Perfektný luster do spálne

Osvetlenie spálne bude do značnej miery závisieť od toho, či je táto miestnosť miestom na oddych alebo má niekoľko funkčných oblastí. Ak vám dom alebo byt umožňuje získať izbu pre každú lekciu osobitne, potom by mala byť spálňa v takom dome osvetlená mäkkým rozptýleným svetlom. Priestor je rozdelený na zóny, pre každú z nich sa predpokladá samostatné osvetlenie.

Luster nad posteľou

Každá z opísaných možností predpokladá starostlivo premyslené rozhodnutia pri výbere osvetľovacích zariadení. Osobitnú pozornosť treba venovať centrálnemu svetelnému prvku – lustru.

Luster v interiéri spálne

Aby bol luster perfektný do spálne, musí spĺňať štyri kritériá:

  • schopnosť vytvárať mäkkú rozptýlenú žiaru;
  • schopnosť regulovať jednou rukou;
  • schopnosť ovládať jas;
  • funkčnosť zariadenia.

Takéto svietidlo vďačí za väčšinu svojich vlastností dizajnu a materiálu tienidla. Matné sklo alebo tkanina urobia skvelú prácu pri rozptyle lúčov. Efekt hry svetla zabezpečia kryštálové dekoratívne prvky.

Luster s príveskami Guľový luster Valcový luster Luster s krištáľovými ozdobami

Vysoké stropy spálne umožnia použitie klasických lustrov s ramenami. Tu budú vhodne vyzerať kaskádové žiarovky a lustre v starých štýloch s umelými sviečkami. Miniatúrne lustre zapustené do falošných stropov alebo stropných tienidiel pomôžu presvetliť miestnosť s nízkym stropom.

Východiskovým bodom pre výber lustra by mal byť celkový štýl spálne. Klasický trend v navrhovaní miestností spočíva v použití luxusných lustrov s krištáľovými ozdobami. Elegantný vzhľad žiarovky zvýrazní celkovú náladu budoáru.

Orientálny štýl vám umožňuje použiť ako luster papierovú lampu na drevenom ráme. Tento prvok bude harmonicky kombinovaný s drevenou zástenou zdobenou tkaninou. Vzory vo forme drakov, vetiev sakury a hieroglyfov dokonale dopĺňajú obraz.

Papierový luster v spálni

Vidiecky štýl zahŕňa inštaláciu žiarovky z kovaných tvaroviek. Alternatívne je možné použiť jednoduchšie materiály bronzovej farby. Môžete tu tiež použiť výrobky z dreva alebo prútené prútie. Textilná výzdoba takýchto lustrov je vítaná, pretože je to skvelý spôsob, ako rozptýliť svetlo v spálni správnym spôsobom..

Luster z masívneho dreva Nezvyčajné tkanie z viniča na luster Okrúhly luster v spálni

Monochromatické lustre jednoduchých tvarov, doplnené chrómovými detailmi, budú ozdobou spálne zariadenej v moderných štýloch: moderný, hi-tech, minimalizmus.

Niektoré z vyššie uvedených modelov svietidiel spôsobujú svojim majiteľom veľa problémov v starostlivosti. Najpraktickejšími v tejto časti sú sklenené lustre Murano, ktoré tesne priliehajú k stropu. Jednoduchý tvar lustra uľahčuje utieranie prachu handrou.

Luster neobvyklého tvaru Valcové tienidlo v spálni

Dizajnové výrobky vyrobené vo forme bizarne zakrivených vetiev dodajú spálni tajomstvo, rovnako ako ostatné kvetinové prvky. Nepravidelný tvar plafondu, ktorý kombinuje zaoblené tvary a jemné línie, to sprostredkuje «mäkké» nálada v celom interiéri a umožní vám dosiahnuť pocit harmónie a pokoja.

Sklenený luster v spálni Rastlinné motívy v lustri Sklenené kvety na luster Luster s kvetinovou výzdobou

Umiestnenie lustra môže mať vplyv na náladu obyvateľov miestnosti. Mohutná kovová alebo drevená konštrukcia umiestnená priamo nad posteľou môže pôsobiť deprimujúco na niekoho, kto leží a odpočíva. Obzvlášť podozrivým ľuďom môže táto situácia dokonca spôsobiť problémy so spánkom. Ak pre luster nie je iné miesto, je lepšie použiť ľahké a elegantné prevedenie a je lepšie umiestniť obrysovú lampu do určitej vzdialenosti od postele..

Valcové tienidlo Luster z pevného skla Biele lustrové tienidlo Luster v spálni v tvare gule

Veľká spálňa vyžaduje použitie predĺžených lustrových modelov s niekoľkými lampami v rade. Prípadne môžete použiť niekoľko rovnakých lustrov. Výhodou tohto dizajnu bude možnosť zapnúť iba časť celého množstva svietidiel. Potom bude svetlo tlmené. A ak potrebujete jasnejšie osvetlenie, môžete rozsvietiť všetky zariadenia súčasne.

Luster z niekoľkých odtieňov Dlhý luster v spálni

Kompatibilita s inými svietidlami

V prípade, že miestnosť plní nielen funkcie spálne, je okrem lustra tu lepšie použiť aj ďalšie žiarovky. Podmienečne ich možno rozdeliť na:

  • hlavný (centrálny, všeobecný);
  • miestny;
  • dekoratívne.

Nezvyčajný luster so sklenenou ozdobou Lampa so žiarovkami rôznych smerov V spálni je niekoľko rôznych žiaroviek

Umiestnením rôznych miest a svietnikov po miestnosti v požadovanom poradí môžete oddeliť jednu zónu od druhej a dosiahnuť pocit izolácie..

Ako centrálne svetlo môžete použiť luster. Ak je miestnosť veľká, potom môže byť niekoľko takýchto lustrov. Tieto osvetľovacie zariadenia budú centrálne.

Lustrová ozdoba s papierom LED žiarovky na luster

Ak má spálňa toaletný stolík alebo komodu, môže byť osvetlená smerovými lúčmi z oboch strán. Po obvode je možné usporiadať veľké zrkadlo s LED pásom, ktorého farba je zvolená podľa uváženia majiteľa.

Posedenie, kde je posteľ umiestnená priamo, môže byť ozdobené stolnými lampami na nočných stolíkoch alebo nástenných svietnikoch, vybraných v súlade s celkovým štýlom miestnosti. Ak má miestnosť ďalší kútik na relaxáciu, napríklad ľahkú stoličku, bolo by vhodné položiť vedľa nej stojacu lampu..

Stropné predĺžené svietidlo Luster s príjemným svetlom v spálni Viacramenný luster v spálni Miniatúrny luster v spálni

Neobvyklým dekoratívnym prvkom môže byť osvetľovacie zariadenie vyrobené vo forme obrazovky potiahnutej tkaninou. Tento prvok je skôr ako nočné svetlo, pretože svetlo z neho je obzvlášť jemné, čo nedovolí čítať alebo robiť podobné veci..

Pozitívnou črtou zónovania pomocou osvetľovacieho zariadenia je, že môžete použiť jednu oblasť bez toho, aby ste si všimli ostatné, v ktorej je svetlo vypnuté. Tí, ktorí milujú rozmanitosť, môžu zdobiť každú oblasť vo svojom vlastnom štýle pomocou príslušných žiaroviek..

Zelenkavé svetlo z lustra v spálni Krištáľové prívesky na luster v spálni Luster v tvare gule Luster zdobený ihlami

Správnym výberom lustra a umiestnením do spálne môžete priaznivo vyzdvihnúť jeho výhody a skryť nevýhody. Pomôže to stráviť čas v takej miestnosti s najväčším komfortom a prínosom..