Kúpeľňové doplnky – štýl do najmenších detailov

Kúpeľňa nie je len miestnosťou na hygienické a hygienické postupy, ale aj miestom na relax, odpočinok a naberanie kondície. Pri vytváraní interiéru tohto multifunkčného priestoru je dôležitý každý malý detail. Zvlášť ak sú tieto malé veci schopné nielen plniť svoje funkcie, ale aj zdobiť dizajn miestnosti. Okrem toho je dôležité nezabudnúť, že kúpeľňa je jedným z charakteristických znakov domova. Ak hostia nemôžu vstúpiť do spálne, pracovne alebo knižnice, určite navštívia úžitkovú miestnosť. Pozornosť vašich hostí nepochybne upúta nielen celkový dizajn kúpeľne, ale aj množstvo doplnkov a doplnkov, ktoré môžu pobyt v tejto miestnosti spríjemniť a spríjemniť..

Svetlé kúpeľňové doplnky

Veľký sortiment doplnkov do kúpeľne

Nepočítajte všetky ďalšie prvky, ktoré môžu nasýtiť interiér kúpeľne. Ale pri pokusoch vybaviť vaše úžitkové priestory maximálnym komfortom je dôležité nenechať si ujsť hranu rozumu a nezaťažovať skromný (ako to v ruských bytoch najčastejšie býva) priestorovo priestor. Predtým, ako pôjdete do obchodu kúpiť kúpeľňové doplnky, musíte načrtnúť kruh toho, čo chcete a čo chcete, a dospieť k rozumnému kompromisu. Vytvorte si podrobný zoznam ďalších položiek – od sprchovej podložky po zrkadlo, od vyhrievanej vešiaka na uteráky až po háčiky na oblečenie.

Čerstvé kvety v kúpeľni

Kontrastné kombinácie

Dekorácia do kúpelne

Príslušenstvo na stenu

Táto skupina ďalších prvkov interiéru kúpeľne zahŕňa absolútne všetko príslušenstvo, ktorého inštalácia zahŕňa nejaký druh pripevnenia k zvislým povrchom miestnosti. Príslušenstvo na stenu obsahuje:

  • zrkadlá;
  • police;
  • držadlá a držiaky (v sprchovacích kabínach, hydroboxoch a tesne pri vani);
  • vyhrievané držiaky na uteráky;
  • háčiky, držiaky a stojany na vešanie vecí a uterákov;
  • Nástenné svetlá.

Nástenná dekorácia

Priestranná dekorácia do kúpeľne

Príslušenstvo na stenu

Žiadna kúpeľňa sa nezaobíde bez zrkadla (a niekedy aj viacerých). V závislosti od zvoleného štýlu dekorácie miestnosti to môžu byť buď jednoduché a lakonické zrkadlá bez rámov, alebo luxusné stenové prvky s bohatou výzdobou. Ak má kúpeľňa dve umývadlá, môže byť nad nimi umiestnené jedno veľké zrkadlo a niekoľko stenových prvkov. Tu je príklad výberu zrkadiel pre moderný štýl kúpeľňového dizajnu – prísne formy a nedostatok dekoru zdôrazňujú lakonický štýl.

Súčasný štýl

Minimalistický štýl

Hra kontrastov a lesku

V klasickom interiéri zrkadlo často slúži ako hlavný dekoratívny prvok. Rám s bohatou výzdobou alebo samotné prevedenie zrkadla v barokovom štýle vám umožní vytvoriť nielen atmosféru autentického štýlu, ale tiež vnesie do návrhu kúpeľne skutočne slávnostný a slávnostný charakter..

Luxusné doplnky

Klasický štýl

Prítomnosť otvorených políc používaných na skladovanie určitého príslušenstva do vane je spôsobená prítomnosťou úložných systémov vo forme skriniek pod kúpeľňou alebo ako samostatných modulov. Nemenej vplyv má aj usporiadanie miestnosti, inštalatérske práce. Napríklad sprchovacie kabíny sú najčastejšie vybavené vstavanými policami a zrkadlami, ale v blízkosti vane a jacuzzi je potrebné zavesiť otvorené plytké police na rôzne výrobky potrebné počas prijímania vodných procedúr.

Nástenné police

Vstavané police

Police do kúpeľňového príslušenstva

Originálne riešenia

V moderných projektoch kúpeľňového dizajnu môžete stále nájsť použitie nástenných zrkadiel, ktoré sú súčasťou fasád plytkých skriniek. Do takýchto úložných systémov môžete umiestniť lekárničku, rôznu kozmetiku. Pre malé kúpeľne sú dobré tieto doplnkové prvky, ktoré možno tiež nazvať nábytkom..

Zrkadlá

Skrinka so zrkadlovou prednou stranou

Krúžky na uteráky pripevnené k stene vyzerajú originálne. Rovnaký efekt je možné dosiahnuť spojením niekoľkých malých krúžkov hrubým povrazom alebo pleteným prvkom. V prípade interiéru v námornom alebo vidieckom štýle sa takýto prvok stane prízvukom, pričom sa zdôrazní osobitosť dizajnu kúpeľne..

Efektné držiaky na uteráky

Vidiecky štýl

Považujete zarámované obrazy alebo fotografie ako nástenný dekor do kúpeľne za nereálnu možnosť? Moderné materiály na výrobu takéhoto príslušenstva vám umožňujú nerobiť si starosti s vysokou vlhkosťou miestnosti a extrémnymi teplotami. A napriek tomu je lepšie nevešať dekoráciu na stenu v rizikových oblastiach – v oblasti zástery, umývadla.

Maľovanie v kúpeľni

Rôzne dekorácie na stenu

Svetlé doplnky na stenu

Dávkovací dekor

Svetlé akcenty v sivom dizajne kúpeľne

Nástenné svietidlá môžu okrem plnenia svojich základných funkcií pôsobiť aj ako dekoratívny prvok. Originálne nástenné svietniky je možné pripevniť priamo na zrkadlo umiestnené nad umývadlom.

Nástenné svetlá

Nástenné svietniky ako dekor

Nástenné osvetlenie

Rastliny ako prízvuk

Zamerajte sa na osvetlenie

Podlahové príslušenstvo

Názov tejto skupiny hovorí sám za seba – zahŕňa všetky prvky, ktoré je možné nainštalovať na podlahu. Jedná sa o rôzne tácky, poličky na kúpeľňové doplnky, držiaky na uteráky, koše na bielizeň a dokonca aj vázy s kvetmi. Dostupnosť tohto príslušenstva samozrejme nie je určená iba funkčnou potrebou, ale aj schopnosťami miestnosti – jej veľkosťou a rozložením..

Originálny držiak na uteráky

Podlahový držiak na uteráky

Pňa stojan

K podlahovým prvkom patria stolíky, stojany, na ktoré môžete položiť zariadenia potrebné pre vodné procedúry, nainštalovať ich blízko kúpeľa a napríklad dať vázu s kvetmi. Takéto príslušenstvo je samozrejme k dispozícii iba pre veľké miestnosti..

Priestranné kúpeľňové doplnky

Prvky vyrobené z dreva

Temný prízvuk

Japonský štýl

Tu je príklad použitia podlahových prvkov nielen na plnenie ich základných funkcií, ale aj na prinesenie originality do interiéru. Nízky výškový drevený rebrík na zavesenie uterákov a prútený kôš na špinavú bielizeň alebo rôzne doplnky určite dodávajú kúpeľni zvláštny šarm..

Originálne prvky z dreva a viniča

Pôvodná knižnica

Ak má kúpeľňa dostatok voľného miesta, môžete nainštalovať stojan na oblečenie a uteráky. Krásne kované konštrukčné prvky budú perfektne ladiť s podobným dizajnom stojanov, držiakov žiaroviek a ďalších interiérových predmetov.

Kované položky

Skromný dekor do kúpeľne

Textil do kúpelne

Na prvý pohľad sa môže zdať, že jediným textilným doplnkom do kúpeľne môžu byť uteráky. Malé závesy na oknách (najčastejšie v súkromných domácnostiach), predložky pred kúpeľňou alebo v blízkosti umývadiel, rôzne obrúsky pre otvorené úložné systémy (relevantné pre niektoré štylistické trendy). Kúpeľňový textil samozrejme nie je o nič menej náročný ako nábytok alebo inštalatérske práce..

V klasickej kúpeľni

Dekorácia okna v kúpeľni

Ak sú v kúpeľniach moderných bytov okná zriedkavé, potom v rámci súkromných domácností tento jav možno nazvať celkom prirodzeným. Aby sa skrylo to, čo sa deje v kúpeľni, pred zvedavými očami alebo jednoducho aby sa v tejto miestnosti vytvorila pohodlná prítomnosť, používajú sa závesy a záclony rôznych konfigurácií – od bežných rovných modelov po látkové rolety.

Textil do kúpelne

Látkové rolety do kúpelne

Široký lambrequin v kúpeľni

Samozrejme, dizajn, farba a textúra textílií pre kúpeľňové okná by mali byť v súlade s obrazom miestnosti, štýlom jej dekorácie. V ojedinelých prípadoch je textilu priradená úloha farebného prízvuku, napriek tomu nie sú textílie v úžitkovom priestore hlavnou vecou, ​​hlavnú pozornosť najčastejšie priťahujú klampiarske potreby a dekorácia miestnosti.

Polovičné rolety

Kúpeľňa v šedých tónoch

Zamerajte sa na centrálny luster

Koberce do kúpeľne by mali byť hygroskopické, ľahko umývateľné a rýchlo schnúce. Tento efekt je možné dosiahnuť iba zmiešaním syntetických surovín s prírodnými. Koberec v kúpeľni nielenže ochráni vaše nohy pred studenými dlaždicami (pri absencii vyhrievaných podláh), ale tiež ochráni váš pohyb a ozdobí interiér..

Lavica na koberci

Veľký koberec do priestrannej kúpeľne

Pozlátené príslušenstvo

Koberce v blízkosti umývadiel a sprchy

Uteráky sú nielen nepostrádateľným textilným prvkom v kúpeľni, ale aj vynikajúcim nástrojom na dodanie farebného akcentu do interiéru. V projektoch moderného dizajnu, často vytvorených v neutrálnej farebnej palete, uteráky pôsobia ako jasný a pútavý prvok..

Dôraz na textil

Svetlý dizajn

Prízvuk na stenách

Svetlý uterák na bielom pozadí

Sady a nielen pre hygienické postupy

Málokedy sa izba zaobíde bez príslušenstva na realizáciu hygienických a hygienických postupov – mydlové misky a fľaše na tekuté mydlo, poháre a držiaky na zubné kefky, rôzne dávkovače. Kompozícia bude harmonická, ak sú súčasťou súpravy všetky položky. Sortiment moderných obchodov je neuveriteľne široký – nebude ťažké vybrať si sadu, ktorá vyhovuje vášmu interiéru.

Neobvyklé kúpeľňové doplnky

Kúpeľňa v blízkosti spálne

Vaňa s príslušenstvom pri okne

Pozor na detaily

Jednou z univerzálnych možností vykonávania príslušenstva pre vodu a hygienické postupy je číre alebo matné nenatreté sklo. Takáto sada organicky zapadá do akéhokoľvek štýlu dekorácie interiéru kúpeľne. Ale tvar a dizajn ďalších prvkov pre úžitkovú miestnosť bude závisieť od štýlu miestnosti. Pre minimalistický, moderný štýl je lepšie uprednostniť lakonický dizajn zostáv; v klasickej kúpeľni môžete použiť elegantnejšie a dokonca fantazijnejšie príslušenstvo..

Sklenené súpravy

Príslušenstvo na mramorových doskách

Súbor ďalších prvkov

Keramické svietidlá nie sú o nič menej obľúbené. Snehobiele prevedenie keramických nádob a mydiel bude vyhovovať akémukoľvek štylistickému interiéru, svetlé keramické prvky sa môžu stať akcentom vo vytvorenom dizajne kúpeľne.

Zdobenie priestoru okolo umývadiel

Svetlé detaily kúpeľne

Pohodlie používania špeciálnych podnosov (stojanov) na rôzne fľaše, misky na mydlo a tégliky je ťažké preceňovať. Vďaka podnosu budú všetky zariadenia potrebné na vodné procedúry umiestnené na jednom mieste, ak ste rozliali kúpeľovú soľ alebo rozliate tekuté mydlo (šampón), budete musieť umývať iba podnos, a nie kúpeľ alebo podlahy v izba. Navyše, tieto kompozície v pôvodnom predstavení neuveriteľne zdobia interiér a často sa stávajú stredobodom pozornosti..

Dekor a funkčnosť

Letná kompozícia

Snehovo biele prevedenie

Príslušenstvo podnosov

Medzi ďalšie (voliteľné) prvky dekorácie kúpeľne patria sviečky v rôznych stojanoch, krásne nádoby. Na vytvorenie romantickej, relaxačnej atmosféry je ťažké vymyslieť organickejší doplnok ako sviečky. Podľa farby, dizajnu, veľkosti a spôsobu prevedenia si môžete vybrať alebo objednať verziu sviečok (celé ich zloženie), ktorá sa bude ideálne hodiť do vášho interiéru.

Námorná téma

Nezvyčajný dizajn

Prírodné odtiene

Sviečky a doplnky

Príklady pôvodného dizajnu kúpeľní s neobvyklým príslušenstvom

Dávame vám do pozornosti niekoľko projektov dizajnu kúpeľne, zdobených netriviálnymi doplnkami. Sortiment moderných obchodov a možnosť objednania určitých predmetov pre domácnosť podľa individuálneho dizajnu vám umožňuje vytvoriť úplne jedinečné možnosti zdobenia kúpeľní. Napríklad do interiéru detskej kúpeľne môžete použiť svetlé doplnky neobvyklého dizajnu: od samolepiek odolných voči vlhkosti až po police vo forme obyvateľov oceánu – ryby, delfíny alebo hviezdice.

Dekorácia detskej kúpelne

Svetlé detaily do detskej kúpeľne

Farebná tlač a jasné detaily

Podrobnosti naznačujú nielen štylistickú príslušnosť interiéru, ale odrážajú aj individualitu majiteľov priestorov. S pomocou ďalších prvkov môžete vytvoriť skutočne jedinečný dizajn s jedinečným charakterom a špeciálnou farbou.

Neobvyklý interiér kúpeľne

Pôvodný dizajn s maskami a stĺpmi

Dôraz na netriviálne kúpeľňové prvky