Drevená veranda (terasa): nápady na dizajn

Je jednoducho nemožné si predstaviť súkromný dom bez obrovskej verandy, na ktorej je tak príjemné tráviť voľné večery a prijímať hostí v teplej sezóne. Toto je špeciálne miesto vo vidieckom dome, ktorý je jednoducho určený na to, aby ste si užili dovolenku v kombinácii príjemného prostredia s prírodou..

Kombinácia prírodného dreva s tmavým nábytkom Modrý prútený nábytok Drevená terasa vo vidieckom dome

Časy, keď boli letné chaty považované za miesto na ukladanie nepotrebných vecí a starého nábytku, sú už dávno preč. Obyvatelia hlučných miest sa dnes pokúšajú zariadiť miesto na relaxáciu a psychologickú úľavu vo vidieckom dome v kruhu priateľov v lone prírody. Preto sú drevené verandy dnes také obľúbené. Ale ako by to mohlo byť inak, pretože drevo je stavebný materiál šetrný k životnému prostrediu, ktorý má navyše vynikajúci vzhľad.

Sklenený stôl

Interiér a typ verandy

Interiér verandy môže byť vyrobený v akomkoľvek štýle, ale stále je lepšie, ak sa terasa stane harmonickým pokračovaním interiéru celého obydlia a zároveň bude kombinovaná s krajinným dizajnom na osobnom pozemku. Dizajn tiež do značnej miery závisí od typu terasy, ktorá môže byť zatvorená alebo otvorená..

A potom sa ihneď musíte rozhodnúť, či bude vaša veranda miestom iba na letné prázdniny, alebo plánujete túto miestnosť izolovať a vykurovať, aby ste v nej mohli pohodlne tráviť čas v zime, zatiaľ čo otvorená veranda bude slúžiť iba v teplom počasí roka. Je potrebné poznamenať, že uzavretá terasa má oveľa viac výhod, jednou z nich je, že klimatizácia nainštalovaná na terase vám umožní v letných horúčavách chrániť seba a svojich hostí pred upchatím..

Veranda vo svetlých farbách Červené vankúše na drevených stoličkách Zdobenie priestrannej terasy

Hlavnou výhodou uzavretej verandy je však to, že sa dá použiť na vybavenie plnohodnotnej relaxačnej miestnosti veľkou mäkkou pohovkou, kreslami, čajovým stolíkom, krbom, závesmi alebo žalúziami, ktoré sa skryjú pred jasným slnečným žiarením alebo zvedavými očami. večer..

A milovníci izbových rastlín ocenia možnosť usporiadania zimnej záhrady na teplej verande.

Hlavné prvky: Podlahy a priľahlé steny

Na drevenej verande je často potrebné dokončiť iba podlahu a priľahlú stenu, pretože hlavnou konštrukciou je rám z masívneho dreva a obrovské okná od stropu k podlahe, čo v skutočnosti dodáva verande svoju osobitosť, ktorá ju odlišuje od ostatných. Miestnosti domu.

Na pokrytie podlahy na verande je potrebné použiť vysokopevnostné materiály určené na vonkajšie použitie. Na letnú verandu to môže byť drevená palubovka z teaku alebo cédru, umelého kameňa, mozaiky alebo dlaždíc, ale na izolovanú terasu je vhodné linoleum, laminát a ďalšie materiály použité v dome. Dlažba na verande Tmavý nábytok a svetlé vankúše

Hlavným pravidlom, ktoré by ste mali dodržiavať pri výbere povrchovej úpravy podlahy na verande, je vysoká odolnosť proti opotrebovaniu, pretože podlaha na verande bude vystavená nielen mechanickému namáhaniu, ale aj rôznym poveternostným podmienkam vrátane vysokej vlhkosti a priameho slnečného svetla a mrazu . Nezabudnite, že hlavným rozhodujúcim faktorom pri určovaní typu povrchovej úpravy je štýl interiéru. Napríklad mozaika a umelý kameň budú vynikajúcim doplnkom stredomorského a provensálskeho štýlu, dlažobné dosky dokonale zapadnú do moderného štýlu, ale pri výbere vidieckeho štýlu je lepšie uprednostniť dosku.

Konferenčný stolík na kolieskach m Krb v rohu terasy

V súlade s povrchovou úpravou podlahy by ste si mali vybrať aj dekoráciu steny domu, ku ktorej susedí terasa. Môže byť tiež obložený umelým kameňom alebo opláštený dreveným obložením..

Ako ozdobiť strop

Strop v drevenej verande tiež nevyžaduje žiadne kudrlinky, naopak, trámy vyčnievajúce do interiéru miestnosti sa stanú originálnou ozdobou terasy. Ak je podlaha vyrobená z umelého kameňa, potom budú okraje okolo obvodu verandy celkom vhodné, čo sa stane vynikajúcim základom pre vysoké okná..

Dláždená podlaha Pruhované vankúše a kreslá Pôvodný dizajn uzavretej terasy

Vysoký strop, ktorý nadväzuje na vnútornú klenbu strechy, urobí miestnosť priestrannejšou, zatiaľ čo plochý lemovaný strop skryje väčšinu priestoru..

Dekoratívne a funkčné prvky

Jednou z hlavných výhod prírodných materiálov je, že sa dajú ľahko kombinovať. Napríklad krb s kamennou tvárou bude na drevenej verande vyzerať veľmi organicky. Okrem farby, ktorú tento prvok prinesie do interiéru, s jeho pomocou bude ľahké zahriať verandu v chladnom období a vychutnať si praskanie horiaceho stromu a uhrančivého plameňa..

Biela sedačka na terase Krb obložený kameňom Krb z prírodného kameňa Pruhované vankúše na pohovke Tyrkysové kreslá

Na vykurovanie uzavretej verandy sa často používajú kachle, ktoré sú inštalované na najnápadnejšom mieste a na základe svojho umiestnenia porazia ostatné časti miestnosti..

Potbelový sporák na terase Terasa so sporákom na kúrenie Kvetináč v rohu verandy

Keď hovoríme o výzdobe terasy, nemožno nespomenúť izbové rastliny, ktoré môžu oživiť každý interiér. A vzhľadom na to, že na terase je vždy dostatok svetla, je to ideálne miesto pre domáce kvety..

Kuchyňa na verande Zimná záhrada na terase

Verandový nábytok

Dizajn interiéru do značnej miery závisí od kusov nábytku, ktoré budú umiestnené na terase, a samozrejme od jej oblasti. Veranda je v skutočnosti druhou obývacou izbou, v ktorej musí byť prítomná malá pohovka, niekoľko stoličiek alebo kresiel a stôl.. Biela stolička a tmavý vankúš Veranda v štýle Provence

Ak to priestor dovoľuje, potom na terase môžete vybaviť nielen miesto na zhromaždenia, ale aj vybaviť skutočný krb alebo dať veľký jedálenský stôl.

Na terasu sa najčastejšie vyberajú prútené alebo drevené kusy nábytku s mäkkými matracmi a vankúšmi, ktoré sú ideálne na letnú dovolenku, ale ak je miestnosť izolovaná, bolo by celkom racionálne použiť tu veľké pohovky určené do domácnosti..

Tmavý prútený nábytok Veľký prútený nábytok