Detská izba pre dievča: 100 myšlienok moderného dizajnu

Zariaďovanie detskej izby je rovnako príjemné ako zodpovedné. Predtým, ako pristúpite k najobľúbenejšej položke na zdobenie miestnosti pre väčšinu mamičiek a oteckov, musíte prejsť sériou ťažkých dilem pri výbere dokončovacích materiálov, dizajnu a usporiadania nábytku, aby ste našli optimálnu kombináciu bezpečnosti, praktickosti a šetrnosti k životnému prostrediu. a náklady na každý kus nábytku. Pri tom všetkom je dôležité vziať do úvahy preferencie a záujmy samotného dieťaťa, nepodľahnúť stereotypom zdobenia miestností na rozdelenie na chlapcov a dievčatá a vziať do úvahy nuansy konkrétneho priestoru – jeho veľkosť, tvar , počet okien a umiestnenie vzhľadom na svetové strany. V tejto publikácii by sme sa chceli zaoberať možnosťami návrhu miestnosti pre dievča. Pôsobivý výber projektov moderného dizajnu, ktoré vytvorili špecialisti v rôznych častiach našej planéty. Dúfame, že viac ako sto originálnych, praktických a útulných obrazov detskej izby pre dievča vám pomôže zostaviť plán na výzdobu miestnosti pre vašu princeznú..

Návrh miestnosti pre dievča s neobvyklou geometriou

Pôvodná akcentovaná stena

Umelecká maľba na stenu

Kritériá pre výber dizajnu pre dievčenskú izbu

Deti vyrastajú, ich vášne, záujmy a potreby sa menia takou rýchlosťou, že rodičia môžu mať len čas sledovať metamorfózy, ku ktorým dochádza u ich dieťaťa. Vek bude samozrejme hlavným kritériom pre výber dizajnu pre škôlku, pretože každá veková skupina dievčat má svoje vlastné preferencie, schopnosti a zručnosti a úroveň nezávislosti. Existuje však mnoho ďalších aspektov, ktoré budú mať priamy vplyv na zostavenie plánu opravy alebo rekonštrukcie miestnosti pre malú dámu:

  • veľkosť a tvar miestnosti;
  • počet okenných a dverových otvorov;
  • umiestnenie miestnosti vzhľadom na svetové strany;
  • počet dievčat, ktoré budú žiť v škôlke;
  • záujmy dieťaťa, jeho koníčky, koníčky;
  • charakter dieťaťa (pokojný alebo aktívny, potrebuje upokojenie alebo udržanie dobrej kondície);
  • finančné možnosti rodičov a plánovanie opráv na určité obdobie (nie každý bude môcť meniť interiér škôlky každé 3-4 roky, ako odporúčajú odborníci);
  • štýl dekorácie bytu alebo súkromného domu.

Jasný dizajn pracoviska

Jasný koralový tón

Neobvyklé farebné kombinácie

Úložné systémy v detskej izbe

Otvorené police pri čele postele

Vytvorenie škôlky v závislosti od veku dievčaťa

V miestnosti dieťaťa mladšieho ako 1 rok je dizajn vo väčšej miere spojený s predilekciami rodičov. Dieťa sa stále nestará o tapety alebo dizajn nábytku, hlavnou vecou je príjemná mikroklíma vo svetlej miestnosti, ktorá nie je preťažená detailmi (menej dekorov – menej prachu). Odborníci odporúčajú vytvoriť základnú opravu, ktorú bude následne možné ľahko vyzdobiť pre dievča, ktoré sa už naučilo chodiť a snaží sa všetkými možnými spôsobmi dozvedieť o svete okolo seba. Svetlé, pastelové odtiene na dekoráciu stien – ideálne na vytvorenie pozadia, na ktoré môžete neskôr aplikovať výtvarnú maľbu, kresby pomocou šablón alebo nálepky s postavami z vašich obľúbených rozprávok, karikatúr.

Izba pre dievčatko

V miestnosti s detskou postieľkou

Vytvorením dizajnu detskej izby položíte základ na ďalšie 3-4 roky. Voľba materiálov, ktoré sú bezpečné pre ľudí a prostredie pre dekoráciu a ako suroviny na výrobu nábytku a iných interiérových predmetov, je zrejmá. Aby ste v budúcnosti mohli vykonať čo najmenej zmien, majte v počiatočnej fáze na mysli, že postieľku bude potrebné zmeniť na väčšiu, budete potrebovať miesto na inštaláciu stola (pre hry, kreativitu, triedy ) a malá komoda (alias prebaľovací pult), ktorú potrebujete, nahradí alebo pridá k nej šatníkovú skriňu. Regálovú jednotku alebo akýkoľvek iný úložný systém na hračky je možné nainštalovať spočiatku plánovaním neustáleho zvyšovania počtu položiek pre hry, športové potreby a knihy..

Dizajn miestnosti pre novorodencov

V miestnosti pre dievča od jedného roka do asi 4 rokov by mala byť väčšina priestoru v miestnosti venovaná detskému ihrisku. Okrem priestoru na spanie a úložných systémov potrebujete aj malý kútik pre kreatívne činnosti – môže to byť kompaktný stôl inštalovaný pri okne alebo malá konzola, ktorú je možné neskôr premiestniť. Každý funkčný segment musí byť optimálne osvetlený – nebude fungovať tak, aby bol obmedzený na jeden svetelný zdroj aj v najmenších miestnostiach.

Svetlé akcenty

V predškolskej izbe

V škôlke, ktorá je malým svetom pre dievča vo veku 5-6 rokov a viac, je väčšina priestoru v miestnosti stále vyhradená pre hry. Ale súbežne so segmentom pre hry a kreativitu sa objavuje oblasť s pracoviskom. Je lepšie pripraviť sa na školu na plnohodnotnom stole (najlepšie s výškovým nastavením dosky stola – takto bude nábytok «rásť, pestovať» spolu s dieťaťom) s pohodlnou stoličkou alebo kreslom (s nastaviteľnou výškou sedadla, sklopením operadla).

Farebné textílie

Dokončite prízvukovou stenou

Farebné akcenty

Klasický štýl

V dievčenskej izbe predškolského veku je interiérový dizajn spoločnou akciou rodičov a dieťaťa. Vek dieťaťa už umožňuje vedome rozprávať o svojich obľúbených farbách, témach dizajnu (hrdinovia rozprávok, knihy, komiksy), záľubách a preferenciách. Ak dieťa nebude mať záujem ísť na základňu dokončovacích materiálov so svojimi rodičmi, potom si dieťa bude môcť vybrať modely nábytku na internete alebo v obchode, s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude chcieť zúčastniť procesu výberu textilná dekorácia miestnosti – posteľná bielizeň a prehozy, závesy na okná, koberec.

V svetlo ružových tónoch

Lakonické zariadenie

Svetlá dekorácia miestnosti

Dizajn s bielym nábytkom

Izba v štýle Provence

V miestnosti dospievajúceho dievčaťa sa dizajn stáva nielen spoločnou aktivitou rodičov a dieťaťa, ale často sa stáva úplne zodpovednosťou rastúceho návrhára. V dospievaní musia dievčatá ukázať svoju nezávislosť, osobne si zariadiť odľahlý kútik pre príležitosť byť sami. Rodičia preto musia byť trpezliví a vypočuť si všetky návrhy na výzdobu detskej izby. Koniec koncov, iba samotné dievča vie, ako chce vidieť svoj malý svet, svoj vesmír, uzavretý na niekoľkých metroch štvorcových. Bude možné nájsť kompromis, pretože moderné obchody nám ponúkajú široký sortiment dokončovacích materiálov, hotových nábytkových riešení, svietidiel a textílií na zdobenie lôžka a závesných okien..

Toaletný stolík

V izbe dospievajúceho dievčaťa

Detská izba so snehovo bielymi ozdobami

V izbe školáčky

Svetlé detaily

Úzka a dlhá miestnosť

V miestnosti teenagera je potrebné urobiť špeciálne zaujatie, aby sa priestor na spanie rozšíril a «zisk» nastavenie pracovného segmentu. Rastové hroty sa často vyskytujú u dospievajúcich v období puberty – nábytok by mal mať pre takéto prípady zásobu, je lepšie kúpiť si posteľ «pre rast», a stoličku (kreslo) na pracovný stôl a počítačový stôl s možnosťou nastavenia výšky sedadla a operadla. V miestnosti pre teenagerov zvyčajne nezostávajú žiadne hračky (ak ide iba o zberateľské predmety), takže všetky úložné systémy vo forme stojanov a bežných políc sú vyhradené pre knihy, papiernictvo.

Živé tmavé tóny

Miesto na spanie na pódiu

Svetlý obraz miestnosti

Interiér izby pre dospievajúcu dievčinu

Interiér izby pre dospievajúcu dievčinu

Paralelné rozloženie

Detská izba vo svetlých odtieňoch

Paleta farieb v miestnosti malej slečny

50 odtieňov ružovej, ktoré väčšine rodičov položili zuby na hranu a s ktorými sa často musia popasovať v detskom šatníku, plánujú prejsť na dizajn detskej izby. A nie je to o stereotypoch rozdeľovania všetkého, čo hýbe dievčatá na ružovú a chlapcov na modrú. Väčšina dievčat má ružovú skutočne rada a prosí svojich rodičov, aby ju použili pri navrhovaní svojho odľahlého miesta – miestnosti, kde relaxujú, hrajú sa, skúmajú svet, robia kreativitu a športujú. Okrem toho má ružová mnoho odtieňov, medzi ktorými pravdepodobne nájdete «moja», vhodné pre úlohu hlavného tónu pozadia.

Na ružovom pozadí

Ružová izba

Ružová a biela

Všetky odtiene ružovej

V miestnosti pre princezné

Ružová paleta

Detská izba s arkýrom

Aké farby je najlepšie kombinovať ružovú a jej odtiene? Neexistuje univerzálna rada, veľa závisí od veľkosti miestnosti, jej tvaru, usporiadania, intenzity prirodzeného svetla a výsledku, ktorý by malá hostiteľka miestnosti a jej rodičia chceli dostať. Kombinácia ružovej a bielej farby vytvára jemný a ľahký obraz miestnosti. K takejto aliancii môžete pridať sivý tón alebo povrchy zo svetlého dreva. Odborníci neodporúčajú používať viac ako tri farby (alebo ich odtiene).

Ružová a šedá paleta

Snehovo biely ružový rozsah

Bledoružové steny

A trochu viac o sivom tóne, ako jednej z hlavných farebných schém pre detskú izbu. Len na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že akýkoľvek odtieň šedej v dievčenskej izbe je melanchólia a nuda. Táto farba, vo všetkých ohľadoch neutrálna, je perfektne kombinovaná s bielou a ďalším nasýtenejším tónom. Tri základné farby, z ktorých dve prispievajú k vizuálnej expanzii priestoru (biela a svetlo šedá) a vytvárajú pokojnú a mierovú atmosféru – vynikajúca voľba pre škôlku. Ako tretiu farbu v tomto prípade môžete použiť obľúbenú ružovú alebo nasýtenejší tón – karmínovú, modrú alebo tyrkysovú, fialovú, lila a dokonca aj oranžovú. Hlavnou vecou je rozumné dávkovanie jasného tónu..

Svetlosivé pozadie

Svetlosivý tón v dizajne škôlky

Sivá a biela s výraznými akcentmi

Farebná tapeta

V miestnosti so sivými stenami

Biela a jej odtiene ako hlavný tón povrchovej úpravy sú vynikajúcou príležitosťou na vytvorenie ľahkého a čistého vzhľadu. Ak hovoríme o malých miestnostiach, a dokonca aj so zložitou geometriou, hriechmi v plánovaní alebo architektúre, potom sa biela farba často stáva jedinou víťaznou možnosťou na zdobenie stien a stropov. Akýkoľvek nábytok a dekor bude navyše vyzerať skvele na bielom pozadí. Na kombinatorické farby nemusíte myslieť, biely tón je kombinovaný s akýmikoľvek farebnými riešeniami.

Na pozadí snehobielych stien

Ľahké prevedenie

Biela pre náročnú architektúru

Biely tón na dokončenie

Biela úprava pre malú miestnosť

Snehobiely obraz

Béžová je ďalšou všestrannou možnosťou, ktorá sa môže stať nielen vynikajúcou možnosťou pre hlavnú farebnú schému, ale aj vizuálne «zahriať sa» interiéru, aby vniesol do atmosféry jemnosť a pohodlie, ľahkosť a sviežosť. Béžová má veľa odtieňov, ale na dekoráciu stien v detskej miske sa používajú pastelové, teplé odtiene. V kombinácii s bielou a svetlo ružovou dokáže béžová vytvoriť prekvapivo ľahké a neuveriteľné «Domov» snímky. Podobný efekt je možné dosiahnuť použitím broskyňovej farby ako hlavného riešenia pre paletu detskej škôlky..

Svetlo béžová

Béžový lem

Svetlo béžová paleta

Nasýtené béžové tóny

V romantickom štýle

Pekné béžové tóny

Ak máte vy a vaše dieťa radi rôzne odtiene modrej, pokojne zahoďte stereotypy a použite ich ako hlavnú alebo dodatočnú (k svetelnému tónu) farebnú schému na výzdobu miestnosti. Jemné modré odtiene vyzerajú skvele ako hlavný tón pre dekoráciu všetkých stien, tak aj pre vytvorenie akcentovaného povrchu (ak sú ostatné napríklad zdobené v bielej farbe). Nebeská modrá, svetlo tyrkysová, mentolová alebo ultramarínová s bielym nádychom – všetky tieto odtiene môžu byť vynikajúcim riešením pre dievčenskú izbu. Je však dôležité pochopiť, že všetky odtiene modrej sú studené farby a sú vhodné do miestností umiestnených na južnej strane budovy s dobrým prirodzeným svetlom. V opačnom prípade bude musieť byť teplota farby interiéru «zdvihnúť» teplé tóny, použite prírodné drevo na dodanie tepla.

Studené farby

Pastelové odtiene pre pruhované povrchy

Svetlomodrá povrchová úprava

Cool paleta

Jasne modré steny v detskej izbe

Dôraz na dekoráciu stropu

Detská izba v svetlo modrej farbe

Chladné odtiene

Neobvyklý výber potlače

Ďalšou paletou vytvorenou akoby špeciálne pre dievčatá sú odtiene lila, fialovej. Jemné fialové steny môžu byť vynikajúcou kulisou na vytvorenie ľahkého a sviežeho obrazu dievčenskej miestnosti. Pastelovo purpurovú môžete zriediť bielou, tmavofialovou a dokonca aj sivou..

Interiér dievčenskej izby

Svetlo purpurový gamut

Spálňa vo fialových tónoch

Svetlé akcenty a dekor

Svetlo fialový tón pre steny

Koloristi tvrdia, že väčšinu zelených odtieňov je možné použiť ako primárnu farbu na výzdobu škôlky. Farebne ladia, prebúdza kreativitu a je schopné upokojiť hyperaktívne deti. Iba s odtieňom je potrebné správne rozhodnúť. Čím viac je prímes modrých tónov v zelenej farbe, tým je odtieň chladnejší, čím je žltší, tým je teplejší. Do miestností umiestnených na severnej strane budovy zvoľte olivové, svetlé pistáciové tóny.

Pekné farebné kombinácie

Kombinácia zelenej a ružovej

Dizajn malej miestnosti

Kontrastné kombinácie v škôlke? Prečo nie! Ak chcete zdôrazniť geometriu miestnosti, zvýrazniť ten alebo onen funkčný segment a priniesť dynamiku do obrazu škôlky, potom je na to ideálne striedanie svetlých a tmavých povrchov. Tmavými škvrnami v interiéri detskej izby sú často čierne magnetické tabule, na ktoré môžete kresliť pastelkami, pripájať kresby, fotografie a ďalšie výsledky tvorivosti. Komu «podporovať» kontrastné témy, môžete použiť kontrastnú tlač na ozdobné vankúše, závesy lôžka alebo okná, koberec (na čistenie je lepšie kúpiť malé podložky, ktoré sa dajú ľahko vytiahnuť z miestnosti)

Kontrastné kombinácie

Hry s kontrastmi

Tmavé kontrasty

Podčiarknite tvar

Tmavá magnetická tabuľa

Nezvyčajné kontrasty

Tmavé a svetlé povrchy

Návrh pre izbu dvoch dievčat

V miestnosti, kde sestry žijú, nie je hlavným problémom výberu farebná paleta alebo modely nábytku, ale správne, racionálne a ergonomické rozloženie priestoru. Nie je jednoduché pre dve princezné vytvoriť prostredie, v ktorom by bolo vhodné relaxovať, hrať sa, študovať, byť kreatívne a to, čo milujú. Úloha sa stáva ťažšou, ak je miestnosť malá a dievčatá majú veľký vekový rozdiel, a v dôsledku toho majú rôzne záujmy, preferencie a dokonca aj životný štýl. Vždy sa však dá nájsť kompromis, jedinou otázkou je, že budete musieť stráviť viac času a prípadne aj rozpočet na prerábku miestnosti alebo kompletnú rekonštrukciu..

V miestnosti pre dve dievčatá

Dizajn sesterskej izby

Poschodová posteľ je skvelým riešením na úsporu miesta v malej miestnosti zdieľanej dvoma dievčatami. Tento prístup k organizácii miest na spanie je ideálny pre malé princezné s malým vekovým rozdielom (a teda aj výškou). V dôsledku inštalácie lôžka s dvoma poschodiami lôžok sa uvoľní priestor pre aktívne hry, inštaláciu pracovísk s úložnými systémami.

Šetríme priestor

Izba s poschodovou posteľou

Racionálne využitie priestoru

Nie všetky sestry sú však vhodné na používanie dvojstupňových štruktúr. Ak to plocha miestnosti dovoľuje, možno považovať inštaláciu postelí navzájom rovnobežných, aby prístup k miestam na spanie bol zo všetkých strán, za ideálny. V takejto situácii bude možné ku každému lôžku nainštalovať nočný stolík alebo stolík. Ak je štvorec miestnosti skromný, potom sú postele inštalované proti stenám a medzi ne je umiestnená skrinka alebo malá komoda. Ale prinajmenšom je potrebné zorganizovať svetelný zdroj na každej hlave postele..

V miestnosti s dvoma lôžkami

Útulný dizajn miestnosti pre dvoch

Niekoľko nápadov na výzdobu dievčenskej izby

Dekorácia, ktorú často uprednostňujú, aby ju dospelí chlapci zanedbávali, je do dievčenskej izby nevyhnutnosťou. Koniec koncov, sú to detaily, ktoré sú srdcu blízke, vďaka ktorým je interiér nielen moderný, štýlový, krásny, ale roztomilý a útulný. Volány na záclonách, čipky na posteľnej bielizni, obrazy a fotografie na stenách, kresby, obrázky vašich obľúbených postáv na všetkých možných povrchoch. Ponúkame vám niekoľko nápadov na zdobenie miestnosti pre dievča, z ktorých mnohé nesú nielen estetické zaťaženie, ale sú aj funkčnými interiérovými predmetmi.

Dekor v dievčenskej izbe

Efektné vešiaky na korálky

Regál na laky

Výzdoba a osvetlenie

Nástenná dekorácia

Stan v detskej izbe

Kútik na čítanie

Baldachýn a jeho výzdoba

Okolo pracoviska

Dôraz na textilný dizajn