Návrh bytu v panelovom dome

Navrhnúť byt v panelovom dome nie je také jednoduché. Je to namáhavé, ale v zásade zaujímavé zamestnanie. Hlavnou ťažkosťou je skutočnosť, že panelový dom je konštrukcia zostavená z rovnakých blokov. Aby bolo jasnejšie, predstavte si dom z krabičiek od zápaliek, princíp je rovnaký – bloky rovnakej veľkosti sú poukladané na seba. Samozrejme, pokiaľ ide o proces stavby, je to pohodlné a práca sa robí rýchlejšie. Miestnosti sú však malé, úzke a majú nepohodlné usporiadanie – na konci je iba jedno okno. Je zásadne ťažké niečo zmeniť za predpokladu, že takmer všetky steny sú nosné alebo monolitické. Toto je špecifikum blokových budov. Preto by mal byť návrh založený na vizuálnych efektoch..

Návrh bytu v panelovom dome

Existuje mnoho spôsobov, ako vizuálne expandovať a meniť priestor, tu sú niektoré z nich:

Farba

Koncové steny môžu byť jasnejšie ako bočné steny. To isté sa dá urobiť so závesmi – vyberte im bohatší sortiment ako tapety.

Nábytok

S pomocou správneho usporiadania môžete izbu urobiť priestrannejšou, konkrétne umiestniť masívny nábytok bližšie k koncovej stene. A tiež umiestnením zrkadiel môžete vytvoriť efekt objemového priestoru..

Zónovanie

Môžete vytvoriť priečne zónovanie, potom sa miestnosť rozdelená na časti stane pohodlnejšou a priestrannejšou. To všetko je možné dosiahnuť vysokými policami, zvislými policami a skrinkami. Pódium tiež patrí k zónovému efektu – je to neobvyklé, krásne a tiež pomôže zväčšiť priestor..

Arch

Za predpokladu, že stenu nemožno zbúrať a naozaj chcete kombinovať miestnosti, napríklad kuchyňu a obývaciu izbu alebo toaletu a vaňu, môžete použiť oblúkovú techniku. To znamená, že namiesto dverí, ktoré spájajú miestnosti, urobte oblúk. Dosiahnete tak požadovaný výsledok pri zachovaní nosnej steny a vyzerá to veľmi krásne..

Najzaujímavejšie je, že v závislosti od preferencií a vkusu majiteľov môžete použiť buď jednu metódu, alebo dve, tri a dokonca všetky štyri. Hlavnou vecou je vopred si dobre premyslieť, kde, čo a ako by malo byť.

Efekt zónovania

Celostenné okno je neobvyklé, svieže a veľmi krásne

Okno plné steny

Orientácia štýlu

Už sme teda zistili prvú fázu zdobenia bytu v panelovom dome, ktorá pomohla vizuálne rozšíriť priestor. Ďalším krokom je vybudovanie štýlového zamerania. Rozhodne môžeme povedať, že takýto byt bude dobre vyzerať v minimalistickom štýle. Práve tento štýl pomôže udržať to malé množstvo priestoru, ktoré je viac -menej voľné. Ak si prajete, môžete samozrejme použiť high-tech, vidiecky alebo etnický štýl, ale je to minimalistická stručnosť, ktorá vytvorí pocit pohodlia a poriadku. To znamená, že v miestnosti nie sú žiadne zbytočné detaily. A v miestnostiach skromnej veľkosti to nie je vôbec prijateľné..

Minimalizmus a nič viac Najúspešnejším štýlom je tu minimalizmus.

Aby bolo možné umiestniť všetky potrebné dekoračné položky, ak existuje taká túžba, alebo len malé položky, môžete do steny postaviť výklenky a police. Nezaberie miesto a nebude pôsobiť objemne..

Vstavané výklenky

Vytvorenie priestrannej obývačky z toho, čo je

V takýchto apartmánoch je obývačka, ak existuje, malá a úzka. A tu by som chcel umiestniť pohodlnú pohovku a stôl na príjem hostí alebo príjemnú zábavu s rodinou. A aby táto miestnosť aspoň nejako zodpovedala svojmu účelu, môžete použiť techniku ​​kombinovania miestností. V závislosti od toho, ktorá izba sa stane hosťovskou a ktorá je vedľa nej, môže byť kombinovaná buď s kuchyňou alebo so spálňou..

Najbežnejšou možnosťou je kombinovať s kuchyňou. Zónovanie môže byť s priečkami alebo správne umiestneným nábytkom. V každom prípade získate holistickú a pomerne priestrannú izbu. Tu bude tiež vhodné zvýrazniť oblasti farbou. A tiež môžete použiť viacúrovňové stropy a reflektory..

  • Pohodlné a praktické

    Obývačka spojená s kuchyňou

  • Šetrenie miesta môže byť krásne

    Obývačka spojená s kuchyňou

PredchádzajúceĎalej12

Pokiaľ ide o spálňu, môžete použiť aj priečky alebo zásteny alebo jednoducho zavesiť závesy po obvode postele..

Obývačka a spálňa Spálňa oddelená závesmi

Alebo vo všeobecnosti, aby ste neboli oddelení ničím iným ako nábytkom, operadlo pohovky sa už môže stať akousi priečkou.

Zadná časť pohovky je už priečkou Zónovanie so sedačkou

Je lepšie zvoliť farebnú schému obývačky v neutrálnych alebo svetlých farbách, najmä preto, že sa jedná o byt v panelovom dome, ktorý sa priestorovo nelíši. Svetlé odtiene preto pomôžu vizuálne zväčšiť priestor..

Svetlá obývacia izba Interiér obývačky vo svetlých farbách

Panelová spálňa

Pokiaľ ide o výzdobu spálne, hlavným problémom je umiestnenie postele. Pretože všetky ostatné atribúty môžu byť vyrobené buď v kompaktnej verzii, alebo vstavanej, ale posteľ nemôže byť menšia, ako je potrebné. Preto existuje niekoľko možností umiestnenia. Prvá je rozkladacia pohovka, čo je typ pohovky, ktorá sa rozkladá ako manželská posteľ. To znamená, že keď je zostavený, nezaberá veľa miesta, ale v rozloženom stave je to dosť priestranná a pohodlná možnosť..

Pohovkový transformátor sa už dlho považuje za pohodlný a veľmi funkčný

Pohovka - transformátor

Druhou možnosťou je posteľ zabudovaná do výklenku. V stene je vyrobený špeciálny výklenok, do ktorého je ráno zostavená posteľ a zatvorená dverami. Docela pohodlné, pretože vôbec nezaberá miesto v miestnosti, je tu len otázka skladania a rozkladania. Ale to všetko je vhodné pre páry, ktoré chcú spať na manželských posteliach, a aby obaja manželia neboli proti múru. Pretože ak postavíte posteľ do rohu k stene, výrazne ušetrí aj miesto. A pre mládencov alebo štíhlych manželov môže byť stále vhodná jedna a pol posteľ alebo pohovka.

Posteľ pre dvoch Jedna a pol postele Jednolôžko Posteľ pre tenkých

Na ukladanie vecí sú namiesto veľkých šatníkov – ak na ne nie je miesto – perfektné nočné stolíky, závesné skrinky, vstavané výklenky a tak ďalej. Odporúča sa použiť akýkoľvek dostupný priestor, napríklad pod oknom, v blízkosti okna a nad ním. Spodná časť môže slúžiť ako stôl, to znamená, že namiesto okenného parapetu môžu byť na bokoch nižšie skrinky. A urobte priestor blízko a nad oknom pre výklenky a uložte tam rôzne položky. Môžete tak ubytovať potrebné veci bez preťažovania priestoru..

Niekedy musíte využiť maximálne využiteľný priestor

Okenné výklenky

Kuchyňa alebo kuchynský kút …

Kuchyne v panelových domoch nie sú príliš priestranné, preto je potrebné urobiť všetky možné kroky k vytvoreniu pohodlia. Pretože skromná veľkosť kuchyne neumožňuje súčasne mať dobrý pracovný priestor, chladničku a pohodlný jedálenský stôl.

Ako vždy teda existuje niekoľko možností. Najlepšie je prepojenie kuchyne a obývačky. Samozrejme, ak stena medzi nimi nie je nosná a dá sa zbúrať. Ak je to tak, potom získate pomerne priestrannú izbu, kde sa zmestí pohodlný pracovný priestor, chladnička, dobrý jedálenský stôl (už na území obývačky) a ďalšie zariadenia na príjemnú zábavu. Mimochodom, jedálenský stôl môže fungovať ako rozdeľovač a oddeľovať kuchyňu od obývačky..

Tabuľkový efekt zónovania

Ale! Nie vždy šťastie a stena nie je nosná. Ak sa toho nemožno dotknúť, môžete namiesto dverí vytvoriť otvor s oblúkom – to je veľmi krásne – a medzi ne položiť stôl na kolieskach, to znamená, že môžete jesť v jednej alebo druhej miestnosti jednoduchým pohybom stola. . Chladnička teda môže zostať v kuchyni, čo ženám v domácnosti uľahčuje život a pracovná plocha sa výrazne nezníži..

Ak malú kuchyňu nemožno k ničomu pripojiť, môžete sa uchýliť k trikom, napríklad k výsuvnému alebo skladaciemu stolu. To znamená, že stôl môže byť zabudovaný do steny alebo na ňom ležať. Ukazuje sa, že keď nie je potrebný, jednoducho neexistuje. A potom môžete hovoriť o dobrom pracovnom priestore. Aby sa vám však zmestila aj chladnička, môžete použiť nástenné skrinky. Samozrejme, už sú v každej kuchyni, ale tu sa navrhuje, aby boli plytké a veľmi vysoké, dokonca až po strop. Úplne hore uložte to, čo sa používa veľmi zriedka. Spodné skrinky tak budú oveľa menšie a je možné do nich umiestniť chladničku.

Vysoké skrinky

Paleta farieb, rovnako ako vo všetkých ostatných miestnostiach, by mala byť svetlá, ak existuje túžba vizuálne zväčšiť priestor.

Vaňa a WC

Prirodzene, kúpeľňa a WC tiež nemajú dostatok miesta. Najracionálnejším riešením by preto bolo spojiť tieto dve miestnosti. Potom sa tam zmestí práčka a pohodlná vaňa alebo sprcha a všetky ostatné potrebné vlastnosti. Medzi techniky vizuálneho vylepšenia patria svetelné tóny, zrkadlá, matné dlaždice a bodové svetlá pre príjemné rozptýlené svetlo..

Detská izba

V detskej izbe, ako v žiadnej inej, je nedostatok priestoru akútne pociťovaný. Práve deti potrebujú miesto na hranie, beh a podobne. Preto je potrebné čo najviac ušetriť miesto. Môžete napríklad položiť podkrovnú posteľ, ktorá zaberie miesto parapetu, a pod ňou bude vybavená pracovná plocha alebo úložný priestor. Malo by sa pamätať na to, že ak je posteľ tak blízko okna, mala by byť čo najtesnejšia, aby prievan nepoškodil zdravie dieťaťa. Tiež tu budú vhodné vstavané výklenky, aby ste nepreplnili priestor skrinkami alebo skrinkami..

V našej dobe teda existuje veľa trikov, trikov a zariadení, aby bol aj malý byt v panelovom dome pohodlný, priestorný a krásny. Všetko, čo je potrebné, je pristupovať k procesu s dušou a trpezlivosťou. Dobre si všetko, samozrejme, dobre premyslite.

Panelová kuchyňa s bodovými svetlami Útulná obývačka Tmavý nábytok na svetlom pozadí zväčšuje priestor Jasné farby oživia miestnosť Tmavé tóny pre solídnu atmosféru Chodba a kuchyňa Kreatívna spálňa Dobre premyslený dizajn je polovica úspechu Čím je okno väčšie, tým je miestnosť priestrannejšia. Strohosť a solídnosť Kompetentné rozloženie Dôležitý je aj správny dekor