Čím lepšie je ozdobiť strop v detskej izbe

Aký by mal byť dizajn stropu v detskej izbe – na túto otázku si asi myslí každý rodič. Najbežnejšou možnosťou sú však zavesené konštrukcie kvôli mnohým dostupným výhodám..

Krásna klasická stropná dekorácia do detskej izbyPôvodný dizajn stropu pod zebrouExkluzívna verzia s tkaninou na stropeVeľkolepý dizajn oblohy na strope detskej izbyStriedavé pruhy na strope detskej izbyPôvodný dizajn stropu s tkaninou

Stretch stropy sú skvelým riešením

Voľba v prospech napínaných stropov je vynikajúcim riešením, pretože pre detskú izbu sa stanú veľmi funkčnými štruktúrami. Na začiatok sú z environmentálneho hľadiska úplne bezpečné, čo je v tomto prípade obrovské plus. Okrem toho vám umožňujú urobiť akýkoľvek dizajn s prihliadnutím na vek dieťaťa a jeho preferencie. Sadrokartónový strop v zásade poskytuje aj dostatok príležitostí na dizajn, čo sa nedá povedať o tradičných spôsoboch dekorácie..

Stretch strop v interiéri detskej izby 19_min

Teraz o tom, ako by mal byť stropný dizajn v škôlke v skutočnosti

Ak sa s touto úlohou nedokážete vyrovnať sami, môžete sa kedykoľvek obrátiť na skúsených profesionálnych dizajnérov, ktorí si môžu ľahko vybrať exkluzívnu možnosť len pre vás. Všetko závisí od charakteristík chutí, osobných želaní samotného dieťaťa a od finančných možností rodičov..

Dizajn dreveného stropuBiely falošný strop v detskej izbeDekorácia stropu pod stromomNeobvyklý dizajn s bielym stropom a stenami

Jednoúrovňové stropy

Napríklad pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu možnosť, jednostupňovú zavesenú stropnú konštrukciu, ktorá vyzerá jednoducho, ale zároveň chutí. Môžete si tiež vybrať ten správny typ povlaku, napríklad ak vytvoríte lesklý povrch, dodá to atmosfére pocit oslavy a matný povrch vytvorí pre dieťa mimoriadne pohodlie, zatiaľ čo miestnosť bude vizuálne pôsobiť jemne, ako by mala detská izba vyzerať, najmä ak je určená pre deti predškolského veku. Mimochodom, existuje veľa možností na navrhnutie matného prúdu. Táto metóda okrem iného výrazne šetrí čas, pretože je pohodlný a jednoduchý. Materiál vám umožní vyrobiť strop s konkrétnou témou vrátane 3D animácie, na strop je možné použiť aj fotografiu.

Pruhovaný jednoúrovňový dizajn stropuMožnosť jednoúrovňového stropného dizajnuDizajn jednoúrovňového stropu v intenzívnej farbeStrop a steny sú vyrobené zo striedajúcich sa nízko kontrastných pruhov 30_min Jednoúrovňový strop je v súlade s dizajnom miestnostiPôvodný vzhľad dokončenia jednoúrovňového stropuNávrh ľahkého jednoúrovňového stropu v detskej izbe

Preto sa pri výbere rozpočtovej metódy dokončenia stropu, konkrétne jednoúrovňovej štruktúry, musí urobiť len výber farby, premyslenie štruktúry stropu a rozhodnutie o poradí umiestnenia osvetlenia. príslušenstvo. Na vytvorenie mäkkého osvetlenia je lepšie uprednostniť podhľady s matným sklom, pretože príliš jasné osvetlenie v podobe lámp a lustrov oslní vaše dieťa.

Viacúrovňové stropy

Pre tých, ktorí potrebujú skutočne neštandardné riešenie stropu v detskej izbe, stojí za to obrátiť sa na viacúrovňové zavesené konštrukcie, ktoré pomôžu realizovať aj tie najtrúfalejšie kreatívne fantázie a nápady. Dnes existuje obrovský výber všetkých druhov riešení na dokončenie stropu. Neponáhľajte sa však, pretože musíte sa zamerať predovšetkým na funkčnosť, ako aj na jej súlad s dizajnom miestnosti ako celku. A ešte ďalší moment – túžby rodičov sa nie vždy zhodujú s túžbami dieťaťa. Malo by sa to tiež vziať do úvahy, najmä ak sa dieťa už naučilo hovoriť, je jednoducho potrebné počúvať jeho názor. Koniec koncov, je tam väčšinu času, takže je jednoducho nemožné s ním nepočítať..

Viacúrovňové návrhy sú schopné splniť si takmer každý detský sen. V tomto ohľade sú možnosti nekonečné: kvety, rôzne tvary alebo abstraktné vzory, dúha, hviezdna obloha atď. Najväčší efekt je možné dosiahnuť, ak na strop nainštalujete špeciálne osvetlenie, ktoré môže interiér neskutočne premeniť. Mimochodom, o hviezdnej oblohe. Veľmi zaujímavým, ale nie lacným spôsobom by bolo použitie zavesených štruktúr s halogénovými žiarovkami, ktoré napodobňujú hviezdy. Okrem neobvykle veľkolepého vzhľadu takýto dizajn stropu prispeje k duševnej rovnováhe a pokoju dieťaťa, čím ho zbaví mnohých nočných obáv.

Jednoduchší dizajn hviezdnej oblohy bez podsvietenia Ohromujúci dizajn nočnej oblohy s hviezdami na strope

A samozrejme nezabudnite na zónovanie miestnosti pomocou viacúrovňového stropu. Musí byť k dispozícii priestor na spanie a hranie. Zároveň je pre priestor na spanie lepšie znížiť strop a pre hraciu plochu naopak zvýšiť jeho výšku, aby sa priestor vizuálne rozšíril..

Sadrokartónové stropy

Ďalší lacný, ale zároveň praktický spôsob zdobenia stropu v detskej izbe. Sadrokartón ako materiál je sám o sebe trvanlivý, ekologický, t.j. hodná alternatíva k zaveseným štruktúram. Jeho veľkým plusom je schopnosť urobiť to sami, na rozdiel od napínacej technológie, ktorá si vyžaduje zložitejšiu inštaláciu. Sadrokartón má tiež vynikajúcu zvukovú izoláciu. Aby sa strop umyl, mal by byť prelepený tenkým skleným vláknom a potom pokrytý vodotesnou akrylovou farbou..

Sadrokartón s akrylovou farbou na stropePokiaľ ide o výber farby, najlepšie sa hodia nasledujúce odtiene: svetlo zelená, modrá, ružová a samozrejme biela. Jasné farby podľa odborníkov negatívne ovplyvňujú neformovanú psychiku dieťaťa..

Klasická verzia bieleho jednoúrovňového stropuMožnosť pre ružový strop v detskej izbeUšľachtilý ľahký strop v bielom interiéri detskej izbyBledoružová dekorácia stropu v detskej izbe

Mimochodom, sadrokartónové stropy je možné kombinovať aj s napínacími štruktúrami, t.j. najskôr zarovnajte konvenčný strop so sadrokartónom, ktorý sa neskôr stane vynikajúcim plátnom pre exkluzívny dizajn.

Ďalší dôležitý dotyk

Veľmi efektná stropná dekorácia s viacfarebnými závesnými svetlamiRoztomilé figúrky a rastliny zavesené na strope v škôlkeOriginálne abstraktné detaily pripevnené k bielemu stropu v detskej izbe

Na ozdobu stropu v detskej izbe je dobré k nemu pripojiť dostatočne veľké hračky alebo jednoducho volumetrické obrázky postáv. Dieťa tieto detaily vždy priťahujú, čo prispieva k jeho rozvoju, okrem iného ich možno z času na čas ľahko zmeniť.