Ako vyzdobiť škôlku? Dizajn a bezpečnosť pre vášho drobca

Návrh detskej izby nemusí byť drahý, komplikovaný ani úmyselne rozprávkový. Existuje mnoho možností pre jednoduché, ale praktické riešenia. V tomto období čakania na nový život je dôležité pripraviť pre vaše dieťa veselú kreatívnu miestnosť harmonicky kombinovanú so všeobecným interiérom. Verte mi, že dieťa ocení všetku vašu lásku a úsilie.!

Zábavná miestnosť pre batoľatá

Viac času a slobody pre lepší dizajn škôlky

Pokiaľ je to možné, začnite s návrhom detskej izby dostatočne dlho pred narodením dieťaťa. Výrazne tak znížite množstvo práce už v procese vytvárania interiéru pre vaše dieťa. Dostatočné množstvo voľného času vám umožňuje starostlivejšie a serióznejšie pristupovať k otázkam vytvorenia bezpečnej, maximálne pohodlnej a útulnej škôlky. Pokiaľ ide o dekoratívne prvky, tu sa môžete úplne spoľahnúť na svoj vlastný štýl, vkus a predstavivosť..

Výzdoba škôlky Návrh detskej izby Detská izba

Pomerne často túžba potešiť dieťa tlačí rodičov k nákupu ďalšieho príslušenstva. Ako ukazuje prax, je to práve nedostatok času a priestoru, ktorý diktuje podmienky pre ďalšie usporiadanie interiéru detskej izby. V dôsledku toho sa ukazuje, že väčšina drahých a exkluzívnych predmetov absolútne nezapadá do celkového dizajnu, alebo ich jednoducho nemá kam umiestniť. A iba kompozícia rodinných fotografií môže niečo zmeniť a inšpirovať rodičov k novým myšlienkam..

Dekorácia detskej izby

Pohodlie a bezpečnosť detského interiéru

Jediným bodom, kde nie je priestor na úspory, je zaistenie bezpečnosti detského kútika. Každý rodič chce pre svoje dieťa samozrejme len to najlepšie. Medzitým je krása a výzdoba v detskej izbe dôležitou, ale ďaleko od hlavnej zložky interiéru. V prvom rade – prirodzenosť, kvalita a environmentálna bezpečnosť okolitých materiálov. A dokonca ani detská spontánnosť, hravosť a nadmerná aktivita by vám nemali brániť v kúpe kvalitných domácich potrieb. Koniec koncov, milujúci rodičia venujú dieťaťu viac času a v prípade akéhokoľvek poškodenia a iných kuriozít absolútne nemyslia na vynaložené peniaze.

Čo sa týka hračiek a doplnkov, toto je úplne iný príbeh. Pre malého neposedníka bude úplne stačiť pár plyšových medvedíkov, roztomilá kresba na stenu, doska na prejav výtvarného začiatku a niekoľko svetlých dekoratívnych vankúšov.

Kresliaca doska v detskej izbe Roztomilé hračky Zdobenie steny

Nehanbite sa prijať od blízkych priateľov alebo príbuzných napríklad postieľku, detský stôl alebo skrinku, ale pod podmienkou správnej kvality a absolútnej bezpečnosti. Je lepšie šetriť finančné prostriedky pre budúceho študenta alebo školáčku, aby v nich vzbudila lásku k učeniu, dobrým návykom a správaniu, aby neskôr dieťa ľahko dosiahlo svoje ciele a získalo prvotriedne vzdelanie..

Navrhovanie miestnosti

Najprv začnite s meraniami, ktoré si potom môžete vziať so sebou do obchodu. Starostlivo zmerajte všetky vzdialenosti, kam plánujete detský nábytok umiestniť. Takto budete vždy “ozbrojený”. A ak náhodou máte to šťastie, že stretnete zaujímavé a neobvyklé možnosti, bude veľmi užitočný iba notebook s hotovými meraniami.

Vykonávanie meraní

Umiestnením postieľky blízko vchodu sa budete v škôlke cítiť slobodnejšie. A v noci, keď sa zobudíte, aby ste upokojili svoje dieťa, môžete bez akýchkoľvek prekážok ľahko prísť k postieľke. Neumiestňujte ho blízko okna – tam, kde môže byť prievan. Je tiež veľmi nežiaduce, aby v blízkosti postieľky boli závesy, záclony a ďalšie veci, do ktorých sa dieťa môže ľahko zamotať. Skvelý nápad je položiť vedľa neho pohodlné hojdacie kreslo na príjemnú zábavu pri čítaní knihy alebo inej vzrušujúcej činnosti, keď dieťa odpočíva.

Pohodlná stolička vedľa postieľky Hojdacie kreslo

Uistite sa, že v škôlke vládne jemné rozptýlené svetlo. Kontrastné zatemňovacie závesy dokonale chránia dieťa pred jasným slnečným žiarením, najmä počas denného spánku.

Zatemňovacie závesy do škôlky Pôvodné svetlé závesy v detskej izbe

Dobre si premyslite optimálny počet políc a regálov, ktoré potrebujete na skladovanie detských hračiek. Majte na pamäti, že malé fidgety hromadia veľa najrôznejších drobností. Ale tak či onak, dieťa od detstva musí byť zvyknuté na čistotu a poriadok. Je dôležité, aby boli police umiestnené ďalej od postieľky, pretože omylom dotknuté veci môžu v najlepšom prípade skončiť na podlahe a v najhoršom prípade zraniť dieťa..

Pôvodné regály v podobe domu Optimálne usporiadanie políc v detskej izbe

Dizajnové prvky pre škôlku

1. Miestne osvetlenie. Dekoratívne roztomilé nočné svetlá, svietniky, žiarovky sú skvelým nápadom, keď je počas spánku dieťaťa potrebné slabé tlmené svetlo. Pred kúpou týchto roztomilých dizajnových predmetov sa však presvedčte, či sú všetky káble v dobrom stave..

Miestne osvetlenie v škôlke

Roztomilé nočné svetlo do škôlky Dekoratívna lampa do škôlky Elegantná lampa do izbičky malej princeznej Nočné svetlo v detskej izbe

2. Dekoratívny koberec. Pri úzkom pohľade na roztomilé roztomilé koberce myslite v prvom rade na bezpečnosť. Mnoho z nich môže spôsobiť alergie na dieťa. Preto najskôr zistite, aké materiály sú pre detský organizmus ideálne. Alternatívou môže byť do detskej izby podlaha z tvrdého dreva s odnímateľným kobercom, ktorý sa ľahko čistí..

Koberček v detskej izbe Koberček v detskej izbe

3. Paleta farieb a kresba. Farebná schéma škôlky je vecou vášho vkusu a osobných preferencií. Konzervatívni rodičia si vyberajú skôr neutrálne tóny ako béžová, krémová, biela, svetlo zelená alebo svetlo modrá..

Pastelové farby v dizajne škôlky Útulná škôlka Detská izba

Milovníci umenia, kreatívni ľudia uprednostňujú vynikajúce umelecké prvky, roztomilé kresby a svetlé obrazy na stenách v detskej izbe.

Umenie zdobiť detskú izbu Elegantný dizajn detskej izby

Detská izba moderných a trendových rodičov je často vyzdobená v minimalistickom alebo high-tech štýle s použitím rôznych tvarov, geometrických línií, pruhov a abstrakcií..

Moderný dizajn detskej izby

Moderný dizajn detskej izby

Detský nábytok

1. Detská postieľka. Možno je to najdôležitejší prvok detského nábytku a k jeho výberu je potrebné pristupovať so zvláštnou zodpovednosťou. Tvar, štýl, povrchová úprava a trvanlivosť sú hlavnými faktormi, ktoré je potrebné zvážiť. Dbajte na to, aby boli koľajnice postieľky zvislé, aby ich dieťa pri lezení používalo s menšou pravdepodobnosťou. Tiež sa uistite, že sú dostatočne blízko, aby ste sa vyhli zraneniu v detstve, kde by zvedavý neposedník mohol prekĺznuť držadlom medzi lamelami..

Detská postieľka

Pôvodná postieľka Elegantná postieľka Detská postieľka Optimálne usporiadanie nábytku v detskej izbe

2. Doplnkový nábytok. Pri výbere doplnkového nábytku dbajte na to, aby bol v dokonalej harmónii s postieľkou. Nepostrádateľnými položkami sú pohodlná stolička, nočný stolík alebo stôl, nástenné hodiny, ak plánujete dojčiť svoje dieťa. Je veľmi žiaduce, aby bol všetok nábytok umiestnený čo najbližšie k stenám. Poskytnete teda nielen voľný priestor pre detské hry, ale tiež ochránite svoje dieťa pred zbytočnými prekážkami a zraneniami..

umiestnenie

Dokončovacie dotyky

Konečnými prvkami usporiadania škôlky bude elegantná freska, obrazy na dekoráciu, malebný obraz na jednej zo stien a rôzne posteľné prádlo.

Roztomilé dizajnové prvky do škôlky

Pastelové doplnky do škôlky Pastelové doplnky do škôlky

Nezabudnite pridať potrebné vybavenie: pestúnka, aby ste vedeli, kedy je vaše dieťa rozrušené; špeciálne zariadenie vedľa prebaľovacieho pultu, ktoré neutralizuje nepríjemné pachy. Plienky, vlhčené obrúsky, detské masti, prášky – všetko by malo byť po ruke.

To najdôležitejšie pre dieťa

Užitočné rady

1. Ak máte veľký dom s dostatočným počtom izieb a stojíte pred ťažkým výberom jednej z nich do škôlky, dajte prednosť tomu, ktorý je bližšie k vašej spálni. Dieťa tak bude vždy pod dohľadom rodičov..

2. Všetky nakúpené textílie a materiály je potrebné prať špeciálnym pracím prostriedkom na detské pranie, aby sa neutralizovali prípadné škodlivé látky..

3. Ako bezpečnostné opatrenie používajte elektrické zásuvky s poistkou..

Elektrické zásuvky s poistkami

4. Nezabudnite, že nové moderné modely postieľok sú vyrábané podľa prísnych bezpečnostných noriem. Ak teda používate starší model, urobte predbežné opatrenia.

5. Zariaďovanie detskej izby by malo byť zábavné! Menej nudné farby a nudné kresby!

Jasné akcenty v detskej izbe

Detská izba

6. Majte na pamäti, že niektoré veci môžu byť pre dieťa krátkodobo užitočné. Napríklad detský mobil bude vyzerať veľmi atraktívne, ale drobky budú čoskoro ignorované, takže sa znova zamyslite nad tým, či sa oplatí kupovať tento druh príslušenstva..

7. Zvážte aj dizajn stropu. Malé deti predsa trávia veľa času v postieľke, niekde záhadne vzhliadajú..

Biele mraky na strope v detskej izbe & quot; Hviezdna obloha & quot; na strope Tajomný obraz na strope Zdobíme strop

8. A čo je najdôležitejšie, namiesto štandardu používajte iba organické materiály a látky, aby vaše dieťa vyrastalo zdravé, aktívne a veselé.!