Kreatívny prístup pri výbere stoličiek do kuchyne

Na prvý pohľad nie je výber stoličiek do kuchynského priestoru náročnou úlohou. Stoličky sa spravidla vyberajú takmer na samom konci, keď je povrchová úprava hotová, objedná sa hlavný nábytok, určí sa umiestnenie domácich spotrebičov, pracovných priestorov a skladovacích systémov. Zostáva len vybrať stoličky v súlade s dizajnom a farbou jedálenského stola, barového pultu alebo kuchynského ostrova. V praxi však riešenie nie je také jednoduché, pretože výrobcovia kuchynského nábytku nám poskytujú obrovskú škálu modelov, farieb a textúr..

Kuchynské stoličky

Pokúsme sa spoločne zistiť, aké stoličky sú podľa návrhu, z akých materiálov sú vyrobené, aké majú vlastnosti a hlavne, ako ich úspešne integrovať do hotového projektu dizajnu kuchyne. Dúfame, že konkrétne príklady interiérov kuchýň s rôznymi druhmi stoličiek, ktoré sme vybrali konkrétne pre túto publikáciu, vám pomôžu správne sa rozhodnúť..

Originálne stoličky do kuchyne

Drevené stoličky do kuchyne

Stoličky sú nábytok, ktorý je vystavený celkom vážnemu namáhaniu. Preto je potrebné ich vybrať na základe charakteristík pevnosti, spoľahlivosti a trvanlivosti. Nezabudnite však na estetickú stránku problému a súlad so štýlom interiéru vo všeobecnosti a osobitne s jedálenským kútom. Materiál ako drevo bude vhodný takmer do každého interiéru kuchyne.

V odtieňoch šedej

Drevo dokonale dopĺňa sklenené, kovové a kamenné povrchy. Nehovoriac o tom, že väčšina úložných systémov pre kuchynské skrinky je vyrobená z dreva alebo imitácie dreva. Dokonca aj pre štýly, ako sú high-tech alebo podkrovie, si môžete vybrať jednoduchú a výstižnú verziu drevených stoličiek v diskrétnej farebnej palete, ktorá bude vyzerať primerane a harmonicky sa kombinovať so zvyškom kuchynského dizajnu..

Svetlo modré stoličky

Pre klasickú kuchyňu sa drevené stoličky s vyrezávanými operadlami stali skutočným darom z nebies. Na pozadí snehobielej palety kuchynského prostredia pôsobí pastelovo modrý odtieň stoličiek akcentovo a mäkké sedadlo s potlačenými textíliami nielenže vytvára pohodlie pre sediacich, ale prináša aj nádych domáceho pohodlia a rustikálnej jednoduchosti do interiéru kuchyne.

Drevené stoličky

Vidiecky štýl

V rovnakej palete ako jedálenský stôl

Kuchyňa v tradičnom klasickom štýle veľmi harmonicky prijala tieto drevené stoličky s polstrovaným sedením vo vidieckom štýle..

Čalúnené stoličky

V snehobielych textíliách

Klasická kuchyňa a drevené stoličky s mäkkým čalúnením v neutrálnej farebnej palete sú tradičným riešením, ktoré používajú dizajnéri na celom svete už mnoho rokov a obľuba takéhoto kráľovsky atraktívneho spôsobu zdobenia stoličiek sa postupom času len zvyšuje..

Stoličky pre eklektickú kuchyňu

A tu je podobný model stoličiek zo svetlého dreva, ktorý sa zhoduje s farbou jedálenského stola, ale už v rámci eklektickej kuchyne, kde sa zbierajú rôzne možnosti farieb, textúr a dekorov z rôznych štýlov.

Drevená jedálenská skupina

Ďalší príklad prevedenia celej jedálenskej skupiny z jedného druhu dreva, ale tentoraz je súprava umiestnená v kuchyni s aktívnym využitím dreva ako na dekoráciu, tak aj na výrobu kuchynských úložných systémov..

Medzi drevenými ozdobami

Na tomto vzhľade môžete vidieť, ako podobné stoličky vyzerajú v kuchyni s celkovou povrchovou úpravou dreva, kde je nielen jedálenský stôl, podlaha, ale aj priestranný úložný systém zo vstavaných kuchynských skriniek vyrobený z nenatretého dreva..

Snehobiela skupina

Biele stoličky do klasickej kuchyne

Biele lakované drevené stoličky môžu byť skvelou voľbou nielen pre klasické kuchyne. V závislosti od toho, aký druh textílií bude použitý v odnímateľných mäkkých sedadlách, môžete vytvoriť inú náladu pre celé prostredie kuchyne, akcenty alebo splynúť s celkovou farebnou schémou miestnosti..

Farebné čalúnenie

Čalúnenie zodpovedajúce závesom

Ďalšou možnosťou pre klasickú kuchyňu sú kreslá s drevenými podstavcami a mäkkými sedadlami a operadlami. Materiál čalúnenia stoličiek sa presne zhoduje s textíliami na oknách, a to nielenže prináša do snehobieleho interiéru kuchyne rôzne farby, ale taktiež robí atmosféru harmonickejšou a pohodlnejšou..

Vidiecky štýl

A to je už variant drevených vyrezávaných stoličiek, natretých v svetlošedom odtieni pre kuchyňu vo vidieckom štýle. Vzhľadom na to, že nohy jedálenského stola majú podobný sivastý odtieň, spolu so stoličkami tvoria harmonický a originálny celok..

Farba mladej trávy

Svetlo zelené stoličky

Svetlo zelené stoličky v tejto tradičnej kuchyni sú svetlo vyrezávané stoličky vyrobené z dreva pôvodného dizajnu..

Viacfarebné stoličky vyrobené z dreva

Drevené stoličky natreté v rôznych farbách sa môžu stať originálnym riešením pre tradičné zariadenie kuchynského priestoru. Jedálenská skupina umiestnená v arkierovom okne vyzerá atraktívne, jasne a zaujímavo a stáva sa stredobodom pozornosti v jedálni.

Čierna a biela paleta

Drevená jedálenská skupina v kontrastných farbách s tmavými stoličkami a stolom zo svetlého dreva je klasikou žánru pre kuchyňu, v ktorej interiér taktiež používa čiernobielu kombináciu povrchov a dekoru.

Stoličky s dreveným rámom

V jedálenskej skupine vidíme stoličky s dreveným rámom. Základný materiál stoličiek presne zodpovedá rámom kuchynského nábytku a otvorených políc. Pokiaľ ide o kuchynský ostrov, v blízkosti jeho pultu sú barové stoličky na kovových rámoch..

Stoličky vo farbe skriniek

Ďalší príklad stoličiek s drevenými podstavcami, ktoré dokonale ladia s materiálom systému kuchynskej linky. Aj kreatívna lampa nad jedálenským stolom je vyrobená z recyklovaného dreva.

Svetlé kožené kreslá

Tieto pohodlné kuchynské stoličky s drevenými nohami a sedadlami a operadlami z mäkkej kože v pestrých farbách sa stali ozdobou kuchynského jedálenského kúta v modernom štýle s prvkami moderného štýlu..

Barové stoličky drevené

Stoličky pre high-tech kuchyňu

Moderný štýl s high-tech prvkami dokáže harmonicky prijať aj stoličky a jedálenský stôl z dreva. Musíte len stráviť čas hľadaním pomerne jednoduchého, ale zároveň pohodlného a praktického modelu stoličiek.

Kombinované čalúnenie

Zaujímavým dizajnovým riešením môže byť výber rôznych poťahov na drevené stoličky tej istej jedálenskej skupiny. Nabiehané vyrezávané stoličky s mäkkými sedadlami sa dobre hodia k pásikovému čalúneniu malých kresiel so snehovo bielym rámom.

Pre minimalistickú kuchyňu

Ďalší príklad kombinácie stoličiek a kresiel rôznych modelov a farieb v rámci tej istej jedálenskej časti. V tejto ostrej bielej kuchyni s minimalistickým nastavením pôsobia prírodné farby jedálenskej skupiny neuveriteľne príjemne a pozývajú vás pohodlne sedieť k priestrannému jedálenskému stolu..

Pre kuchyňu vo vidieckom štýle

Môžete kombinovať stoličky rovnakého odtieňa, ale rôznych modelov a vzorov, ako sa to stalo v jedálni kuchyne vo vidieckom štýle.

Spolu s lavičkami

V rámci eklektického dizajnu môžete kombinovať stoličky nielen rôznych farieb a modelov, ale aj zásadne odlišných prevedení, napríklad tieto malé lavice vyrobené z rovnakého druhu dreva ako jedálenský stôl sa dobre hodia k kreslám v farebných textíliách.

Viacfarebné čalúnenie

Klasické stoličky

Prútený nábytok

Medzi drevené výrobky patria konštrukcie z rotongy, bambusu a viniča. Prútený nábytok nie je v kuchynských interiéroch taký bežný, a preto je jeho vzhľad vždy exkluzívny, pozoruhodný.

Stoličky Rottong

Rotongové stoličky

Pre «dedina» interiéry vo vidieckom štýle, Provence s prvkami vidieckeho života, takéto modely stoličiek budú veľmi užitočné. Ľahké a mobilné, s týmito stoličkami sa ľahko manipuluje a ľahko sa čistia, ale majú obmedzenia hmotnosti a vyžadujú špeciálne spracovanie materiálu z dôvodu extrémnej vlhkosti a teploty.

Prútený nábytok

Prútené kreslá, ktoré sú zvyčajne klasifikované ako vonkajší, záhradný nábytok, sa stali skvelým doplnkom rustikálneho štýlu tejto vidieckej kuchyne. V ultramodernom mestskom byte, v technicky vyspelej kuchyni bude takýto nábytok vyzerať nevhodne, ale pre predmestský život bude veľmi užitočný.

V piesočných tónoch

Súbor prúteného nábytku do jedálenského kúta a taburetiek na kuchynský ostrov harmonicky dotvára béžový a okrový dekor. Dokonca aj rolety na oknách sú zladené s farbou nábytku. Takáto teplá farebná schéma sa prispôsobí útulnosti, pohodliu a relaxácii..

Svetlý prútený nábytok

Prútené kreslá a barové stoličky namaľované v žiarivých sýtych farbách sa stali akcentmi v jasnej palete kuchyne a jedálne. Pri takom troche záhradného nábytku bude nálada kuchynského priestoru vždy jarná a pozitívna..

Kuchynské stoličky a stoličky z plastu

Medzi zrejmé výhody plastového nábytku patrí ľahká konštrukcia, jednoduchá starostlivosť, rozmanitosť farieb a jednoduché skladovanie. Môžete si kúpiť sadu plastových stoličiek do kuchyne, použiť iba potrebnú časť a zvyšok odložiť na uskladnenie umiestnením jednej stoličky na druhú a vybratím podľa potreby. O plastový nábytok sa dá ľahko starať, je odolný voči vlhkosti, čo je očividné plus v miestnosti s vysokým rizikom kontaminácie a vysokej vlhkosti. Existujú však aj určité nevýhody – plastový nábytok má krátku životnosť a má obmedzenia hmotnosti. Plastové stoličky zvyčajne vydržia až 90 kg. Na zvýšenie trvanlivosti výrobkov, ale zároveň zotrvanie v určitej cenovej kategórii. Výrobcovia kombinujú plast s drevom a kovom. Oceľové alebo hliníkové nohy stoličiek výrazne predlžujú ich životnosť.

Tmavé stoličky na pozadí lesklých povrchov

Plastový nábytok bude v modernom interiéri s bohatým využitím skla, zrkadlových plôch vyzerať veľmi harmonicky. Kuchynské skrinky z MDF, potiahnuté PVC fóliou, ktoré sa tak často používajú na výrobu vstavaného kuchynského nábytku, dokonale tolerujú susedstvo plastu, a to aj ako materiál pre stoličky a stoličky.

Stoličky Ames

Slávne stoličky

Svetoznáme stoličky, ktoré vymysleli Amesovci, sa stali ikonami v dizajne nábytku a sú obľúbené u majiteľov domov už desaťročia. Jednoduchý, ale ergonomický dizajn sa ľahko zmestí takmer do každého interiéru. Teraz sú tieto stoličky k dispozícii s plastovým sedadlom a drevenými nohami, aj keď Ames pôvodne vyrobili sedadlo z preglejky počas svojich experimentov s plastom z tohto cenovo dostupného a ľahkého materiálu. V svetlej kuchyni vyzerajú tieto ľahké kuchynské stoličky nielen vhodné, ale aj výhodné..

Plastové kreslá

Nemenej slávne stoličky-kreslá z plastu, ktoré presne opakujú obrysy ľudského tela, sa stali ozdobou jedálenského kúta so stolom vo vidieckom štýle.

Svetlé šarlátové stoličky

Svetlé, farebné plastové kreslá s kovovými nohami sa stali prízvukom v tejto svetlej kuchyni. Pôvodné dizajnové riešenie nielen zriedilo snehovo bielu paletu, ale prinieslo aj pozitívny postoj k charakteru miestnosti.

Svetlo modré plastové stoličky

Ďalší príklad toho, ako svetlé plastové stoličky s kovovými nohami môžu zmeniť charakter miestnosti. Bohatá modrá farba stoličiek sa nepochybne stala stredobodom pozornosti jedálenského kúta. Pokiaľ ide o barové stoličky v blízkosti pultu kuchynského ostrova, ich podstavce sú vyrobené z dreva a sedadlá sú tiež vyrobené z plastu..

Biely plast

Plast a kov

Podobný model plastových stoličiek s kovovými nohami, ale v pokojnom, neutrálnom odtieni, sa stal ozdobou jedálenského kúta malého kuchynského priestoru so snehobielymi lesklými povrchmi kuchynských skriniek.

Priehľadné stoličky

Bezfarebný plast

Neviditeľné stoličky

Stoličky z priehľadného plastu sa často kupujú do malých kuchynských priestorov, a to zo zrejmých dôvodov – pôsobia bez tiaže, nezaťažujú vonkajší vzhľad miestnosti a zároveň sa ľahko udržiavajú a udržiavajú. Ale pre priestranné kuchyne s originálnym interiérovým dizajnom môže byť priehľadný nábytok dar z nebies..

Každý má svoju stoličku

Môže byť skutočne výnimočné kombinovať stoličky v tej istej jedálni, a to nielen rôznych farieb a vzorov, ale aj materiálu, z ktorého je model vyrobený. Takýto eklektický jedálenský kút môže byť zaujímavou možnosťou pre veľkú rodinu, kde má každá domácnosť svoju špeciálnu stoličku..

Kovový rám pre kuchynské stoličky

Najtrvanlivejším, ale aj dosť drahým materiálom na výrobu rámu stoličky je kov. Hliníkové a oceľové konštrukcie odolávajú vysokému zaťaženiu, slúžia dlho a ich údržba je pomerne jednoduchá a pohodlná. Existujú stacionárne aj skladacie modely kuchynského nábytku. Medzi kovovými barovými stoličkami existujú možnosti výškového nastavenia, čo je pre rodinné kuchynské priestory absolútnym plusom. U niektorých modelov stoličiek je možné nastavenie operadla.

Na kovových nohách

Kovová kostra

Kovové barové stoličky

Stolička vyrobená výlučne z kovu je dosť drahý produkt, a zároveň veľmi studený. Preto majú stoličky alebo stoličky s kovovým rámom spravidla mäkké sedadlo a niekedy aj operadlo. Materiál sedadla môže byť akýkoľvek, ale pre kuchyňu je lepšie zvoliť textil alebo materiály, ktoré sa budú ľahko čistiť, napríklad koža, prírodný alebo umelý materiál..

Kovové stoličky

Kov sa stal hlavným materiálom pre barové stoličky a jedálenské stoličky v tejto modernej kuchyni s nádychom vidieka. Pôvodné návrhy stoličiek sa stali charakteristickým znakom netriviálneho zariadenia kuchyne..

Barové a jedálenské stoličky

V tejto kuchyni a jedálni pri kuchynskom ostrove vidíme barové stoličky s kombinovaným zložením – kovové rámy susedia s plastovými prvkami. Ergonomický model s mierne podperným sedadlom a pohodlnou opierkou na nohy. V jedálni vidíme žiarivo oranžové plastové stoličky obklopujúce stôl z podobného materiálu, ale v snehobielej palete..

Moderný dizajn stoličky

Stoličky s kovovým rámom sa perfektne hodia do moderného interiéru s high-tech prvkami. V kombinácii s priehľadnou sklenenou doskou jedálenského stola pôsobí celá skupina luxusne, reprezentatívne a úctyhodne..

Barové kožené stoličky

Pohodlné barové stoličky s kovovým rámom a sedadlami z mäkkej kože sú ozdobené umelou kožušinou napodobňujúcou kožu zvierat. Kontrastnú čiernobielu farbu kuchynských stoličiek podporili secesné závesné svetlá.

Barové stoličky s nastaviteľnou nohou

A tieto barové stoličky na kovových nohách s nastaviteľnou výškou sa stali harmonickým doplnkom všetkých prvkov secesného štýlu v malom kuchynskom priestore.

Pôvodný dizajn barových stoličiek

Ďalší príklad barových stoličiek originálneho dizajnu, ktoré sa môžu stať charakteristickým znakom modernej kuchyne s progresívnym interiérom..