Moderné nápady na dekoráciu obývačky

Aby ste efektívne vyzdobili modernú obývaciu izbu, nestačí vybrať správnu paletu farieb, dokončovacie materiály a nábytok – musíte dať interiéru osobitý charakter, svoj vlastný jedinečný štýl. Koniec koncov, obývacia izba je vizitkou každého domova. Nie je to len spoločenská miestnosť na zhromažďovanie všetkých členov domácnosti, ale aj miestnosť, v ktorej sú prijímaní hostia, organizujú sa večierky, oslavy. Obývacia izba je priestor, ktorý môže starostlivo preskúmať hosť, ktorý prvýkrát vstúpi do domu alebo bytu. To je dôvod, prečo návrhári odporúčajú venovať osobitnú pozornosť výberu dizajnu pre obývaciu izbu – jeho dizajn nastaví tón celého domu. Dúfame, že projekty moderného dizajnu obývačky, ktoré ponúkame v tejto publikácii, vám pomôžu inšpirovať sa pri vytváraní vlastného, ​​jedinečného interiéru vašej vysnenej rodinnej izby..

Moderný dizajn obývačky

Súčasný interiér obývačky

Originálny dizajn

Kombinácia funkčných oblastí

Štúdiová izba je skutočným dizajnovým nápadom na mnoho sezón. Kombinácia niekoľkých funkčných segmentov v jednej miestnosti vám umožní vytvoriť pohodlné, priestranné a svetlé prostredie, dokonca aj na malej ploche. Absencia priečok, bohaté prirodzené svetlo (zvyčajne z dvoch alebo troch veľkých okien) vám umožňuje kombinovať kuchyňu a jedáleň v obývacej izbe, čím vzniká multifunkčná, ale zároveň priestranná izba. Zónovanie súčasne prebieha hlavne prostredníctvom nábytku, osvetľovacích systémov a kobercov (najčastejšie je zvýraznený rekreačný segment), ale povrchová úprava vo všetkých zónach je rovnaká, jedinou výnimkou je povrchová úprava kuchynskej zástery.

Kombinovaný priestor

Obývacia izba-štúdio

Dizajn štúdiovej izby

Kombinácia funkčných oblastí

Okrem integrácie segmentu kuchyne a jedálne do obývačky môžete rekreačnú oblasť kombinovať s pracoviskom (malou domácou kanceláriou) alebo knižnicou. Takáto kombinácia je možná aj v malých priestoroch – na inštaláciu moderného stola alebo počítačového stola (skôr ako úzka konzola) potrebujete veľmi málo použiteľného priestoru. A umiestnenie knižnice nebude vyžadovať vysoké náklady – môže byť umiestnená okolo okna alebo dverí, čím sa plocha miestnosti mierne zmenší o šírku otvorených políc.

Knižnica v obývačke

Skrinka v obývačke

Pracovisko v obývačke

Kombinovaná obývacia izba

Zónovanie miestnosti

Štúdiový apartmán

Vplyv škandinávskeho štýlu na moderný dizajn

Moderný štýl dekorácie interiéru je mnohostranný, pohltil motívy mnohých štylistík. Škandinávsky štýl má významný vplyv, pretože dáva modernému štýlu základ konceptu – lakonický dizajn s túžbou po osobnom pohodlí. Oddanosť sviežim bielym povrchom, nábytku z prírodného dreva, tmavým akcentom v podobe svietidiel a potlačí na textil, nadýchané koberce alebo «cesty» ručne vyrábané, umožňuje vám vytvoriť komplexný moderný interiér, ale atmosféru miestnosti, v ktorej je každému príjemne.

Škandinávske motívy

Vplyv škandinávskeho štýlu

Snehovo biele povrchy

Obývacia izba v škandinávskom štýle

Útulné prostredie

Orientálne motívy v modernej obývačke

Z orientálnych štýlov (hlavne japonského štýlu) moderné trendy zdedili nielen túžbu po minimalizme, závažnosti a stručnosti pri realizácii dekorácie, ale aj «zemitosť» zariadenie. Nízke modely úložných systémov s jednoduchými a dokonca prísnymi fasádami, čalúnený nábytok s nízkymi nohami alebo bez nich, umiestnenie sedacej časti bližšie k podlahe – vankúše a nízke pohovky, sedacie vaky.

Vplyv orientálneho štýlu

Odpočívadlo na podlahe

Nízke úložné systémy

Čiernobiele prevedenie

Kontrastný interiér

Podkrovný štýl a jeho prejav v projektoch dizajnu obývačky

Aby bolo možné využiť motívy loftového štýlu modernej obývačky, nie je nutné, aby ste v minulosti boli výrobnou miestnosťou, skladom alebo dielňou. Stačí mať dostatočne vysoké stropy a veľkú plochu. Jeden z najpopulárnejších dizajnových trikov, požičaný z podkrovného štýlu pre moderný štýl niekoľko sezón za sebou, je murivo ako prízvuková dekorácia steny. V tomto prípade tehla môže byť «príbuzní» stavebný materiál alebo napodobňovaný pomocou rôznych dokončovacích povrchov.

Tehlová stena v obývačke

Murovaný dizajn

Nabielená tehla

Motívy v štýle podkrovia

Murivo v interiéri obývačky

Podkrovný štýl môže byť prítomný v modernej obývacej izbe vo forme betónových stien (ako akcent) alebo ich častí, stropov so stropmi, zámerne vystupujúcich komunikačných systémov – elektrické vedenie, vetranie a kúrenie.

Konkrétna a otvorená komunikácia

Betónová nika

Eklektická obývacia izba je kľúčom k vytvoreniu originálneho dizajnu

Eklekticizmus zahŕňa miešanie motívov z rôznych štylistických smerov, aby sa vytvoril úplne jedinečný a vždy originálny interiérový dizajn. Nie je ľahké zostaviť obraz obývačky s eklektickými motívmi – zmiešaním prejavov rôznych štýlov môžete stratiť hlavnú vec – charakter miestnosti, jej zvláštnosť. Preto návrhári odporúčajú tým, ktorí nechcú kontaktovať špecialistov, aby používali štylistiku, ktorá je v duchu blízka. Do moderného štýlu môžete napríklad pridať prvky Provence a ošumělý šik. V rámci modernej štylistiky je ľahké kombinovať prvky vidieckych a ekologických štýlov.

Eklektická obývačka

Miešanie štylistiky

Mix štýlov

Arabské motívy v eklektickej obývačke

Dodatočné a dekoratívne prvky interiéru ako akcentové položky

Ústrednými bodmi dizajnu obývačky sa často stávajú dekoratívne interiérové ​​predmety, malé kusy nábytku a rôzne doplnky. To platí najmä pre dizajnérske projekty vyrobené vo svetlých alebo neutrálnych farbách. V miestnosti so svetlými stenami a nábytkom so sivým čalúnením nevedomky pôsobia svetlé dekoratívne vankúše. Podobná situácia nastáva pri dizajnérskych svietidlách, dekoráciách na stenu, originálnych záclonách alebo kobercoch. Tieto doplnky a doplnky, ktoré nie sú povinné pre interiér obývačky, sa často stávajú ústrednými bodmi, okolo ktorých je postavený celý koncept dekorácie miestnosti..

Nezvyčajný stôl

Pozor na detaily

Zónovanie nábytku

Obývacia izba so snehobielou povrchovou úpravou

Osvetľovacie zariadenia v centre pozornosti

Pôvodný luster je celkom schopný stať sa akcentovým prvkom interiéru obývačky. Veľký alebo jasný, náročný alebo slávny model závesnej žiarovky nielenže plní svoje hlavné funkcie, ale tiež udáva tón charakteru miestnosti a prináša originálnosť dizajnu spoločenskej miestnosti..

Svetlé dekoratívne prvky

Zamerajte sa na osvetlenie

Biely luster na tmavom pozadí

Nezvyčajná závesná lampa

Barokový luster v modernej obývačke

Nemenej pozornosti si zaslúžia aj stojacie lampy v najrozmanitejších prevedeniach. Sú schopní nielen vykonávať svoje hlavné funkcie – vytvárať miestne osvetlenie určitej oblasti (najčastejšie v blízkosti pohovky alebo kresla, vytvárať segment na čítanie alebo relaxáciu v tme), ale stať sa aj akcentovými prvkami interiéru. Stojacia lampa môže byť vyrobená vo forme bodového svetla, obrovskej kancelárskej stolovej lampy alebo oblúkovej konštrukcie s veľkým tienidlom. Existuje mnoho modelových možností pre moderný štýl interiéru.

Pôvodná stojanová lampa

Oblúková lampa

Zamerajte sa na detail

Útulné prostredie obývačky

Bielo -čierne prevedenie

Radiálne svetlo

Jednou z najoriginálnejších možností usporiadania obývačky s osvetľovacími zariadeniami je použitie girlandov. Malé žiarovky zavesené v náhodnom poradí po obvode miestnosti môžu vytvárať tlmené rozptýlené osvetlenie pre útulné a pohodlné prostredie. Na čítanie alebo sledovanie televízie ich ale musia doplniť miestne svetelné zdroje..

Girlandy v obývačke

Netriviálny prístup

V kombinovanej miestnosti má každá funkčná oblasť svoje vlastné zdroje umelého svetla. Svietidlá sú čiastočne zónovými prvkami. Pri otvorenom pláne sa najčastejšie používa vstavané osvetlenie po obvode a v pracovnej časti kuchyne a v segmente jedálne a obývačky sa používajú závesné žiarovky (lustre). V segmente obývačky môže byť pri pohovke alebo medzi kreslami stojacia lampa alebo stolná lampa..

Štúdiové zónovanie

Na pozadí tmavozelených stien

Osvetlenie v obývačke

Konferenčný stolík – vrchol interiéru

Konferenčný stolík urob si sám je aktuálnym trendom pri vytváraní originálneho dizajnu obývačky. Použité stavebné paletové stoly sú už dlho obľúbené medzi dizajnérmi po celom svete a ich zákazníkmi. Tento jednoduchý, funkčný a originálny kus nábytku nemusí vyžadovať takmer žiadne finančné náklady. Povrch stolov vytvorených z paliet často nie je pokrytý farbou alebo lakom, ale naopak – zámerne starnú..

Neobvyklý konferenčný stolík

Konferenčný stolík pre domácich majstrov

Pôvodná obývačka

Paletový stôl

Moderná obývačka nemusí mať jeden konferenčný stolík, ale celú zostavu malých tácok. Tabuľky zároveň nemusia mať rovnaký dizajn, materiál a farebnú schému. Môže to byť kompozícia prepojená spoločnou predstavou stojanov úplne odlišných tvarov a veľkostí..

Zloženie tácok

Sada stolov

Na pozadí tmavých stien

Originálne stojany

Svetelný dizajn

Veľký puf, stôl s mäkkým čalúnením alebo pohovka sa stane skutočným ústredným bodom obývačky, jej ostrova. Slúži ako konferenčný stolík (stačí použiť podnos) a miesto na sedenie pre niekoľko osôb (počas recepcie alebo večierky).

Ottoman - ostrov do obývačky

Čalúnený stôl

Kožušinové čalúnenie

Pufy a stojany - 2 v 1

Živé rastliny v modernej obývačke

Ak je interiér vašej obývačky navrhnutý vo svetlých farbách (čo je veľmi bežný prejav moderného štýlu), bude potrebovať jasný detail, akcentačný prvok. A čo môže byť lepšie ako svieža zeleň izbových rastlín? A nehovoríme len o malých dekoratívnych kvetináčoch s kompaktnými rastlinami vystavenými na parapete, veľké exempláre vo vážnych kadiach alebo škatuliach štylizovaných ako prútené koše nebudú jednoduché, ale stanú sa ozdobou interiéru..

Rastliny v svetlej obývačke

Veľká rastlina v interiéri

Rastliny ako prízvuk

Svetlý interiér spoločenskej miestnosti

Obrovský strom v obývačke

Závesné prútené kreslo

Šťavnatá zeleň v dizajne obývačky