Červená kúpeľňa: energia zvádzania

Aká je vaša obľúbená farba? Červená? Nie si sám. Mnoho ľudí zdieľa vaše preferencie a zvolí si túto farbu na ozdobu svojho obytného priestoru vrátane kúpeľní, ktoré získavajú energiu zmyselnosti a dobrej nálady..

Odvážna červená je spojená so silou, nebezpečenstvom, láskou a prestížou.

Drzá červená

Kúpeľňa je jednou z najintímnejších v obytnom priestore a môže byť vyzdobená červenou farbou, ktorá symbolizuje energiu, radosť a vášeň. Pretože táto farba má silný účinok, musí byť použitá obratne a diskrétne, aby sa miestnosť nezmenila na emocionálne zdrvujúcu..

Interiér je do určitej miery preťažený intenzívnou červenou farbou stien, stropu a podlahy. Biele vodovodné armatúry a svetlé detaily interiéru v kombinácii s veľkým počtom zrkadiel a prepracovaným systémom osvetlenia zmierňujú agresívny efekt a dokonca dodávajú relaxačný efekt.

Interiér je akosi preťažený intenzívnou červenou

Je známe, že červená farba stimuluje fyzické a duševné procesy, prispôsobuje sa aktívnej aktivite nasledujúceho dňa. Pretože v kúpeľni strávime nie viac ako deň, môžeme experimentovať s použitím červenej farby v dizajne bez strachu, že by sme sa rýchlo v takom priestore unavili..

Červená farba sa harmonicky kombinuje s čiernou, hnedou, sivou a dokonca aj oranžovou. Malé červené keramické dlaždice na steny a väčšie na podlahy dokonale ladia s farbami aqua, zelenej, grafitovej, perleťovej, kávy, sivého mramoru, snehobielej, čiernej a gaštanovej farby..

Hlavnou koloristikou interiéru kúpeľne sú odtiene šedej. Červená farba rámu zrkadla a toaletnej jednotky vytvára jasný energetický prízvuk, «otepľovanie» prísny interiér

Zrkadlový rám červenej farby a nočný stolík

Existuje mnoho farebných kombinácií na zdobenie kúpeľne, existuje však jedna, ktorá vytvára atmosféru silného charakteru, originálnu a elegantnú. Hovoríme o kombinácii s bielou, ktorá zmierňuje intenzitu dopadu červenej.

Zdobenie priestoru v kombinácii červenej a bielej je najbežnejšie, vyjadruje myšlienku vášne a má silný vplyv na psychofyzický stav. Tieto dva tóny sa harmonicky dopĺňajú. Túto kombináciu zvažoval sám veľký Shakespeare «šarlát na bielom» perfektné.

Červená farba priestor vizuálne zmenšuje. To však nie je dôvod, aby majitelia kompaktných miestností odmietali používať svoju obľúbenú farbu. Efekt vizuálneho zmršťovania je možné kompenzovať rôznymi spôsobmi – obmedzené použitie červených prvkov (červenú keramickú dlažbu je možné použiť na položenie jednej zo stien v oblasti sprchy alebo toalety, priečku medzi sprchou a vaňou, rošty vstavaných skríň (atď.), kombinácie s inými odtieňmi, zjemnenie intenzity červenej. Ďalším efektívnym dizajnovým nástrojom pre kompaktnú červenú kúpeľňu je jasné zónovanie každej oblasti. «špeciálny účel». Zrkadlo bez rámu je možné použiť v akomkoľvek tvare; vizuálne výrazne rozširuje priestor. Aby ste ušetrili miesto, vaňu je možné nahradiť sprchovým kútom. Uteráky a príslušenstvo do vane je možné umiestniť do vstavanej zásuvky nad umývadlom alebo do malých poličiek vedľa zrkadla.

Metódy zväčšovania vizuálneho priestoru Na vizuálne zväčšenie malej miestnosti sa použili techniky: biele steny, z ktorých jedna je obložená kontrastnými sivými dlaždicami, privedené na strop, aby vytvorili dojem väčšej výšky, a tiež obrovské zrkadlo, «rozmnožovanie» námestie. Teplo interiéru je dané drevenými fasádami nábytku zo svetlého dreva a stredným pásom v podobe červenohnedého muriva Metódy zväčšovania vizuálneho priestoru Malá kúpeľňa

Ak je možné využiť celú plochu veľkej miestnosti, mala by byť situácia premyslená a naplánovaná podľa jedného programu. Napríklad skryte potrubný systém za obloženú časť steny a poskytnite k nej prístup v prípade núdze. Namontujte umývadlá na nízke pódium z prírodného červeného kameňa alebo jeho imitácie. Stena za kúpeľňou, obložená farebnými dlaždicami, ktorá je navyše ozdobená obrázkami na konkrétnu tému, vyzerá veľmi elegantne. Dizajn interiéru dotvára osvetľovací systém poskytujúci jasné a intenzívne svetelné toky.

Červená a čierna kúpeľňa, ktorá má na podlahe žiarivú čiernu oválnu vaňu, čierne závesy a veľké čierne dlaždice, bude perfektne vyzerať v kombinácii s prvkami dekoru neutrálnych tónov – obrazmi, výtlačkami. Osvetľovací systém musí poskytovať jasné osvetlenie pomocou prírodných a umelých zdrojov. Táto kompozícia je vhodná pre veľmi priestranné miestnosti..

Kúpeľňa s kombinovanou červenou a čiernou keramickou dlažbou. Biele akcenty povrchových úprav a nábytku rozjasňujú miestnosť. Pre kompaktnejšie je lepšie použiť červeno-bielu verziu, kde strop a steny musia byť svetlé a inštalatérske práce musia byť snehovo biele.

Kúpeľňa s kombinovanou keramickou dlažbou

Ušľachtilý mahagón svojim výkonom a farbou uspokojí tie najnáročnejšie chute. Tento materiál je považovaný za najdrahší a najelegantnejší pri zdobení miestnosti, aby mu dodal sofistikovanosť a lesk. Zrkadlové rámy, držiaky na svietniky, umývadlové skrinky môžu byť vyrobené z masívneho dreva a záclony a doplnky v tóne ladia s nádherou červenohnedého dreva. Dlaždice pod «červený Kameň» v spodnej časti steny a podlahy kvôli odlišnej štruktúre iného vybavenia nevytvára dojem preťaženia a ťažkosti, naopak, vyzerá luxusne a neobvykle.

Elegantná kúpeľňa stelesňuje nadčasový dizajn, ktorý nepodlieha rozmarom meniacej sa módy. Priestor je plný pokoja a zdržanlivosti. Zariadenie – nábytok, vodovodné armatúry dodávajú interiéru individualitu a úplnosť. Dôležitým dizajnovým prvkom je komplexný a rozmanitý osvetľovací systém, ktorý zahŕňa rôzne zdroje prirodzeného, ​​umelého a odrazeného svetla..

Červená môže byť jemná a diskrétna akcentová farba Červená môže byť jemným a zdržanlivým akcentom farby, vyjadreným v doplnkoch a nábytku – uteráky, predložky, dekoračné predmety Červená môže byť jemná a diskrétna akcentová farba Moderný nábytok s jednoduchými a čistými líniami Nábytok, doplnky, dekoračné prvky

Horúca červená rada je použiteľná pre rôzne štýly dizajnu a vždy pomáha dosiahnuť vynikajúci výsledok. Kombinácie s účasťou červených tónov sa používajú v rôznych štýloch – tradičných, moderných, minimalizmu. V červenej farbe môžu byť prezentované takmer všetky interiérové ​​prvky – steny, podlaha, strop, záclony, priečky, dekoračné položky, textil, fasády nábytku. Voľba tejto farebnej schémy, odvážna a náročná, vytvára teplú zmyselnú atmosféru..

Kombinácie červenej so svetlými neutrálnymi tónmi – sivá, krémová, biela sú vhodné pre moderný štýl.

Moderný štýl v červenej a bielej farbe Moderný štýl v červenej a bielej farbe používa jednoduché línie, ktoré krásne zdobia priestory a dodávajú mu ušľachtilý vzhľad s minimálnymi prostriedkami. Dokončené použitými materiálmi najvyššej kvality a lesklými lesklými povrchmi obkladov a sanity. Moderný štýl v červenej a bielej farbe Moderná kúpeľňa s dekoráciou na stenu Kúpeľňa v modernom štýle Sprchovací kút v modernom štýle

Rustikálny štýl červeno -bielej kúpeľne používa veľké i malé vzory, ktoré ovplyvňujú vizuálne vnímanie blízkosti a vzdialenosti predmetov. Pohodlie domova vytvára nábytok z prírodného dreva – vstavané police a nočný stolík pod umývadlo. Čierne rámy veľkého obdĺžnikového zrkadla a výtlačky dodávajú nádych starodávnej primitivity. Druh vidieckeho štýlu je Provence. Je to zriedkavé, ale pri návrhu používa odtiene červenej palety..

Rustikálna izba Rustikálnu miestnosť je možné úspešne realizovať v hornej časti domu pod samotnou strechou alebo v podkroví Rustikálna izba Kúpeľňa v štýle Provence

Minimalistický štýl je možné použiť na priestory rôznych veľkostí – veľké i malé.

Priestranná minimalistická kúpeľňa Priestranná kúpeľňa v minimalistickom štýle. Steny medzi veľkými oknami, natreté intenzívnou červenou farbou a trblietavé biele kovanie, vytvárajú silný energetický kontrast. Svetlé drevené podlahy a obklady v sprchovacom kúte dodávajú priestoru vyrovnávajúcu a upokojujúcu nuanciu Priestranná minimalistická kúpeľňa Kompaktná kúpeľňa v štýle minimalizmu

Kúpeľňu je možné premeniť na krásne vyzdobenú romantickú izbu pomocou kombinácie červených a bielych tónov v rôznych variáciách – súvislého prekrytia vonkajšieho povrchu vane a kvetinových vzorov dlaždíc od hornej časti steny po stredová čiara, od ktorej začína dominancia bielej – steny, podlahy a vodovodné potrubie. Vtipné doplnky prinesú úsmev a dobrú náladu na celý deň alebo nadchádzajúci večerný odpočinok.

Kompaktnú kúpeľňu je možné premeniť na romantický úkryt pomocou dekoratívnych prvkov – vázy s kvetmi, tienidla, froté uteráky, drahé parfumy do kúpeľa – šampóny, krémy, drahé mydlá, kondicionéry, vône. Pomáha to vytvárať jedinečnú atmosféru, ktorá sa môže dynamicky meniť podľa nálady, potrieb a vkusu majiteľov.

Kompaktná kúpeľňa

Pri vytváraní interiéru v červenom tóne môžete prísť s názvom hlavnej témy dizajnu:

Radostná mozaika

Radostná mozaika

Steny obložené keramickými mozaikovými dlaždicami so vzormi v tóne primárnej farby sa stávajú efektívnymi ústrednými bodmi priestoru. Zarámované alebo nezarámované zrkadlá, dekoratívne obrázky v neutrálnych alebo «kov» farby robia interiér moderným a útulným

Červená podlaha a špliechanie v bielej dlažbe sprchovacieho kúta, horizontálny pás v podobe červeno-oranžovo-hnedého tehlového muriva vyzerá skvele na hlavnom svetlo zelenom povrchu omietnutých stien. Biela škárovacia hmota je doplnkovou dekoračnou technikou. Terakotové froté uteráky dodajú interiéru teplo a pohodlie.

Romantika s kameňom

Romantika s kameňom

Podlaha, steny a časť stropu sú dlažba «pod kameňom» s červenými škvrnami, ktoré odrážajú povrch skrinky pod umývadlom. Inštalatérstvo tradičných foriem. Nábytok, natretý mahagónom, dodáva interiéru teplo. Veľké obdĺžnikové zrkadlo nad umývadlom dotvára interiér a je súčasťou komplexného osvetľovacieho systému pozostávajúceho z prirodzeného, ​​umelého a odrazeného svetla..

Veselé ráno!

Veselé ráno!

Červená farba vo vyvážených dávkach a kombinácia rôznych odtieňov spôsobuje výbuch energie a túžbu po dynamickej aktivite, najmä pri ranných procedúrach so studenou vodou, ktoré nepochybne posilňujú zdravie a zaručujú skvelú pohodu na celý deň..

Jedna zo stien priestrannej kúpeľne je natretá tmavočervenou farbou. Čierne povrchy podlahy, police pod umývadlom, široké kreslo kontrastujú s bielym lemovaním stien a stropu a okennými tienidlami. Ústredným bodom miestnosti je obdĺžniková vaňa s oranžovými podstavcami na relaxáciu a pohodlie..

Umenie kompromisu

Umenie kompromisu

Umenie kompromisu. V obytnej štvrti môžu žiť obaja obdivovatelia červenej, ktorých táto farba tonizuje a posilňuje, a jej zanietení odporcovia, v ktorých červená spôsobuje negatívne pocity a únavu. Existujú techniky na zosúladenie protichodných chutí..

Napríklad dlaždice a príslušenstvo do kúpelne sú vybrané v bielej farbe alebo v najsvetlejších pastelových odtieňoch. Priečky medzi sprchou, vaňou a umývadlom je možné zvoliť pomocou jasného vzoru veľkých farieb, ktorý bude vyzerať veľmi pôsobivo. Zariadenie môže zahŕňať červené skrinky a toaletný stolík, zatiaľ čo príslušenstvo je k dispozícii v červenej a bielej farbe..

Iskra dňa

Iskra dňa

Čistotu a žiarivosť bielej kúpeľne môže zvýrazniť iba zdržanlivé používanie červených, ktoré narúšajú jednotvárnosť bielej a vytvárajú extravagantný kontrast. Lampu s krištáľovými príveskami môžete použiť na doplnenie tónu milosti a pôvabu..

Rafinovaná krása

Kúpeľňa v retro štýle s kombináciou červenej a mliečnej bielej. Klasické zrkadlo v ráme s kvetinovým vzorom – ústredným bodom miestnosti

Rafinovaná krása

Pri dostatočne veľkej ploche je vhodné zónovať kúpeľňu na samostatné časti pre kúpeľňu a WC. Alebo naopak, ak je to potrebné, zlúčiť dve samostatné miestnosti do jednej, pričom sa odstráni priečka, ktorá ich oddeľuje. Oválna vaňa a zvyšok vodovodných a kúpeľňových doplnkov sú prezentované v bielej farbe. Čierna podlaha a červené obklady stien vytvárajú dynamickú kombináciu. Použitie týchto troch farieb je harmonicky vyvážené a vytvára pocit estetického uspokojenia.

Arabské príbehy

Arabské príbehy

Kombinácia čiernej a červenej v správnom pomere bola vždy považovaná za elegantnú a aristokratickú. Stenové povrchy v jasne červenej farbe sú kombinované so zložitým bielym okenným obkladom a elegantným bielym stropom so zapustenými bodovými svetlami. Obklad snehobielej kúpeľne s čiernymi keramickými štvorcami malého formátu s dúhovými odtieňmi perlete je v harmónii s čiernym okenným rámom a mriežkou, bielym priestorom za vaňou, farbou záchodovej misy a horná časť skrinky pod umývadlo. Veľké bezrámové zrkadlo má tvar hornej časti okenného rámu. Výzdobu interiéru dotvára maľba na orientálne motívy, vázy, žiarovky a zložité zakrivené dekoratívne prvky vodovodných batérií..

  Začínate s plánovaním svojej novej kúpeľne? Predstavte si to, skúste to zapamätať «Červená» bolo vždy synonymom slova «krásne»!