Čiernobiela kúpeľňa: jemnosť dizajnu

Nie je prekvapujúce, že to nie je prvýkrát, čo sa čiernobiely dizajn stal megapopulárnym nielen medzi dizajnérmi, ale aj medzi ich zákazníkmi. Koniec koncov, monochromatický interiér vždy zdôrazňuje štýl a vkus majiteľov, vynikajúci prístup k zdobeniu vášho domova. Možno je to kvôli tomu, že je veľmi ťažké dosiahnuť rovnováhu v interiéri pomocou dvoch diametrálne odlišných farieb. Je ťažké, ale možné, vytvoriť harmonický obraz takej multifunkčnej miestnosti, ako je kúpeľňa, pomocou monochromatického (s tipmi od dizajnérov, ktorí zdokonaľujú svoje schopnosti už mnoho rokov). Dávame vám do pozornosti rozsiahly výber 100 nápadov na čiernobielu výzdobu kúpeľne a dúfame, že vás inšpiruje k vytvoreniu vlastného jedinečného dizajnového projektu..

Pôvodná čiernobiela kúpeľňa

Čiernobiele tóny – príťažlivosť protikladov

Čierna a biela farba, ktoré sú na opačných koncoch farebného spektra, už dlho priťahujú dizajnérov z celého sveta. A nielen preto «protiklady sa priťahujú». Monochromatický dizajn vždy púta pozornosť, dýcha z neho štýl, luxus a kultivovanosť. Ale samozrejme za predpokladu, že sa úspešne zachová rovnováha medzi tmavými a svetlými stránkami obrazu miestnosti. Interiér môžete pokaziť nesprávne umiestnenými akcentmi, dominanciou čiernej v miestnosti s nedostatočným osvetlením a dokonca aj nevhodným výberom odtieňov čiernej a bielej, pretože tieto farby majú mnoho variácií.

Luxusný dizajn

Čiernobiela geometria

Biely a čierny interiér

Kombináciu čiernej a bielej používajú dizajnéri z celého sveta po stáročia na vytvorenie exkluzívneho vzhľadu plného odvážnosti a luxusu, sofistikovanosti a dokonca aj drámy. Nájdite toho pravého «dávkovanie» tmavé a svetlé tóny nie sú jednoduché, ale ak sa kombinácia podarí, interiér bude dlho priťahovať obdivné pohľady, pretože monochromatický dizajn je vždy v trende.

Striedanie tmavých a svetlých pruhov

Lakonický dizajn

Tmavé škvrny na bielom pozadí

Kúpeľňa s tmavými stenami

Prečo sa teda čiernobiely interiér pravidelne stáva veľmi obľúbenou možnosťou na usporiadanie najrozmanitejších miestností vrátane úžitkových? Aké asociácie vznikajú, keď vidíte dva na seba pôsobiace protiklady – čiernobiely? Muž a žena, jin a jang, deň a noc, svetlo a tma. Alebo možno zebra alebo šachovnica, staré kino alebo obchodný štýl? Bez ohľadu na to, aká je správa o použití čiernobielych tém v dizajne kúpeľne, harmonickú alianciu je možné vytvoriť iba starostlivým zvážením možností miestnosti (tvar, veľkosť, rozloženie) a vašej osobnej vízie monochromatickej estetiky..

Ľahký dizajn kúpeľne

Originálne prevedenie

Na pozadí

Jemnosti dokončenia kúpeľne v čiernobielych farbách

Nebude nadbytočné pripomínať, že biela farba je schopná vizuálne rozšíriť hranice miestnosti., «vyhladiť» nedokonalosti v architektúre a výzdobe, vymazať asymetrie alebo skryť nedostatky. S čiernou sú veci presne naopak – jej množstvo môže vytvárať depresívnu náladu, vizuálne zmenšiť miestnosť a zdôrazniť neúspešné oblasti miestnosti. Preto je také dôležité správne umiestniť akcenty do interiéru – zdôrazniť potrebné a skryť neúspešné.

Kontrastné kombinácie

Tmavé lemovanie

Svetlý obraz

Čím menšia je plocha miestnosti, tým nižší je jej strop, tým viac by mala byť v jeho dizajne prítomná biela farba. Čierny tón je možné použiť iba na zdôraznenie dokonalého tvaru, krásnych vodovodných potrubí a originálneho príslušenstva. Je lepšie použiť čiernobielu tlač stredne veľkých veľkostí, nie príliš farebnú a použiť ju iba na zameranie pozornosti na akýkoľvek povrch. Aj malé fragmentárne čierne škvrny na bielom pozadí vytvárajú ohromujúci efekt, ktorý mení obraz miestnosti na nepoznanie. Na pomoc pri zdobení malých kúpeľní prídu zrkadlové a lesklé povrchy, vložky z priehľadného skla a priečky. V boji za vizuálne rozšírenie priestoru (pretože neexistuje žiadny spôsob, ako fyzicky zväčšiť miestnosť) sú všetky prostriedky dobré.

Tmavé dosky

Malý dizajn kúpeľne

Čierna soklová lišta

Snehovo biela kúpeľňa

V stredne veľkých úžitkových priestoroch sa už môže čierna farba využívať aktívnejšie. Napríklad použitie tmavej farby na podlahu v kombinácii s prechodom z čiernej na bielu na stenách (pomocou výtlačkov alebo dekorácie) a prevaha svetlého tónu v hornej časti miestnosti vedie k vizuálnemu zvýšeniu výšky stropu..

Jasnosť hraníc

Tmavá sprcha

Čiernobiely dizajn kúpeľne

V skutočne priestranných kúpeľniach pomocou čiernej môžete ozdobiť nielen jednotlivé časti vodovodných potrubí, úložných systémov alebo pôsobiť ako tlač na bielom pozadí, pomocou tohto dramatického a strohého tónu môžete ozdobiť celé povrchy, vykonávať veľké interiérové ​​položky – vodovodné armatúry. , príslušenstvo, skrinky.

Netriviálny prístup

Priestranný dizajn kúpeľne

Kúpeľňa s veľkým oknom

Kontrastný interiér

Strop

Štandardný dizajn stropu nielen v kúpeľni, ale aj vo väčšine miestností akéhokoľvek domu je snehobiely, dokonale rovný a hladký povrch. Tento výsledok je možné dosiahnuť rôznymi spôsobmi – od strečového stropu po maľovanie sadrokartónu odolného voči vlhkosti, od použitia plastových panelov až po konečnú úpravu tekutými tapetami alebo dekoratívnou omietkou. Je zrejmé, že biela farba povrchu vám umožňuje vizuálne vytvoriť zvýšenie výšky miestnosti, zachovať ľahký a priestorový obraz aj v miestnosti s malým štvorcom.

Malý dizajn kúpeľne

Snehovo biele povrchy

Lesklé povrchy pomôžu posilniť efekt použitia bielej na ozdobu stropu. Napríklad lesklý strečový strop nielenže vyzerá pôsobivo, ale tiež pomáha skryť všetky chyby v štruktúrach a povrchových úpravách, skryť komunikáciu. Aj strop z bielych plastových panelov bude vyzerať úctyhodne, ak ho ozdobíte soklom alebo lištou so striebornými alebo zlatými akcentmi. Túto techniku ​​môžete zopakovať, aby ste vytvorili harmonický obraz pri výkone príslušenstva pre vodovodné potrubia alebo fasády úložných systémov.

Eklektická kúpeľňa

Tmavé škvrny pre prízvuk

Steny

Hlavnou výzvou pre tých, ktorí plánujú používať čiernu a bielu výzdobu kúpeľne, je nájsť optimálnu kombináciu dvoch protikladov farebného spektra. A je jedno, či musíte túto dilemu vyriešiť sami alebo sa obrátiť na pomoc špecialistov. Je dôležité mať na pamäti, že pre každý štvorec miestnosti by biela mala zostať dominantná. Nikto predsa nechce dostať namiesto luxusnej a pohodlnej kúpeľne obraz temnej, aj keď drahej jaskyne..

Priestranná kúpeľňa v bielom

Čierne povrchy

Pri vytváraní kúpeľne s monochromatickým dizajnom existujú dve možnosti dizajnu:

  • ostrý prechod z tmy na svetlo;
  • hladká kombinácia poltónov (hlavne kvôli použitiu tlače).

Pôvodná geometria

Široké čiernobiele pruhy

Nezvyčajné pruhy

Ak je pri prvej možnosti všetko viac -menej jasné – tmavý povrch podlahy je nahradený snehovo bielou výzdobou stien (strop za predpokladu, že miestnosť má dostatočnú výšku, je možné vykonať aj v čiernej farbe), potom s plynulým prechodom nie je všetko také jednoduché. Existuje mnoho spôsobov, ako zdobiť a zdobiť steny iba pomocou dvoch tónov – tmavých a svetlých.

Kreatívny dizajn

Netriviálny interiér

Originálna kombinácia

Geometrická tlač je v našom prípade veľmi obľúbená – používa čiernobiele farby. Jasnosť obrazu, závažnosť čiar a tvarov podmaňujú aktívne používanie dlaždíc, panelov alebo tapiet odolných voči vlhkosti s geometrickým obrazom nielen na akcentované povrchy, ale aj na dokončenie všetkých stien kúpeľne..

Sprcha za závesom

Geometrický ornament

Skontrolovaná sprcha

Patchwork štýlPatchwork štýl

Čiernobiele pruhy sú ďalšou všestrannou možnosťou dizajnu steny v monochromatickej kúpeľni. Zároveň je zrejmé, že vizuálne pomôžu zvislé pruhy «natiahnuť sa» obraz miestnosti je na výšku a horizontálne zvýšia jeho objem. V závislosti od veľkosti kúpeľne, «pruhované» výtlačok je možné použiť na ozdobenie všetkých stien (veľká miestnosť) aj na vytvorenie akcentovaného povrchu (malá kúpeľňa).

Zvislé pruhy

Horizontálne čiernobiele pruhy

Kontrastné pruhy

Pruhy na všetkých stenách

Ďalším najobľúbenejším sú kvetinové výtlačky, obrázky ľudí a budov, kresby vo voľnej forme (môže to byť dlaždica s potlačou, tapeta odolná voči vlhkosti na vrchu stien a dokonca aj čiernobiela tlač fotografií na keramiku).

Nezvyčajná tlač

Kvetinová potlač

Nezvyčajná kresba

Kvetinová potlač

Windsorská ozdoba

Vytváranie panelov kombináciou dlaždíc s inými materiálmi alebo kombináciou rôznych modifikácií jedného typu povrchovej úpravy je obľúbenou technikou pri zdobení nielen monochromatických miestností. V tomto prípade môže byť panel vytvorený rôznymi spôsobmi. Jednou z najčastejšie používaných možností je kontrastná kombinácia. Panel je vyrobený v tmavej farbe a horná časť steny je svetlá. Lesklé dlaždice vyzerajú pôsobivo «pod zemou» so snehovo bielou zálievkou. Táto technika okrem iného v kombinácii s tmavým dizajnom podláh pomáha vizuálne zvýšiť výšku miestnosti..

Dlaždica

Tmavé panely

Panely z čiernych dlaždíc

V priestranných izbách s vysokými stropmi môžete použiť aj opačnú kombináciu – svetlé panely a tmavú výzdobu steny v hornej časti.

Snehovo biele panely

Čierne a biele steny

Snehovo biele dlaždice

Čierny vrch, biele dno

V malých miestnostiach môžete bývať iba na obryse panelov pomocou bielej farby pre hornú a dolnú časť dekorácie steny, ale s inou textúrou alebo z rôznych materiálov..

Panely s tmavými okrajmi

Kombinácia materiálov

Kombinovaná úprava

Nemenej obľúbené sú dekoratívne vložky na steny svetlých farieb monochromatických kúpeľní. Môžu to byť buď zvislé pruhy s dekorom (dokonale vizuálne zväčšujúce výšku priestorov), ako aj druh dlaždíc alebo mozaikového panelu so vzorom a dekoratívnymi prvkami.

Dekoratívne vložky

Čierne vložky a príslušenstvo

Poschodie

V monochromatickom dizajne kúpeľne sa podlaha často stáva akcentovaným povrchom. Technika, v ktorej sa podlahová krytina javí ako striedanie čiernych a bielych fragmentov, spolu so snehovo bielym prevedením zvyšku povrchov a vodovodných potrubí, je obľúbeným spôsobom zdobenia malých úžitkových priestorov. Tento prístup umožňuje nielen vizuálne zväčšiť objem miestnosti, odvrátiť pozornosť od možných nedokonalostí jej hornej časti, ale tiež vytvoriť kreatívu za najnižšie náklady s použitím pôvodného dizajnu podláh..

Podlahy - akcentovaný povrch

Pôvodná povrchová úprava podlahy

V svetlej a priestrannej kúpeľni

Prízvuk na podlahu

Tmavá podlaha vo svetlej kúpeľni

Inštalatérske práce pre monochromatické interiéry

Väčšina modelov moderných inštalácií je biela. Na zdôraznenie krásy foriem alebo originality dizajnu vodovodných zariadení je zrejmé, že musia byť umiestnené na tmavom pozadí. Ale nie všetko je také jednoduché. V malých miestnostiach napríklad neexistuje spôsob, ako aktívne používať čiernu farbu na zdôraznenie belosti inštalatérskych prác..

Čierne striekance na bielom pozadí

Svetlé povrchy

Krásne vyzerá klampiarstvo, ktorého fasáda je zvýraznená čiernou farbou. Môže to byť buď jedinečný model sanitárnej keramiky, alebo vami vytvorený fasádny obklad – pomocou keramických dlaždíc alebo panelov príslušnej farby..

Kúpeľňa s čiernou fasádou

Pôvodné vodoinštalácie

Tmavý obklad fasád

Vaňa so schodmi

Tmavá povrchová úprava klampiarskych fasád

Úložné systémy, výzdoba a príslušenstvo

Ak hovoríme o vytvorení dizajnu pre malú úžitkovú miestnosť, potom je zrejmé, že na dekoráciu väčšiny povrchov bude použitá biela. V tomto prípade sa ako tmavé akcenty najčastejšie používajú skladovacie systémy (fasády podstavcov a skriniek, otvorené police), vodovodné príslušenstvo a dekoratívne prvky:

  • rámy pre zrkadlá;
  • rôzne držiaky;
  • ozdobné vložky na dekoráciu;
  • ak má kúpeľňa okno, potom jej rám (rovnako ako lemovanie dverí) môže mať tmavý prízvuk.

Tmavé úložné systémy

Dôraz na tmavý nábytok

Čierny lesk

Čierne lemovanie v interiéri

Tmavé úložné fronty

Dokonca aj v priestranných kúpeľniach sú to práve úložné systémy, ktoré pripisujú úlohu tmavého bodu, ktorý priťahuje oči …

Originálna vložka

V priestrannom, úžitkovom priestore

A nakoniec: pre tých, ktorým monochromatická kombinácia nestačí na vytvorenie požadovaného obrazu

Ak máte pocit, že používanie iba dvoch, aj keď diametrálne odlišných, farebných schém vám nestačí, potom je najľahším spôsobom riedenia monochromatiky integrácia drevených povrchov. V čiernobielom prevedení so začlenením nádherného prírodného dreva pomôže vniesť dotyk tepla a pohodlia do strohého vzhľadu. Zároveň nie je také dôležité, čo to presne bude – fasáda úložného systému alebo rám pre zrkadlo, dekoratívny prvok alebo držiak na uteráky..

Čierne, biele a drevité

Klasika

Drevené povrchy

Ak zavedenie drevených povrchov a prvkov do čiernobieleho interiéru kúpeľne nie je dostatočným opatrením, ponúkame vám spôsoby, ako diverzifikovať obraz pomocou rôznych odtieňov modrej-sviežej, ale zároveň prísnej kombinácie moderná miestnosť na vodné procedúry …

Biela, čierna a modrá

Tyrkysový tón v čiernobielej kúpeľni

Jemný modrý odtieň pre jemnejší vzhľad

A podobný prístup pri riedení monochromatiky pomocou neutrálnej farebnej schémy – odtiene šedej …

Biela, čierna a sivá

Od bielej po čiernu až sivú

Striedavé tóny