Nezvyčajný smer dizajnu – detská izba v šedej farbe

Použitie sivých odtieňov pri vytváraní moderných interiérov získava každým rokom väčšiu popularitu. Toto je známy fakt. Všetko však nie je také jednoduché, pokiaľ ide o interiéry detských izieb..

Detský textil

Rusi sú veľmi opatrní pri používaní tejto farby v miestnostiach, kde prechádza značná časť času najmenších domácností. Prečo? S najväčšou pravdepodobnosťou by mal každý nájsť odpoveď na túto otázku sám. U niektorých rodičov sú sivé tóny v miestnosti spojené s pochmúrnym životom, nudou a priemernosťou. Iní sa domnievajú, že táto farba môže znížiť úroveň psychickej obrany dieťaťa a viesť k depresívnym poruchám. Je to skutočne tak a ako pravdivé sú argumenty tých, ktorí sú proti dizajnu detských izieb v sivých tónoch? Skúsme na to prísť.

Dve postele v štýlovej škôlke Nádherný dizajn detskej izby

Otázka číslo 1: «Prospech alebo škoda?»

V prvom rade je potrebné pripomenúť, že detská izba je špeciálnou miestnosťou pre dieťa. Tento priestor súčasne obsahuje spálňu, priestor pre školské aktivity, herný a športový kútik, miesto na uloženie hračiek, kníh a iného riadu. Dieťa trávi veľa času v detskej izbe; s týmto priestorom sa často spájajú najvzrušujúcejšie spomienky na jeho život. Tu prechádza všetkými fázami dospievania a psychického vývoja..

Škôlka v sivohnedej farbe

Voľba farebnej schémy pri organizovaní osobného priestoru by sa mala vykonať s prihliadnutím na mnohé faktory. V prvom rade je to pohlavie dieťaťa, vlastnosti jeho charakteru a temperamentu, záujmy a preferencie farieb. Rodičia, ktorí si vybrali sivé tóny pre interiér detskej izby, ale stále pochybujú o svojom výbere, by mali vziať do úvahy niekoľko dôležitých bodov.

Detská izba v oranžových farbách

Päť dôvodov, prečo si vybrať šedú

1. Šedá je veľmi vhodná tam, kde chcete vytvoriť atmosféru pokoja, bezpečia a stability. Ideálne na zdobenie miestností, kde žijú vzrušujúce a extrémne aktívne deti. Šedé sfarbenie tapiet a nábytku nebude dieťa dráždiť, rozptyľovať ho pri relaxácii. Táto farebná schéma pomôže dieťaťu sústrediť sa na školské aktivity..

Farebné akcenty v interiéri

2. Prevaha sivých odtieňov v interiéri detskej izby je nielen pohodlná, ale aj veľmi praktická. Táto farebná schéma je vynikajúcou alternatívou k bielemu alebo príliš svetlému dekoru. Ako viete, v miestnosti najmenších nájomníkov bytu je dokonalý poriadok vzácny. Sivý interiér výrazne zjednoduší proces čistenia miestnosti..

Farebný interiér škôlky

3. Sivé tóny vyzerajú výhodne takmer pri všetkých farbách. To je pre detský priestor veľmi dôležité. Šedá použitá ako hlavný tón dokonale ladí s malými detailmi jasných farieb.

Nádherný interiér škôlky

4. Vďaka rozmanitosti odtieňov bude šedý interiér vyhovovať chlapcom aj dievčatám. Pre každé dieťa v takejto miestnosti bude niečo zaujímavé, atraktívne, zodpovedajúce jeho vkusu..

Šedo-červený interiér

5. Interiér škôlky môže byť nielen klasický, ale aj udržateľný v jednom z moderných štýlov, napríklad v high-tech. Šedá je navyše úžasne vhodná na vytváranie retro interiérov miestností určených pre mladých obyvateľov domu..

Štýlový sivý interiér

Otázka číslo 2: «Aké farebné kombinácie by sa mali používať v šedej detskej izbe?»

Šedá je považovaná za najneutrálnejší tón, ktorý v prírode existuje, určitým spôsobom je hranicou medzi bielou a čiernou. Dizajnéri tvrdia, že šedá je najcennejším odtieňom pri zdobení obytného priestoru. Najčastejšie sa tieto odrody tejto farby rozlišujú ako dymové, oceľové, sivé, strieborné, olovené, myšie, jaseňové, perleťové, perleťovo sivé, bridlicové, antracitové a odtiene mokrého asfaltu..

Detská izba s poschodovou posteľou

Proces výberu odtieňov sivej do interiéru detskej izby nie je taký jednoduchý, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Pri kombinovaní sivých farieb s inými farbami by ste mali byť opatrní. Nemaľujte všetky steny nudnými farbami. Za najlepšiu kombináciu farieb v interiéri detskej izby sa považuje susedstvo bielej a šedej. Len neberte príliš jasný odtieň bielej farby. Bledá citrónová alebo špinavá verzia tejto farby funguje najlepšie. Takéto komponenty pomôžu úplne doplniť a odhaliť paletu sivých farieb..

Detská izba s rebríkom

Kombináciu sivastých odtieňov s čiernymi a hnedými farbami je možné využiť aj pri úprave detských izieb. Takéto interiéry pôsobia veľmi elegantne a vznešene. Nepreťažujte však miestnosť príliš tmavými farbami..

Vynikajúci textil v detskej izbe

Okolie sivých a žltkastých odtieňov vytvorí v detskej izbe pocit tepla a slnečného svitu. Táto kombinácia by sa mala použiť pri zdobení detských izieb umiestnených na severnej strane budovy..

Svetlé miesta v detskej izbe

Pri zdobení miestností pre mladé dámy sa zvyčajne používajú odtiene šedej v kombinácii s svetlo ružovou. Tento dizajn nebude pôsobiť nudne a pochmúrne. Pri vytváraní interiéru dievčenskej miestnosti sa neodporúča dávať stenám čistú sivú farbu. Na lakovanie povrchov stačí zvoliť bledosivý alebo sivobiely odtieň. Vytvorený interiér bude mimoriadne harmonický.

Šedo-ružový interiér

Fialová je považovaná za odrodu ružovej. Jemné lila odtiene spolu so sivými tónmi urobia detskú izbu veľmi štýlovou, dodajú miestnosti originalitu a šľachtu..

Šedo-fialová škôlka

Základnú farebnú schému môžu doplniť jemné odtiene zelenej. Treba mať na pamäti, že príliš nasýtené odtiene zelene dieťa unavia..

Útulný interiér škôlky

Mnoho rodičov sa obáva používania červených a pomarančov v detských izbách. Ich pochybnosti sú dôvodné, pretože príliš svetlé farby môžu deti dráždiť a znepokojovať. Svetlé a jemné červenkasté tóny však nebudú vhodné iba do interiéru škôlky – umožnia vám vytvoriť veľmi pohodlnú farebnú schému pre deti..

Červená v detskej izbe

Modrošedá škôlka bude pôsobiť vzdušne, pretože kombinácia týchto odtieňov priestor vizuálne rozširuje. Takýto interiér sa odporúča striedmo doplniť niekoľkými ďalšími farbami..

Sivomodrá škôlka

Otázka číslo 3: «Aké doplnky sú najvhodnejšie pre detskú izbu v odtieňoch šedej?»

Aby interiér detskej izby v sivej farbe nepôsobil nudne a neradostne, mali by ste do nej vybrať vhodný nábytok, svietidlá, záclony, nočné podložky a ďalšie súvisiace príslušenstvo. Jasné akcenty urobia miestnosť výraznejšou, «podať injekciu» trochu radosti a pozitívnej nálady v interiéri.

Jasné akcenty v miestnosti Šedá farba v detskej izbe

Veľkolepé sedacie súpravy v šťavnatých odtieňoch, ako aj ozdobné vankúše vo forme valčekov, dokonale rozriedia sivý interiér. Na rovnaké účely môžete použiť svetlé obrázky umiestnené na stenách škôlky a pôvodné nástenné hodiny..

Oddelené postele v detskej izbe Svetlé doplnky v detskej izbe

Sivá tapeta sa perfektne hodí k závesom a nábytku v krémovej farbe. Textil v detskej izbe môže byť pokračovaním hlavnej farebnej palety. Je pravda, že na to by ste mali používať šedú v rôznych odtieňoch. Napríklad prikrývky na posteľ a závesy môžu byť ľahšie ako tapety. V takýchto prípadoch sú vhodné sivé látky so vzorom. Veľké zrkadlá vyzerajú skvele v sivom interiéri.

Prísny interiér detskej izby Sivožltý interiér

Pri zdobení detskej izby môžu byť šedé farby použité úplne iným spôsobom – vo forme ľahkého nábytku a rôznych doplnkov rovnakého tónu. Sivé šatníky a pohovky budú vyzerať skvele v interiéroch, ktoré sú jasnejšie, ako sa pôvodne plánovalo. Tmavosivý nábytok pomôže v detskom domove stlmiť vzburu farieb. Svietidlá a stojacie lampy by mali tiež zodpovedať všeobecnej myšlienke dizajnu: môžu byť kontrastné alebo strieborno -šedé – aby zodpovedali farbe nábytku..

Detská izba v sivom štýle Svetlé objekty v detskej izbe

Pri organizovaní osvetlenia v miestnostiach, kde prevláda sivá, treba pamätať na to, že takýto interiér vyžaduje dostatočné množstvo prirodzeného svetla. Ak v detskej izbe prevláda umelé osvetlenie, potom by to malo byť veľmi dobré. V takýchto obytných oblastiach sa odporúča nainštalovať mnoho rôznych svetelných zdrojov. Môžu to byť nielen lustre, ale aj všetky druhy žiaroviek rôznych typov..

Farebné prehozy do škôlky Detská časť v apartmáne

Nebojte sa experimentovať so sivou – efekt jeho kombinácie s inými odtieňmi môže prekonať vaše najdivokejšie očakávania. V každom prípade sa nič nepokazíte, pretože sivá farebná schéma, vzhľadom na svoju neutralitu, vám umožní viacnásobne upraviť už vytvorený interiér detskej izby a umožní zlepšiť vzhľad miestnosť podľa potreby.