Kuchyňa s rozlohou 12 m2. m – návrh roku 2018

Ak má vaša kuchyňa rozlohu 12 metrov štvorcových. m, potom nie je ľahké zariadiť dostupný priestor s prihliadnutím na potreby a splnenie ergonomických noriem, ale tiež uviesť do života vaše dizajnérske nápady a vytvoriť interiér vašich snov. Pre väčšinu Rusov žijúcich v štandardných bytoch s kuchyňou 6,5 metra štvorcového je takáto príležitosť podobná snu. Ale ani v dosť priestrannej kuchyni by ste nemali zaobchádzať s tvorbou dizajnu bez osobitnej starostlivosti. Dostupné metre štvorcové musia byť distribuované s maximálnou účinnosťou, aby sa vytvoril nielen funkčný, ale aj krásny, štýlový a módny interiér kuchynského priestoru. Navyše, nie vždy milovaných 12 metrov štvorcových. m sú distribuované najlepším spôsobom – miestnosť môže byť priechodná, môže mať tvar silne predĺženého obdĺžnika alebo môže byť vybavená komunikačnými systémami, ktoré nemožno prenášať. Pre všetky tieto možnosti ponúka náš rozsiahly výber dizajnových projektov pre najrozmanitejšie kuchynské priestory inšpiratívny príklad modernej multifunkčnej kuchyne..

Moderná kuchyňa vo svetlých farbách

Svetlý obraz kuchyne

Tmavé škvrny na bielom pozadí

Výber spôsobu plánovania kuchynskej súpravy

Voľba najlepšieho usporiadania úložných systémov, domácich spotrebičov a pracovných plôch je základom pre vytvorenie praktického, ergonomického a najefektívnejšieho interiéru kuchyne. Môžeme bezpečne povedať, že vzhľad miestnosti a úroveň jej funkčnosti závisia od umiestnenia kuchynskej súpravy. Preto je potrebné starostlivo sa pripraviť na výber rozloženia nábytkového súboru a vstavaných domácich spotrebičov:

 • musíte nakresliť plán plánu kuchynskej miestnosti (na papier alebo pomocou špeciálneho programu nájdete jeho bezplatnú verziu na internete);
 • je potrebné poznamenať umiestnenie okenných a dverových otvorov, ich veľkosti, použiť schému prechodu všetkých komunikácií a zistiť, či bude potrebné vykonať akýkoľvek prenos;
 • v prvej fáze je dôležité určiť presný počet domácich spotrebičov, ktoré bude potrebné integrovať do kuchynskej súpravy (presné rozmery existujúcich alebo plánovaných modelov domácich spotrebičov je možné zobraziť na internete);
 • umiestnenie nábytkového súboru bude ovplyvnené tvarom miestnosti (v blízkosti štvorca alebo silne predĺženého);
 • bude to tiež ovplyvnené skutočnosťou, že miestnosť je priechodná (v súkromných domoch, a to sa stáva) alebo má východ na balkón, dvor;
 • osobitne dôležitá bude potreba vybaviť jedálenský kút v rámci kuchynského priestoru a veľkosť jedálenského segmentu (pre dvojicu samozrejme stačí malá konzola alebo rozšírenie kuchynskej ostrovnej dosky, barový pult a veľká rodina potrebuje plnohodnotnú jedálenskú skupinu).

Tmavé dosky - biele predné strany

Svetlé drevo

Snehovo biela povrchová úprava

Svetlý priestor v kuchyni

Kuchyňa má rozlohu 12 m2. m existuje veľa príležitostí na usporiadanie praktického a pohodlného pracovného priestoru. K dispozícii sú na zváženie všetky typy usporiadania kuchynských zostáv. Pozrime sa podrobnejšie na možnosti usporiadania nábytkového súboru v miestnostiach rôznych úprav a funkčného zaťaženia..

Tmavé fasády

Originálne farebné kombinácie

Tmavé čiary na svetlom pozadí

Rohové alebo usporiadanie v tvare L pre modernú kuchyňu

Uhlová metóda inštalácie nábytkového súboru je považovaná za univerzálnu možnosť zdobenia kuchyne takmer akejkoľvek veľkosti a tvaru. Na takéto usporiadanie sú vhodné dokonca aj veľmi úzke a dlhé miestnosti. Toto je najlepší spôsob distribúcie maximálneho možného počtu interiérových predmetov (skladovacích systémov a domácich spotrebičov) s minimálnou spotrebou využiteľného priestoru. Rohové rozloženie je pohodlné, praktické a ergonomické. Koniec koncov, pre vás nebude ťažké distribuovať podmienené hranice tzv «pracovný trojuholník» – sporák (varná doska), drez a chladnička. Kuchyňa má rozlohu 12 m2. m na jednej strane je dostatok priestoru na ergonomické rozloženie strategicky dôležitých objektov na implementáciu pracovných procesov, na strane druhej – všetky vrcholy «trojuholník» budú umiestnené v pešej vzdialenosti. Ďalšou výhodou rohového rozloženia je, že pri takom usporiadaní nábytkovej zostavy je v kuchyni dostatok voľného miesta na inštaláciu kuchynského ostrovčeka alebo polostrova, plnohodnotnej jedálenskej skupiny a dokonca aj stolu s mäkkým rohom pre pohodlie počas jedla zostaňte v miestnosti..

Rozloženie rohu

Rozloženie v tvare L s ostrovčekom

Rohová súprava a ostrovček

Klasický štýl

Hladké fasády

Rohové usporiadanie s kuchynským ostrovom vytvára multifunkčnú platformu pre kuchynské procesy. Môžete integrovať domáce spotrebiče na ostrov (niektorí majitelia uprednostňujú zabudovanie drezu alebo varnej dosky), skladovacie systémy a usporiadať miesto na jedlo za doskou alebo jeho predĺžením. Okrem praktického komponentu v dôsledku takéhoto usporiadania pozorujeme vysokú estetiku – kuchyňa vyzerá usporiadane, pohodlne a zároveň racionálne.

Rohová súprava a kuchynský ostrovček

Tradičný štýl

Tradičný dizajn

Tradičný dizajn

Útulný svetelný obraz

Tmavé akcenty

Na rozdiel od kuchynského ostrova polostrov nemá úplnú izoláciu od ostatných interiérových predmetov a spočíva na jednom z okrajov na stene. V kombinácii s rohovou kuchynskou linkou môže takýto modul poskytnúť ešte viac úložných systémov. V kuchyni je zároveň viac voľného miesta na nerušený pohyb. Dosku polostrova je navyše možné predĺžiť tak, aby sa do nej zmestili jedálenské priestory. V takejto improvizovanej reštaurácii sa ľahko ubytujú 2-3 osoby «stôl».

V bielej kuchyni s vysokým stropom

Prízvuk na zástere

Striedanie tmavých a svetlých rovín

Rozloženie v tvare L je univerzálne v tom, že sa dá kombinovať s akoukoľvek úpravou jedálenskej skupiny. Do takého prostredia organicky zapadne okrúhly, štvorcový, obdĺžnikový jedálenský stôl s kompaktnými taburetmi alebo luxusnými stoličkami, dokonca aj kuchynský kút (malá mäkká rohová sedačka). Súčasne je k dispozícii kuchyňa s rozlohou 12 m². m nebude vyzerať preplnene.

Škandinávsky štýl

V kuchyni s posedením

S jedálenskou skupinou

Škandinávsky štýl

Lineárne usporiadanie alebo kuchynská súprava v jednom rade

Lineárne usporiadanie sa zvyčajne používa v prípade nedostatku využiteľného kuchynského priestoru alebo v prítomnosti malého množstva kompaktných domácich spotrebičov a potreby skladovacích systémov. Ale v prípade kuchyne s rozlohou 12 metrov štvorcových. m, výber takého rozloženia môže byť určený inštaláciou veľkoplošného kuchynského ostrova alebo pohodlnej jedálenskej skupiny. Stručne povedané, zostavu lineárne usporiadajú buď rodiny s deťmi, pre ktoré je dôležité vybaviť kuchynský priestor veľkým jedálenským stolom a pohodlnými stoličkami, alebo mládenci a manželské páry, pre ktoré je malý počet úložných systémov. dosť na udržanie poriadku v kuchyni..

Dôraz na jedálenskú skupinu

Lineárne rozloženie a ostrov

Lineárna náhlavná súprava

Lineárne rozloženie a okrúhly stôl

Jednoradová náhlavná súprava

Škandinávske motívy

Keď je nábytková zostava umiestnená pozdĺž jednej zo stien kuchyne (zvyčajne dlhá), umožňuje veľkému množstvu voľného priestoru zostať voľný. Najčastejšie je naplnený kuchynským ostrovom, polostrovom alebo jedálenskou skupinou. Všetko závisí od životného štýlu rodiny, počtu členov domácnosti a ich veku. Niekomu je vhodné jesť iba za stolom, sedieť na pohodlnej, mäkkej stoličke, zatiaľ čo iní držia diétu a radšej strávia čo najmenej času jedením jedla a radšej sedia na barových stoličkách pri pulte.

Kompaktné rozloženie

Ostrovná súprava a jedálenský stôl

Snehobiely a drevitý

Originálny dizajn

Snehovo biela náhlavná súprava

Rozloženie v tvare U pre priestrannú kuchyňu

Rozloha 12 metrov štvorcových. m vám umožňuje vybaviť kuchyňu pomocou rozloženia nábytkovej zostavy a v nej zabudovaných domácich spotrebičov v tvare U. Toto usporiadanie nábytkového súboru vám umožňuje integrovať maximálny možný počet úložných systémov a domácich spotrebičov do dostupného priestoru. Rozloženie v tvare U je vhodné pre viacčlenné rodiny, ktoré potrebujú veľa kuchynských skriniek, aby mali v pracovnom priestore poriadok. V závislosti od tvaru miestnosti môže v strede zostať malý priestor pre malú jedálenskú skupinu (najlepšie s okrúhlym stolom). Ak však má kuchyňa tvar silne predĺženého obdĺžnika, potom bude musieť byť jedálenský kút vybavený v obývacej izbe alebo by mala byť pridelená samostatná miestnosť – jedáleň.

Rozloženie v tvare U

Rozloženie podľa písmena

Alternatíva k uzavretým skrinkám

V rámci rozloženia kuchynskej súpravy v tvare U je veľmi výhodné usporiadať vrcholy «pracovný trojuholník» – drez, sporák a chladničku je možné integrovať do protiľahlých strán, čím sa zachovajú všetky požiadavky na ergonómiu a bezpečnosť. Dokonca aj kánony Feng Shui sú v tomto prípade ľahko pozorovateľné – voda sa nikdy nepretne s ohňom, a naopak s chladom.

Figurálne dlaždice na zásteru

Kuchynská súprava tmavosivá

Striedanie bielych a drevených povrchov

Paralelné usporiadanie pre neštandardné miestnosti

Ak má vaša kuchyňa v strede miestnosti balkónový blok alebo ide o priechodnú miestnosť, prepojenie medzi domácimi priestormi, potom môže byť súbežné usporiadanie kuchynskej súpravy jediným účinným spôsobom distribúcie interiérových predmetov. . Pri tomto usporiadaní sú skladovacie systémy a vstavané spotrebiče umiestnené proti dvom paralelným stenám, ktoré sú dlhé v obdĺžnikovej miestnosti. Ak je miestnosť veľmi predĺžená, potom sa jedálenský kút v dôsledku tohto usporiadania nezmestí. V miestnosti, ktorej tvar je blízky štvorcu, môžete v strede nainštalovať plnohodnotnú jedálenskú skupinu.

Paralelné rozloženie

Headset v dvoch radoch

Paleta farieb na dokončenie a realizáciu kuchynských liniek

Také niečo ako «trendové rozloženie» neexistuje. Napriek tomu je usporiadanie kuchynskej linky zvolené na základe charakteristík miestnosti a životného štýlu majiteľov, a nie na základe rady módnych návrhárov. Ale v oblasti výberu farebných riešení existuje veľa módnych trendov. S každou novou sezónou nám návrhári z celého sveta ponúkajú nové módne odtiene, farebné kombinácie a možnosti ich použitia. Ale na naše potešenie, tieto trendy sa navzájom nevylučujú s trendmi minulej sezóny. Aby ste vytvorili skutočne štýlový a trendový dizajn, nie je potrebné meniť farebnú schému každú sezónu. Existuje mnoho skutočných farebných schém, ktoré sa stanú nielen ideálnou verziou vašej kuchyne, ale tiež zmodernizujú dizajn. A je potrebné predovšetkým vychádzať z charakteristík miestnosti a vašich vlastných preferencií (nezabúdať na rozumné používanie jasných farieb z rôznych farebných skupín).

Farebná akcentová zástera

Svetlo béžová kuchyňa

Bielo -čierne prevedenie

Výber farieb pre kuchyňu s rozlohou 12 metrov štvorcových. m budú ovplyvnené nasledujúcimi faktormi:

 • počet a veľkosť okenných otvorov (čím prirodzenejšie svetlo je v miestnosti, tým jasnejšie a tmavšie farby je možné pri jeho návrhu použiť);
 • umiestnenie kuchynského priestoru vzhľadom na svetové strany (pre južnú časť budovy si môžete vybrať chladnú paletu, kontrastné kombinácie, pre severnú časť sú preferované teplé a svetlé farby);
 • veľkosť kuchynskej súpravy a jej umiestnenie (masívne nástenné skrinky od samotného stropu v tmavej farbe budú z hľadiska psychologického vnímania pôsobiť príliš ťažko);
 • farebná paleta v byte alebo dome (najmä v priľahlých miestnostiach, z ktorých niektoré je možné vidieť z kuchyne);
 • osobné farebné preferencie majiteľov.

Originálne prevedenie

Závesné skrinky zo stropu

Praktické rozloženie

Šedá je opäť v trende. Bohatá paleta odtieňov vám umožňuje nájsť optimálnu farebnú schému a súčasne zachovať lakonizmus, závažnosť a neutralitu obrazu kuchynského priestoru. Sivé fasády kuchynskej zostavy pôsobia na svetlom (najčastejšie snehobielom) pozadí stien vznešene a v spoločnosti lesku nerezovej ocele. Šedá je úžasný spôsob, ako navrhnúť interiér, ktorý je z hľadiska psychologického vplyvu na človeka neutrálny, pre tých, ktorí si práve navrhujú vlastný domov. Koniec koncov, odtiene šedej sa dajú ľahko kombinovať navzájom a s inými farebnými riešeniami..

Tmavosivý nábytkový súbor

Biele a sivé prevedenie

Moderný štýl

Kreatívny interiér kuchyne

Sivomodrá náhlavná súprava

Biela a jej odtiene nikdy nevyjdú z módy. Ľahký, svieži a vzdušný obraz kuchynského priestoru bude vždy na vrchole popularity. Koniec koncov, je medzi nami toľko ľudí, ktorí by chceli proces varenia spojiť s nepríjemným svetelným obrazom, ale so sterilným čistým interiérom. Ak sa vo vašej kuchyni na prízemí nachádza malé okno alebo miestnosť a rastliny a budovy blokujú prístup slnečného svetla, potom biela farba dekorácie a prevedenia kuchynských fasád môže byť vynikajúcou pomocou pri zvyšovaní množstva prirodzeného svetla..

Snehobiela idyla

Biele kuchynské povrchy

Hi-tech štýl

Biele hladké fasády

Snehovo biely interiér kuchyne

Snehobiely kuchynský nábytok

Ak spojíte úplne bielu kuchyňu s nemocničnou operačnou sálou, potom ako prízvuk použite jasnú farbu. Napríklad použite farebný odtieň keramických dlaždíc na backsplash vašej kuchyne alebo si na okná zaveste farebné rolety..

Dôraz na ozdobu zástery

Tradičný štýl

Všetky odtiene bielej

Svetlý interiér kuchyne

Dôraz na farebné prevedenie zástery

Snehovo biely dizajn pre svetlú kuchyňu

Svetlé akcenty

Ak hovoríme o dizajne kuchynskej zástery, potom v projektoch moderného dizajnu kuchyne možno zaznamenať jednu tendenciu – použitie dokončovacieho materiálu až po strop. Tento prístup je najčastejšie spôsobený skutočnosťou, že horná vrstva kuchynských skriniek je kombinovaná s otvorenými policami..

Dekorácia kuchynskej zástery

Svetlé dlaždice do kuchyne

Súčasný štýl

Kontrastný interiér je v trende už mnoho sezón za sebou. Kuchynský priestor o rozlohe 12 m2. m si môže dovoliť použitie tmavých odtieňov na realizáciu kuchynských fasád, podláh a dokonca aj prvkov dekorácie stien. Kontrastný dizajn vždy vyzerá dynamicky, striktne a dokonca trochu dramaticky. Striedanie tmavých a svetlých povrchov sa nikdy nebude nazývať nudné – dizajn bude relevantný a módny ešte dlhé roky. Pamätajte si, že použitie bielej pre hornú vrstvu úložných systémov a tmavú pre nižšiu vizuálne zvýši výšku miestnosti..

Kontrastný dizajn

Tmavé dno - svetlý vrch

Čiernobiely interiér kuchyne

Dôraz na tmavý ostrov

Lakonický dizajn

Fasády kuchynskej súpravy v tmavošedej a dokonca čiernej farbe vyzerajú neuveriteľne štýlovo, prísne a moderne. Kuchynská plocha 12 m2. m vám umožňuje používať také dramatické techniky navrhovania, ale je dôležité pochopiť, že tmavé povrchy od vás budú vyžadovať oveľa väčšiu starostlivosť. Na tmavých povrchoch sú dokonca viditeľné kvapôčky vody, nehovoriac o odtlačkoch prstov.

Tmavé fasády

Tmavé povrchy náhlavnej súpravy

Hra kontrastov

Tmavý dizajn kuchyne

Modrá je v tejto sezóne veľmi obľúbená. Komplexné odtiene modrej sa nachádzajú ako v zbierkach moderných hotových riešení kuchynského nábytku, tak v radoch dokončovacích materiálov. Ak sa vaša kuchyňa nachádza na južnej strane budovy, potom môžete svoj obľúbený modrý odtieň bezpečne použiť na realizáciu fasád kuchynských skriniek alebo povrchových úprav. Povrchy vyrobené z dreva alebo jeho veľkolepej imitácie pomôžu dodať chladnému interiéru teplo. Krásny vzor prírodného dreva vnesie do prísneho dizajnu tóny útulnosti a pohodlia.

Trendová modrá

Jasný modrý tón

Komplexný odtieň modrej

Svetlé fasády pre bielu kuchyňu

Originálne farebné kombinácie

Osvetlenie a výzdoba na 12 m². m

Ak má kuchynská plocha 6-7 metrov štvorcových. m, je dôležité dodržiavať minimalistické nálady a používať dekor na minimum, potom si v pomerne priestrannej miestnosti môžete dovoliť dekoráciu, ktorá zodpovedá zvolenému štýlu. V takej multifunkčnej miestnosti, ako je kuchyňa, sa ako dekoratívne prvky najčastejšie používajú celkom praktické interiérové ​​prvky – svietidlá, textilné dekorácie okien alebo jedálenský stôl, servírovacie potreby a dokonca aj domáce spotrebiče.

Dekorácia do kuchyne

Textúrovaná povrchová úprava

Slnkom zaliata biela kuchyňa

Moderná technológia je prezentovaná v širokej škále produktov rôznych prevedení. Ak neberiete do úvahy možnosti zariadení, ale venujete pozornosť iba vzhľadu, potom je možné poznamenať, že hlavným svetlým akcentom interiéru sa môže stať veľká svetlá chladnička, mixér alebo kuchynský robot v retro štýle môže úplne zmeniť charakter kuchynského dizajnu a ultramoderná digestor originálnej formy môže zvýšiť stupeň kreativity a dodať miestnosti futuristický vzhľad.

Zamerajte sa na domáce spotrebiče

Lesk z nehrdzavejúcej ocele

Dodatočné prvky interiéru

Použitie krásnych, neobvyklých, dizajnérskych svetelných lúčov ako dekoratívneho prvku je obľúbenou technikou vytvárania originálnych kuchynských interiérov. Neobvyklé osvetlenie alebo luxusný luster bude nielenže plniť svoje hlavné funkcie, ale tiež vytvorí špeciálnu atmosféru v miestnosti, kde sa pri večernom stole stretáva celá rodina a prijímajú sa najbližší hostia. Navyše jedna centrálna lampa v kuchyni o rozlohe 12 m². m nestačí. Je potrebné sa postarať o osvetlenie všetkých pracovných plôch a jedálenského kúta..

Osvetlenie v modernej kuchyni

Vidiecky štýl

Originálne žiarovky

Menší ostrov

High-tech pre stredne veľkú kuchyňu