Interiér kúpeľne v klasickom štýle

Krása a luxus, elegancia a milosť, praktickosť a racionalizmus – to všetko je klasický štýl v interiéri. Bez ohľadu na to, koľko rokov uplynulo, bez ohľadu na to, aké nové štýlové trendy nám moderná kultúra ponúka, ale klasika zostáva mimo módy a času. Tradičné zariadenie bolo vždy obľúbené u väčšiny majiteľov domov. S príchodom nových technológií, vylepšených dokončovacích materiálov a technických možností sa klasika iba transformuje, prispôsobuje sa novému rytmu života, ale nemení sa.

Klasický štýl

Klasický štýl v kúpeľni je vždy elegantným krytom s funkčným obsahom, pokojnými neutrálnymi farbami, príjemnými textúrami, tradičným, ergonomickým usporiadaním sanitárnej keramiky, nábytku a doplnkov.

Klasický interiér

V klasickej kúpeľni nenájdete zámerne drsné povrchové úpravy, honosné farby, moderné dekoračné položky ani ultramoderné pomôcky a pomôcky. Celé prostredie je podriadené všeobecnému konceptu luxusného pohodlia.

V jasných farbách

Pozrime sa podrobnejšie na komponenty modernej kúpeľne v klasickom štýle, jej farebnú paletu, metódy dokončovania, možnosti usporiadania nábytku.

Kúpeľ

Klasický štýl nezakazuje kúpele mimoriadneho dizajnu alebo neobvyklých tvarov a farieb, ale stále je lepšie zostať na tradičnej verzii svetlých odtieňov..

Na vyrezávaných nohách

Kúpeľ na elegantných vyrezávaných nohách bude v klasickom interiéri vyzerať veľmi vhodne.

Vaňa pri stene

Medené alebo bronzové nohy vane budú perfektne ladiť s interiérom v jemných pastelových farbách a premenia mierne bohémsku atmosféru.

Snehovo biela kúpeľňa

Svetlé odtiene

Ak kúpeľňa nie je dostatočne veľká, je vhodnejšie nainštalovať vaňu blízko steny. Často inštalatér «sú zošité zo všetkých voľných strán a lícovanie obrazoviek sa vykonáva pomocou keramických alebo kamenných dlaždíc, najčastejšie vo svetlých farbách.

Stredová vaňa

Ak to oblasť kúpeľne umožňuje, môže byť vaňa umiestnená v strede alebo tak, aby k nej bol prístup z niekoľkých strán..

Priestranná kúpeľňa

Umiestnením kúpeľa do stredu miestnosti. Meníme celé prostredie a dávame mu kráľovský luxus. Snehovo biela vaňa na pozadí drevenej podlahy vyzerá neuveriteľne výhodne.

Mramorová úprava

So stĺpcami

Ak má kúpeľňa priestranné arkierové okno, ako na fotografii, bude to ideálne miesto pre kúpeľ neobvyklého tvaru. Takáto situácia je kráľovsky reprezentatívna a zároveň racionálna..

Snehovo biela paleta

V súčasnej dobe sú vane vyrábané zo všetkých druhov materiálov. Časy, keď ste si mohli kúpiť len liatinový alebo oceľový kúpeľ, sú preč. Dnes vyrábané výrobky z akrylu sú oveľa ľahšie a praktické, ľahko sa udržujú a starajú..

Nezvyčajný kúpeľ

Vane z prírodného kameňa vrátane mramoru, skla, masívu, bronzu a medi sa dnes vyrábajú tiež, ale v menšom množstve a nie pre hromadný predaj, ale väčšinou na objednávku..

Kontrastný interiér

Vaňa neobvyklého tvaru alebo farby a niekedy oboje sa môže stať stredobodom pozornosti, kľúčovým prvkom celej miestnosti. Podobne kontrastné farebné schémy oživia interiér a dodajú mu individualitu..

Pôvodná forma

drez

Trendom posledných desaťročí v interiéri kúpeľní je umiestnenie dvoch umývadiel s príslušným príslušenstvom do jednej miestnosti..

Dve umývadlá

Pár škrupín

Ak to veľkosť miestnosti dovoľuje, potom dve umývadlá alebo umývadlá v miestnosti rýchlo zaplatia za ich inštaláciu s neuveriteľným pohodlím a úsporou času, najmä v ranných a večerných hodinách..

V malej miestnosti

Jedna z možností umiestnenia umývadiel je vedľa seba, kolmo na kúpeľ. Toto rozloženie šetrí priestor a umožňuje ergonomicky kombinovať funkčné segmenty miestností..

Pred sebou

Sada umývadiel

Protiľahlé umývadlá prinášajú do miestnosti symetriu. Je len dôležité, aby vzdialenosť medzi nimi bola dostatočná na umiestnenie dvoch nájomníkov stojacich chrbtom k sebe.

Úložný systém pod umývadlo

Paralelne k sebe

Drezy môžu byť umiestnené rovnobežne s vaňou, vedľa seba, ak to veľkosť miestnosti dovoľuje.

Symetria

Za sebou

A posledná možnosť umiestnenia dvoch umývadiel je s vaňou medzi nimi. Toto usporiadanie vám umožňuje prístup do kúpeľa zo všetkých strán, obyvatelia pred umývadlami si navzájom nijako neprekážajú a každý má svoj vlastný priestor. Takéto usporiadanie je samozrejme možné v pomerne priestrannej miestnosti..

Sprchovací kút

Sprcha je najčastejšie malý priestor, zvyčajne v rohu miestnosti, ohraničený stenami a priečkami z priehľadného alebo matného skla..

Sprchovací kút

Sklenené priečky v priehľadnej verzii nezaťažujú priestor, opláštenie povrchov sprchovacieho kúta a priestoru v blízkosti vane v jednej palete vytvára harmonický a vyvážený vzhľad miestnosti.

Za sklom

Len jedna sklenená priečka je schopná vytvoriť priestor pre organizáciu sprchy. Moderné sprchové doplnky a mramorové povrchy vytvárajú neskutočne príjemnú atmosféru pre vodné procedúry.

V modrých tónoch

V malej miestnosti v kúpeľni musíte niekedy kúpeľ úplne opustiť a obmedziť sa iba na inštaláciu sprchového zariadenia. Chladná paleta a moderný dekor dodávajú miestnosti elegantné prostredie.

Svetlomodrý tón

Malá kúpeľňa

Ďalšou možnosťou organizovania zóny pre vodné procedúry je kúpeľ a sprcha na jednom mieste za sklenenou priečkou. Racionálne a univerzálne usporiadanie vám umožní využiť rôzne možnosti sprchy a vane v malej miestnosti, ktorú je možné vizuálne zväčšiť pomocou zrkadiel.

Sprchovací kút

Ak je to potrebné a existuje určité množstvo voľných metrov štvorcových, môžu byť pre sprchovací kút postavené steny akéhokoľvek tvaru. V tomto prípade je nutné zapustené osvetlenie a priehľadné krídlové dvere. Toto je dôležitý aspekt pre pohodlné sprchovanie, z psychologického a praktického hľadiska..

Pre dve duše

Pred vami je možnosť usporiadania priestrannej kúpeľne nielen s dvoma umývadlami, ale aj so sprchovým kútom tak priestranným, že dvaja ľudia môžu súčasne vykonávať vodné procedúry. Izba vyrobená v svetlej béžovej palete je podporená teplom drevených povrchov a nábytku.

Sklenené priečky

Kúpelňový nábytok

Priemerná kúpeľňa v mestských bytoch v starom štýle nie je dostatočne veľká, aby sa do nej okrem iného zmestil akýkoľvek nábytok. Ale vo vidieckych domoch, mestských sídlach a bytoch s vylepšeným usporiadaním je možné do kúpeľní umiestniť nielen úložné systémy, ale aj kreslá, toaletné stolíky, vitríny alebo komody.

Na pódiu

Drevená vysoká vitrína a skriňa sú perfektne skombinované s trámami na strope a obložením pódia vane, čím vytvárajú príjemnú a útulnú atmosféru v kúpeľni.

Drevený nábytok

Tmavý obrubník

Zdobenie priestoru pod umývadlami vo forme drevených skriniek organizuje nielen úložné systémy pre kúpeľňové doplnky, ale pred našimi očami skrýva aj inžinierske systémy a potrubia..

Drevená náhlavná súprava

Niekedy je priestor kúpeľne taký veľký, že je možné zorganizovať celú sadu úložných systémov so vstavanými pármi umývadiel a toaletným stolíkom so zrkadlom. Teplá, oku príjemná dekorácia miestnosti neohromuje nič iné ako dizajnové prvky interiéru – vitráže v okennom ráme podobnom zrkadlovému rámu, krásny luster, nástenné svietidlá namontované v zrkadle, zaujímavé dokončenie spodnej vrstvy povrchov v blízkosti kúpeľa.

V pastelových farbách

Ďalší príklad priestrannej kúpeľne v jemnej pastelovej farebnej schéme, ktorá okrem potrebného vodovodného príslušenstva pojme aj systém skriniek.

S krbom

Ak je vaša plocha na umiestnenie kúpeľne taká veľká, že aj po inštalácii nábytku, nevynímajúc skrinku a čalúnený nábytok, je dostatok miesta, môžete zvážiť možnosť umiestnenia krbu. V prípade miestnosti zobrazenej na fotografii je krb viditeľný z obývačky a kúpeľne, je vstavaný do steny, ktorá je priečkou medzi týmito dvoma miestnosťami. Neuveriteľným pocitom je sledovať živý oheň pri ležaní v bublinkovom kúpeli. Kráľovská váha, veľký rozsah, príjemná broskyňová paleta.

S kreslami

V tejto kúpeľni sa návrhár rozhodol umiestniť pár pohodlných mäkkých kresiel s poťahmi na uteráky. O takéto stoličky je ľahké sa starať, stačí odstrániť kryt a prať v práčke. A na oplátku získate relaxačnú kúpeľnú atmosféru.

Paleta farieb

Nepochybne je obľúbenou v klasickom štýle kúpeľňového dizajnu biela a všetky jej odtiene. Rozsah svetla relaxuje, upravuje sa tak, aby relaxoval a osamelo.

V podkroví

Svetlé povrchy okrem iného rozširujú priestor a dokonale harmonizujú s kontrastnými tmavými interiérovými predmetmi..

Kúpelňový nábytok

Tmavý kontrast

Na pozadí takmer snehobielych stien vyzerá tmavé drevo používané na výrobu kúpeľňového nábytku slávnostne kontrastne.

Svetlá kúpeľňa

Ale tiež odlišná od pastelových, paleta farieb nie je cudzia klasickému štýlu. Umiernené farebné kombinácie, ale v odvážnych odtieňoch, vytvárajú neuveriteľne pozitívne a pohodlné prostredie. Kombinácia svetlo béžovej s azúrovo modrou a sýto čokoládovými farbami vytvorila netriviálny obraz kúpeľne s tradičným klasickým nábytkom..

Drevené odtiene

Na strome

Teplé drevité tóny obsiahnuté v prírodnom materiáli, ktorý sa v tejto kúpeľni aktívne používa, vytvárajú špeciálnu farebnú atmosféru miestnosti..

Zlaté odtiene

Aktívne používanie pozlátených doplnkov a pieskových odtieňov v kamennej výzdobe jednej zo stien kúpeľne umožnilo predstaviť obraz miestnosti vo svetlých zlatých tónoch.

Farebná tapeta

Použitie tapiet alebo vzorovaných dlaždíc prispieva nielen k obohateniu farebnej schémy miestnosti, ale aj k individualite kúpeľne..

Svetlo modrá farba

Svetlomodré odtiene povrchov spolu so snehovo bielymi svietidlami vytvorili v kúpeľni neuveriteľne chladnú atmosféru. Originálne doplnky a kvetinové motívy na obrázku a na koberci dopĺňali výsledný obraz elegantnej a ladnej miestnosti..

Pastelové odtiene

Osvetľovací systém

Klasický štýl v interiéri akejkoľvek miestnosti sa vyznačuje použitím veľkých veľkých lustrov a kúpeľne nie sú výnimkou. Ale vzhľadom na náročnú kombináciu rôznych zón v rámci jednej miestnosti môže byť potrebný ďalší svetelný zdroj – vstavané žiarovky na strope sprchovacieho kúta alebo stolná lampa na toaletnom stolíku, nástenné lampy v blízkosti umývadla.

Luxusný luster

Elegantný luster s množstvom sklenených alebo dokonca krištáľových prvkov je skvelým doplnkom luxusnej kúpeľne s krbom a umeleckými dielami na stenách.

Osvetľovací systém

Kúpeľňa je doslova zaliata svetlom vďaka centrálnemu lustru so zložitým dizajnom, žiarovkám integrovaným v zrkadlách a svetelnému systému integrovanému v strope. Svetlo, ktoré sa odráža od mnohých zrkadiel, transformuje miestnosť a robí ju nekonečnou.

Elegantný luster

Zaujímavý luster

Napriek kontrastom v kúpeľni dizajn hlavného lustra okamžite priťahuje pozornosť..

Originálny luster

Ďalší príklad toho, ako sa mimoriadny dizajn závesnej žiarovky môže stať ústredným bodom klasického interiéru..

Veľká izba

Kúpeľňové závesy

Všetci návrhári sa trochu obávajú textilu v kúpeľniach, niektorí kategoricky napríklad nepoužívajú žiadny dekor na dekoráciu okien. Existujú však situácie, keď nielen okenné otvory vyžadujú závesy.

Rímske záclony

Rolety

Na dekoráciu okien v kúpeľniach v klasickom štýle sa rolety alebo rímske rolety používajú častejšie ako obvykle. Ich lakonický vzhľad a ľahká starostlivosť očarujú tvorcov dekorácie..

Dekorácia arkierového okna

K dispozícii je tiež použitie komplikovanejších možností drapérie pre okenné otvory a priestory arkierov..

Záclony

Alebo najjednoduchšia zo všetkých možných možností okenných závesov.