Kuchyňa Wenge je luxusom pre konzervatívcov

názov «wenge» pochádza z názvu afrického dreva – jedného z najcennejších a najdrahších materiálov na svete. Elitný nábytok, dvere, parkety a malé architektonické a konštrukčné tvary sú vyrobené z dreva wenge. Africké drevo je známe svojou pevnosťou, trvanlivosťou, neobvyklou textúrou a predovšetkým svojou pôvodnou farbou, ktorá tvorila trend používania farieb v interiérovom dizajne. Móda pre farbu wenge dlho dobyla krajiny Európy a Ameriky, teraz sa známy odtieň stáva v Rusku neuveriteľne populárnym. V moderných interiéroch používanie rôznych odtieňov farby wenge láme všetky rekordy ako základ pre výrobu skriniek a vstavaných spotrebičov. Kuchynský dizajn nestál bokom, existuje veľa možností pre zaujímavé projekty na usporiadanie kuchyne pomocou jedného z odtieňov wenge, stačí nájsť svoj tón a určiť množstvo takej ťažkej farby v interiéri kuchyne..

Kuchyňa wenge

Čokoládová wenge

Farba wenge – vlastnosti odtieňov

Ľudia, pre ktorých sa farba wenge stáva prioritou pri zdobení vlastného domova, majú také vlastnosti ako závažnosť, stručnosť, zdržanlivosť, konzervativizmus a perfekcionizmus. Izby zariadené za účasti farby wenge pôsobia dojmom stability, stálosti a prísnosti. Pocit aristokratickej brutality, dôrazne mužského charakteru, neopúšťa v dizajnových projektoch kuchýň, ktorých zariadenie je vytvorené v jednom z odtieňov wenge. V žiadnom z možných tónov tejto africkej farby nie je nič ženské, sladké alebo roztomilé, wenge je tvrdá, ale zároveň úplne nenápadná.

Pôvodná kuchyňa

Farba wenge je veľmi nejednoznačná, má zložitú štruktúru. Niektorí ľudia jej odtiene prirovnávajú k tmavej čokoláde. Ostatné sú klasifikované ako černejšie spektrum, ale s miernym oparom. Ak sa pozriete na povrch afrického dreva pod lupou, môžete vidieť jemné zlaté pruhy, ktoré dodávajú materiálu ľahkú a jemnú žiaru. Medzi odtieňmi wenge je možné rozlíšiť nasledujúce:

  • káva;
  • čokoláda;
  • tmavohnedá;
  • tmavofialová s nádychom tmavej čokolády;
  • takmer čierna s miernou integráciou taupe.

Priestranná kuchyňa-jedáleň

Ako vidíte, všetky odtiene wenge sú dosť tmavé a ťažké. Je celkom ťažké úplne vybaviť interiér vo farbách wenge a neponárať miestnosť do tmy. Farbu wenge sa odporúča používať dávkovanú a v kombinácii so svetlými tónmi zo skupiny bielo-béžových. Ak chcete v kuchyni teplú, útulnú atmosféru, potom ako kampaň na wenge použite farby ako svetlo béžová, broskyňová, mliečna. Na vytvorenie kontrastného interiéru bude ideálnou voľbou kombinácia wenge a snehovo bielych tónov..

Podsvietený

Skutočné africké drevo wenge nie je lacné, nábytok z neho nie je v súčasnej dobe dostupný pre každého, ale kvalitná imitácia vyzerá tak identicky, že nie je v kráse nižšia ako prírodný materiál. Ak kupujete prírodný produkt, pokúste sa usporiadať nábytok wenge tak, aby priame slnečné svetlo nepadalo na povrch, farba podliehala vyblednutiu a časom sa rozjasnila..

Biela a hnedá kuchyňa

Takmer v každom dome, až na pár výnimiek, sú v interiéri prítomné hnedé odtiene. Klasický štýl a jeho odnože vychádzajú z tmavej, prírodnej farby, moderné štýly, ako napríklad hi-tech, vychádzajú aj z použitia tmavej farby dreva v kombinácii s oceľovým leskom. Farba sa používa na dekoráciu ako materiál na výrobu nábytku, dekorácií a doplnkov. To isté platí pre kuchyne. Nielen nábytkové zostavy môžu byť prezentované v jednom z odtieňov wenge – podlahy, dvere, jedálenská skupina, rámy zrkadiel alebo časti svietidiel môžu byť vyrobené v tmavej farbe. Farba wenge je spravidla prítomná na matných povrchoch, pretože takto môžete vyjadriť úctyhodnosť a brutalitu štruktúry..

Kontrastné kombinácie

Tmavé odtiene pre kontrastné interiéry

Zdá sa, že farba wenge disciplinuje priestor okolo neho, vyhovuje prísnosti a jasnej geometrii, všetko je štýlové, jednoduché, ale zároveň úctyhodné. Nie je žiadnym tajomstvom, že také tmavé odtiene wenge sú vhodné pre priestranné kuchyne. Odporúča sa riediť monolitické kuchynské súpravy pôsobivých veľkostí tvarovkami pomocou sklenených vložiek v matnej alebo priehľadnej verzii. Potom bude celý nábytkový súbor pôsobiť ľahšie a atraktívnejšie..

S bielym ostrovom

Kombinácia tmavej wenge a snehovo bielej je klasickým kontrastom pre moderné kuchynské interiéry. Na pozadí bielej dekorácie steny vyzerá wenge ešte veľkolepejšie a snehobiele povrchy v lesklom prevedení doslova žiaria na jeho pozadí. Stačí pridať pár svetlých dekoratívnych predmetov, aby ste získali moderný, praktický a krásny dizajn kuchyne..

Hra kontrastov

Čiernobiele prevedenie

Takmer čierna wenge na matných povrchoch a snehobielom, studenom lesku – luxusná kombinácia pre moderný dizajn kuchyne. Mierka a rešpekt, kontrast a štýl – všetko v tomto priestore vytvára pocit stability. Strohosť a perfekcionizmus.

Obrovská kuchyňa

Veľká kuchyňa-jedáleň

Biela a wenge

Tmavé tóny wenge v kombinácii s mliečne bielymi, béžovými a svetlými pieskovými odtieňmi vytvárajú v kuchyni neskutočne útulnú a príjemnú atmosféru. Príroda už pre nás všetko vymyslela, stačí len pozorovať farby, ich kombinácie a uplatniť sa pri navrhovaní vlastných domovov.

Oceľový lesk

Skús to «zahriať sa» interiér, v ktorom je farba wenge prítomná ako základ nábytkového súboru s drevenými doskami. Duplikujte tieto teplé odtiene napríklad do okenných textílií a získajte harmonický a útulný dizajn kuchyne.

S drevenými doskami

Najjednoduchším spôsobom, ako pridať teplo do kontrastného, ​​takmer čiernobieleho interiéru kuchyne, je usporiadať podlahu zo svetlého alebo svetlého dreva a zvoliť teplé odtiene na obloženie kuchynskej zástery..

Tmavý nábytok

Dark wenge sa často používa v miestnostiach s brutálnym charakterom. Napriek tomu, že sa v našej krajine všeobecne uznáva, že kuchyňa má ženskú tvár, jej interiér môže byť dosť tvrdý a neústupný. V kombinácii s tehlou alebo murivom, otvorenými štruktúrami, stropnými trámami a stropmi získava farba wenge ešte väčšiu závažnosť a výstižnosť..

Tmavé stropné trámy

V tmavých farbách

Nasledujúca kuchyňa je príkladom toho, že aj malý priestor môže úspešne integrovať nábytok vo farbe wenge s jemným odtieňom šedej. Vzhľadom na svetlé a teplé odtiene dekorácie stien a opustenie hornej vrstvy kuchynských skriniek v prospech otvorených políc, kuchynská miestnosť nevyzerá ťažko, tmavé povrchy nevyvíjajú tlak na situáciu, ale vytvárajú zaujímavý kontrast..

Originálny dizajn

Je najľahšie pridať akcentný jas do kuchynskej miestnosti, z ktorej väčšinu zaberá nábytková súprava vo farbe wenge, pomocou barových stoličiek alebo mini kresiel. Šarlátový tón koženého čalúnenia kresiel vyzerá neuveriteľne pôsobivo medzi svetlými a tmavohnedými povrchmi..

Svetlé akcenty

Aby ste zmiernili brutalitu a závažnosť farby wenge v dizajne nábytkovej zostavy, môžete použiť rôzne dizajnérske techniky – riedenie povrchov sklenenými vložkami, používanie lesklých tvaroviek, umiestnenie horného radu skriniek na rôzne úrovne, aby ste vyhnúť sa pevnosti konštrukcie. Ak chcete dodať celému interiéru jemnosť, môžete použiť závesné lustre zaujímavých tvarov s hladkými čiarami a svetlými farbami. Svetlý a štruktúrovaný dizajn backsplash kuchyne tiež prispieva k rozmanitosti kuchynských prevedení..

Tmavá náhlavná súprava

Veľké priestory umožňujú použiť odtieň wenge nielen na zdobenie kuchynských skriniek, ale napríklad aj jedálenských stoličiek. Je však dôležité, aby ste s tmavými tónmi nezašli príliš ďaleko, svetlé drevo môžete pridať do dekorácie miestnosti alebo ako materiál na jedálenský stôl, čím dosiahnete rovnováhu medzi tmavými a svetlými povrchmi..

Wenge a ľahké drevo

Svetlý jedálenský stôl

Minimalistické prevedenie kuchynskej súpravy pôsobivých rozmerov pomocou farby wenge sa tak často nevidí. Nie každý majiteľ domu sa rozhodne pre také priame a striktné použitie nielen tmavého odtieňa wenge a jeho kontrastnej kombinácie s bielym lemovaním, ale aj takého nudného a hladkého prevedenia fasád skriniek umiestnených od podlahy po strop v pomerne veľkej miestnosti. . Je to možnosť pre moderných konzervatívcov, ktorí milujú praktický a funkčný minimalizmus vo veľkom..

Minimalistické zariadenie

Brutálny dizajn

Zaujímavým spôsobom, ako vytvoriť v kuchyni vyváženú a harmonickú atmosféru, je zopakovať wengeovú farbu kuchynských skriniek v pestrej výzdobe stien nad pracovnými plochami..

Pestrá povrchová úprava Tmavá wenge a biela

Čokoládové tóny pre príjemnú atmosféru

Teplé, tmavé čokoládové tóny wenge dokonale ladia s mramorovými povrchmi, čím vytvárajú nielen farebný, ale aj teplotný kontrast. Kamenné povrchy dodávajú miestnosti chlad a čokoládový odtieň wenge prináša prirodzené teplo. V malom kuchynskom priestore to vyzerá skvele v kombinácii s leskom chrómových doplnkov a nehrdzavejúcej ocele domácich spotrebičov..

Malý kuchynský kút

Rozloženie v tvare U

«Čokoláda» na bielom pozadí je nádherný. Čo je výhodné, s touto kombináciou už nemusíte premýšľať o žiadnych farebných riešeniach, interiér je sebestačný a nepotrebuje zlepšenie, potom ho môže zdobiť iba prítomnosť členov domácnosti a hostí domu.

Lahodná farba

Biela a čokoláda

Hladké fasády

Čokoláda v bielej kuchyni

V prípade malých kuchynských priestorov je lepšie použiť farbu wenge iba ako základ pre realizáciu nábytkovej zostavy, v ktorej sa môžete obísť bez horného poschodia kuchynských skriniek alebo sa obmedziť na otvorené police. Fasády horných kuchynských skriniek môžete vyrobiť aj vo svetlej farbe. Snehovo biele povrchy, svetlé podlahy, biele dosky – to všetko pomôže tmavému odtieňu wenge vyzerať ešte pôsobivejšie, nezabudnuteľne.

Mäkký kútik v kuchyni

Tmavé dno svetlé hore

Ďalším príkladom je dizajn malej kuchyne v čokoládových odtieňoch wenge, v ktorej miestnosť vyzerá útulne, atraktívne a zároveň prakticky. Množstvo povrchov z nehrdzavejúcej ocele a lesklých nábytkových kovaní zrieďuje atmosféru a dodáva interiéru nádych pôvabu a elegancie.

Malá kuchyňa

Na pozadí tmavého čokoládového odtieňa wenge vyzerajú chrómované povrchy barových stoličiek a zrkadlové plafondy závesných žiaroviek skvele. Interiér dýcha luxusom a moderným prístupom k dizajnu kuchynských priestorov.

Lesklé povrchy

Jasný čokoládový tón wenge, biele povrchy a červenkastý odtieň muriva je netriviálna a nezabudnuteľná kombinácia. Pridajte k tomuto vzhľadu celú skladbu závesných žiaroviek so zrkadlovými odtieňmi a máte jasný, moderný dizajn kuchyne pre progresívnych majiteľov domov, ktorí milujú pohodlie a pohodu..

Svetlý interiér

Ak sa vám zdá, že farba wenge na zdobenie celej kuchynskej súpravy je pre kuchyňu príliš tmavou atmosférou, skúste použiť svetlý, pastelový odtieň pre hornú vrstvu skriniek. Farebnú paletu interiéru tak nielen rozriedite, ale aj priestor opticky rozšírite., «zdvihnúť» kuchynské stropy.

Wenge a pastelové farby

Kuchyňa wenge môže byť teplá a útulná napriek brutálnej povahe tohto prírodného odtieňa. Na kuchynskú súpravu použite čokoládové odtiene wenge, na ostrov a raňajkový priestor teplé farby dreva a na sedadlá barových stoličiek pestrofarebnú červenú farbu – kuchyňa v teplých farbách je pripravená.

Tmavý vrch, červené dno

Svetlé lustre

Nezvyčajné odtiene a textúry dreva pre kuchynský nábytok

Neobvyklá textúra a odtieň materiálu nábytkovej zostavy a kuchynského ostrova sa stali vrcholom interiéru kuchyne. Na zvýšenie účinku je možné farbu wenge vysledovať pri výkone barových stoličiek a dokonca aj pri návrhu kuchynskej zástery..

Nezvyčajná textúra

Veľmi dávkované použitie zaujímavého odtieňa wenge v snehobielej kuchyni vytvorilo kontrast príjemný pre oči. Ak je spodná časť kuchynskej linky vyrobená vo farbe, ktorá je oveľa tmavšia ako tieň hornej časti, potom sa nielen nábytok, ale celá miestnosť zdá byť väčšia, priestrannejšia.

Tmavá spodná vrstva

Jasné osvetlenie

Nezvyčajný tón

V tejto kuchyni a jedálni neobvyklé odtiene wenge konkurujú výstrednosti návrhov. Polkruhový kuchynský ostrov na dosku sa stal v pravom slova zmysle stredobodom pozornosti. Dokonca aj jasné farby čalúnenia nábytku a dekorácie stien sú len dočasné akcenty..

Pôvodné formy

Fialovo-vínový odtieň pridaný do wenge je sám o sebe vrcholom interiéru. Kuchynská súprava v tejto farbe vyzerá draho, štýlovo a vznešene. A pridaním vložiek z matného skla do dizajnu vyššej vrstvy kuchynských skriniek môžete tiež dosiahnuť ľahkosť a príťažlivosť vďaka dizajnu náhlavnej súpravy..

Zaujímavý odtieň

Tmavá wenge s aktívnou prítomnosťou šedej v nádhernej textúre dreva sa hodí k kamenným obkladom na kuchynskej podlahe. A nábytkové kovanie, mramorové dosky a podobný dizajn kuchynskej zástery dodávajú kuchynskej súprave lesk a luxus..

So sivým odtieňom

Farby wenge rôznej hĺbky a tonality v tej istej kuchyni sú akrobacie. Kombinácia so snehovo bielymi povrchmi, leskom chrómu a nehrdzavejúcej ocele, prítomnosťou horčicovej farby ako farby dverí – to všetko funguje ako vynikajúci sprievod k ušľachtilým a hlbokým tónom tmavej wenge.

Netriviálny dizajn