Módne kúpeľňové dlaždice 2016

Keramické dlaždice sú jedným z najobľúbenejších kúpeľňových doplnkov. Majitelia domov po celom svete sa už desaťročia rozhodujú chrániť povrchy svojich kúpelní týmto praktickým a vizuálne príťažlivým materiálom. A nie je prekvapujúce, že sa výrobcovia každoročne pokúšajú predstaviť nové kolekcie keramických dlaždíc všetkých druhov tvarov, veľkostí, farieb a textúr pre široký predaj. Náš globálny výber súčasných kúpeľňových a toaletných prevedení bude ilustrovať mnohostranné využitie obkladov v technických miestnostiach..

Moderný interiér kúpeľne

Kúpeľňa s originálnou geometriou

Výber obkladov do kúpeľne

Prečo dlaždice?

Pre každú izbu so svojimi špeciálnymi funkciami a atmosférou je vhodný určitý typ povrchovej úpravy a pre kúpeľňu, s vysokou úrovňou vlhkosti a konštantnými teplotnými poklesmi, je ťažké nájsť lepšiu možnosť ako keramika..

Kúpeľňa v šedých tónoch

Svetlá kúpeľňa

Medzi mnohé výhody tohto dokončovacieho materiálu patria nasledujúce:

 • vysoká odolnosť proti vlhkosti – môžete si byť istí spoľahlivou ochranou povrchov vašej kúpeľne pred vlhkosťou (ak sú všetky spoje dlaždíc utesnené, potom vás ani riziko zaplavenia susedov zospodu neohrozuje);
 • odolnosť voči teplotným extrémom (vzhľadom na spôsob výroby keramických surovín môžu hotové výrobky odolávať vysokým teplotám, existuje mnoho typov dlaždíc, ktoré odolávajú mrazu, ale táto vlastnosť nie je dôležitá pre dekoráciu interiéru);
 • dlaždice sa ľahko čistia – môžete použiť chemické čistiace prostriedky, vzhľad vášho obkladu sa nezmení;
 • v suchom stave nie je keramika vodičom elektrického prúdu, čo je dôležité pre úžitkové priestory;
 • vysoká tvrdosť materiálu ho charakterizuje ako trvanlivý a spoľahlivý typ teliacej suroviny;
 • dlaždice sú ohňovzdorným materiálom, nemôžu horieť ani tlieť a samy o sebe nepodporujú spaľovanie;
 • keramika má vysokú tepelnú vodivosť – to je plus aj mínus materiálu. Usporiadanie teplých podláh sa najlepšie vykonáva keramickým povlakom. Ale ak je kúrenie veľmi silné, potom budú podlahy s keramickými dlaždicami horúce;
 • obklad z keramických dlaždíc je schopný skryť nedokonalosti povrchov kúpeľní;
 • dlaždice je relatívne lacný spôsob, ako vyzdobiť kúpeľňu z hľadiska ceny, kvality a trvanlivosti.

Originálna potlač v kúpeľni

Priestranná kúpeľňa

Ale ako každý materiál, keramické dlaždice majú svoje nevýhody:

 • materiál je dosť krehký, t.j. môže prasknúť pri náraze alebo páde z ostrého, ťažkého predmetu;
 • je ťažké inštalovať dlaždice sami bez určitých zručností a špeciálnych rezných nástrojov, čo znamená, že obklady s dlaždicami znamenajú dodatočné náklady na služby špecializovaného obkladača;
 • proces kladenia keramických dlaždíc je dosť chaotický a vyžaduje si veľa príprav, vrátane nákupu ďalších materiálov.

Technická miestnosť s veľkou kúpeľňou

Biele a sivé prevedenie

Výber dlaždice pre moderný dizajn

Plánovanie rekonštrukcie kúpeľne môžete začať vo svojom sne. Na list papiera alebo v špeciálnom počítačovom programe na výber palety farieb a veľkostí dokončovacích výrobkov. Alebo sa pred vami výber materiálu objaví už v obchode pred vitrínami s najnovšími kolekciami keramických dlaždíc. Hlavnými faktormi ovplyvňujúcimi výber dlaždíc pre majiteľov bytov a súkromných domov sú nepochybne farba, tvar a náklady na tovar. Pred kúpou obkladačiek, ktoré sa vám páčia, však zistíme malé technické informácie o kvalite surovín..

Kombinovaný obklad

Kúpeľňa s dvoma umývadlami

Ako trvanlivé, praktické, estetické a pohodlné bude dokončenie vašej kúpeľne, závisí nielen od šikovnosti špecialistov, ktorí vykonávajú inštaláciu, ale aj od kvality výrobkov. Preto je dôležité pred nákupom skontrolovať všetok tovar, uistiť sa, že všetok materiál patrí do tej istej šarže (odtieň surovín sa môže líšiť v rôznych kolekciách a dokonca aj dodávkach toho istého modelu), skontrolovať výrobky na chyby , pretože vrátiť tovar podpisom na prijatie bude mimoriadne náročné.

Biela a tmavá smaragdová farba

Klasická kúpeľňa

Dlaždice na podlahy by mali mať hrúbku 9 mm alebo viac a na steny – 7 mm alebo viac. Pravdepodobne môžete vopred predpovedať, ako často sa bude technická miestnosť čistiť a či sa budú používať čistiace prostriedky. Faktom je, že odolnosť materiálu voči zásadám a kyselinám je daná predovšetkým jeho pórovitosťou. Ak sa v miestnosti aktívne používajú chemikálie, je lepšie uprednostniť dlaždice s najnižšou pórovitosťou..

Moderný interiér

Dizajn priestrannej úžitkovej miestnosti

Po výpočte počtu dlaždíc, ktoré potrebujete na obklad do kúpeľne, nezabudnite pripočítať 10% na zásoby – v prípade rozbitia alebo vyrezania dlaždíc. Nájsť dlaždice presne rovnakého odtieňa, v prípade, že nemáte dostatok materiálu, nebude jednoduché. Počet dlaždíc sa zvyšuje, ak používate materiál s veľkým vzorom alebo položíte výrobky diagonálne. Mnoho stránok predávajúcich keramické dlaždice má kalkulačku na výpočet potrebného množstva materiálu, ale je lepšie duplikovať údaje získané v obchode a na vlastnú päsť, aby ste nezostali bez jednej chýbajúcej dlaždice a neplatili za ďalší materiál..

Kontrastný interiér

Kúpeľňa vo svetlo šedej farbe

Paleta farieb do kúpeľne

Potom, čo zostanú všetky technické nuansy dokončovacieho materiálu, môžete pristúpiť k najzaujímavejšiemu a zároveň zodpovednému – výberu odtieňa pre budúci obklad do kúpeľne. Dizajnéri neprehliadajú interiéry úžitkových priestorov a pri výbere farebných riešení existujú určité trendy. Láska k bielej v miestnosti na úpravu vody môže byť považovaná za nadčasovú a módnu – snehovo biely obraz je vždy relevantný. Ale ako to môže byť? «rozriediť» – teraz uvidíme.

Snehovo biela kúpeľňa

Patchworková keramika

Dekorácia zástery v kúpeľni

Kontrastný interiér alebo bielo -čierny moderný dizajn

«Tmavé dno, biely vrch» – ideálne využitie farieb na vizuálne rozšírenie priestoru. Ale taká dizajnová technika prináša nielen vizuálne rozšírenie hraníc miestnosti, ale aj jasnú štruktúru, geometrický dizajn. Preto je dôležité, aby boli všetky povrchy kúpeľne vyrovnané, inak budú chyby v architektonických prvkoch miestnosti nápadné..

Biely vrch čierny spodok

Svetlá kúpeľňa

Kontrastný dizajn

Čiernobiela kúpeľňa

Kontrastné kombinácie

V čiernej a bielej

Biele steny, tmavá podlaha

Čiernobiele kombinácie vždy prinášajú do interiéru dynamiku, moderného ducha a prísnosť. Dokonca aj pre malé až stredne veľké kúpeľne si môžete vybrať kombináciu a dávkovanie každej z kontrastných farieb, aby ste vytvorili skutočne originálny, ale praktický dizajn..

Originálna kombinatorika

Tmavý sprchovací kút

Originálny dizajn

Čiernobiela nálada

Biela a čierna kúpeľňa

Tmavé interiérové ​​prvky

Kúpeľňa, v ktorej interiéri sa používa prevažne čierna farba, vyzerá moderne, dynamicky a prísne. Starostlivosť o čierne povrchy si samozrejme vyžaduje viac času a úsilia, pretože aj stopy po kvapkách čistej vody sú na tmavom pozadí perfektne viditeľné, ale pôvodný obraz kúpeľne stojí za to..

Čierne povrchy

Čiernobiela dekorácia do kúpeľne

Biela a šedá kúpeľňová paleta

Použitie bielej a šedej palety je v dnešnej dobe veľmi populárne. Táto farebná schéma osloví väčšinu majiteľov domov a bude skvelou kulisou pre akékoľvek vodovodné a kúpeľňové doplnky. Výsledná bielo-šedá paleta je však príliš chladná, vytvára obraz čistej miestnosti. Na zvýšenie teploty farieb v úžitkovej miestnosti sú prvky z dreva alebo ich veľkolepá imitácia perfektné. Môžu to byť dosky okolo umývadiel alebo nábytku – skladovacie systémy.

V bielych a sivých tónoch

Všetky odtiene šedej

Drevené povrchy

Biela, sivá a drevitá

Ušľachtilá šedá

Moderná zbierka dlaždíc Kúpeľňa s panoramatickými oknami

Tmavosivé dlaždice so snehovo bielou škárovacou hmotou pôsobia luxusne. Práve tento prechod od bielych stien k tmavým podlahám vytvára harmonický a vyvážený dizajn pre modernú kúpeľňu..

Tmavé dlaždice, biela škárovacia hmota

Kúpeľňa s veľkými oknami

Biele steny, sivá podlaha

Sivé a biele kombinácie

Na skutočne priestrannú kúpeľňu potrebujete veľa keramickej dlažby. Ak chcete ušetriť rodinný rozpočet, môžete použiť nasledujúcu dizajnovú techniku ​​- ozdobiť takzvané zástery keramikou. Obkladom sú vystavené iba miesta s najvyššou vlhkosťou – priestor v blízkosti vane, nad umývadlom a sprchovým kútom (ak existuje).

Zástera z keramickej dlažby

Zdobenie priestrannej kúpeľne

Každý majiteľ domu vie, že svetlé farby dokážu v malých priestoroch zázraky. To platí najmä pre ťažké malé miestnosti a miestnosti s komplexnou architektúrou, umiestnené v podkroviach alebo v bývalých podkroviach, kde je narušená symetria a stropy majú veľké skosenie..

Dokončenie malej kúpeľne

Biele prevedenie

Svetlá paleta povrchových úprav

Tmavošedá, biela a citrónová žltá spolu pôsobia neskutočne harmonicky, moderne a prakticky. Aj v malej miestnosti «Trojica» schopný vytvoriť harmonický zväzok.

Biela, sivá a žltá

Jasný prízvuk

Prírodné odtiene sú vždy v móde

Kúpeľňa je miesto, kde chceme nielen vykonávať vodné procedúry, ale aj relaxovať, odpočívať alebo dobíjať, čistiť nielen telo, ale aj svoje myšlienky. Preto sa prírodná farebná paleta vo svetlých farbách perfektne integruje do moderných interiérov. Pastelové farby, všetky odtiene béžovej a pieskovej, svetlo zelenej a okrovej – na dokončenie kúpeľne, ktorej atmosféra vás pripraví na relaxáciu a pokoj, je lepšie nevymýšľať.

Kúpeľňa v pastelových farbách

Prírodné odtiene

Kúpeľňa v béžových tónoch

Svetlo béžová paleta

Pieskové odtiene

Kúpeľňa so saunou

Jasná okrová farba s horčicovým odtieňom vyzerá vo veľkej kúpeľni luxusne. Vstavané osvetlenie pomáha zvýšiť efekt vytvorenej teplej atmosféry.

Svetlá okrová kúpeľňa

Dodajte modernému dizajnu jas

Pre mnohých majiteľov domov sú vodné procedúry spojené nie s večerným kúpeľom, ktorý vás pripraví na prípravu vrkoča, ale s ranným záchodom. Ranná sprcha v kúpeľni s jasnými akcentmi vo výzdobe vám pomôže nabiť energickosť, cítiť sa v dobrej kondícii a načerpať nové sily na celý deň. A najživšia, najjasnejšia, infekčná a dokonca smrteľná je červená. Nebojte sa ho použiť ako farebný prízvuk, ak chcete vytvoriť atmosféru kúpeľne, ktorá sa nabíja optimizmom a podnecuje k akcii..

Jasný dizajn tlače

Pri dávkovaní je lepšie použiť červenú farbu. Výborne sa hodí k snehobielym povrchom. Červená dlaždica sa zároveň môže líšiť od bielej textúrou aj veľkosťou. Existuje veľa možností na vytvorenie originálneho, jasného a pozitívneho dizajnu.

Osviežujúci dizajn sprchy

Dokonca aj úplne sivú paletu kúpeľne je možné posunúť na novú úroveň jasu integrovaním farebného odtieňa napríklad na obloženie sprchovacieho priestoru alebo dokončením zástery nad umývadlami..

Jasný prízvuk v šedej kúpeľni

Akú farbu spájame s vodnými procedúrami, s morskou hladinou, s čistotou a sviežosťou? Všetky odtiene modrej, samozrejme. Svetlomodrý, sýty tón ako čiastočná úprava kúpeľne, ideálny pre «riedenie» snehobiela paleta úžitkovej miestnosti.

Modrá ako prízvuk

Kúpeľňa v modrých tónoch

Veľký tlač na keramických dlaždiciach je v projektoch moderného dizajnu stále menej bežný, ale aj keď je prítomný, ale v jasných tvaroch a pestrých farbách. Kvetinová potlač vždy prináša sviežosť do interiéru miestnosti.

Kvetinová potlač

Kaleidoskop tvarov a veľkostí

Vytvorenie obrazu kúpeľne je primárne dôsledkom farebnej palety, ale tvar a veľkosť dokončovacieho materiálu ovplyvňujú aj naše vnímanie interiéru úžitkovej miestnosti. Napríklad pre malú kúpeľňu je lepšie nepoužívať veľké dlaždice. Kombinácia dlaždíc rôznych tvarov a veľkostí, v závislosti od spôsobu inštalácie, vizuálne rozšíri priestor – horizontálne pruhy zvýšia plochu miestnosti a vertikálne pruhy pomôžu stropu pôsobiť vyššie..

Horizontálne vložky

Pôvodný výber veľkosti

V moderných projektoch kúpeľňového dizajnu stále častejšie vidíte používanie veľkých dlaždíc na obklady, stien aj podláh. Veľké dlaždice vyzerajú skvele v pomerne priestranných úžitkových priestoroch.

Veľkoformátové dlaždice Dokončenie s veľkými dlaždicami

Obklad s veľkými dlaždicami

Podkrovná kúpeľňa

Dlaždica «pod zemou» veľké rozmery sa stále častejšie vyskytujú v projektoch moderného dizajnu. Inštalácia dlaždíc podľa princípu muriva nikdy nevyjde z módy a môžete si byť istí, že interiér vašej miestnosti pre vodné procedúry bude relevantný ešte mnoho rokov..

V odtieňoch šedej

Veľké dlaždice

Mozaika je všestranný dokončovací materiál pre povrchy so zložitou geometriou – k hladkým tvarom, krivkám, výklenkom a zložitým geometrickým tvarom sa dostanete pomocou tejto menšej verzie keramických dlaždíc. V súčasnej dobe sú mozaiky rôznych tvarov, veľkostí prvkov a samozrejme farieb prezentované vo forme hotových blokov spravidla štvorcového tvaru. Takéto balenie výrazne zjednodušuje proces inštalácie, a napriek tomu sa odporúča nespoliehať sa na svoje vlastné schopnosti, ale poskytnúť príležitosť na dokončenie práce profesionálom. Zvlášť ak sú povrchy, ktoré sa majú natierať, geometricky zložité.

Mozaiková výzdoba

Snehobiela mozaika

Kúpeľňa s prepracovanou architektúrou

Pomocou mozaikových dlaždíc je možné obkladať povrchy akéhokoľvek tvaru, polkruhy v spodnej časti umývadla sa stanú ústrednými bodmi dizajnu kúpeľne, ak pre ne vyberiete farebné odtiene..

Svetlá mozaika

Malá kúpeľňa vyzerá originálne, obložená štvorcovými dlaždicami rovnakej veľkosti na podlahe a stenách. Kontrastná kombinácia bieleho povrchu výrobkov a tmavej zálievky spojov dlaždíc dodáva dizajnu na originalite.

Biele dlaždice, tmavá zálievka

Kombinujeme dlaždice rôznych tvarov a modelov

Použitie kombinovaných vložiek umiestnených zvisle vzhľadom na hlavný dokončovací materiál vám umožňuje vizuálne zvýšiť výšku miestnosti. Nehovoriac o skutočnosti, že takáto kombinatorika prináša do dizajnu úžitkovej miestnosti pestrosť farieb..

Vertikálne vložky

Farebné rozloženie

Podobný efekt, ale široký, je možné dosiahnuť použitím tmavých vložiek na bielom pozadí, umiestnených horizontálne.

Kontrastné pruhy

Použitie štruktúrovaných dlaždíc ako prízvuku na obloženie jednej zo stien alebo jej časti vždy prináša do návrhu prvok novosti a originality. V závislosti od reliéfu keramických dlaždíc je potrebné vybrať dizajn pre veľkú alebo stredne veľkú miestnosť. V malej kúpeľni je lepšie nie «jesť» užitočný priestor vďaka konvexným povrchom.

Textúrované dlaždice ako prízvuk

Reliéfna dlaždica

Dlaždica «pod zemou» pre obklady do kúpeľne – klasika žánru, ktorá je vždy v trende. Môže mať rôzne tvary, prezentované v lesklom alebo matnom prevedení, nehovoriac o bohatosti farebnej palety. A napriek tomu už dlho existuje koncept dizajnu kúpeľne, najobľúbenejšou je možnosť snehovo bielych dlaždíc. «pod zemou» s bielou alebo kontrastnou tmavou zálievkou. Kombinácia bielych dlaždíc s pestrým dekorom obsahujúcim inú hlavnú farbu povrchovej úpravy umožnila vytvoriť harmonický a navonok zaujímavý obraz kúpeľne..

Biele dlaždice

Kombinácia povrchových úprav

Nasledujúci projekt dizajnu kúpeľne používa dlaždice. «pod zemou», figúrka a mozaika vo forme plástov. Interiér zároveň nepôsobí pestro alebo dokonca eklekticky. Faktom je, že všetky typy obkladových materiálov v tejto miestnosti majú rovnaké riešenie farby a textúry..

Dlaždice rôznych tvarov

Keramické dlaždice – majster imitácie

Keramické dlaždice sú široko dostupné vo všetkých farbách. Na dlaždiciach je nespočetné množstvo možností ozdôb, vzorov a textúr. Ale nielen preto majitelia domov a dizajnéri na celom svete milujú keramiku. Schopnosť simulovať rôzne povrchy, materiály, vrátane prírodných, je jedinečnou a veľmi zaujímavou schopnosťou dlaždíc. Drevené a kamenné, s kovovým leskom a efektom látky – existuje veľa možností imitácie. Náklady na výrobky budú samozrejme závisieť aj od úrovne kvality simulovaných povrchov..

Originálna imitácia

Tmavý nábytok

Malé úpravy kúpeľne

Kúpeľňa s tehlovou stenou Pôvodný interiér

Nie každý majiteľ domu je finančne schopný vytvárať kamenné dlaždice pre povrchy v kúpeľni. Ale oveľa viac zákazníkov si môže dovoliť použiť keramickú imitáciu. Pôvodný prírodný vzor kamenných povrchov dodá interiéru miestnosti na vodné procedúry punc luxusu a elegancie.

Imitácia prírodného kameňa

Farebný interiér

Imitácia prírodných surovín

Obklad z tmavého mramoru

Pre kúpeľ, akoby vytesaný z obrovského kameňa, je potrebné vhodné prostredie. Dlaždice, ktorá napodobňuje prírodný kameň so všetkou svojou drsnosťou a prírodnou textúrou, bude vynikajúcim podkladom pre neobvyklý kus sanitárnej inštalácie. Starostlivosť o takýto dokončovací materiál je určite ťažšia a vyžaduje si viac času a zdrojov, ale vynikajúci a jedinečný vzhľad úžitkovej miestnosti stojí za to..

Prírodný dizajn

Kombinácia dlaždíc, ktoré napodobňujú rôzne druhy kamenných povrchov, vytvára originálny, ale elegantný dizajn kúpeľne. Luxus prítomnosti prírodného materiálu (alebo ego úspešnej imitácie) transformuje celý obraz úžitkovej miestnosti..

Kombinácia kamenných povrchov

Originálne riešenia konečnej úpravy

Dlaždice imitujúce drevené povrchy vytvoria v kúpeľni neskutočne teplú a útulnú atmosféru. Aj v chladnejšom počasí bude miestnosť príjemná a teplá. Na pozadí vzoru dreva vyzerá snehovo biela inštalácia expresívne, veľkolepo.

Teplá farebná paleta

Pôvodný vizuálny efekt vytvárajú dlaždice s kovovými inklúziami. Ozdoby vo forme omietnutých povrchov pôsobia neobvykle a vytvárajú jedinečný interiér miestnosti pre vodné procedúry.

Pôvodná textúra