Obývačka 2015 – predpovede nielen na rok 2015

Pri kladení takejto otázky vás pravdepodobne zaujíma, aký by mal byť interiér obývačky, aby bol relevantný nielen v roku 2015, ale zachoval si tento význam aj v nasledujúcich rokoch. Dokonca aj najbohatší človek si nemôže dovoliť každoročne meniť interiér miestnosti, najmä obývaciu izbu..

Aby ste sa vyhli dohľadu v tejto záležitosti, bolo by pekné, keby ste sa zoznámili s prognózovanými nadchádzajúcimi trendmi vo svete dizajnu, pretože “nevediac brod – nechoďte do vody”. Hovorí to ľudová múdrosť. Dúfame, že vám tento článok pomôže nájsť to «Ford». Čo teda návrhári predpovedajú, kam nás v roku 2015 upozorňujú??

Hlavným pravidlom v predpovedi na rok 2015 a nasledujúce roky je absencia akýchkoľvek pravidiel v interiérovom dizajne. Akékoľvek porušenie predchádzajúcich pravidiel v roku 2015 bude vyzerať ako odvážne rozhodnutie o dizajne. Aj keď by sa to mohlo pri pohľade na prognózy odborníkov na vnútro budúceho roka zdať «voľné plávanie», napriek tomu je možné identifikovať určité trendy, v rámci ktorých bude potrebné postaviť interiér vašej obývačky.

Farba je základom dizajnu

Väčšina dizajnérov predpovedá dominanciu svetlých farieb v palete farieb interiéru interiéru obývačky 2015. Biela farba je a bude univerzálna pre všetky možnosti interiéru..

Biela farba je a bude univerzálna pre všetky možnosti interiéru. Biela farba je a bude univerzálna pre všetky možnosti interiéru. Biela farba je a bude univerzálna pre všetky možnosti interiéru.

Samozrejme, nie každému sa môže páčiť absolútna absorpcia priestoru miestnosti s bielym pozadím. V tomto prípade môže byť táto absolútnosť bielej farby vyhladená zriedením s inými farbami, napríklad s čiernou alebo v tóne. Túto farbu môže mať akýkoľvek prvok interiéru obývačky (nábytok, textil, atď.).

Absolútnosť bielej farby je možné vyhladiť jej zriedením s inými farbami, napríklad s čiernou alebo podobným tónom. Absolútnosť bielej farby je možné vyhladiť jej zriedením s inými farbami, napríklad s čiernou alebo podobným tónom. Absolútnosť bielej farby je možné vyhladiť jej zriedením s inými farbami, napríklad s čiernou alebo podobným tónom.

Vynikajúca protizávažie «biele ticho» môžu slúžiť farby ako žltá, červená, zelená, modrá. Tieto farby môžu byť prítomné ako akcenty, a nielen. To je presne zohľadnené v celkovom koncepte interiérového dizajnu z roku 2015..

Vynikajúca protiváha k „bielemu tichu“ môžu slúžiť farby ako žltá, červená, zelená, modrá Vynikajúca protiváha k „bielemu tichu“ môžu slúžiť farby ako žltá, červená, zelená, modrá Vynikajúca protiváha k „bielemu tichu“ môžu slúžiť farby ako žltá, červená, zelená, modrá

Hlavnou vecou, ​​ktorú je potrebné pri farebnej schéme dizajnu dodržať, je rovnováha svetla a tmy. Ak táto rovnováha nie je narušená, potom ich prítomnosť v žiadnom prípade neovplyvní vašu psycho-emocionálnu pohodu..

Ďalší silný trend v roku 2015 bude «krok» pod heslom «Všetci sme deti prírody», to znamená, že leitmotívom v dizajne bude príroda, jej farby. Zelená a žltá sú samozrejme obľúbené. Tento trend je pochopiteľný. Túžba po prírode je v človeku stále živá, čo nemôže moderný život v podmienkach urbanizmu potlačiť..

Leitmotívom v dizajne bude príroda, jej farby Leitmotívom v dizajne bude príroda, jej farby Leitmotívom v dizajne bude príroda, jej farby

Fialové, módne v roku 2014, opäť vstúpia do farebného konceptu predpovedaného poprednými dizajnérmi v roku 2015. Táto farba nájde svoje využitie v nábytku, závesoch, podlahách, v rôznych doplnkoch. Povrch steny zvýraznený vo fialových odtieňoch bude perfektne ladiť so všeobecným bielym pozadím.

Módne v roku 2014 fialové odtiene v roku 2015 znova vstúpia do konceptu farby Módne v roku 2014 fialové odtiene v roku 2015 znova vstúpia do konceptu farby Módne v roku 2014 fialové odtiene v roku 2015 znova vstúpia do konceptu farby

Nábytok – kupujeme nový, starý si ponecháme

Obývací nábytok bude tiež predstavený v celej svojej rozmanitosti. V prvom rade sa zvýši obľuba nábytku z plexiskla. Vďaka nej získa interiér obývačky rozprávkovú ľahkosť, vzdušnosť. Mimochodom, dizajnéri radia skombinovať nábytok z plexiskla s klasickým nábytkom a používať ho nielen v moderných interiérových štýloch.

Interiér obývačky získa rozprávkovú ľahkosť, vzdušnosť Interiér obývačky získa rozprávkovú ľahkosť, vzdušnosť Interiér obývačky získa rozprávkovú ľahkosť, vzdušnosť

V trende bude opäť aj nábytok minulého storočia, ktorému chýbajú prvky luxusu. Všetko je optimálne a funkčné, nič viac. Je to celkom logický trend – prečo kupovať nový nábytok, ak zahrnutím svojej tvorivej predstavivosti a schopnosti pracovať rukami môžete «starý» urobte nábytok celkom hodným moderného dizajnu. A on, ako viete, dizajn sa stále viac odkláňa od luxusu k jednoduchosti, šetrnosti k životnému prostrediu a prirodzenosti..

Dizajn stále viac prechádza od luxusu k jednoduchosti, ekologickosti a prirodzenosti. Dizajn stále viac prechádza od luxusu k jednoduchosti, šetrnosti k životnému prostrediu a prirodzenosti. Dizajn stále viac prechádza od luxusu k jednoduchosti, šetrnosti k životnému prostrediu a prirodzenosti.

V roku 2015 môžete v interiéri obývačky jednoducho nájsť nábytok typický pre rôzne štýly. Napríklad vidiecky nábytok bude pokojne koexistovať s high-tech nábytkom alebo iným moderným štýlom. Pripomíname – žiadne pravidlá, kombinujeme nesúladné.

V roku 2015 môžete v interiéri obývačky ľahko nájsť nábytok, ktorý je charakteristický pre rôzne štýly. V roku 2015 môžete v interiéri obývačky ľahko nájsť nábytok, ktorý je charakteristický pre rôzne štýly. V roku 2015 môžete v interiéri obývačky ľahko nájsť nábytok, ktorý je charakteristický pre rôzne štýly.

Človek by nemal minúť taký okamih, akým je farba nábytku. V roku 2015 bude dominovať biely nábytok. Očakávajúc čitateľovu otázku o nepraktickosti tejto farby v nábytku, najmä kreslách a pohovkách v obývačke, si opäť pripomeňme, že rok 2015 je rokom experimentovania, hľadania neštandardných dizajnových riešení. To bol podnet k novému trendu v takom prvku interiéru, akým je nábytok..

Poprední dizajnéri jednomyseľne uznávajú, že biely nábytok bude vyzerať skvele na pozadí sivých, béžových, svetlo zelených alebo tyrkysových, zlatožltých odtieňov. V tomto prípade nie je biele pozadie pre každého, aj keď ho návrhári nevylučujú z možných možností..

V roku 2015 bude dominovať biely nábytok V roku 2015 bude dominovať biely nábytok V roku 2015 bude dominovať biely nábytok

Dekorácia obývačky 2015

Hlavnou črtou interiérového dizajnu obývačky, a nielen jej, je vnem, nie vizualizácia okolitého priestoru. Modernému človeku, ktorý vstúpi do obývačky, nestačí, aby videl prítomnosť zelenej steny alebo rovnakých textílií. Chce sa dotknúť skutočnej zelene v podobe akéhosi druhu rastliny, o to predsa nejde. Aj obyčajná tráva v dekoratívnej váze mu dodá niečo, čo iný prvok zeleného interiéru nie.

Živá príroda Živá príroda Živá príroda

Ak máte radi industriálny štýl, potom v tomto prípade môžete použiť ako dekoráciu nástenné graffiti, niektoré kusy železa (pár bude stačiť na to, aby sa z obývačky nestalo miesto zberu kovového šrotu). Na stenu môžete zavesiť niekoľko čiernobielych fotografií alebo obrazov. Reklamný nápis minulých rokov bude vyzerať originálne. Zároveň je však dôležité zachovať striedmosť, pretože industriálny štýl neakceptuje excesy, podobne ako minimalizmus. Najdôležitejšie je, že tieto dekoratívne prvky budú vo vašom vrecku takmer neviditeľné..

Zvláštny priemyselný dekor Zvláštny priemyselný dekor Zvláštny priemyselný dekor

V poslednej dobe móda na nástenné maľby – graffiti naberá na obrátkach. Môže to byť čokoľvek a vyzerajte, čo chcete. Ale to všetko by malo byť krásne a harmonické so všeobecným štýlom obývačky..

Graffiti Graffiti

V móde na graffiti sa objavil taký smer ako nápisy na bridlicovej stene. Toto je úplne posledný pohľad na výzdobu miestnosti a rýchlo naberá na obrátkach «miesto pod slnkom». Súhlaste s tým, že je to veľmi funkčná vec pri zdobení obývačky. Pamätajte si, ako vaše deti šialene chceli niečo napísať, nakresliť tapetu, za ktorú ste im nadávali, a niekedy «bolestivo» nadával. Teraz bude tento problém vyriešený natretím steny bridlicovou farbou. Teraz budete mať príležitosť nielen pre deti, ale aj pre seba zanechať stopu na tejto stene, ale pomocou týchto «stopy» pridajte originálny dekor do interiéru miestnosti. Mimochodom, nápisy, kresby na stene môžu obsahovať určité informácie pre rodinných príslušníkov a hostí, napríklad pripomenutie, pozdrav, blahoželanie. Bridlicová stena vám do určitej miery pomôže periodicky meniť vzhľad obývačky, samozrejme, s pomocou špecialistu na grafity. Tento spôsob zdobenia miestnosti je samozrejme vhodnejší pre škôlku, ale ako možnosť originálneho dizajnu je pre obývaciu izbu v roku 2015 celkom prijateľný..

Bridlicová stena Bridlicová stena Bridlicová stena

Štýl obývačky 2015

Minimalizmus

Jeden z najvyhľadávanejších súčasných štýlov. V roku 2015 zostane na vrchole dizajnovej vlny a zdá sa, že bude pokračovať «plávanie» a v nasledujúcich rokoch. Je to spôsobené tým, že minimalizmus veľmi harmonicky zapadá do trendov predpovedaných poprednými dizajnérmi..

V obývačke tohto štýlu nesú všetky interiérové ​​prvky určité funkčné zaťaženie. Vo väčšej miere je to neoddeliteľnou súčasťou nábytku..

Nábytok je prítomný v minimálnom požadovanom množstve, čo umožňuje racionálne využitie priestoru obývačky. To ocenia majitelia, najmä malé obývačky..

Nábytok - v minimálnom množstve Nábytok - v minimálnom množstve Nábytok - v minimálnom množstve

Nábytok do obývačky je konštrukčne nenáročný, z veľkej časti ide o vstavaný model. Ide o skrinky zabudované do steny vrátane knižníc..

Nábytok do obývačky je nenáročný konštruktívny, z väčšej časti ide o vstavaný model Nábytok do obývačky je nenáročný konštruktívny, z väčšej časti ide o vstavaný model Nábytok do obývačky je nenáročný konštruktívny, z väčšej časti ide o vstavaný model

Priemyselný štýl

Navrhnuté pre milovníka pracovného prostredia, dokonca aj doma, teda pre workoholika. Atmosféru podlahy továrne v prvom rade vytvárajú stropné dosky. Kov alebo jeho odtiene je možné vidieť na všetkých detailoch interiéru. Nábytok, obrazy, podlaha, žiarovky do obývačky – to všetko by malo vytvárať pocit prítomnosti v stenách rastliny. Obzvlášť pokročilí milovníci industriálneho štýlu môžu svoju lásku preniesť aj na okná. Experiment je jadrom interiéru roku 2015.

Tento štýl samozrejme vyžaduje priestor, takže jeho použitie je dosť selektívne..

Obývacia izba v industriálnom štýle Obývacia izba v industriálnom štýle

Konečne

Aby bol interiér obývačky, jej dizajn, trendový v roku 2015, nezabudnite, že jej hlavné súčasti by mali byť:

Pamätajte si, že rok 2015 je o odvahe a experimentovaní. Choďte do toho, experimentujte a budete úspešní!