Krásna renovácia na toalete: od prózy po texty

Malá šatňa si tiež zaslúži pozornosť dizajnu. Niekoľko tipov vám pomôže nájsť tú niť, na ktorej sa chytíte, je možné rozvinúť loptu zaujímavých myšlienok a krásne navrhnúť súkromnú oblasť. Budeme hovoriť o štýloch, ktoré obzvlášť nepredstierajú, že sú oblasťou priestorov, a sú považované za najúspešnejšie pre skromný formát..

Návrh toalety sa vykonáva v súlade so všeobecnou koncepciou domu. Farebnému orientálnemu štýlu teda zodpovedá jasný obklad, ktorý je prítomný vo fragmentoch, a drahé inštalatérske práce. Na to, aby boli steny viditeľné, stačí pestrý okraj alebo jasný pás na neutrálnom pozadí «oživil». Na ozdobu je ideálna kresba s ligatúrou (arabesky), kvetinové úpravy, zlaté škvrny.

Štylizovaný stôl a pár závesných otvorených políc na príjemné drobnosti, kované zrkadlo a žiarovky v identickom dizajne doplnia dej. Mozaika má blízko k marockému hnutiu, ktoré je blízke aj duchom. Unesení svojim jasom by sme mali pamätať na sýtosť farieb, ktorá výrazne skrýva priestor..

Jemná kombinácia Na pozadí bielych panelov Poznámky k prírode Praktické panely Prírodný dekor Japonský štýl

Bližšie k prírode

Minimalizmus a prirodzené farby japonského štýlu sú úžasné pre vnútorné priestory. Vyberte si tmavý nábytok, okrem čiernej a wenge, žiarovky s matným sklom, ozdobte strop trámami. Pri existujúcom okennom alebo vnútornom sklenenom otvore, ako v starých typických projektoch, použite bambusové tyče na zvýraznenie architektonickej štruktúry. Podporte myšlienku identickou kompozíciou na svahoch dverí alebo vytvorte kresbu na stenu. Vykonať «fotokópia» vetvičky sakury, píšte text z hieroglyfov, lemujte zvislými štvorcami.

Farebné kamienky položené na podlahe kúpeľne opakujú morské dno. Pôvodný štýl je pekne kombinovaný s mozaikami a prekvapuje mnohostrannosťou ťahov. Rámovanie dlaždíc s kamienkami alebo rytmické striedanie štvorcov rôznych typov je teda ťažké nazvať hacknutou schémou. Ak prevediete dizajn na stenu, kompozícia bude vyzerať prirodzene v harmónii laminátu vo farbe orecha. V každom prípade takýto návrh efektívneho vnímania vyžaduje slobodu..

Obkladové panely vyzerajú skvele a sú pri dokončovaní prospešné zo všetkých strán. Vysokokvalitný plast s presným opakovaním textúr originálov umožňuje rozpoznať štruktúrny vzor dreva, kameňa a kresliť paralely s kovom. Sklenené panely s zvnútra vykúkajúcim fotografickým obrazom vytvárajú «akvárium» ilúzia a organicky splývajú s témou prírody.

Ekologický štýl je podobný predchádzajúcej myšlienke a je založený na povrchovej úprave prírodnými materiálmi. Projekt počíta s použitím kameňov, keramických obkladov a kombináciou ďalších podkladov. Postupom času dizajnéri urobili vlastné úpravy a teraz sú ponúkané PVC panely s drsným povrchom. Uprednostnenie napínacieho stropu pomôže vytvoriť modrú kupolu, ktorá vás v tandeme s drevenými panelmi, trstinovou tapetou a povlakom z juty spolu presvedčí o tejto myšlienke. Pri dominancii dlaždíc je lepšie uprednostniť floristické predmety a vyhnúť sa geometrickej presnosti na okrajoch. Čiary, kruhy a všetky prísne tvary nebudú na mieste.

Paleta farieb nie je obmedzená, ale zhoda s odtieňmi oblohy a mora, sezónne farby sú uznávané ako optimálne pre dekoráciu. Segmentové šetriče obrazovky z okrovej, jarnej zelenej, wenge a smotany sú vítané. Fasády nábytku sú zvolené hladké alebo typické pre krajinu – s miernym opotrebovaním farieb na starých povrchoch. Pozornosť je zameraná na skromné ​​dekorácie so suchými alebo čerstvými kvetmi. Prírodné motívy sa dokonale rýmujú s drevenými policami a podlahou a rovnakými textilnými držiakmi. Nie je vôbec potrebné zrkadlá orámovať rámami, ale vhodné budú výtlačky technikou fixácie..

Moderná dekorácia Morské kamienky Elegantný dizajn

Šik, lesk, krása

Anglický štýl znamená luxus a majestátnosť a nezávisí od záberov. Vyberať môžete z tematických dlaždíc s nádychom zlata, striebra alebo svetlých povrchových úprav. V susedstve výtlačkov so zlatými vlysmi bude svietiť obyčajný povrch. Pridajte luxusný mramor alebo jeho imitáciu. Racionálnou alternatívou sú tapisérie odolné voči vlhkosti, ktoré sa najčastejšie používajú na takéto dekoračné alebo mozaikové verzie. Tmavá tapeta s barokovým dizajnom vedľa oválneho tvaru retro tienidiel alebo lámp s krištáľovými príveskami vyzerá skvele.

Na podlahu použite drevenú krytinu alebo dlaždicu s kópiou rezaného vzoru. Na dekoráciu sa najlepšie hodia mosadzné a bronzové mixéry, sadrokartónové a napínané stropy s vlysmi po obvode. Zrkadlá sú bez problémov vybrané v zlatých rámoch a veľkých formátoch. Nábytok na kučeravých nohách v tmavých alebo krémových farbách s drevenými čelami, obdĺžniková inštalatérska inštalácia s vysokou nádržkou a veľkou retiazkou, opäť z mosadze, zakrivené umývadlo v tvare ľalie, zdôrazňuje dôstojnosť viktoriánskej éry.

Dominuje hnedá Krásne textúry Na pozadí kameňa

Moderné riešenia

Na rozdiel od anglického chic – súčasného minimalizmu, neohraničeného na detaily a striktného zoznamu potrebného príslušenstva pre doprovod. Praktické zariadenie je navrhnuté tak, aby vytváralo nezmyselné pohodlie. Tlmené farby, hladké panely, jasné čiary sú vítané. Prítomnosť zrkadla bez rámu, toaletného stolíka a umývadla so zaoblenými rohmi úplne stačí..

Okrem tradičných obkladov sa pri výzdobe používajú technologické materiály. Je nemožné ignorovať obklady, ktoré duplikujú textúru keramických dlaždíc.. «Falzifikát» – sklolaminát sa vyznačuje vysokým výkonom, nereaguje na vlhkosť v miestnosti, agresivitu čistiacich prostriedkov a nie je obmedzený dizajnom.

Na tému flóra

Svetlé hygienické a textilné predmety, farebný vlys sklenenej mozaiky v rohoch alebo po obvode dodávajú pestrosť. Určitú náladu navodí panel na celej stene. Poličky s knihami dokončia tému pohodlia. Sedenie na tróne nie je kráľovská strata času.

Množstvo stavebných materiálov podporuje akciu. Je ťažké odolať pokušeniu mať napnutú podlahu s trojrozmerným obrázkom, lepiť hodvábnu tapetu alebo umiestniť za toaletu farebný panel s prímorskou krajinou. Panoramatický obraz mesta v noci sprevádzaný zvýrazneniami nevyžaduje komentár. Myšlienka s fotografickými tapetami je samostatnou kapitolou a možnosťou dekorácie, ktorá je výhodná pre všetkých. Akýkoľvek obrázok pomocou svetla vytvára farebné ilúzie a vyvoláva emócie slasti..

& quot; Pulp Fiction & quot; Murivo

Univerzálny obkladV sklenenom odraze

Obklopený oslnením

Hodnota osvetlenia v malom obvode je nespochybniteľná a v žiadnom prípade nie je potrebné obmedzovať sa na odtiene piluliek. Okrem bodovej schémy existujú aj netriviálne riešenia, ktoré úspešne zvýraznia konkrétne fragmenty. Pridajte žiarenie zo žiaroviek rôznych priemerov, pokryte strop elektrickým panelom, namontujte LED diódy «hviezdna obloha», využite vlastnosti podlahového vstavaného osvetlenia.

Lesklý strop, vďaka reflexnému efektu, urobí výrazné estetické úpravy. Nemalo by sa vykonávať ani v bielej farbe, ale v smotane alebo slonovine. Na veľkej toalete je lepšie prevádzkovať najmenej 3 zdroje: všeobecný, miestny a bod vedľa zrkadla.

Veľkosť a tvar zrkadla budú diktovať štýl a rozloženie, preto sa zamerajme na rám. Drahý rám sa len rýmuje s anglickou klasikou alebo rokokom. Zároveň sa druhý štýl v dizajne toalety nachádza len zriedka, ale každý má právo byť kreatívny. S demokratickým prístupom je prípustné dosiahnuť druh fúzie. V určitom smere sa forma musí nepochybne zhodovať s požiadavkou štýlu..

Farba pre náladu Roztomilý dekor Čierna a biela elegancia Bielo-šedá harmónia

V čiernobielom odraze

Použitie čiernobieleho páru na toalete nie je nič iné ako snaha o klasické riešenie. Dvojfarebný monopol môže byť označený ako nezávislý smer a ponúka šablónu návrhu pre tých, ktorí sú stratení v prúde príležitostí. Strohý dekor neakceptuje blízkosť lacného nábytku a sanitárnej keramiky, neodbytné rušenie iných farieb. Prednosť tiež pre dokonalé línie švov. A čím viac čiernej v kompozícii, tým sú pravidlá prísnejšie. Na implementáciu myšlienky s antagonistickými farbami je ponúkaných niekoľko verzií..

Pomer farieb závisí od veľkosti miestnosti. Na skromnej ploche by ste sa mali obmedziť na obloženie v tretine steny a sólo nechať na bielo. Neľutujte svetlé úlomky a úzkosť z čiernej vás potom nebude znepokojovať. Ak vám prekáža pestrá kombinácia, vymeňte bielu dlažbu za krémovú alebo perleťovú transparentnosť.

V jednej variácii je možné rytmický štýl obmedziť zásterou alebo symetricky rozložiť dlaždice okolo zrkadla, čo predstavuje výhodu pre svetlý povrch. Dvojfarebné rozloženie v jednom segmente sa považuje za úspešné. Široké tmavé horizontálne panely v tandeme pruhov smerujúcich nahor pôsobia skutočne a moderne.

Tapeta s veľkým vzorom Biela kúpeľňa

Vytvorte dizajn dvojfarebný s konzistentnou postupnosťou: čierna stena sa zmení na svetlú. S takýmto riešením je vhodné vyzdobiť oblasť v tmavom prevedení zrkadlom v pozlátenom ráme. Odlesky zo skla a kovu napravia kontrast a prospejú miestnosti. Obklad s čiernym mramorom a žltými škvrnami vyzerá obzvlášť nádherne. Umelý kameň esteticky nie je v žiadnom prípade horší ako hora.

Podlahová krytina má veľký význam. Biele dlaždice, popretkávané opačnou farbou, na pozadí nábytkových fasád farby wenge, so sivou mramorovou doskou, pôsobia draho a slávnostne. Je celkom vhodné striedať dva viacfarebné malé štvorce. Veľký formát  “rezať”obvod. Najlepšou možnosťou je obklad «zebra». V závislosti od smeru chodníkov sa miestnosť predĺži alebo rozšíri

Kompozície so zavedením šedej alebo krémovej farby sa zdajú byť zaujímavé. Na svojom pozadí jemne rozpustia šero a znížia jas. Dizajn miestnosti bude mäkší a pokojnejší. Farba bielych kúpeľňových zariadení bude kombinovaná so svetlými akcentmi a rovnakými tónmi na povrchoch nábytku.

V spoločnosti priateľa fajansy

Moderné možnosti môžu podporovať akýkoľvek kreatívny nápad. Niekedy nie je potešenie lacné a cenu určujú materiály a kreativita. Modely môžu pripomínať kamennú inštaláciu, byť vykladané kamienkami, pozlátené a vyrobené v rôznych tvaroch.

Dnes sú toalety reprezentované širokou škálou modelov. Táto skupina zahŕňa inštalatérske multifunkčné stavby. Radi počúvate hudbu, alebo je potrebné denné váženie? Nádrž má vstavaný systém, ktorý reaguje na odtok. Stojí za to stlačiť kláves a zaznie melódia. Medzitým premýšľate o živote, senzory fixujú hmotnosť a zobrazujú čísla na obrazovke..

Ukrajinský návrhár sa rozhodol prísť s náčrtkom modelu fajansy vo forme kvapky. V dôsledku pokusov priblížiť sa k presnému tvaru sa toaleta stala ako fajčiarska fajka. Zaujímavé tvary a kreatívne verzie sú pripravené zasadnúť na trón namiesto zastaraných výhľadov. A ak sa všade nachádzajú toalety stojace na zemi, závesné toalety prichádzajú iba do módy. Mimochodom, budete mať bidet a pisoár.

Moderné modely Čierne pozadie a biele rozvody Iné formy V žiare podsvietenia

Oprava toalety je rovnako vzrušujúca ako dizajn ostatných miestností. A hoci je miestnosť malá, má právo byť krásna. Pomôže to pôvodnému dizajnu, rôznym atribútom a modernej inštalácii..