej veľkosti v takýchto interiéroch sú spojené s tými, ktoré sa často vyskytujú v reštauráciách..

Hnedá v kuchyni Továrenská kuchyňa Predĺžený kuchynský stôl Domáce spotrebiče v kuchyni

7. Všetky druhy príslušenstva pomôžu urobiť nie príliš expresívny interiér kuchyne jasným a efektívnym: moderné reprodukcie začínajúcich výtvarníkov, mládežnícke plagáty a graffiti, figúrky a položky ľudového umenia. Nemalo by ich byť veľa: tu to nie je dôležité «preháňať». Malý počet starostlivo vybraných gizmos dodá miestnosti jas a originalitu, zdôrazní jej individualitu.

Pohodlný kuchynský nábytok Pokojné farby v kuchyni Moderný interiér kuchyne Závesné svetlá v kuchyni

Každý má právo nezávisle sa rozhodnúť, či vytvorí kuchyňu v takom zvláštnom štýle. Po troche premýšľania dospejeme k nasledujúcemu záveru: prečo nie? Táto možnosť má veľa výhod. A tí, ktorí sa už zaradili do radov šťastných majiteľov interiérov kuchýň v štýle podkrovia, to plne ocenili a svoje rozhodnutie neľutujú..