Moderný dizajn chaty

Moderné obydlie nie je len miestom na život, je to pre jeho majiteľov celý svet, odraz ich názorov na pohodlie, estetiku a funkčnosť. Pri zariaďovaní svojho domu môžu majitelia realizovať svoje dizajnérske nápady a využiť výhody moderných trendov, ktoré prešli prizmou vlastných myšlienok krásy, harmónie a praktickosti. A móda pre interiérový dizajn nestojí na mieste – objavujú sa nové materiály a ich kombinácie, skutočné farebné palety a modely nábytku, domáce spotrebiče. Samozrejme, zmena trendov v oblasti interiérového dizajnu nie je taká rýchla ako napríklad zmena hlavného prúdu v móde pre oblečenie. Istú zmenu trendov je ale možné vysledovať s každou novou sezónou. Ak plánujete rekonštrukciu alebo malú zmenu vo svojom súkromnom dome, ak chcete vidieť domov nielen pohodlný, praktický, atraktívny na pohľad, ale aj moderný, potom je pre vás náš pôsobivý výber relevantných dizajnových projektov.

Interiér modernej obývačky

Kuchyňa-jedáleň v súkromnom dome

Hlavné trendy v dizajne chát v roku 2017

Svetlé a priestranné izby

Priestor a dostatok svetla sú kľúčom k úspechu pri vytváraní akéhokoľvek interiéru. Ak má váš dom priestranné izby s veľkými oknami, nebude ťažké ho vybaviť v modernom štýle. Našťastie je situácia s veľkými plochami v súkromných domoch oveľa ružovejšia ako v štandardne stavaných bytoch. Vo svojej domácnosti môžete rozšíriť dvere a vymeniť panoramatické okná, ak si to želáte. Stáva sa však, že v súkromných domoch sa miestnosti nelíšia vo veľkých objemoch. Ak nie je možné fyzicky zväčšiť priestor, potom zostáva len dosiahnuť vizuálne zvýšenie parametrov miestností. Používajú sa všetky známe dizajnérske techniky – použitie svetlých farieb na konečnú úpravu povrchov, zrkadiel, skla a lesklých povrchov, posilnenie systému osvetlenia a distribúciu svetelných zdrojov podľa zón s použitím rozloženia, ktoré umožní prirodzenému svetlu neobmedzene sa šíriť a odmietne zakryte okná alebo použite tenké, priesvitné textílie.

Svetlá miestnosť v obývacej izbe

Priestranná a svetlá jedáleň

Súkromný dom so sklenenými stenami

Objem, priestor a svetlo

Jedáleň s veľkými klenutými oknami

Kombinácia funkčných oblastí

Kombinácia kuchyne, jedálne a obývačky v jednej veľkej miestnosti je dôležitá nielen v bytoch, ale aj v súkromných domácnostiach. Použitie otvoreného plánu pri kombinovaní funkčných segmentov nestráca na popularite. Pre mnohých majiteľov súkromných bytov je výhodnejšie využiť priestor, v ktorom sú skombinované všetky dôležité oblasti pre celú rodinu – kuchyňa, jedáleň a obývačka. K kombinovanému priestoru je často pridaná aj chodba alebo spoločná chodba. Spálne rodičov a detí sú zároveň oddelené na samostatné miestnosti, samostatné sú aj kúpeľne a toalety..

Zarovnanie funkčných segmentov

Kombinovaný priestor

Kuchyňa-jedáleň v priestrannej miestnosti

Dispozícia dvojpodlažného domu

Pri zariaďovaní spoločenskej miestnosti, v ktorej časti kuchyne, jedálne a obývačky plynule prechádzajú do seba, je dôležité zachovať všeobecný koncept, ale zároveň efektívne zónovať priestor. Takáto multifunkčná miestnosť je spravidla vyrobená v jedinom prevedení, nábytkové modely v rôznych segmentoch majú rovnaký štylistický výkon, ale môžu sa líšiť farbou a textúrou. Odchýlku od všeobecného výberu dokončovacích materiálov je možné nájsť iba v kuchynskej oblasti – kuchynskú zásteru a podlahovú krytinu v pracovnej oblasti je možné vyrobiť pomocou keramických (kamenných) dlaždíc. Každá funkčná oblasť má navyše svoje vlastné svetelné zdroje – bodové alebo vo forme pásového osvetlenia.

Kuchyňa-jedáleň-obývačka v jednej miestnosti

Všade strom

Multifunkčné priestory

Tradičná kuchyňa-jedáleň

Kombinácia funkčných oblastí však ovplyvnila nielen prepojenie obývačky s kuchyňou a jedálňou. V moderných domácnostiach je zriedkavé nájsť domácu kanceláriu ako samostatnú miestnosť. Výnimkou sú iba majitelia, ktorí pracujú z domu a väčšinu dňa trávia za svojim stolom alebo počítačom. V ostatných prípadoch sa malá domáca kancelária nachádza v priestoroch s iným funkčným účelom. Napríklad v spálni môže pracovný stôl okrem iného plniť úlohu toaletného stolíka. Pracovisko sa najčastejšie nachádza pri okne, ale všetko závisí od veľkosti, rozloženia a počtu okenných otvorov v miestnosti.

Dôraz na kreslo

Spálňa v modrých tónoch

Pastelové odtiene

Pracovisko môže byť tiež umiestnené v jedálni, ak je izolované v samostatnej miestnosti veľkého priestoru …

Pracovisko v jedálni

Zavedenie domácej mini kancelárie do priestoru obývačky nie je menej populárne …

Skrinka v obývačke

Domáca kancelária v obývačke

Použitie ekologických motívov

Zavádzanie motívov v ekologickom štýle do moderného interiéru nie je novým trendom. V nasledujúcej sezóne však nestráca svoj význam. Koniec koncov, mnohí z nás by sa chceli v hlučnom a prašnom meste cítiť blízko k prírode a najľahšie to urobia v útulnom a tichom prístave – vlastnom dome. S pomocou prírodných materiálov a živých rastlín nie je ľahké vniesť do moderného interiéru teplé poznámky, ale ani vytvoriť skutočne exkluzívny dizajn. Napríklad hrubo hotové drevené stropné trámy budú vyzerať kontrastne v minimalistickom interiéri alebo medzi lesklým a kovovým leskom high-tech miestnosti..

Eko-motívy v modernom štýle

Prírodné motívy v spálni

Drevo vo výzdobe a nábytku

Kombinácia materiálov

Dôraz na výzdobu stropu

Dôraz na drevené prvky

Prírodné motívy

Dokončovacie funkcie

Súčasný štýl kladie do popredia dizajnu obytných priestorov osobné pohodlie. Aj pri povrchových úpravách je pohodlie a praktickosť, trvanlivosť a ekologickosť materiálov stále dôležitejšie ako estetika. Preto sa obyčajné povrchy, ktoré nie sú schopné poškodzovať ľudí a životné prostredie, ľahko udržiavajú a dajú sa dlhodobo využívať, stávajú hlavným prúdom. Je veľmi obľúbené zavádzať ho do miestností s konvenčnou povrchovou úpravou na imitáciu betónových povrchov. Vytvoriť «betón» stenu alebo jej časť je možné vykonať pomocou tekutých tapiet, dekoratívnej omietky alebo netkanej textílie. Korkové obklady na steny alebo ich časti nie sú o nič menej obľúbené. Vysoká šetrnosť k životnému prostrediu, schopnosť «dýchať», prioritou sú vynikajúce zvukové a tepelné izolačné vlastnosti.

Betónové povrchy

Kombinovaná úprava

Originálne prevedenie

Lakonický spôsob dokončovania

Jedným z trendov, ktoré sa objavili pred niekoľkými sezónami, bolo použitie textúrovaných dokončovacích materiálov na ozdobenie akcentovanej steny v spálňach, obývačkách, kanceláriách, jedálňach a dokonca aj v detských izbách. Použitie textilných tapiet, nástenných panelov vyrobených z rôznych surovín vám umožňuje nielen vytvoriť rozmanitosť vo výzdobe zvislých povrchov miestnosti, ale aj vytvoriť skutočne jedinečný interiérový dizajn..

Akcentová stena

Kombinujeme dokončovacie materiály

Ďalším rovnako populárnym trendom v dizajne prízvukových stien je použitie muriva. Môže to byť skutočná tehlová stena, ponechaná vo svojej prirodzenej farebnej schéme a ošetrená iba potrebnými antiseptikmi, môže to byť napodobenina s tapetami alebo stenovými panelmi, dlaždicami. Je tiež dôležité maľovať tehlové steny na bielo (alebo akékoľvek svetlo, pastelový tón – v závislosti od farebnej schémy interiéru), akcent povrchu sa nezískava podľa farby, ale podľa textúry.

Snehobiele murivo

Dekorácia do kuchyne

Nezvyčajná dekorácia steny a stropu

Originálny dizajn

Kontrastný interiér

Módne farby

Biela nikdy nevyjde z módy. A nielen preto, že perfektne prispieva k vizuálnej expanzii priestoru v malých miestnostiach. V priestranných izbách sa používa aspoň ako hlavné pozadie. S pomocou bielej farby vytvoríte ľahký, vzdušný, takmer beztiažový obraz interiéru. Navyše sa dobre hodí k akýmkoľvek farebným riešeniam zvyšku dizajnu miestnosti, čo je dôležité pre majiteľov domov, ktorí sa rozhodnú sami vypracovať projekt obnovy domu. Na snehobielom pozadí dokonca aj matné objekty pôsobia kontrastne, expresívne a veľkolepo

Snehovo biele povrchy

Svetlý obraz miestnosti

Ľahký dizajn obývačky

Svetlé povrchy v kuchyni

Snehobiela idyla kuchyne

Kontrastné kombinácie už niekoľko sezón nevychádzajú z módy. Dynamické, expresívne a zároveň navonok príťažlivé obrazy priestorov, ktoré môžu vzniknúť striedaním snehobielych plôch s tmavými škvrnami, milujú návrhári aj ich zákazníci. Čiernobiely interiér je zriedený rôznymi odtieňmi šedej, zavedením drevených povrchov. Výsledkom je svieže, ale strohé, moderné, ale útulné prostredie..

Kontrastný dizajn kuchyne

Striedanie svetla a tmy

Kontrastné kombinácie

Kontrastný vzhľad obývačky

Moderný, kontrastný dizajn

Biely a čierny interiér

Najnovším trendom je integrácia svetlých interiérových predmetov do svetlého obrazu miestnosti. Na pozadí snehovo bielych alebo pastelových povrchov bude akýkoľvek farebný kus nábytku alebo dekoru pôsobiť veľkolepo a expresívne. Ale v tejto sezóne, návrhári ponúkajú nie «byť plachý» pri výbere prízvuku a získajte skutočne svetlé a farebné interiérové ​​prvky. Môžu to byť hlboké tmavé tóny aj jasné nasýtené odtiene..

Svetlé interiérové ​​položky

Akcentné škvrny

Svetlé detaily

Svetlé objekty na bielom pozadí

Zložité odtiene modrej sú v tejto sezóne neuveriteľne obľúbené. Ultramarínová a tyrkysová, malachitová modrá a indigová, modrá s bielym alebo sivým nádychom, farba «rozstrapkané rifle» alebo jasná obloha – všetky tieto variácie je možné použiť ako hlavné pozadie miestnosti (všetko závisí od jej veľkosti a umiestnenia vzhľadom na svetové strany), ako aj vo forme prízvukových škvŕn na svetelnom obraze priestoru..

Farebný tón úložných systémov

Farebná schéma pre kuchyňu

Pôvodná farebná schéma

Jasné tyrkysové akcenty

Sýto modrá sivá farba nábytku

Krásny odtieň fasád

Kombinácia blues a blues s horčicovými, pieskovými, zlatými a citrónovými tónmi sa stáva hlavným prúdom projektov moderného dizajnu. Kombinácie sú dosť odvážne a vyžadujú si zásah špecialistov. Preto je potrebné dokončovacie materiály aj nábytok, vyberte si, čo sa nazýva «žiť». Nemali by ste sa spoliehať na fotografie na internete – odtiene by mali byť v harmónii, mali by prispievať k vytváraniu pozitívnej, ľahkej, ale zároveň exkluzívnej atmosféry miestnosti.

Príjemná farebná kombinácia

Svetlé kombinácie

Pekná farebná paleta

Svetlé čela kuchynských skriniek

Aktuálny výber nábytku

Jednoduchosť a stručnosť, pohodlie a pohodlie sú v móde. V projektoch moderného dizajnu je čoraz zriedkavejšie vidieť kusy nábytku, ktoré sú zložité v dizajne a ktoré sa kupujú výlučne kvôli popularite mena návrhára. Pohodlné a jednoduché geniálne riešenia sú kľúčom k vytvoreniu pohodlného, ​​funkčného a útulného interiéru. Ak hovoríme o čalúnenom nábytku do obývačky a spálne, potom je väčšinou jednoduchý a výstižný, ale vyrobený z pevných materiálov, ktoré môžu vydržať mnoho rokov. Čalúnený nábytok je často vybavený skladacími mechanizmami, je schopný transformácie, má dutiny, ktoré slúžia ako úložné systémy – v popredí je funkčnosť, praktickosť a jednoduché používanie.

Čalúnený nábytok do obývačky

Priestranný dizajn obývačky

Dôraz na svetlé čalúnenie

Kráľovstvo symetrie

Pokiaľ ide o výber nábytku používaného ako skladovacie systémy, hladké fasády sú stále v móde. Lakonicizmus a jednoduchosť, dokonca aj určitá závažnosť takéhoto výkonu, harmonicky zapadajú do akýchkoľvek variácií moderného štýlu. V kuchynskom priestore sa na realizáciu horných a dolných poschodí skriniek používajú hladké fasády (alebo kombinované s dverami vybavenými kovaním), v obývacích izbách sa používajú nízke úložné systémy, v niektorých prípadoch – sklopné moduly, v spálňach je lakonizmus najčastejšie prítomné vo forme vstavaných skríň.

Hladké fasády

Snehovo biely lesk

Originálne a prísne prevedenie

Hladké fasády do obývačky

Moderné zariadenie

Zdobenie a osvetlenie moderného domu

Minimalizmus má stále menší vplyv na prípravu projekčných projektov pre miestnosti v modernom štýle. Hlavné trendy zostali rovnaké – snaha o maximálny komfort rozdelením dostupného priestoru medzi potrebné položky do domácnosti. Je potrebné zbaviť sa všetkého, čo je nadbytočné, a nechať len funkčné položky, ktoré môžu tiež pôsobiť ako dekor. V novej sezóne táto téza zmäkčuje, dizajnéri ponúkajú viac príležitostí na výzdobu svojich domovov. Ale žiadna dekorácia by nemala poškodiť holistické vnímanie obrazu vesmíru – nemalo by ho vrhať, drviť povrchy, vizuálne znižovať hlasitosť.

Dekorácia miestnosti

Škandinávske motívy

Spálňa s tradičnými motívmi

Osvetľovací systém hrá dôležitú úlohu pri vytváraní priestorov akéhokoľvek funkčného účelu. Ale v súkromných domoch je výber a distribúcia žiaroviek akútnejšia, pretože mnohé miestnosti majú skutočne veľkú plochu a obsahujú rôzne segmenty života, z ktorých každá potrebuje individuálne osvetlenie. Ak je v priestore kombinovaných niekoľko zón, potom osvetľovací systém spravidla funguje ako hlavný centrálny luster (alebo dva), bodové svetelné zdroje v každej zóne a možné osvetlenie zabudované do nábytku (najčastejšie v kuchynských priestoroch).

Neo-klasika v kuchyni

Systém bodového osvetlenia

Biela a čierna kuchyňa

Osvetlenie v priestrannej miestnosti

Vlastnosti dizajnu miestností na rôzne účely

Obývačka

Formovanie moderného štýlu je výrazne ovplyvnené škandinávskym štýlom. Jeho jednoduchosť, bok po boku s pohodlím a eleganciou, láka dostupnosťou výkonu a všestrannosti. Motívy severských krajín je možné využiť nielen v bytoch, ale aj v mestských alebo vidieckych domoch. Snehobiele steny, pohodlný čalúnený nábytok, povinná prítomnosť drevených povrchov (či už je to podlaha, skladovacie systémy alebo pracovisko), textil vyrobený z prírodných surovín a živé rastliny – v takom prostredí sa väčšina z nás môže cítiť pohodlne. a pohodlné..

Škandinávsky štýl

Moderná obývačka

Útulnosť v priestrannej miestnosti

V snehobielom dome

Spálňa

Spálňa v modernom súkromnom dome je svetlá a pohodlná izba. Nie vždy priestranné, ale nevyhnutne zdobené maximálnou úrovňou osobného pohodlia pre majiteľov priestoru. Svetlá povrchová úprava vytvára perfektný tón pre hlavný panel «charakter» interiér – postele. Práve lôžko sa stáva hlavným prízvukom a je ho možné vykonávať s určitým luxusom – drahé čalúnenie čelo postele, prírodné textílie v textilnom prevedení.

Lakonický dizajn spálne

Praktický interiér

Živé farebné kombinácie

Spálňa v pastelových farbách

Kuchyňa a jedáleň

V súkromných domácnostiach je kuchyňa spravidla pomerne priestrannou miestnosťou, v ktorej nemusíte vykrajovať každý centimeter využiteľného priestoru. Preto vo väčšine prípadov nie je potrebné pre jedáleň vyčleniť samostatnú miestnosť. Kuchyňa zariadená v modernom štýle je technologicky vyspelá a multifunkčná, lakonická vo svojej výzdobe, ale multitaskingová, pokiaľ ide o integráciu domácich spotrebičov do nábytkového súboru. Štandardne sú dodržané všetky ergonomické zásady správneho a bezpečného usporiadania spotrebičov, skladovacích systémov, pracovných plôch a miest na stravovanie – oblasť vám umožňuje neuložiť.

Kuchyňa-jedáleň v súkromnom dome

Kuchynský komplet vo svetlých farbách

Interiér kuchyne v súkromnom dome

Detská izba

Detské izby sú priestorom, pre ktorý je ťažké umelo vytvárať trendy. Všetky deti sú iné, s vlastnými preferenciami v typoch hier a tvorivosti, obľúbených postáv, rozprávok, karikatúr. Dôležitý je aj vek dieťaťa a približný čas, preto nie je potrebné hovoriť o motívoch vypracovania návrhových projektov pre deti. Môžeme len povedať, že materiály, ktoré nepoškodzujú zdravie dieťaťa, dajú sa ľahko čistiť a zároveň nestratia svoju prezentáciu, nikdy nevyjdú z módy..

Dizajn miestnosti pre dospievajúcich

Interiér detskej izby

Svetelný dizajn detskej spálne

Kúpeľňa

Ak je celý priestor súkromného domu navrhnutý v modernom štýle, potom budú úžitkové priestory vyzerať rovnako. Praktickosť a funkčnosť sú prvoradé. Jednoduchosť výberu farebných schém vám umožňuje vytvárať vizuálne priestranné obrázky aj v miestnosti so skromnou plochou. Pastelové odtiene v povrchových úpravách a úložných systémoch sú v dokonalej harmónii s belosťou vodovodných armatúr, čím vytvárajú príjemnú a relaxačnú atmosféru.

Kúpeľňový dizajn

V priestrannej kúpeľni

Kontrasty v kúpeľni

Dekorácia a rozloženie kúpeľne

V svetlej a priestrannej kúpeľni