Moderné kuchyne – projekty nemeckého dizajnu

Dávame vám do pozornosti rozsiahly výber projektov dizajnu kuchyne, ktoré boli úspešne implementované v Nemecku. Takmer všetky kuchyne sú zariadené v modernom štýle interiéru, v ktorom sú harmonicky integrované prvky iných štýlov. Obyvatelia Nemecka majú samozrejme rôzne predstavy o pohodlí, pohodlí a funkčnosti kuchynského priestoru, ale v nemeckých dizajnérskych projektoch existujú spoločné črty:

  • funkčnosť je v popredí;
  • jednoduché a lakonické riešenia nábytku;
  • používanie multifunkčných modulov;
  • racionalizácia skladovacích systémov;
  • takmer úplný nedostatok dekorácie;
  • prevažne monochromatické farebné riešenia na dekoráciu;
  • väčšina kuchynských súprav má hladké fasády;
  • použitie rôznych svetelných zdrojov umiestnených na rôznych úrovniach.

Nezvyčajné rozloženie

Pôvodné kontrasty

Rozloženie kuchynského súboru v moderných interiéroch

Rozloženie skladovacích systémov, pracovných plôch a domácich spotrebičov vo väčšej miere závisí od veľkosti kuchynského priestoru, jeho tvaru a architektonických vlastností. V závislosti od toho, koľko dverových a okenných otvorov je v miestnosti, či už ide o priechod alebo má panoramatický východ na zadný dvor, a od toho, či bude v kuchynskom priestore k dispozícii jedálenský kút alebo či bude k dispozícii samostatná miestnosť, je vyskladaný..

Snehobiele fasády pre kuchyňu v podkroví

Jednoradové rozloženie

Rozloženie kuchynskej súpravy v jednom rade je najlepšou možnosťou pre úzku kuchyňu. S takýmto rozložením je ťažšie dodržať pravidlo pracovného trojuholníka bez odstránenia aspoň jedného komponentu mimo nábytkového súboru. Všetko je ale možné, ak dodržíte pravidlo o potrebnej bezpečnej vzdialenosti medzi sporákom (varnou doskou), drezom a chladničkou..

Jednoradové rozloženie

Rozloženie v jednom riadku

Jednoradové usporiadanie môže byť užitočné aj pre priestrannú kuchyňu, v ktorej sa plánuje inštalácia plnohodnotnej jedálenskej skupiny. Usporiadanie úložných systémov, pracovných plôch a domácich spotrebičov v jednom rade bude racionálnym a ergonomickým dizajnovým krokom, ak je šírka miestnosti dostatočná na inštaláciu priestrannej náhlavnej súpravy, ale zároveň nie je taká obrovská, aby hosteska ( majiteľ), počas pracovného procesu, má čas sa unaviť. pohyb medzi sporákom, chladničkou a drezom.

Jednoradová súprava pre priestrannú kuchyňu

Tradičný interiér

Snehovo biely lesk

Zostava s ostrovom alebo polostrovom

Kuchynský ostrov už dávno nie je len samostatným nábytkovým modulom, ktorý pomáha zvyšovať počet úložných systémov a kuchynských pracovných plôch. Moderný ostrov je multifunkčná pracovná stanica, v rámci ktorej je možné integrovať varnú dosku alebo sporák, drez alebo oboje, ak to rozmery konštrukcie umožňujú. Spodnú časť ostrova môžu reprezentovať nielen zásuvky alebo hojdacie skrinky, ale aj chladnička na víno alebo rúra, knižnica alebo celá systematická výstava korení a olejov na varenie..

Rozloženie kuchynského ostrova

Kuchyňa z betónu

Pôvodný výkon

Predĺženie dosky kuchynského ostrova alebo polostrova vám umožní vytvoriť priestranný jedálenský kút priamo v kuchyni. Ak to priestor dovoľuje, môžete zorganizovať segment nielen pre krátke jedlá, ale aj priestor pre rodinné obedy a večere..

Ostrovné predĺženie pracovnej dosky

V snehobielom prevedení

Jednoradové rozloženie s ostrovom

Miesto na krátke jedlá

Poloostrov sa líši od kuchynského ostrova tým, že jeden z jeho koncov je pripevnený k stene alebo časti nábytkovej zostavy. Stratíte tak schopnosť priblížiť sa k modulu z jednej strany, ale ušetríte užitočný priestor v kuchyni. Polostrov tiež integruje pracovné povrchy, drez alebo varnú dosku, organizuje pult na raňajky alebo iné krátke jedlá..

Kuchyňa na polostrove

Spolu s polostrovom

Moderný dizajn kuchyne sa snaží ukázať maximálnu možnú praktickosť v minimalistickom oblečení. Aj taká multifunkčná miestnosť, ktorú si mnohí spájajú so srdcom domu, jeho ohniskom, sa stáva obchodným priestorom, v ktorom nie je miesto na dekoráciu, textil na oknách alebo roztomilé drobnosti na otvorených policiach, o ktoré nie je záujem z hľadiska praktickosti..

Kuchyňa-jedáleň v modernom štýle

Nezvyčajné fasády

Paralelné usporiadanie kuchynskej linky

Paralelné usporiadanie je vhodné do dlhých, ale úzkych priestorov, kde nie je miesto pre jedálenskú skupinu alebo kuchynský ostrov. Takýmito priestormi sú často priechodné miestnosti alebo miestnosti so vstupom a celostenným oknom umiestneným oproti nemu. Aby ste nezažili emocionálny tlak z pevnosti štruktúr na oboch stranách miestnosti, môžete striedať uzavreté skrinky vyššej vrstvy s otvorenými policami alebo úplne opustiť používanie nábytku nad pracovnými plochami..

Paralelné rozloženie

Dvojradové rozloženie

Rozloženie v kuchyni v tvare U

Ak plánujete použiť rozloženie v tvare U v kuchynskom priestore, kde bude potrebné nainštalovať jedálenský stôl so stoličkami, miestnosť by mala byť skutočne rozsiahla. V opačnom prípade umiestnenie jedálenského kúta alebo kuchynského ostrova neprichádza do úvahy. Výhodou tohto usporiadania je, že vrcholy pracovného trojuholníka (sporák, drez a chladnička) budú od seba optimálne vzdialené..

Rozloženie v tvare U

Rohové usporiadanie s kuchynským ostrovom

Usporiadanie kuchynskej súpravy v tvare písmena L je jednou z najuniverzálnejších možností dizajnu kuchyne, ktorá je vhodná do priestranných izieb aj do malých priestorov. Ak je kuchyňa priestranná, vo voľnom priestore je okrem náhlavnej súpravy nainštalovaný aj pôsobivo veľký kuchynský ostrov alebo jedálenská skupina s veľkým jedálenským stolom..

Rozloženie rohu s ostrovom

Rozloženie v tvare L s kuchynským ostrovčekom

Projekt dizajnu nemeckej kuchyne

Dizajn pre priestrannú kuchyňu

V malom kuchynskom priestore sa rozloženie kuchynskej súpravy v tvare L môže stať jedinou možnou možnosťou rozloženia nábytku a domácich spotrebičov, najmä ak je umiestnenie horného radu skriniek «prekáža» prítomnosť okenných otvorov.

Usporiadanie malej kuchyne

Paleta farieb – vlastnosti nemeckých dizajnérskych projektov

Je bezpečné povedať, že väčšina nemeckých dizajnérov a majiteľov domov dáva prednosť ľahkej, neutrálnej kuchynskej palete. A to sa týka nielen výberu povrchových úprav, ale aj fasád kuchynských skriniek. Aj keď, ako vždy, existujú výnimky z akéhokoľvek pravidla a niektorí majitelia domov žijúci v Nemecku uprednostňujú zvýraznenie svojho interiéru použitím originálnych farebných schém..

Kuchyňa s nádherným výhľadom

Čierne dizajnové prvky do kuchyne – originálny interiér

Kuchynské fasády vo farbe wenge samozrejme nie sú možnosťou kuchynského dizajnu pre každého. Po prvé, pre tmavý nábytok potrebujete dostatočne veľký priestor, aby náhlavná súprava vyzerala organicky a nie «stlačené» jeho sila a pevnosť. Pre veľký kuchynský súbor je lepšie použiť riediace prvky – svetlé alebo lesklé fasádne kovania, sklenené alebo zrkadlové dvere a vložky, striedajúce sa uzavreté skladovacie systémy s otvorenými policami alebo dokonca regály.

Čierna kuchynská súprava

Čierne fasády pre moderný dizajn

Čierna kuchynská súprava na pozadí snehobielych stien vytvára neuveriteľne kontrastný, dynamický a moderný obraz celej miestnosti. Drevené povrchy pri predstavovaní jedálenskej skupiny alebo kuchynského ostrova dokonale spestrujú túto čiernobielu monochromatiku.

Rohová sada v čiernej farbe

Čierna stena, na ktorej môžete zanechávať správy, zapisovať si kulinárske recepty a byť kreatívny, sa stala originálnou ozdobou mnohých európskych kuchýň. Takýto tmavý prízvuk vám umožní nielen vytvoriť kombinatoriku s domácimi spotrebičmi rovnakej farby, ale prinesie aj kontrast k dizajnu kuchyne..

Čierna stena na písanie

Kontrastný interiér

Úplne čierna na prevedenie všetkého kuchynského nábytku je zriedkavý a veľmi odvážny dizajnový ťah. Monolitická kuchynská súprava netlačí na obraz kuchyne svojou povrchovou úpravou svetlým drevom a použitím snehovo bieleho lesku na ozdobu zástery. Jedálenská skupina rovnakého odtieňa prináša ešte väčšiu konštruktívnosť a prehľadnosť do interiéru kuchynského priestoru..

Úplne čierna pre priestrannú izbu

Čierna textúrovaná stena ako pozadie pre snehobiele lesklé fasády vyzerá luxusne. Takéto dokončenie kuchynskej zástery bude samozrejme vyžadovať veľa úsilia pri čistení, ale atraktívne a zaujímavé prevedenie vynahradí všetko úsilie..

Kuchynská zástera s čiernou textúrou

Pridajte jas do dizajnu kuchynského priestoru prostredníctvom dekorácie

Backsplash je priestor nad pracovnými plochami, ktorý si mnohí majitelia domov dovoľujú používať v jasných farbách alebo pestrých ozdobách. Keramické dlaždice s výrazným vzorom môžu osviežiť a premeniť kuchynský priestor vyrobený v tých najneutrálnejších farbách.

Keramická dlažba s potlačou na ozdobu kuchyne

Žiarivo žltá mozaiková zástera v kombinácii so snehobielymi fasádami kuchynského setu vyzerá neskutočne expresívne. Účinok pozitívneho účinku zavedeného do dizajnu kuchyne je posilnený vstavaným osvetlením..

Žiarivo žltá zástera

Najkrajší smaragdový odtieň zástery, ktorý sa mení na tyrkysové a mätové tóny fasád kuchyne, je bezpodmienečným vrcholom interiéru kuchyne. Pre harmonickejšie prostredie multifunkčného priestoru môžete tieto farby použiť pri predstavovaní jedálenskej skupiny alebo svietidiel..

Svetlé akcenty

Hlboký vínový odtieň Marsala na zdobenie stien kuchyne nie je len odvážnym dizajnovým ťahom, ale aj prvkom interiéru, ktorý vnáša do dizajnu kuchynského priestoru poznámky luxusu a originality. V kombinácii so snehobielymi fasádami kuchynského setu, leskom nerezových spotrebičov pre domácnosť a čiernobielymi podlahami vyzerá farba stien veľkolepo a atraktívne a stáva sa vrcholom interiéru..

Luxusná farba steny

Pestrá podlaha nie je častým dizajnovým trikom do moderných kuchynských priestorov. Medzitým keramické dlaždice s čiernobielym vzorom vyzerajú veľmi pôsobivo, obzvlášť keď sa zamyslíte. Že tieto farby už boli použité pri výzdobe alebo zariaďovaní miestnosti.

Pestrá podlaha

Snehobiela kuchyňa – hlavný prúd našej doby

Nielen nemeckí majitelia bytov a súkromných domov chcú vo svojej kuchyni vidieť čistý a jasný obraz miestnosti. Biela farba upokojuje emócie, zabraňuje besneniu chuti do jedla, očisťuje našu myseľ od negatívnych myšlienok a dodáva pocit ľahkosti a slobody. Majitelia domov si však vyberajú snehobiele fasády kuchynských súprav nielen pre estetické, ale aj pre praktické vlastnosti – ukazuje sa, že je jednoduchšie starať sa o biele kuchynské povrchy..

Biela kuchyňa

Biela a pastelová pre dizajn kuchyne

Svetlý a čistý obraz miestnosti

Snehovo biele hladké fasády kuchynských skriniek sú bežným atribútom moderných kuchýň. Zostava vyzerá solídne, najmä ak horný rad skriniek začína od samotného stropu. Pre takéto priestory sú farebné akcenty mimoriadne potrebné, inak môže byť prítomnosť v snehobielej miestnosti spojená so sterilitou operačnej sály..

Snehovo biele hladké fasády

Svetlý obraz kuchyne

Biela povrchová úprava a prevedenie kuchynského nábytku sa odporúča pre miestnosti so skromnou rozlohou. Svetlé farby pomôžu vizuálne rozšíriť priestor, skryť chyby v dizajne alebo dokončení. Ale aj v malých kuchyniach so snehovo bielymi povrchovými úpravami a nábytkom sa odporúča zriediť paletu farieb, aby sa vytvorili akcenty, najmä preto, že aj pastelové farby budú na bielom pozadí vyzerať pozoruhodne. Drevené alebo kamenné dosky, spotrebiče a podlahy dodávajú spestrenie farebnej schémy moderných kuchýň.

Biela do malej kuchyne

Malý kuchynský interiér

Ak je kuchynská časť umiestnená v obývacej izbe, ktorá okrem iného môže obsahovať aj jedáleň alebo otvorenú kanceláriu, potom je biela farba mini sady takémuto funkčnému segmentu zobrazená z mnohých dôvodov. Biele fasády vizuálne rozšíria priestor bez toho, aby na seba pútali veľkú pozornosť. Pre náhlavnú súpravu malých rozmerov sa z hľadiska umiestnenia na štvorcových metroch štúdiovej miestnosti spravidla používa usporiadanie úložných systémov od podlahy po strop (na vytvorenie maximálneho možného počtu skriniek a buniek v minimálne množstvo využiteľného priestoru). Aby sa zmäkčila pevnosť nábytkového súboru, príde vhod biela..

Kuchynský modul s otvoreným priestorom

Prírodné odtiene – teplo a pohodlie v kuchyni

Použitie kuchynských liniek a dosiek s prírodným vláknom dreva prináša dotyk prirodzeného tepla do miestnosti s ostrým bielym a chladným povrchom. Interiér sa stane útulnejším, útulnejším a organickejším, ak obsahuje, aj keď nie prírodné drevo, ale esteticky atraktívnu imitáciu.

Drevina na bielom pozadí

Teplé odtiene prírodného vzoru

Prirodzená farba dreva je v dokonalej harmónii s mnohými farbami. Ale pre tých, ktorí sa boja urobiť chybu s výberom, existuje univerzálna verzia najneutrálnejšej zo všetkých farieb – sivá. Je ťažké takejto kuchyni vyčítať jas, ale pre mnohých zákazníkov dizajnérskych projektov je to jasné plus. V takom priestore je to pohodlné a pohodlné pre každého – od členov domácnosti po hostí..

Kombinácia šedej a drevitej

Svetlo sivá

Barový pult alebo jedálenský stôl z dreva so zámerne hrubou povrchovou úpravou dodá interiéru modernej kuchyne trochu rustikálneho nádychu. Určitú rustikálnosť dizajnu kuchyne môžete zachovať pomocou stoličiek alebo stoličiek z podobného materiálu..

Vidiecke prvky

Originálny dizajn kuchynských priestorov

Neobvyklý spôsob usporiadania vonkajšieho jedálenského priestoru vynašli nemeckí dizajnéri pre kuchyňu s veľkým panoramatickým oknom. Po oddelení priestoru na obedy a večere presklenými priečkami mohli majitelia stolovať vonku, bez toho, aby museli opustiť svoj vlastný byt, obdivujúc otvárací pohľad..

Vonkajšia jedálenská časť

Pôvodný spôsob, ako zorganizovať požadovaný počet úložných systémov, domácich spotrebičov a pracovných plôch, je umiestniť všetky tieto funkčné prvky na kuchynský ostrov. Súčasne neexistujú žiadne závesné a podlahové skrinky, iba voľne stojace moduly môžu pomôcť otvorené police na korenie alebo krásne jedlá.

Ostrov - kuchynská pracovná stanica

Celá kuchyňa na jednom ostrove

Pohovka v kuchyni? Prečo nie, ak to štvorec miestnosti dovoľuje. Pohodlné posedenie v kuchyni a ďalší priestor pre príjem hostí na večeru alebo obed.

Miesto na odpočinok v kuchyni

V snahe o minimalizmus dosahuje mnoho európskych dizajnérov svoj vrchol. Absolútne hladké monolitické fasády, čisté línie a tvary, praktickosť v najväčšom možnom prejave – pre mnohých milovníkov štruktúrovaného racionalizmu sa takáto kuchyňa môže stať splneným snom..

Minimalistické zariadenie

Nestáva sa často, aby ste našli projekt dizajnu kuchyne, v ktorom sa okrem stacionárneho ostrovčeka používa aj mobilný modul. Pracovná stanica na kolieskach je pohodlná, pretože ju môžete použiť nielen v kuchyni, ale môžete ju napríklad zaviesť do obývačky, kde prijímajú hostia alebo na večierok..

Mobilný ostrov

Väčšina nemeckých majiteľov domov je veľkými racionalistami, ktorí preferujú rôzne funkčné zariadenia na organizáciu skladovania kuchynského príslušenstva, spotrebičov a náradia. Kreatívny neporiadok v kuchyni je neprijateľný, ale magnetické držiaky, zásuvky na kategorizáciu príborov a všetky druhy pomôcok, ktoré pomáhajú ušetriť čas pri hľadaní správneho kuchynského atribútu, sú na nezaplatenie..

Pomôcky do kuchynského príslušenstva