Moderná spálňa navrhnutá v secesnom štýle

Rôznorodosť štýlov a trendov núti dizajnérov ponoriť sa do ich špecifík, aby svojim klientom vytvorili ideálne priestory na rôzne účely. Pre tých, ktorí chcú držať krok s dobou, sú vhodnejšie štýly moderného dizajnu:

 • pokrokový;
 • moderný;
 • minimalizmus a ďalšie.

Moderný štýl je bežný v interiéri spální..

Spálňa s panoramatickými oknami Spálňa so svetlou stenou pri čele

Vlastnosti a špecifiká smeru

Tento trend v dizajnérskom umení je viac ako 100 rokov starý. Napriek tomuto vývoju smeru je spojený so vznikom stále viac nuancií, núti štýl vždy zodpovedať najnovším trendom..

Nezvyčajná posteľ v spálni Nika na čele postele

Secesný štýl nemá jedinú formu. V rôznych krajinách sa vyznačuje vlastnými národnými vlastnosťami a dokonca má aj svoje vlastné meno:

 • Secesia;
 • sloboda;
 • tiffany;
 • Jugenstyle.

Posteľ v kontrastných farbách Čierna stena v spálni

V posledných rokoch dostal smer svoj druhý vietor. Medzi črty secesie stojí za zmienku nudná paleta farieb. Všetky odtiene sa usilujú o prirodzenosť. Medzi najobľúbenejšie patria:

 • béžová;
 • zlato;
 • striebro;
 • Biely;
 • horčica;
 • Fialová;
 • Hnedá;
 • šedá a ďalšie.

Spálňa v odtieňoch sivej Snehovo biely interiér s laminátom

Nábytok sa vyznačuje hladkými líniami. Často v interiéri zdobenom v secesnom štýle nájdete čiary v tvare písmena S. Návrhári tak zjemňujú jasné kontúry a rovné čiary známe moderným trendom. Dokonca aj v dizajne dverí a okien môžete vidieť zakrivené obrysy..

Spálňa s nástennými nočnými lampami Kožené čelo postele

Mäkké, tlmené osvetlenie je tiež neoddeliteľnou súčasťou secesného dekoru. Na tento účel sa používajú matné alebo farebné sklenené tienidlá alebo žiarovky zapustené hlboko do povrchu..

Nezvyčajná lampa v spálni Nezvyčajné okná v spálni

Prirodzenosť materiálov je tiež neoddeliteľnou súčasťou takéhoto interiéru. Táto metóda si bude samozrejme vyžadovať finančné investície, ale ušľachtilosť prírodného dreva a kameňa vytvorí jedinečnú atmosféru. Okrem toho je prioritou tiež:

 • prírodné tkaniny;
 • keramika;
 • sklo;
 • mramor a iné.

Okrúhla posteľ v spálni Odtiene hnedej v spálni

Použitie kovania v interiéri takejto spálne nadobúda určitú vzdušnosť. Kovové výrobky už nevyzerajú tak objemne, ale skôr predstavujú elegantné dizajnové prvky.

Kombinácia čiernej a béžovej v spálni Pôvodné steny v spálni

Medzi najpamätnejšie prvky zdobenia miestností v secesnom štýle patria vitráže. Môžu byť použité na ozdobu okien, dverí, žiaroviek, ako aj na akékoľvek povrchy, kde je povolené používanie skla..

Zaoblené tvary v dizajne spálne Jasne modrá stena v spálni

Kvetinové motívy sa často používajú ako ozdoby pre tento štýl. Spolu s tým je možné na povrch nanášať obrázky hmyzu. Obrazy žien, ktoré je možné vidieť v mnohých interiéroch, dodajú interiéru nevšednosť. Modernosť charakterizujú aj rozmarné formy príslušenstva. Hlavná vec je, že materiály na ich výrobu nevyzerajú lacno..

Spálňa pod šikmou strechou V spálni imitácia laminátu

Jednoduchosť a praktickosť spálne v modernom štýle

Výhodou tohto štýlu v dizajne spální je pohodlie domova, ktoré koexistuje s novými nápadmi moderného dizajnu..

Niche v spálni Nádherná secesná spálňa

Farebné riešenia

Široký rozsah výberu farebných kombinácií vám umožní dať slobodu predstavivosti. Najpopulárnejším riešením by bolo čiernobiele. Ak chcete, môžete do miestnosti pridať svetlé miesto vo forme veľkého kusu nábytku alebo jedného z povrchov..

Veľké okno v spálni Biela spálňa so svetlými akcentmi

Vlastnosti nastavenia

Nábytok v takejto spálni by mal mať vysokú úroveň pohodlia. Jeho rozdiel od klasických možností spočíva v dekorácii s neobvyklým kovaním..

Svetlá skriňa v spálni Posteľ vyrobená z lamiel

Aktuálnym krokom bude použitie okrúhleho lôžka. Pre secesný štýl budú jeho zakrivené čiary najvhodnejšou možnosťou. Nábytok môže byť vyrobený z rôznych materiálov. Hlavná vec je, že nepôsobia úprimne lacno. Množstvo nábytku bude závisieť od toho, či návrhár použije čistú modernu alebo pri jeho tvorbe skombinuje rôzne štýly..

Živý obraz v salóne Odtiene modrej v spálni

Viacúrovňový strop dodá miestnosti sofistikovanosť a umožní vám umiestniť žiarovky najpohodlnejším spôsobom. V prvom prípade môžete okrem postele nainštalovať aj komodu a nočné stolíky. Tu bude užitočná šatník a zrkadlo. V prípade kombinácie môžete použiť akýkoľvek nábytok z rôznych štýlov. Je potrebné vziať do úvahy iba veľkosť spálne a harmonicky kombinovať všetky objekty. Kvetinový ornament na takom nábytku bude veľmi užitočný. V ktorejkoľvek z možností môže byť vybavenie doplnené kreslom. Jeho tvar a štýl musia byť vybrané na základe hlavného štylistického smeru..

Trámy na strope spálne Veľa žiaroviek v spálni

Hladké povrchy sú ďalším znakom štýlu. Absencia nadmernej pompéznosti vám umožní dodržať potrebnú prísnosť dizajnu. To platí pre nábytok a povrchy, ako aj pre príslušenstvo. V tomto prípade môžete v tomto štýle použiť neobvyklé tvary. To dodá spálni jedinečnosť, ktorá nepresahuje zvolený smer..

Priehľadná stena v spálni Kontrastná posteľ v spálni v upokojujúcich farbách

Nuansy osvetlenia

Napriek potrebe tlmeného osvetlenia môže mať secesná miestnosť veľké okno. Denné svetlo vo veľkom množstve nebude zasahovať do celkového štýlu.

Spálňa v upokojujúcich farbách Maľba na čele postele

Zdrojov umelého svetla môže byť niekoľko. Ich výhodou bude neobvyklý tvar a matné sklo. Na vytvorenie špeciálnej nálady je možné použiť aj farebné žiarovky. Súčasne by malo byť ich svetlo slabé a farba by mala byť iba mierne. Nočné svetlá vo forme rastlín alebo zvierat môžu vyzdobiť miestnosť bez toho, aby poškodili celkový štýl..

Pôvodné nočné lampy v spálni Odtiene béžovej v spálni

Príslušenstvo do spálne

Secesný štýl vám umožňuje používať rôzne prvky dekorácie. Je len potrebné obmedziť ich použitie na niekoľko kusov. Rozmanitosť a neporiadok miestnosti nie sú pre tento štýl prijateľné..

Sklenená stena v spálni Svetlé detaily výzdoby spálne

Prevládajúcim materiálom pre príslušenstvo by mal byť porcelán, drevo, sklo, kameň, kov. Môže to byť zrkadlo v elegantnom ráme alebo veľkoformátový tlačený produkt. Výhodou tohto štýlu je možnosť kombinovať nesúrodé. Preto väčšina doplnkov nájde využitie v takejto spálni..

Prírodné odtiene v spálni Útulná spálňa s krbom

Výhody štýlu v spálni

Tento štýl interiéru má veľa výhod. Tým hlavným sú neobmedzené možnosti a alternatívy. Pokiaľ ide o rozpočet, tento štýl vám umožní vybrať si najlacnejšie materiály a skombinovať ich v najziskovejšej možnosti. Súčasne, ak to finančné prostriedky dovoľujú, potom sa zo spálne v secesnom štýle môže stať elegantná miestnosť, ktorá kombinuje luxus a vycibrený vkus svojho majiteľa. Drahé odrody dreva zdôraznia eleganciu vybraného nábytku, ktorý vykazuje určité znaky klasiky..

Koberec v spálni Biele steny spálne

Vysoko kvalitný textil pomôže dosiahnuť dokonalú harmóniu medzi závesmi, prehozmi a čalúnením na čalúnenom nábytku. Kúzlo miestnosti môže tiež dodať podlaha z prírodného kameňa alebo dreva. A nadýchaný hladký alebo monochromatický koberec dodá spálni teplo a pohodu, ktoré sú nevyhnutné..

Pôvodná spálňa v modernom štýle Tmavé farby v spálni

Mnoho štýlov bude od dizajnéra, ako aj od zákazníkov, vyžadovať veľa úsilia, aby sa skombinovala najnovšia technológia s tradičným dizajnom. Vidiecky štýl a ďalšie špecifické trendy vyžadujú, aby boli produkty technologického pokroku spoľahlivo ukryté pred očami. Na maskovanie televízneho alebo reproduktorového systému alebo na nákup konkrétnych modelov v štylizovaných prípadoch je preto potrebný drahý nábytok. Secesný štýl nespôsobuje také problémy, pretože umožňuje najlepšie skombinovať všetky najnovšie produkty s tradičnými dekoratívnymi predmetmi. Z roka na rok sa v tomto štýle robia zmeny a doplnky, ktoré vám umožnia vyzdobiť spálňu najmodernejším spôsobom..

Panoramatické okno vo výzdobe spálne Svetlé miesto v dekorácii spálne

Modernosť štýlu neznamená, že je určený pre konkrétnu vekovú skupinu. Každý môže podľa svojho uváženia použiť v tomto štýle prvky dekorácie alebo týmto spôsobom úplne vyzdobiť miestnosť. Súčasne budú všetky detaily vybavenia pre pána spálne čo najpohodlnejšie a najpraktickejšie..

Kombinácia šedej a hnedej v spálni Útulná spálňa s neobvyklým stropom

Originalita, ktorú môže modernosť dať každej miestnosti, je tiež nepochybnou výhodou. Akákoľvek miestnosť v obydlí bude jedinečná a neobvyklá. Môžete navrhnúť niekoľko miestností za sebou a žiadna z nich nebude opakovať dizajn predchádzajúcej. Secesná spálňa bude teda jedinečná. A aj keď sa jeden z hostí pokúsi zopakovať toto umelecké dielo doma, potom nebude možné dosiahnuť presnú podobnosť. Je to do značnej miery spôsobené možnosťou použiť akékoľvek nápady na dizajn..

Dekoračné predmety v spálni Kombinácia tmy a svetla v spálni

Kombinácia štýlov

Klasika je považovaná za jeden zo základných štýlov vytvárania secesie. Niektoré úpravy a obmedzenia formulárov robia z nových klasík známych všetkým nový neobvyklý interiér. Secesia neprijala lambreky, volány a volániky, ale hlavné farebné schémy a všeobecné smerovanie štýlu možno vysledovať v mnohých prvkoch. Vďaka tomu môžete v spálni v modernom štýle ľahko kombinovať čisto klasické dekoračné prvky s celkovým moderným zariadením..

Laminátová dekorácia steny v spálni Imitácia tehlovej steny v spálni

Okrem tejto kombinácie je možné secesiu doplniť o etnické motívy. Rôzne ozdoby a ľudové vzory vám umožnia diverzifikovať tlmené farby dizajnu.

Pôvodný nábytok do spálne Tmavosivá ozdoba postele v spálni

Tiež populárna je kombinácia s high-tech štýlom. V tomto prípade bude veľmi ľahké dosiahnuť harmóniu. Na to stačí skombinovať objekty v rámci farebného rozsahu a moderne štylizované objekty budú vyzerať dobre v rámci tej istej spálne. Z rovnakých dôvodov je tiež ľahké dosiahnuť harmóniu s minimalistickým štýlom. Absencia nepotrebného dekoru dokonale zapadá do definície secesného štýlu..

Použitie šedej v spálni Veľká svetlá spálňa

Rozloženie spálne v modernom štýle

Ideálnou možnosťou by bola priestranná miestnosť, ktorá umožňuje použitie metód zónovania. Hlavnou vecou je zachovať priestrannosť veľkej miestnosti a zároveň ju nenechať prázdnu..

Okno zo spálne s výhľadom na terasu Tmavá stena na čele postele

Viacúrovňové stropy budú vyzerať zaujímavo. Pomocou podláh rôznych výšok môžete prideliť zóny na spanie, relaxáciu a starostlivosť o seba. V takejto miestnosti sa dokonale zmestí obrazovka s kvetinovými alebo etnickými ozdobami, pomocou ktorej môžete tiež zvýrazniť jednu zo zón.

Kombinácia viacerých farieb v spálni Sivé povrchy v spálni

Ak bolo hlavnou úlohou vytvoriť secesný štýl pre celú miestnosť, potom by mala byť zachovaná plynulosť línií a jedna zóna by mala jemne prúdiť do druhej. Pomôže to zachovať celkovú náladu spálne a vyrovnať pocit prítomnosti v miestnosti..